Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samodzielność

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 22:09

Samodzielność właśnie niby prosta sprawa tylko nie mam czasu ją wykręcić...pzdr
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samodzielność Dzisiaj, 09:01
  •  

#22 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 22:16

Samodzielność Wiem mam ten sam problem w ursusie C-360 3P a to cale 15 minut :lol:

#23 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 07:17

Samodzielność @Fenol, @szpaniek26 macie jakąś produkcję zwierzęcą???(jeśli tak to ile) czy tylko rośliną???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#24 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 08:29

Samodzielność Tylko produkcja roślinna u mnie, mam jedną krowę, mleka dla kotów starczy.

#25 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 12:51

Samodzielność a co uprawiasz?

#26 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 14:23

Samodzielność jeszcze nie ale pod koniec roku zapewne będzie 10 bydlaków...może zrobić się gorąco bo bydło jest moim celem...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#27 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 17:06

Samodzielność

a co uprawiasz?

Przede wszystkim zboża, troche buraków, troche ziól.

#28 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 01 październik 2008 - 21:56

Samodzielność To sie pochwale ja :) w zeszłym roku 2007 zostałem ożeniony (w sumie sam chciałem) z 20ha pola po dziadkach... fakt przepisane na mamę na razie ale ja na tym pracuje (przepis będzie na mnie za rok). Dziadkowie przepisali na mnie maszyny i zabudowania wiec nie narzekam z maszyn to tak: Zetor 7211, Ursus C-330 plug grudziaca 3X40 o ile mnie pamiec nie myli , bronki 4metrowe, agregat grudziadza 2,8 metra, 2 przyczepki 3,5t niestety :), opryskiwacz, i takie tam jeszcze pierdołki do tego mam jeszcze 2,8 ha łak, ale to idzie dla koni bo dziadku stwierdzil ze bedzie hodowal kucyki :) ... cos o mnie ogolnie mam 20 lat skonczylem maturke robie dwa kierunki studium technik rolnik i technik bhp :) pracuje w sysytemi 4 brygadowym (2 dni pierwsza zmiana 2 dni druga 2 dni nock 2 dni wolne) ... rolnictwem zostalem zarazony juz od malego przez dziadka ktory nauczyl mnie bardzo wiele :P mniej wiecej wiem co i jak jak nie to pytam sie dziadka jak nie dziadka to spytam sie sasiadow :P i kazdy chetnie podpowie doradzi... dziadek z racji wieku jedynie moze mi cos podwiec przywiezc pomalutku daje jeszcze rade oby jak najdluzej... ale ogolnie zniwa 2008 jakos przezylem i wzialem 2 dni wolnego i dalem rade pomalutku zrobilem podorywke 2 siano kos rzepaczyska przelecialem rundupem poreperowalem maszyny ... i nie narzekam fakt kosztuje mnie to troche pracy i niekiedy malo snu ale daje rade i co najwazniejsze sprawiia mi to radosc :) gdybym mial okazje zostawil bym robote i dokupil jeszcze ze 30 ha ale coz... :) ... i teraz posialem juz pszenice 11ha rzepaku 5ha i na wiosne 1ha owsa i 2,5ha jeczmienia i czekam na kukurydze 3,5ha do wymlucenia... i nie rozumiem ludzi ktorzy maja po 20 ha (bez hodowli bydla czy trzody)i narzekaja na brak rak i czasu do pracy... Jak ktos sie uprze i ma zapal to zrobi tylko trzeba chciac...

#29 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 02 październik 2008 - 18:20

Samodzielność Ja z ojcem pracuje na 30 ha. Uprawy to zboża i 4 ha ziemniaków, produkcja zwierzęca- trzoda- ok 250 tuczników/ rok. To powiem Wam, że bez problemu obrobili byśmy 2 razy tyle. Naprawdę w dwie osoby przy jakimś tam w miarę dobrym jak na te warunki sprzęcie to niema co robić przez większość czasu. Dlatego myśle o dodatkowej pracy i już poczyniłem w tym kierunku pewne kroki.
Aha i respekt dla pracujących samemu na roli, to naprawdę duża sprawa, szczególnie, gdy jest się młodym, niedoświadczonym chłopakiem!

#30 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 02 październik 2008 - 18:40

Samodzielność

... i nie rozumiem ludzi ktorzy maja po 20 ha (bez hodowli bydla czy trzody)i narzekaja na brak rak i czasu do pracy... Jak ktos sie uprze i ma zapal to zrobi tylko trzeba chciac...

i tu sie z toba nie zgodze. Ciekawe co byś sam zrobił u mnie na 12ha ziemniaków i warzyw:) sam to za przeproszeniem palcem do d*py byś nie trafił:P rozumiem ze jesli ktoś ma tylko produkcje zbożową to sam może to jakoś ogarnąc ale jesli chodzi juz o inny profil gospodarstwa tak jak np u mnie to juz inna bajka..
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tonyhalik3

tonyhalik3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 październik 2008 - 18:43

Samodzielność zależy jaką produkcje sie prowadzi ? jeśli sama uprawa roli to ze 100 można obrobić ale jeśli produkcja zwierzęca to już jest ciężko, nawet z 20 ha (chodzi mi o produkcje mleczną)

Rodacy, pamiętajcie że ten kto wódki nie pije
jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa bezideowcem

#32 Share zen88

zen88

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 02 październik 2008 - 19:43

Samodzielność

i tu sie z toba nie zgodze. Ciekawe co byś sam zrobił u mnie na 12ha ziemniaków i warzyw:) sam to za przeproszeniem palcem do d*py byś nie trafił:P rozumiem ze jesli ktoś ma tylko produkcje zbożową to sam może to jakoś ogarnąc ale jesli chodzi juz o inny profil gospodarstwa tak jak np u mnie to juz inna bajka..

