marcin_kost1

sznurek czy siatka?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesmak    1

@MACGYVER masz duzy upust za to, że kupujesz duzo sznurka ;) a jak bys kupil duzo siatki to bys nie dostal upustu?? Moim zdaniem nie ma co porownywac sznurka do siatki, chyba ze ktos ma czas na stanie na polu :) Wszyscy liczą, ze siatka drozej wychodzi ale malo kto bierze pod uwage paliwo i czas, ktory jest najwazniejszy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dobra, mam jeden minus siatki, no może nawet dwa. Wyślizguje sie to chulerstwo z chwytaka do bel, szczególnie w pozycji poziomej. Belki owinię sznurkiem tak nie wypadały, także taką belke w siatce trzeba mocniej zdusić chwytakiem a po tym duszeniu bela już nie jest tak foremna jak wcześniej a siatka potrafi sie nawet miejscami troche obsunąć lub poszarpać jak sie bardzo przy niej "pracuje" przy zdejmowaniu z przyczepy. Dodam że bele owijam tylko 1,75 raza jakąś tanią siatką, stąd możliwe problemy. Następny sort dam na 2,5 raza :lol: Problemów nie będzie gdy używa sie wideł/kolca zamiast chwytaka.

 

Edit: Tym razem owijałem belki 2,5 raza i piękniusie wyszły :D Przekładanie ich chwytakiem nie spowodowało powyższych problemów, także w przypadku dość sprężystej masy warto owinąć balot więcej razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

jak dla mnei tylko siatka ale ja mam doswiadczenie tylko w słomie czas i jakosc słomy i porządek oraz łatwoc w otweraniu beli przemawiaja dla mnei na korzysc siatki.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Ja w tym roku zainwestowałem w urządzenie do wiązania siatką do swojej sipmy i powiem że robota idzie o niebo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3
Dobra, mam jeden minus siatki, no może nawet dwa. Wyślizguje sie to chulerstwo z chwytaka do bel, szczególnie w pozycji poziomej. Belki owinię sznurkiem tak nie wypadały, także taką belke w siatce trzeba mocniej zdusić chwytakiem a po tym duszeniu bela już nie jest tak foremna jak wcześniej a siatka potrafi sie nawet miejscami troche obsunąć lub poszarpać jak sie bardzo przy niej "pracuje" przy zdejmowaniu z przyczepy. Dodam że bele owijam tylko 1,75 raza jakąś tanią siatką, stąd możliwe problemy. Następny sort dam na 2,5 raza :) Problemów nie będzie gdy używa sie wideł/kolca zamiast chwytaka.

 

Edit: Tym razem owijałem belki 3 razy i piękniusie wyszły ;) Przekładanie ich chwytakiem nie spowodowało powyższych problemów, także w przypadku dość sprężystej masy warto owinąć balot więcej razy.

 

Owija się 2 i troszkę i pasuje do wszystkiego taka ilość. Jeśli widłami a zwłaszcza krabem się ładuje baloty z siatką to się ją uszkadza a jeśli ktoś robi to byle jak to balota może rozpruć. Nigdy więcej nie chcę mieć odczynienia ze sznurkiem. no i wydajność prasowania+ dla siatki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

zdecydowanie SIATKA, na kiszonki to jest cod nad cody, juz nie trzeba latac dookola ze sznurkiem, tak jak i sloma i siano, Polecam wszystkim siatke bo sam stosuje i to jest duzy plus.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

może w sianokiszonce i w słomie, pod warunkkiem, że pod dachem, ewentualnie jak nie ma mrozu na wolnym powietrzu się siatka faktycznie sprawdza, no tak, jeszcze szybciej się owija, niby mniejsze straty, ale przy tych warunkach

 

w OHZ w sąsiedniej miejscowości przeszli w tym roku na siatki i teraz o tej porze traktorzyści klną na czym świat stoi, bo przechowują słomę na wolnym powietrzu na stertach, śnieg na belach stopniał niedawno, zamoczył bele powierzchniowo, teraz przyszedł mróz i siatka, przypróbie wzięcia beli ze sterty pęka(bo jest przymrożona do innej beli) i się rozlatuje, nieciekawie to wygląda,

przy sznurku, to co najwyżej trochę słomy się wyrwało, bele, może nie były takie kształtne, ale się tyle ich nie rozlatywało(z wymi wśrodku pryzmy nie ma już aż takiego kłopotu) sznurek nie pękał w takich sytuacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

To niech chowają belę do jakiejś wiaty,jak nie mają to niech nie klną tylko zbudują.

A te ze sterty biorą jak im rozmarzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Witam a ja mam pytanie, czy ktos z was owijał baloty słomy folia, bo byl u mnie koles ktory oferował mi folie do prasy zamiast siatki(tzn ze zamiast siatki wkladamy folie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ja tego nie robiłem, ale wiem, że prasy ferabolli extreme mają taką właśnie możliwość, sam jestem ciekaw jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ja się na taką folie czaje, tylko jest knyf, jeden gość na Agro Show w Bednarach 2008, jak z nim gadałem to twierdził, że w sipmie nie ma szans, ponieważ klei się ona do wałków, o dwa tygodnie temu pani przedstawicielka tej samej firmy twierdziła, iż właśnie w prasach stałokomorowych typu sipma idzie, ale w innych nie. NIech oni się sami zdecydują, wszystkie prubki po sprzedawali jak tam byłem, więc nie miałem co kupić, i teraz nie wiadomo komu wierzyć. Sprubuje się z nimi skontaktować, jak będe miał w końcu prase z siatką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

