Skocz do zawartości

Reklama

sznurek czy siatka

siatka szurek

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
349 odpowiedzi na ten temat

#1 marcin_kost1

marcin_kost1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • 2788932

Napisany 13 luty 2007 - 19:11

Zastanawiam się co wyjdzie taniej, obwiązywanie sznurkiem czy siatką??? Nie mam pojęcia jak to wychodzi finansowo.
. . .

#2 wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1139 postów

Napisany 13 luty 2007 - 19:16

dla mnie sznurkiem jest taniej , bo za darmo (ten sam sznurek używam wielokrotnie- fotki są w galerii w dziale wynalazki i udoskonalenia)

#3 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 13 luty 2007 - 19:25

zależy jeszcze na jaka skale i czy to ma być nowa czy używana prasa...ale dla mnie tylko siatka

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4 Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • 1731 postów
  • 2630615

Napisany 13 luty 2007 - 19:27

Z wujem dokładnie obliczalismy i nam wyszło ze siatak jest od 10 do 20 gr droższa od sznurka (oczywiscie na jednym balocie). Ale tez to zalezy od tego ile podajemy tego sznurka albo siatki, ale wychodzi porównywalnie. Według mnie siatak jest lepsza bo i baloty tak sie nie rozwalają  i lepsza ochrona przed wodą. Sam bym owijał siatką ale nie ma przystawki a ona niestety troche kosztuje.

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#5 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1085 postów
  • 563676
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 13 luty 2007 - 20:41

ja od początku wiedziałem, że owijanie siatką jest droższe, ale jakość nierównywalnie lepsza i tylko takiej szukałem. z tego co wiem to mogę owinąć od 1,5 obr do 6 z przesuwem co ćwierć obrotu. a ile tak przeważnie razy owija się siatką ? 2 ?
all rights reserved

#6 piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 13 luty 2007 - 21:54

ja nie owijam pełne 2x  tylko ok 1,6 obr   i bele się nie rozpadają   ale rozprężają się wiecej jak przy 2x owinięciu

z siatki 2000 m robie ok 270 bel

dla mnie tylko i wyłącznie siatka   a wydajność to  niebo a ziemia w porównaniu z sipmą na 1 sznurek  :)

#7 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1085 postów
  • 563676

Napisany 13 luty 2007 - 22:14

czyli jak u mnie ustawię na 1,75 to będzie akurat ? hehe nigdy nie dojdę gdy sam nie wypróbuje...już się nie mogę doczekać :)
all rights reserved

#8 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9309 postów

Napisany 13 luty 2007 - 22:36

naj mniej snurka wychodzi w kostcze do belarki wyjdzie więcej a siatki to nie wiem ale faktam jest że bele owinięte siatko lepiei wyglądają i dużo szybciej się owija. A wegług was cena prasowania 7-8zł za bele (120x120) wraz z siatką to drogo czy tanio.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.  :D

#9 at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • 7637539

Napisany 14 luty 2007 - 09:29

kiedyś w TOP AGRAR było porównanie siatki i sznurka. wnioski (z tego co pamiętam) były takie, że siatka wychodzi drożej ale za to wydajność jest wyższa (dłuższy czas na owinięcia sznurkiem) czyli więcej bali na godzine. Sam chce kupić przystawke do siatki do claasa rolland 66 bale 120/150. Zużywa mi bardzo dużo sznurka a nie da się ustawić jej na mniejsze zużycie... owija 2 sznurkami na raz ( 2 rolki starczają na ok 45-50 bel) co za tym idzie troche kosztuje.... w tym przypadku siatka będzie kosztować tyle samo a może nawet i mniej.
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#10 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1085 postów
  • 563676

Napisany 15 luty 2007 - 20:56

jakie firmy produkują siatki do pras ? co moglibyście dobrego polecić ?
all rights reserved

#11 marcin_kost1

marcin_kost1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • 2788932

Napisany 19 luty 2007 - 17:01

A czy siatka rozpadnie się po jakimś czasie, tak jak sznurek??? to znaczy czy po 2 latach nie skruszeje???
. . .

