Skocz do zawartości

Zdjęcie

sznurek czy siatka?

368 odpowiedzi na ten temat

#101 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 11:06

sznurek czy siatka? taka siatka ma jakiś termin przydatności???bo 32 rolki to już trochę trzeba bel zrobić, a jeżeli mogłaby stać kilka lat to może warto by przy kupnie nowej prasy wziąć od dilera paletę siatki w ramach upustu na prasę... :blink:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sznurek czy siatka? Dzisiaj, 00:21
  •  

#102 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:25

sznurek czy siatka? Chyba nie ma żadnego terminu przydatności. Ale zawsze można wziąć palete z kimś na pół i wtedy siaty masz na dwa lata a nie na kilka.

#103 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 18:25

sznurek czy siatka? pioter
koleś co u mnie prasuje mówi że góra 3 lata później łatwo się rwie przy owijaniu balato.

#104 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 grudzień 2009 - 19:12

sznurek czy siatka? tak też cos mi się obiło o uszy że siatka nie może za długo stać bo się własnie rwie przy owijaniu,a mówił to bodajże diler Metal Fachu ,ale moze to jeszcze zależy od siatki i producenta

#105 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 15:14

sznurek czy siatka? Witam.
Ja niestety nie mam możliwości owijania siatką.
Ale jest coś takiego,że można owijać sznurkiem pojedynczo i podwujnie.
Który sposób wybrać??? Ma może ktoś coś takiego?
Balarka to Z-543.

#106 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 11:15

sznurek czy siatka? Witam. O ile się domyslam to chodzi o to że bedzie ci ciagło z jednego albo z dwóch kłębków. Jeżeli wybierzesz podwójny to wtedy zaoszczędzasz połowe czasu na owijaniu. Ja mam owijanie na dwa sznurki i to idzie raz dwa jednak mam aparat na siatkę i z niego korzystam. Ale jak bym miał polecić to bierz na 2 sznurki;)

#107 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 15:19

sznurek czy siatka? NO bo jeszcze nie miałem okazji balować, zacznę dopiero od nowego sezonu i będę sprawdzał wszystkie opcje :lol:
Ja myślałem że czas owijania zależy od szybkość poruszania się taj prowadnicy sznurka.
Teraz już rozumiem zaletę podwójnego sznurka.
dzięki

#108 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 18:25

sznurek czy siatka? Zależy również od obrotów silnika gdyż wtedy szybciej się okreca i owijanie idzie szybciej. Gdy masz owijanie na podwójny sznurek to znowu i tak masz połowe czasu.

#109 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 17:10

sznurek czy siatka? Tak, zgadzam się z Tobą Bartku.
Szkoda że nie mam 540E :D

Choć w sumie, czy jeden czy dwa sznurki to i tak przez tą samą prowadnicę ida, a ta prowadnica wykonuje zawsze jeden pełen cykl ruchu. i Gdyby nie było regulacji szybkości ruchu prowadnicy to przy podwójnym sznurku szło by dwa razy więcej sznurka-przez co bela byla by owinięta na max.
Ale jest regulacja szybkości prowadnicy-może iść szybko ale owija mniej---ale jak dodamy drugi sznurek to efekt jest taki jak by owijało jednym przy długim ruchu prowadnicy-i tutaj dopiero jest oszczędność czasu:)
kurcze chyba sam sobie na pytanie odpowiedziałem :lol:
jeśli się myle to popraw mnie Bartku

#110 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 20:32

sznurek czy siatka? u mnie są dwie prowadnice i jedna idzie do połowy i się wraca tak samo druga więc czas zaoszczędzony jest widoczny :lol: nie widziałem nigdy jednej prowadnicy na dwa sznurki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 21:37

sznurek czy siatka? Ale jak wybierze się opcje na jeden sznurek to prowadnica musi przejść przez całe i z powrotem. @tomi382 to Ty pewnie nie masz możliwości na jeden sznurek, co?

#112 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 23:48

sznurek czy siatka? proxima95 a więc poprawiam bo wydaje mi sie że źle myślisz;) a więc tak: ja przy swojej prasie a mam claasa rollant 66 do srodka schodza sie dwie rurki które rozchodzą się do boków. Gdyby było z jednego sznurka to by była jedna rurka która by musiała przeprowadzić sznurek z lewej strony beli do prawej. Owijanie na dwa sznurki zatem nie polega na tym że będziesz miał dawane dwa razy więcej sznurka tylko beda prawdopodobnie dwie prowadnice które tez pewnie będą sie chodzić do środka i rozchodzic do boków bo to na tym polega owijanie na dwa sznurki a nie na dawaniu podwójnej dawki sznurka. Jesszcze jakieś pytania??:lol:

