Skocz do zawartości

Zdjęcie

sznurek czy siatka?

368 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Skoczek1994

Skoczek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 20:11

sznurek czy siatka? A ja mam takie pytanie? Kupiłem prasę Welger RP200, i chciałbym się dowiedzieć jak się ustawia ilość podawanej siatki, tak aby było te 2,25-2,5 obrotu na jedną belkę. Czy to na tym, zebatym półksięrzycu bo tam widzę +i- tylko na które ząbki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sznurek czy siatka? Dzisiaj, 07:45
  •  

#362 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 13:10

sznurek czy siatka?

Ponowie pytanie bo stoje przed wyborem prasy do mojej kwoty ciezko kupic cos z siatka zas np. ostatnio znajomy ladna viconke sprowadził za 14tysi jak dla mnie ale sam sznurek. Wiadomo ze co siatka to siatka ale czy opłaca sie na około 250 beli rocznie kupowac prase z siatką i doplacac ok 5 tysi? Prasowany material to siano i w 75% sloma. Sianokiszonka i tak będzie szła w pryzme.

#363 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 13:55

sznurek czy siatka?

Jak nie robisz usług to Twoja sprawa (wybór), bo na usługę to raczej nikt Cię nie zawoła bez siatki. Tak jest w moich stronach, prasa bez siatki to przeżytek który ciężko sprzedać.

#364 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 15 lipiec 2015 - 21:01

sznurek czy siatka?

Usług nie wykonuje, bo wszyscy mają prasy... Co do siatki to praktycznie nikt nie ma... a niektórzy co mają, wolą sznurek bo taniej jest... Ja sam wolę siatkę ale teraz odejdzie sporo sianokiszonki do prasowania i zostanie sama słoma i siano czyli pewnie ok. 200/250 balików... I koszt prasy trzeba z ok. 5 tysi do tego samego modelu doliczyć... 

#365 Share AndrzejMikulewicz

AndrzejMikulewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 06:33

sznurek czy siatka?

@skoczek1994 tak na tym półksiężycu gdy ustawisz "na środku" tą regulacje powinno wyjść 2,5 raza gdyż ona owija w przedziale 1,5 do 3,5

Andree94444

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#366 Share pawelek116a

pawelek116a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Majsterkowanie

Napisany 23 sierpień 2016 - 20:22

sznurek czy siatka?

Mam pytanie jaka była by cena założenia przystawki do siatki w prasie Carraro Rekord 1200. Mocowania są i jest miejsce na rolkę, może ktoś w takiej lub podobnej montował. Znajomy mechanik od którego kupiłem prasę powiedział, że to koszt około 1 tyś zł.

#367 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 21:18

sznurek czy siatka?

W nowej prasie tego typu dopłaca się ok 5 tys do aparatu na siatkę, wątpię czy znajdziesz używkę w cenie 1000zł

#368 Share zydor

zydor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 07:06

sznurek czy siatka?

Rozwiązaniem są jeszcze dwa sznurki, obwiązywanie idzie dużo szybciej (prawie jak siatką) wiązanie jest dużo mocniejsze bo przy zerwaniu/uszkodzeniu jednego ze sznurków trzyma drugi - a przy tych kilkuset belach nie ma sensu dopłacac do siatki która w taniej i starej prasie różnie działa.

Żeby nie było wolałbym mieć siatkę w swojej prasie, ale jak się nie ma co się chce trzeba polubić to na co cię stać.:)

pozdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#369 Share pawelek116a

pawelek116a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Majsterkowanie

Napisany 24 sierpień 2016 - 20:11

sznurek czy siatka?

Prasa z roku 1994. Mam jeszcze pytanie. Czy przy przystawce do siatki jest komputer(starszych typach)?