Skocz do zawartości

Zdjęcie

sznurek czy siatka?

368 odpowiedzi na ten temat

#61 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 13:21

sznurek czy siatka? Ja się na taką folie czaje, tylko jest knyf, jeden gość na Agro Show w Bednarach 2008, jak z nim gadałem to twierdził, że w sipmie nie ma szans, ponieważ klei się ona do wałków, o dwa tygodnie temu pani przedstawicielka tej samej firmy twierdziła, iż właśnie w prasach stałokomorowych typu sipma idzie, ale w innych nie. NIech oni się sami zdecydują, wszystkie prubki po sprzedawali jak tam byłem, więc nie miałem co kupić, i teraz nie wiadomo komu wierzyć. Sprubuje się z nimi skontaktować, jak będe miał w końcu prase z siatką :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sznurek czy siatka? Dzisiaj, 19:34
  •  

#62 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 03 czerwiec 2009 - 20:07

sznurek czy siatka? No własnie i nie wiadomo czy sipma da rade, bo taka folia to by była dobra rzecz jak sie trzyma baloty na dworzu heh

#63 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 23 czerwiec 2009 - 22:24

sznurek czy siatka? posiadam taka folie w wersji prezentacyjnej, jakies 200m jak przetestuje to napisze

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#64 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 17:44

sznurek czy siatka?

w OHZ w sąsiedniej miejscowości przeszli w tym roku na siatki i teraz o tej porze traktorzyści klną na czym świat stoi, bo przechowują słomę na wolnym powietrzu na stertach, śnieg na belach stopniał niedawno, zamoczył bele powierzchniowo, teraz przyszedł mróz i siatka, przypróbie wzięcia beli ze sterty pęka(bo jest przymrożona do innej beli) i się rozlatuje, nieciekawie to wygląda,
przy sznurku, to co najwyżej trochę słomy się wyrwało, bele, może nie były takie kształtne, ale się tyle ich nie rozlatywało(z wymi wśrodku pryzmy nie ma już aż takiego kłopotu) sznurek nie pękał w takich sytuacjach

U mnie jest wręcz przeciwnie, jak było owijane sznurkiem to po zimie miałem całe mnóstwo rozwalonych bel, jak jest siatka to jeszcze ani jedna mi sie nie rozsypała.

#65 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 17:53

sznurek czy siatka? u mnie w okolicy coraz modniejsza robi się siatka, cenowo w przeliczeniu na jedną bele wychodzi podobnie, a siatka jest o wiele wygodniejsza

#66 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 15:38

sznurek czy siatka? Witam. Ja w tym roku zakupiłem claas rollant 66 i ma opcje owijania siatką. I własnie zastanawiam się czy lepiej mi wyjdzie owijać sznurkiem czy siatkom zbierając bele głownie na handel? oczywiście bele po sprasowaniu będu ustawiane pierw w stóg ( płaską powierzchnią ) i z góry przykrywane słoma i folią. co według was na takie coś było by lepsze??

#67 Share juzio

juzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 20:24

sznurek czy siatka? moim zdaniem jest lesza siatka ponoewaz ja równiez robie bele dla sobie i usługe prase mam na snurek i dosc długo schodzi owijanie sznurkim bo sznurek idzie kilka razy na beli a siatka owinie dwa razy i nastepna

#68 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2009 - 20:51

sznurek czy siatka? ja owijam u siebie siatką i jedno co jest najlepsze to czas owinięcia. po załączeniu owijania siatką cofam do tyłu kilka metrów i koniec bela owinieta wyrzucam i jade dalej a sznurkiem kreci kręci traktor pracuje prasa skacze jak duza bela i tak za kazdym razem :D

#69 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 09:21

sznurek czy siatka? Panoie mam takie pytanie. Mam rollanta 66 i zastanawiam sie na d siatka bo mam do neij owijarke i mam takie pytanie. Jak zmontuje siatkę i włacze do niej owijarke (przeusniecie trybika) to ona idzie w miejscu gdzie skladaja sie te rurki od sznurka i wlasnei z tym wiaze sie moje pytanie jak zrobic zeby te rurki nie probowaly przejsc przez siatke? co i gdzie odlaczyc?

#70 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 19 lipiec 2009 - 12:27

sznurek czy siatka? Ja takze stusuje tylkoi wyłacznie siatke do owijania bel. dla mnei ma ona wiele zalet: bela jest lepiej zabezpieczona nie przemaka tak mocno, szybciej sie nia owija, z beli nie sypie sie tyle słomy co przy sznurku, bele nie rozlatuja sie podczas przechowywania jak robiłem sznurkiem czesto myszy przegryzły robil sie luzny i juz było pozamiatane <_< otwieranie beli zamarznietej z siatki jest łatwiejsze moze i jest przymarznieta do beli i czasmi trudno ja oderwac ale jest na wierzchu i jest to prostrze niz sznurek który sie wrzyna w bele i jak zamarznie to jest masakra!przy odwijaniu beli z siatki nie potrzeba ostrych narzedzi wystarczy 2-3 razy okrecic wokół beli. moim zdaniem siatka w ogólnym rozrachunku uwzgledniajac koszt zakupu pracy paliwa wychodzi odrobine taniej niz sznurek. u mnie w regionie to bele sznurkiem wiazane mozna policzyc na palcach <_<
Przy zakupie siatki warto zwrócic uwage na wage roli siatki. poniewaz czasami skusimy sie na tańsza. tańsze przewarznie sa cieńsze rolka siatki ma mniejsza mase. Przy mocny sprawsowaniu moze sie okazac ze bele podczas przechowywania beda pekac. Do polskich pras i ich stopnia zgniotu optymalnym rozwiazaniem sa polskie siatki z Defaline godna uwagi ale drozsza jest siatka z pod znaku Jelonka polecam szczególnie dla amatorów sianokiszonek w belach i siana bardzo ładnie zachodzi na boki:)
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 02 sierpień 2009 - 14:15

sznurek czy siatka? My owijamy sznurkiem ponieważ potem ponownie go nawijamy na szpulkę (jest u mnie w galerii) i taki sznurek chodzi 5-7 lat tylko do tego najlepszy jest sznurek z Sochaczewa bo jest najtrwalszy i na długo starcza.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#72 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 19:26

sznurek czy siatka? ja mam w tym roku owijam sznurkiem ale czuje że to pierwszy i ostatni raz. Mam w prasie aparat do siatki i przechodze na siatke za rok bo z tym sznurkiem to masakra;/

#73 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 19:53

sznurek czy siatka? Bartek mam podobną sytuację jak ty.... po prostu myśleliśmy że szkoda wydawać kasy na siatkę a w tym roku jest straszna ta słoma krótka i krucha jak diabli... i bele potrafią się rozsypać....:/

#74 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 08:05

sznurek czy siatka? Dokładnie. PRasowałem słomę żytnią na wąskich wałkach i porobiły sietakie beczułki i połowa sznurków pozesuwała się. W słomie przenżytniej była taka sieczka że raz zdarzyło się że jak podniosłem snopek to na turze zostały tylko sznurki a słoma wyleciała. Za rok siatka i tylko siatka

#75 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 10:24

sznurek czy siatka? [quote name='statek' date='Jun 23 2009, 23:24 ' post='367489']
posiadam taka folie w wersji prezentacyjnej, jakies 200m jak przetestuje to napisze
quote]
Mógłbyś podać nazwę firmy produkującej tą folię?

#76 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 10:40

sznurek czy siatka? Podczas owijania siatką używacie wysokich obrotów silnika czy na niskich pracujecie? :(

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#77 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 10:50

sznurek czy siatka? Oczywiście, że na niskich :(

#78 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 14:56

sznurek czy siatka? wg instrukcji prasy podczas owijania siatką obroty powinny być 420-480 i tego się trzymam :(

#79 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 16:44

sznurek czy siatka? Ja cały czas jeżdżę na 500 obr, bez zwalniania na owijanie i wysypanie :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 22:24

sznurek czy siatka? W mojej zalecają wyłączyć WOM przy wyrzucaniu belki!!! (walcowo-łańcuchowa) A z obrotami schodzę do około 350.Jak owijałem sianokiszonkę na miejscu owijałem na min. jakieś 1 1/3i w zupełności wystarczyło ,ale jak były do przewożenia owijałem na 2 razy i niestety widziałem jak siatka się rozsuwa.Ile razy owijacie słomę do przewożenia krokodylem,lub zwykłymi widłami?