#113 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 13:55

sznurek czy siatka? Ja w welgerze rp 220 profi mam podwujny obwiązywacz sznurkiem , i on działa tak są dwie prowadnice startują z środka beli jadą do końca i wracają prawie na środek . Minus jest taki że sznurek nie czyma całej beli jak rozładowywałem bele to raz wbiłem igłe w środek i podniosłem bela złamała sie na pół rozwaliła sie bo na środku niema sznurka VV << tak ona obwiązuje niby cały balot obwiązany ale to są dwa sznurki jeden na jednej połowie drugi na drugiej w środku niema łączenia . Oczywiście obiązywacz podwujny bardzo szybko obwiązuje 2 razy szybciej niż pojedynczy ale ja i tak nie wiąże sznurkiem , tylko jak siatki braknie i niemam 2 , to żeby skończyć używam sznurka . Dlaczego? bo 1 ciągam tą prase zetorem 16-stkom u mnie są góry a mniejszy ciągnik to c-360 , niema najmniejszego sensu c360 podpinać do mojego welgera to jest za dobra prasa potrzebuje dużo mocy 60tką max dobjie na 3 a zetorem na 7-8 różnie bywa bo mam troche słaby wałek i to zabezpieczenie sie włancza i kulka jak stanie w środku to qniec cza ją wywalić i jeszcze raz sprasować wina ciągnika nie prasy , 16stka dużo pali i napewno dużo drożej by mnie wyszło używanie sznurka. Sorka za orty
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#114 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 15:07

sznurek czy siatka? jakim cudem bela mogła Ci się złamać na pół też mam wiązanie na 2 sznurki działa na zasadzie takiej jak ty opisałeś i jest wszystko ok. ludzi we wsi się śmiali że to nie zda egzaminu na 2 sznurki tylko że trzeba na 1 jak sipma a teraz są w szoku że szybko owija a oni stoją i stoja

#115 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 15:46

sznurek czy siatka? moim zdaniem też to trochę dziwne, przecież belka w poprzek jak jest dobrze zbita to trzyma się na samych włóknach.

Ja niestety nie mam siatki w swojej prasie i jadę na sznurku, jak narazie nie narzekam na prędkość owijania.

#116 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 18:49

sznurek czy siatka? Bartek72511 : proxima95 a więc poprawiam bo wydaje mi sie że źle myślisz;)

Spoko. Teraz to sam już nie wiem jak to tam jest w tej mojej prasie.
ale jak zrobie pierwsza belke to dam znać.
Dzięki. pozdro

#117 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 20:16

sznurek czy siatka?

Ja w welgerze rp 220 profi mam podwujny obwiązywacz sznurkiem , i on działa tak są dwie prowadnice startują z środka beli jadą do końca i wracają prawie na środek . Minus jest taki że sznurek nie czyma całej beli jak rozładowywałem bele to raz wbiłem igłe w środek i podniosłem bela złamała sie na pół rozwaliła sie bo na środku niema sznurka VV << tak ona obwiązuje niby cały balot obwiązany ale to są dwa sznurki jeden na jednej połowie drugi na drugiej w środku niema łączenia . Oczywiście obiązywacz podwujny bardzo szybko obwiązuje 2 razy szybciej niż pojedynczy ale ja i tak nie wiąże sznurkiem , tylko jak siatki braknie i niemam 2 , to żeby skończyć używam sznurka . Dlaczego? bo 1 ciągam tą prase zetorem 16-stkom u mnie są góry a mniejszy ciągnik to c-360 , niema najmniejszego sensu c360 podpinać do mojego welgera to jest za dobra prasa potrzebuje dużo mocy 60tką max dobjie na 3 a zetorem na 7-8 różnie bywa bo mam troche słaby wałek i to zabezpieczenie sie włancza i kulka jak stanie w środku to qniec cza ją wywalić i jeszcze raz sprasować wina ciągnika nie prasy , 16stka dużo pali i napewno dużo drożej by mnie wyszło używanie sznurka. Sorka za orty

to troche dziwnie to u ciebie wiaze bo u mnie to zanim te rurki zaczna rozchodzic sie na boki to stoja na sroku tak że ta belka owinie sie na srodku z 5-6 razy di dopiero leci na boki i wtedy nie ma problemu z rozsypywaniem sie bel

#118 Share Arek175

Arek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 22:10

sznurek czy siatka? przecież to pewne że sznurek jest tańszy

#119 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 12:11

sznurek czy siatka? Pewne jest tylko, to że Kopernik nie żyje B) Sznurek jest tańszy ale prasowanie sznurkiem nie koniecznie B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 12:15

sznurek czy siatka? Kolega najwyrazniej uwzględnia tylko koszty sznukra a nie uwzględnia kosztów paliwa i zużycia maszyny podczas owijania sznurkiem.