Skocz do zawartości

Zdjęcie

sznurek czy siatka?

368 odpowiedzi na ten temat

#81 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1499 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 17:28

sznurek czy siatka? owijam 2 razy i nic się nigdy nie zsunęło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sznurek czy siatka? Dzisiaj, 16:18
  •  

#82 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 07 sierpień 2009 - 22:51

sznurek czy siatka? Ja owijam podobnie jak @Arek, obroty cały czas jednakowe, ok. 510-530 na wałku, w trybie "auto" obchodzi mnie tylko sprzęgło i klapa :(

#83 Share szymolus

szymolus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 18:37

sznurek czy siatka? mi na jedną bale idzie jakieś 10m siatki.Jedna bala w siatce kosztuje ok 3zł a sznurek ok 1,5zł
Zetor Team

#84 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3106 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 19:42

sznurek czy siatka? owijaj 2 razy będzie taniej, a balot i tak się nie rozleci ;) koszty spadą o prawie 25 % :blink:

#85 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 20:23

sznurek czy siatka? u mnie na defalinie za 350 zł brutto wyszło 198 bel słomy, owijanie 2-2,5 w sipmie. nie pamiętam tylko ile m miała siatka...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#86 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 20:40

sznurek czy siatka? Pewnie 2000, mi z takiej wychodzi podobnie, tzn. ok. 200 bel owijając głównie po 2,5 raza rolki fi 130 cm.

#87 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 19:42

sznurek czy siatka? Sporo przeczytałem o wiązaniu siatką, ale niewiele jest wypowiedzi podpowiadających jakiej firmy siatkę wybrać, do tej pory prasowałem leciwym viconem pasowym na sznurek gdzie sznurek a sznurek to była różnica, przesiadam się na nowego kuhna czyli vicona, planuje kupić cała paletę siatki i chciałbym wiedzieć jaka firma byłaby w miarę tania i dobra żeby później nie nabawić się nerwicy przez głupia siatkę. Proszę o wypowiedzi.

#88 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3345 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:19

sznurek czy siatka? Polecam Tama Marathon - wydajna ok 340 bel z 2800m kosztowała ok 560 zł. Defalin dużo dużo gorsza

#89 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:04

sznurek czy siatka? Ja polecam siatkę NETZ-WERK. 2000 m kosztowało ok 420 zł, a stosuję ją bo ma napinacze i bardzo dobrze rozprowadza się na boki.Defalin, może tańszy ale jakość kiepska.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#90 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3763 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:12

sznurek czy siatka? Ja do defalina nie mam zastrzeżeń. Do słomy w zupełności wystarcza. Prasa stary clas rolant.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:14

sznurek czy siatka? Z takich mniej zaawansowanych technologicznie siatek mogę polecić Cover-Net. Odrobinę droższa niż defalin ale przynajmniej dobrze nawinięta i nie ma problemu z owijaniem do końca rolki. Siatka dostępna w rolkach 2000 i 3000m.
A jak już bela ma być bardzo dobrze zabezpieczona to siatki typu edge to edge. Drogie ale belki idealnie owinięte.

#92 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:24

sznurek czy siatka? Prasował będę w 90% słomę coś innego tylko okazyjnie a słoma na handel także nie potrzebuje jakiejś dużej wytrzymałości, ale z drugiej strony nie chce mieć niekształtnych rozwalających belek i nie chce robić dodatkowych kosztów a paleta siatki w sezon może pęknąć także przy takiej ilości koszt jednej rolki się mocno mnoży i różnice spore powstają. Pozdrawiam

#93 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:30

sznurek czy siatka? Ale przy zakupie palety dostaniesz na pewno duży upust. Mój znajomy jak kupował na wiosnę paletę siatki z defalina zapłacił po 250zł za rolkę podczas gdy kupując detalicznie w sklepach trzeba było zapłacić ok 340zl. za rolkę.

#94 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:37

sznurek czy siatka? dobra to warto brać siatkę przy zakupie prasy na własne potrzeby czy nie?

#95 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:41

sznurek czy siatka? a ile jest rolek w palecie???u mnie defalin nie wypadał źle względem jakość, tylko sipma słabo rozciągała siatkę...

@ferdek to wszystko zależy jak i kot sobie policzy... :blink:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#96 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:50

sznurek czy siatka? dobra ale to prawda czy mit że słoma w siatce nie zamaka?

#97 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 22:15

sznurek czy siatka? Na palecie jest 32sztuki siatki 2000m lub 28sztuk siatki 3000m jeśli chodzi o defalina.
@pioter- pogadaj z Wojtkiem 3222 jaka jest różnica przy owijaniu sipma defalinem i marathonem.
@ferdek07- słoma na pewno zamaka wolniej niż w przypadku sznurka, ale zamaka. A czy warto brać siatkę? Po podliczeniu wszystkich kosztów sznurek i siatka wychodzi podobnie. Ale za to ile czasu oszczędzisz przy zbiorach używając siatki.

#98 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 22:25

sznurek czy siatka? @ferdek że nie zamoknie to na pewno mit, przecież siatka nie ochroni jej całkowicie przed deszczem... :blink:

na zamakanie chyba największy wpływ ma stopień zgniotu beli, im bardziej zbita tym mniej zamoknie...siata ma inne plusy. np w tym roku brałem słomę pszenną, bardzo późno koszoną, ogólnie straszna sieka. z30ha dwie belki nie wyszły bo sipma zawaliła sprawę.teraz nie ma problemu żeby je przestawiać, przewozić czy kulać. nie chce mi się pisać co by było ze sznurkiem...

nie kupiłbym prasy bez siatki...

#99 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 22:56

sznurek czy siatka?

dobra to warto brać siatkę przy zakupie prasy na własne potrzeby czy nie?

Warto, cały temat o tym...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 09:44

sznurek czy siatka? Tylko z tego co zobaczyłem na stronach producentów siatki to każdy ma na rynku kilka modeli siatki i z tego też się mogą brać różnice, także defalin a defalin to tez różnica. Chciałbym po prostu rozsądnie wydać pieniądze i być zadowolony:), ja tak mam że byle co kupuje to dość długo i dogłębnie rynek rozpoznaje. Zboczenie to już czy co;/

Mam jeszcze takie pytanie: co trzeba zrobić żeby móc wstawić jakieś foty do galerii?