Skocz do zawartości

Zdjęcie

sznurek czy siatka?

368 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 22:00

sznurek czy siatka? w stodole albo pod wiatą ;) a jeżeli stóg to stawiać na bele na "płaskiej stronie", góre przykryć folią i luźną słomą.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sznurek czy siatka? Dzisiaj, 23:20
  •  

#42 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 16:26

sznurek czy siatka? Dla mnie lepsza wydaje się siatka. Owijasz tylko 2 razy ani może nie, a sznurkiem musisz dluzej stać i owijać.
Wybróbuj na siatke i na sznurek i sam zobaczysz.
Pozdro.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#43 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 22:43

sznurek czy siatka? W brew pozorom siatka ma podobną wydajność (koszt owinięcia jednej beli) jak sznurek a dodatkowo jest oszczędność czasu, paliwa i sprzętu, więc dla mnie nie ma wątpliwości co jest lepsze. Nie radze kupować najtańszych siatek, kto już tego spróbował wie o co chodzi.

#44 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 16:44

sznurek czy siatka? Dla mnie jest taniej sznurek bo go kupuje dużo jak na 120ha pól. I mam dość duży upust.

#45 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 17:21

sznurek czy siatka? Plusy i minusy owijania siatką... ;)

http://www.agrofoto....3198#entry43198

POZDRAWIAM... :P

#46 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 16:39

sznurek czy siatka?

Dla mnie jest taniej sznurek bo go kupuje dużo jak na 120ha pól. I mam dość duży upust.

U nas niektórz robią tak samo z siatką zbierają się w kilku i kupują taniej. Dla mnie tańsza jest siatka: oszczędzacz czas i nie marnujesz tyle paliwa, a balot lepiej jest związany niż sznurkiem chyba, że ktoś nie ma aparatu na siatke to nie ma wyboru. A propo sianokiszonki to też słyszałem, że owijają siatką bo jak owiniesz sznurkiem jeszcze rzadko to grube badyle przebijają folie
Jak się myle to mnie poprawcie :(
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#47 Share doman57

doman57

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 20:43

sznurek czy siatka? Na ile bel starcza jeden klebek sznurka???

#48 Share pronar5135

pronar5135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 18:52

sznurek czy siatka? na 40 bel
a siatki 2000m starcza na około 200 beli i więcej :D
wczoraj liczyłem
nie mam za wiele czasu na forum ale jak znajduje to już z fociami .

#49 Share grzesiek5714

grzesiek5714

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 19:13

sznurek czy siatka? witam sznurek jest może być tańszy przy zakupie niż siatka lecz siatką szybciej owija się belkę i bela zachowóje swój kształt bo sznurek nie zawsze (mogą powstawać tzw.bele w kształcie grzyba )

#50 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2008 - 17:59

sznurek czy siatka? Owiń balot sznurkiem, wypuśc z prasy, odjedź i zobacz jaka kupka słomy została. Szkoda słomy żeby owijac sznurkiem a po drugie peknie ci w jednym miejscu sznurek i balot po chwili sie roz******la. A siatka peknie w jednym miejscu i cały czas trzymie sie. A co do kosztów to wole zapłacic troszke więcej i miec wszędzie porządek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share wiesmak

wiesmak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 10 maj 2008 - 21:01

sznurek czy siatka? @MACGYVER masz duzy upust za to, że kupujesz duzo sznurka ;) a jak bys kupil duzo siatki to bys nie dostal upustu?? Moim zdaniem nie ma co porownywac sznurka do siatki, chyba ze ktos ma czas na stanie na polu :) Wszyscy liczą, ze siatka drozej wychodzi ale malo kto bierze pod uwage paliwo i czas, ktory jest najwazniejszy!!!

#52 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 29 maj 2008 - 22:44

sznurek czy siatka? Dobra, mam jeden minus siatki, no może nawet dwa. Wyślizguje sie to chulerstwo z chwytaka do bel, szczególnie w pozycji poziomej. Belki owinię sznurkiem tak nie wypadały, także taką belke w siatce trzeba mocniej zdusić chwytakiem a po tym duszeniu bela już nie jest tak foremna jak wcześniej a siatka potrafi sie nawet miejscami troche obsunąć lub poszarpać jak sie bardzo przy niej "pracuje" przy zdejmowaniu z przyczepy. Dodam że bele owijam tylko 1,75 raza jakąś tanią siatką, stąd możliwe problemy. Następny sort dam na 2,5 raza :lol: Problemów nie będzie gdy używa sie wideł/kolca zamiast chwytaka.