No własnie i nie wiadomo czy sipma da rade, bo taka folia to by była dobra rzecz jak sie trzyma baloty na dworzu heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

posiadam taka folie w wersji prezentacyjnej, jakies 200m jak przetestuje to napisze


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
w OHZ w sąsiedniej miejscowości przeszli w tym roku na siatki i teraz o tej porze traktorzyści klną na czym świat stoi, bo przechowują słomę na wolnym powietrzu na stertach, śnieg na belach stopniał niedawno, zamoczył bele powierzchniowo, teraz przyszedł mróz i siatka, przypróbie wzięcia beli ze sterty pęka(bo jest przymrożona do innej beli) i się rozlatuje, nieciekawie to wygląda,

przy sznurku, to co najwyżej trochę słomy się wyrwało, bele, może nie były takie kształtne, ale się tyle ich nie rozlatywało(z wymi wśrodku pryzmy nie ma już aż takiego kłopotu) sznurek nie pękał w takich sytuacjach

 

U mnie jest wręcz przeciwnie, jak było owijane sznurkiem to po zimie miałem całe mnóstwo rozwalonych bel, jak jest siatka to jeszcze ani jedna mi sie nie rozsypała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

u mnie w okolicy coraz modniejsza robi się siatka, cenowo w przeliczeniu na jedną bele wychodzi podobnie, a siatka jest o wiele wygodniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam. Ja w tym roku zakupiłem claas rollant 66 i ma opcje owijania siatką. I własnie zastanawiam się czy lepiej mi wyjdzie owijać sznurkiem czy siatkom zbierając bele głownie na handel? oczywiście bele po sprasowaniu będu ustawiane pierw w stóg ( płaską powierzchnią ) i z góry przykrywane słoma i folią. co według was na takie coś było by lepsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

moim zdaniem jest lesza siatka ponoewaz ja równiez robie bele dla sobie i usługe prase mam na snurek i dosc długo schodzi owijanie sznurkim bo sznurek idzie kilka razy na beli a siatka owinie dwa razy i nastepna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

ja owijam u siebie siatką i jedno co jest najlepsze to czas owinięcia. po załączeniu owijania siatką cofam do tyłu kilka metrów i koniec bela owinieta wyrzucam i jade dalej a sznurkiem kreci kręci traktor pracuje prasa skacze jak duza bela i tak za kazdym razem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Panoie mam takie pytanie. Mam rollanta 66 i zastanawiam sie na d siatka bo mam do neij owijarke i mam takie pytanie. Jak zmontuje siatkę i włacze do niej owijarke (przeusniecie trybika) to ona idzie w miejscu gdzie skladaja sie te rurki od sznurka i wlasnei z tym wiaze sie moje pytanie jak zrobic zeby te rurki nie probowaly przejsc przez siatke? co i gdzie odlaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Ja takze stusuje tylkoi wyłacznie siatke do owijania bel. dla mnei ma ona wiele zalet: bela jest lepiej zabezpieczona nie przemaka tak mocno, szybciej sie nia owija, z beli nie sypie sie tyle słomy co przy sznurku, bele nie rozlatuja sie podczas przechowywania jak robiłem sznurkiem czesto myszy przegryzły robil sie luzny i juz było pozamiatane <_< otwieranie beli zamarznietej z siatki jest łatwiejsze moze i jest przymarznieta do beli i czasmi trudno ja oderwac ale jest na wierzchu i jest to prostrze niz sznurek który sie wrzyna w bele i jak zamarznie to jest masakra!przy odwijaniu beli z siatki nie potrzeba ostrych narzedzi wystarczy 2-3 razy okrecic wokół beli. moim zdaniem siatka w ogólnym rozrachunku uwzgledniajac koszt zakupu pracy paliwa wychodzi odrobine taniej niz sznurek. u mnie w regionie to bele sznurkiem wiazane mozna policzyc na palcach <_<

Przy zakupie siatki warto zwrócic uwage na wage roli siatki. poniewaz czasami skusimy sie na tańsza. tańsze przewarznie sa cieńsze rolka siatki ma mniejsza mase. Przy mocny sprawsowaniu moze sie okazac ze bele podczas przechowywania beda pekac. Do polskich pras i ich stopnia zgniotu optymalnym rozwiazaniem sa polskie siatki z Defaline godna uwagi ale drozsza jest siatka z pod znaku Jelonka polecam szczególnie dla amatorów sianokiszonek w belach i siana bardzo ładnie zachodzi na boki:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ja mam w tym roku owijam sznurkiem ale czuje że to pierwszy i ostatni raz. Mam w prasie aparat do siatki i przechodze na siatke za rok bo z tym sznurkiem to masakra;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Bartek mam podobną sytuację jak ty.... po prostu myśleliśmy że szkoda wydawać kasy na siatkę a w tym roku jest straszna ta słoma krótka i krucha jak diabli... i bele potrafią się rozsypać....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Dokładnie. PRasowałem słomę żytnią na wąskich wałkach i porobiły sietakie beczułki i połowa sznurków pozesuwała się. W słomie przenżytniej była taka sieczka że raz zdarzyło się że jak podniosłem snopek to na turze zostały tylko sznurki a słoma wyleciała. Za rok siatka i tylko siatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

posiadam taka folie w wersji prezentacyjnej, jakies 200m jak przetestuje to napisze

quote]

Mógłbyś podać nazwę firmy produkującej tą folię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj