Skocz do zawartości

Zdjęcie

sznurek czy siatka?

368 odpowiedzi na ten temat

#341 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 13:48

sznurek czy siatka? Jak komuś staje bela w walcowej to cóż mogę powiedzieć-niech potrenuje jeszcze trochę...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sznurek czy siatka? Dzisiaj, 21:17
  •  

#342 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 13 styczeń 2013 - 13:55

sznurek czy siatka? No niestety ... zgadzam się w całej rozciągłości, że Metal-Fach, Sipma czy inne polskie twory nie są wyznacznikami ani jakości, ani trwałości, ani nowoczesności, ale pracuje się tym co się ma i na co kogo stać w danym momencie. W Viconie w ogóle nie mamy obwiązywacza sznurkiem i kupowaliśmy prasę bez takowego bo i tak wiedzieliśmy, że nigdy z niego nie skorzystamy. Wiemy, że Metal-Fach nie jest/był szybki, a baloty po nim ciężko było nazwać walcami nie mówiąc już o stopniu ich zbicia, ale trzymały się nawet przy zaledwie 5 sznurkach. Balot słomy ze starej JD 550 był dobre 50% cięższy niż z MetalFacha dlatego zapadły decyzje i MetalFacha już nie ma. Problemy z wyborem siatka/sznurek także już nie mamy. :D
Co do opcji chowania noży ... naoglądałem się pras w realu i w katalogach Claasa czy Welgera które jednak są liderami w tym segmencie i nie dopatrzyłem się takich funkcji lub źle szukałem. Welger np. ponadto montuje ręczne zawory, którymi dodatkowo mamy możliwość zablokowania noży by się nie schowały.

#343 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 13 styczeń 2013 - 14:04

sznurek czy siatka?

Nie mam już nigdzie ani jednego balota owiniętego sznurkiem więc nie jestem w stanie zrobić zdjęcia balotów słomy owijanych jedynie 5 sznurkami, ale wytrzymywały, dały się zwozić z pola, nie było z nimi większych problemów.

Oczywistym jest, że moje obliczenia są czysto teoretycznie, ale teoria z praktyką nie może się rozmijać o 50%. Oczywiście, że jak z Waszej prasy przy ustawieniu wielkości balota na 120 cm wychodzi taki mający 140 cm obwodu obliczenia te nie mają sensu. My obserwowaliśmy różnice rzędu max. 10%. Nawet badziewny polski Metalfach walcowy nie powodował aż takich rozbieżności.

@bialy2005 ... "Co do noży to w prasach z nożami jest opcja ze noze sie chowaja od zaprogramowanego stopnia zgniutu czyli powiedzmy 10-20% przd ukonczeniem belki i wtedy nie ma problemu nawet ze sznurkiem." Które prasy to mają bo nie słyszałem o takiej opcji?

@mariuszd93 ... Tym różnie się od niektórych, że potrafię nie tylko coś robić, ale również liczyć. Gdy praktyka rozmija mi się tak bardzo z teorią szukam przyczyn. Może awaria sprzętu, może czas zmienić dostawcę materiałów eksploatacyjnych. Nikt nie rozwija siatki by sprawdzić czy ona ma faktycznie 2000m czy 1900. My tez się natknęliśmy na siatki w teorii 3000m, a w praktyce cienkie, rwące się i mające max. 2000m.

Nigdy nie uwierzę że 5 owinięć sznurka wystarczy żeby bela bez problemu wytrzymała transport , bzdura i tyle .
Co do liczenia liczyć potrafię ale wiem że teoria to nie wszystko

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#344 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 14:09

sznurek czy siatka? U mnie kombajn sypie szerzej słomę jak bizon i jak najmowałem prasę to żadna walcówka nie dawała rady, kupiłem łańcuchową i idzie dobrze, jedynie przy wilgotnej słomie nieraz nie chce bela wylecieć z komory - tak jest dobita do bocznych ścian. Sznurkiem robiłem może z 50bel i więcej nie mam zamiaru, przy bardzo suchej słomie z pszenicy bele puchły po uniesieniu i rozwijały się mimo że sznurek nie pękł. Zeby było ok to kłębek starczał na 25bel max. Siatka 2000m starcza mi na jakieś 230bel i nic się nie rozpada

#345 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 14:10

sznurek czy siatka? A to fakt-kiedyś zaryzykowałem i owinąłem 8 razy-bele słomy i siana rozpadały się.Zapewne pasowe potrafią zgnieść sianokiszonkę lepiej-ale po co mi lepiej jak i tak (tak tak tym starym Metalfachem ) mam dokładnie 0 % strat (wszystkie bele są ok. bez grama pleśni).Kiedy ta prasa zwróciłaby mi się ?-ktoś mógłby to wyliczyć ?

#346 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 14:44

sznurek czy siatka? bardzo dużo zależy od systemu podawania do komory , u mnie w prasie z rotorem, słoma z pszenżyta jest w miarę cała, ale za to jęczmienna gdyby ją teoretycznie owinąć 5 razy sznurkiem, to chyba zaraz to wypadnięciu z komory by się rozpadła.

#347 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 13 styczeń 2013 - 15:02

sznurek czy siatka? @jaro, u mnie tak samo- mimo że przez 15 lat Sipma męczyła ciągniki 48 oraz 52KM to nigdy nie było pleśni z powodu rzekomego "słabego zgniotu".
Nie jestem w stanie wyobrazić sobie belki związanej w 5 miejscach. To tak, jakby siatką owinąć 1,3 raza.

