Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samodzielność

44 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 16:11

Samodzielność To ja sam gospodarze na 15 ha, obrabiam to głównie w weekendy i w wakacje. Spokojnie się wyrabiam z tym, chciałbym zaznaczyć 2 rzeczy, otóż że do gosp. mam 100km, a druga sprawa to to że mam 17 lat :) od 2008 (żniwa)gospodarze sam, od tamtego czasu kopiłem pług obrotowy, i wyremontowałem przyczepę(zdjęcia w galerii), może się wam takie rzeczy wydawać śmieszne bądź zabawne, ale dla mnie to jest powód do dumy :) Czasami nie jest łatwo, ale jakoś sobie daje rade :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samodzielność Dzisiaj, 21:17
  •  

#42 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 marzec 2010 - 16:24

Samodzielność Ja mam 12 lat i robię sam czasami pomoże mi tata a tak to wszystko sam co da się robić i muszę pogodzić to z nauka :)

#43 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 16:32

Samodzielność Tylko że ja sam muszę o wszystkim myśleć i wszystko planować sam :) A pomoc ?? hmm.. umiesz liczyć , licz na siebie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 07 marzec 2010 - 14:30

Samodzielność

niedaleko mnie gospodarzy wdowa z synem (18lat). ziemię mają dobra głównie 2-3 klasa ok30 ha ale z myśleniem to u nich kiepsko. nic nieopryskane, żniwa (jeśli można tak to nazwać) zaczynają kiedy wszyscy już kończą. Utną ze 2 zbiorniki na dzień i wracają do domu. Nie daję rady obrobić tego co maja ale ciągle zbierają dzierżawy. średnie plony to u nich max 2t/ha. słoma jeszcze dziś leżała niesprasowana na polu. kombajnem to wycinają tylko co się da i jeśli kosa się nie urwie w zielsku.....

wyobraźcie sobie jak ten chłopak kiedyś samodzielnie będzie gospodarzył??????

A mi się zdaje ze to zwykłą zazdrość. Tez mam 18 lat i pewnie inaczej bym to rozplanował niż ten kolega, ale od kogo on miał się nauczyć, ważne ze z głodu nie umiera. Z czasem będzie lepiej :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:53

Samodzielność Ja uprawiam 25ha same zboza to tylko w zniwa jest troszke problem ale zawsze tam sie kogos znajdzie zeby mi przyczepy podstawil kosze tak 1 zestaw na dzien a reszta na uslugi, zawsze cos wpadnie grosza.

Dodaj odpowiedź