Edit: Tym razem owijałem belki 2,5 raza i piękniusie wyszły :D Przekładanie ich chwytakiem nie spowodowało powyższych problemów, także w przypadku dość sprężystej masy warto owinąć balot więcej razy.

#53 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 29 maj 2008 - 22:54

sznurek czy siatka? jak dla mnei tylko siatka ale ja mam doswiadczenie tylko w słomie czas i jakosc słomy i porządek oraz łatwoc w otweraniu beli przemawiaja dla mnei na korzysc siatki.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#54 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 29 maj 2008 - 22:59

sznurek czy siatka? Ja w tym roku zainwestowałem w urządzenie do wiązania siatką do swojej sipmy i powiem że robota idzie o niebo lepiej.

#55 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 28 grudzień 2008 - 19:40

sznurek czy siatka?

Dobra, mam jeden minus siatki, no może nawet dwa. Wyślizguje sie to chulerstwo z chwytaka do bel, szczególnie w pozycji poziomej. Belki owinię sznurkiem tak nie wypadały, także taką belke w siatce trzeba mocniej zdusić chwytakiem a po tym duszeniu bela już nie jest tak foremna jak wcześniej a siatka potrafi sie nawet miejscami troche obsunąć lub poszarpać jak sie bardzo przy niej "pracuje" przy zdejmowaniu z przyczepy. Dodam że bele owijam tylko 1,75 raza jakąś tanią siatką, stąd możliwe problemy. Następny sort dam na 2,5 raza :) Problemów nie będzie gdy używa sie wideł/kolca zamiast chwytaka.

Edit: Tym razem owijałem belki 3 razy i piękniusie wyszły ;) Przekładanie ich chwytakiem nie spowodowało powyższych problemów, także w przypadku dość sprężystej masy warto owinąć balot więcej razy.

Owija się 2 i troszkę i pasuje do wszystkiego taka ilość. Jeśli widłami a zwłaszcza krabem się ładuje baloty z siatką to się ją uszkadza a jeśli ktoś robi to byle jak to balota może rozpruć. Nigdy więcej nie chcę mieć odczynienia ze sznurkiem. no i wydajność prasowania+ dla siatki :P

#56 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 28 grudzień 2008 - 19:51

sznurek czy siatka? zdecydowanie SIATKA, na kiszonki to jest cod nad cody, juz nie trzeba latac dookola ze sznurkiem, tak jak i sloma i siano, Polecam wszystkim siatke bo sam stosuje i to jest duzy plus.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#57 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:24

sznurek czy siatka? może w sianokiszonce i w słomie, pod warunkkiem, że pod dachem, ewentualnie jak nie ma mrozu na wolnym powietrzu się siatka faktycznie sprawdza, no tak, jeszcze szybciej się owija, niby mniejsze straty, ale przy tych warunkach

w OHZ w sąsiedniej miejscowości przeszli w tym roku na siatki i teraz o tej porze traktorzyści klną na czym świat stoi, bo przechowują słomę na wolnym powietrzu na stertach, śnieg na belach stopniał niedawno, zamoczył bele powierzchniowo, teraz przyszedł mróz i siatka, przypróbie wzięcia beli ze sterty pęka(bo jest przymrożona do innej beli) i się rozlatuje, nieciekawie to wygląda,
przy sznurku, to co najwyżej trochę słomy się wyrwało, bele, może nie były takie kształtne, ale się tyle ich nie rozlatywało(z wymi wśrodku pryzmy nie ma już aż takiego kłopotu) sznurek nie pękał w takich sytuacjach

#58 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 01 luty 2009 - 21:59

sznurek czy siatka? To niech chowają belę do jakiejś wiaty,jak nie mają to niech nie klną tylko zbudują.
A te ze sterty biorą jak im rozmarzną.

#59 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 03 czerwiec 2009 - 08:27

sznurek czy siatka? Witam a ja mam pytanie, czy ktos z was owijał baloty słomy folia, bo byl u mnie koles ktory oferował mi folie do prasy zamiast siatki(tzn ze zamiast siatki wkladamy folie).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 08:48

sznurek czy siatka? Ja tego nie robiłem, ale wiem, że prasy ferabolli extreme mają taką właśnie możliwość, sam jestem ciekaw jak to wygląda.