Sznurkiem 200m wychodziło ok. 40 belek, czyli przy cenie sznurka 33zł wychodzi 82gr
Siatka 2000m przy 2,25 obrotu (8.5m) wystarczy na 235 belek. Przy cenie 350zł koszt na jedną belkę to 1,49zł.
Tylko teraz mała ciekawostka :P Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale cena sznurka zawiera 8% VAT a siatki 23% VAT.
Dla "Vatowca" cena sznurka będzie wynosiła wtedy 76gr. na belkę a siatki 1,21zł.

Teraz tylko policzyć różnicę w zaoszczędzonym paliwie i będzie jasne, czy siatka wyjdzie taniej od sznurka.
Kiedyś z obliczeń wyszło mi że siatka nieznacznie wychodzi taniej ale mogłem się pomylić w obliczeniach.

(Podane ceny, to ceny za dobry sznurek i dobrą siatkę- bez oszczędzania na jakości zakupionego towaru)

Edytowany przez danielhaker, 13 styczeń 2013 - 15:07.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#348 Share szymen1

szymen1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 22:10

sznurek czy siatka? Na poprzednich stronach czytałem o owijaniu w folię zamiast siatki tyle że wszyscy pisali o owijaniu słomą a my robimy tylko sianokiszonkę (0 bel słomy) w tym sezonie będzie prasa z siatką i sznurkiem więc najlepiej by było owijać od razu w folię pewnie jakieś 2-3 razy a później niecałe 12 na owijarce i po sprawie, w zimę nie trzeba by było się męczyć z sznurkiem jak do tej pory tylko nie wiem gdzie można kupić taką folię i czy pójdzie w mojej prasie. Jestem z północnej części woj. podlaskiego mam nadzieje że pomorzecie :-)

Edytowany przez szymen1, 06 marzec 2013 - 06:43.

#349 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 23:39

sznurek czy siatka? Folia wychodzi coś ok 500zł/1000m więc o wiele drożej niż siatka.
Poszukaj na allegro. Ostatnio była.

#350 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 19:33

sznurek czy siatka? Czytam sobie i nie wyobrażam sobie owinięcia beli 5 razy sznurkiem nawet, 10 razy wg mnie to zamało. Nie wyobrażam sobie też dobrze dobitej belki owiniętej 2.25 razy siatką. Znajomy 120 owija 3 do 4 razy. Wiem też że jak był kupiony cienki sznurek niewiadomego pochodzenia to sznurki na beli po opuszczeniu komory nie wytrzymywały (owijane 16 razy).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 06 marzec 2013 - 19:37

sznurek czy siatka? @grzepo ...Na temat sznurka już się nie wypowiadam. Pisałem, że się dało co wcale nie oznacza, że było pewne, że długo wytrzymywało czy, że 100% balotów dawało się bez problemu załadować. W kwestii siatki bez problemu 2,25 wystarcza i jest to w 99% pewne. Poczytaj ile osób owija sobie 1,5 czy nawet mniej i także dają radę.

#352 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 21:11

sznurek czy siatka?

Nie wyobrażam sobie też dobrze dobitej belki owiniętej 2.25 razy siatką. Znajomy 120 owija 3 do 4 razy.

A po jakiego groma owijać siatką 3-4 razy??? Tak dla zasady? Żeby owijać 4 razy to trzeba mieć nie równo pod sufitem :P

#353 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 06 marzec 2013 - 21:40

sznurek czy siatka? Siatką na upartego wystarczy 2 razy ja owijam 2,5 i jest bardzo dobrze .
4 razy to bezsens całkowity tylko koszty się podnosi .
Co do sznurka [5 owinięć ] to jak już pisałem jedna wielka bzdura i nikt kto robił kiedyś prasą i woził potem bele w to nie uwierzy :P :D

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#354 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 14:38

sznurek czy siatka? Posty o wyborze siatki przeniesione do tematu http://www.agrofoto....60#entry1098606

#355 Share 312fendt512

312fendt512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 05 grudzień 2013 - 00:08

sznurek czy siatka? Sznurek jest tańszy, ale sobie policz do ceny sznurka prze gazowane paliwo i stracony czas... Siatką możesz owinąć Bele w ciągu około 5 sekund , a z sznurkiem owieeeeeeeeele więcej czasu potrzebujesz ;)

#356 Share vw141998

vw141998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:!! RoLnIcTwO !! MoToRyZaCjA !!

Napisany 03 lipiec 2014 - 15:02

sznurek czy siatka? Witam. Czy sznurek firmy TAMA taki niebieski i ma 3750m jest dobry ?

#357 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 15:43

sznurek czy siatka? b.dobry jest ten sznurek i występuje również w barwach New Hollanda

#358 Share vw141998

vw141998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:!! RoLnIcTwO !! MoToRyZaCjA !!

Napisany 03 lipiec 2014 - 15:52

sznurek czy siatka? O to dobrze bo cena jest dobra 50zł

#359 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 07:05

sznurek czy siatka? ja osobiście polecam ten sznurek http://allegro.pl/sz...4378884588.html jest wytrzymały i wydajny, a za szpujkę na jarmarku płacę 40 zł
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share iktornR

iktornR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 19:17

sznurek czy siatka? jak mocniej zbijesz bale i owiniesz 1.5 raza to balot się rozpapurzy i rozwali ja przy dużym zgniocie używam 2 do 2.5 raza i baloty są jak malowane i nie rozpychaja się