Masz rację. Mam podobny areał i też uprawiam głównie warzywa. Sam to mógłbym je najwyżej opryskac :P . teraz robimy po 7 godzin dziennie we czwórkę i ledwo dajemy radę , a wykopki przewidujemy do listopada.

pozdro

#33 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 02 październik 2008 - 19:59

Samodzielność u mnie tez dzien w dzieńm 4 osoby pracują i koniec roboty to przewiduje pod koniec listopada nie wcześniej a moze i o grudzień sie zachaczy (zależnie od pogody)

#34 Share zen88

zen88

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 02 październik 2008 - 20:13

Samodzielność no właśnie z warzywkami to nie takie hip hop hehe

#35 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 02 październik 2008 - 20:31

Samodzielność Własnie:) a to wszystko dlatego że w przeciwieństwie do zbóż w warzywkach trzeba duzo rzeczy robić ręcznie:]

#36 Share zen88

zen88

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 02 październik 2008 - 20:42

Samodzielność no i jest długi okres wegetacji. Kapusty zimowej czy pory nie zbierzesz w pażdzierniku tylko musisz w listopadzie bo wcześniej to ci zgnije. @rafal180 ale zrobiliśmy bajzel wtemacie hehe

#37 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 październik 2008 - 21:47

Samodzielność Sokrates zle sprecyzowalem :P , jasne rozumiem to i wiem jak to jest przy warzywkach bo sasiad jest ogrodnikiem (do farmerow sie nie zalicza SAM) ma z 5ha sadu i 10ha reszty marchewki cebule i te sprawy... ale chodzilo mi o ludzi co maja pole i sieja zboza, rzepak co do ziemniakow i burakow w wiekszych ilosciach to sie zgodze ze przy 10ha tych upraw to trzeba sie narobic jak motorynka :P

#38 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 02 październik 2008 - 22:15

Samodzielność Założyłem ten temat bo byłem ciekaw ile samemu można obrobic, ziemi jeszcze nie mam przepisanej na siebie lecz w polu robie sam, ojca mam po zawale i zatorem w płucach więc on nic nie może robić a chocby chciał to i tak nie ma siły :P

#39 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 12:59

Samodzielność

zależy jaką produkcje sie prowadzi ? jeśli sama uprawa roli to ze 100 można obrobić ale jeśli produkcja zwierzęca to już jest ciężko, nawet z 20 ha (chodzi mi o produkcje mleczną)

trafiony zatopiony :) :) :) dokładnie i właśnie dlatego wkurza mnie gadka z dilerami sprzętu rolniczego np podchodze pod 120 konny ciągnik a diler sie pyta ile ma pan ha??? a ja na to 50 a co?? oo to troche za duży ten ciągnik mysle że 80 konny powinien panu starczyć :) :) :) tttaaaa jasne rano wstaje sie o 7 na 10 jest porobione w oborze do 11 śniadanko :) i można jechać w pole i na 17 powrót do domciu czyli 6 godzin pracy w polu ( przy sprzyjających wiatrach) tak więc ja sie pytam kiedy to niby takim 80 konnym ciapkiem miałbym zwieźć około ( 60 ton razy 15 ha) przeszło 900 ton kiszonki z qq zprasować około 1000 bel słomy sprasować około 300 bel sianokiszonki i oczywiście pozwozić a sianokiszonke również owinąć folją , i jeszcze wywieźć około 700 ton obornika na rok plus gnojowica , a gdzie koszenie 4 krotne zielonek i codzienna jazda z ładowaczem czołowym plus wyciąganie w zime cysterny a także pajaca z młutem co zawsze mósi do mnie przyjeżdżać jak śniegiem zasypało hmmmm??? jakbym te moje 50 ha obsiewał zbożem to penie nawet te 80 km było za dużo kupiłbym 60 konnego ciapka i śmigał 10 godzin dziennie i byłbym zawsze odrobiony. Łooo ale żem powieść napisał ( ale na tym nie koniec) z tym że ktoś np. sie nie odrabia tak jak było napisane wyżej że jakiś 18 latek z matką prowadzi gospodarstwo i bardo kiepsko im to idzie, panowie nie obgadujmy ludzi jeśli ich bardzo dokładnie nie znamy być może mają jakieś poważne kłopoty naprawde jak jest kijowa atmosfera w domu to sie odniechciewa nawet jeżdzić nowym lexionem 600 albo fendtem 936 BB nic tylko iść i palnąć sobie w łep ( wiem coś o tym) tak więc wyjdźmy z założenia że każdy orze jak może . Pozdrawiam ( no i trzeba mieć smykałke do rolnictwa bo jak ktoś naprawde będzie lewy to nawet mój Boże nie pomoże)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 03 marzec 2010 - 14:51

Samodzielność Andrzej i tu się muszę, z tobą zgodzić. To można mieć kupę i szubko się je zrobi, ale bydło w szczególności mleczne to już zupełnie inna bajka. Nawet mając buraka cukrowego, ziemniaka, marchew czy cebulę to już potrzeba sporo mocy by to obrobić w terminie a następnie zwieźć.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Dodaj odpowiedź