#12 piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 19 luty 2007 - 19:20

ja mam słome 2 letnią i jest wszystko ok  :) z siatką

#13 witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • 1616058
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 19 luty 2007 - 22:17

ja ez sam chetnie bym owijał siatka...ale niestety prasa na to nie pozwala...ale nastepna juz bedzie owijac siatka
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#14 Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • 3150681

Napisany 20 luty 2007 - 08:15

Wczesniej mialem sznurek i nigdy bym teraz do niego nie wrucił, owinięcie siatka to kwestia 5 sekund, i jedziesz dalej, puzniej rozwinąc siatke tez jest mometn pracy, a sznurek niestety nie tak mało. To ze jest droższa to fakt, ale myśle ze troszke na paliwie sie zaoszczedzi :) Ja jeśli siaonkiszonke zbieram to owiejam ok 1,5- 1,7 raza, zaś przy słomie to okolo 2 razy.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#15 Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 04 marzec 2007 - 17:56

fakt chwile zajmuje zdjecie sznurka ale ,dla mnie sznurek jest lepszy,nie gnije  i dobrze wiąże bele. :rolleyes:
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#16 piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 19:23

a wg ciebie siatka gnije  ??

#17 Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 20:20

Ja z moich wyliczeń mogę powiedzieć że przy owijaniu 2x balota siatką każdy z nich kosztował mnie w zeszłym roku 1,6zł. Jakby zrobić porządnie sznurkiem to z 2000m czyli jednego kłębka wyszło by koło 30 balotów czyli +- balot wychodzi koło 1 zł. Można zejść jeszcze z tej złotówki jeżdząc po nocach jak słoma zawilżeje. Wtedy powiedźmy 1 balot owinięty siatką będzie kosztował tyle samo co 2 baloty owiniete sznurkiem. Dzięki szybkiemu owijaniu siatką możemy zaoszczędzić conajmniej połowę czasu więc i tyle samo paliwa. O tyle też przedłużymy żywotność swojej prasy. Jak już wspominaliście baloty owinięte siatką lepiej się trzymają, mniej, przemakają "ładniej wyglądają", czy łatwiej się je rozwija- to raczej nie ma wpływy na nic. Sznurek można poddać "recyklingowi" ponownie go używając, robiać z niego powrozy. liny czy cokolwiek innego wtedy jednak tracimy czas na jego rozwijanie. Siatkę szybko się rozwija a można jej jedynie użyć do okrywania roślin owocowych chroniąc przed ptactwem. Nieoficjalnie mogę powiedzieć że siatka nadaję się super do rozpalania ognia w centralnym resztki słomy lub siana + tworzywo PCV daje niezłego kopa jak wrzucić to na drewno.
Suma sumaru jak nie stosować recyklingu to mi wychodzi że jednak siatką będzie taniej.
The Truth Is Out There

#18 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 20:28

ale PCV podobno bardzo komin "brudzi" :rolleyes:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#19 Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 04 marzec 2007 - 21:01

piootr, o Mar 4 2007, 19:23, powiedział:

a wg ciebie siatka gnije  ??
nie,ale mówie jak jest w moim przypadku. :rolleyes:
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 21:14

@Grześ  sprasowałem kiedyś sąsiadowi pare bel siana  jak jeszcze nie miał swojej zwijki   i  takich ma speców  synów że z siatki  zrobili powrozy   :rolleyes:  podobno mocne ale nie widziałem

Ja  pale gazem  także na podpałke nie używam  co najwyżej w garażu  w piecyku   to pale  folią , siatką  i troche  drewna   i piec czerwony

W tamtym roku jak podpaliłem folie , siatke , worki po nawozach  na łące  to aż straż przyjechałą gasić   bo jakaś porąbana baba  zadzwoniła  :(

Zobacz także