Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odkręcające się śruby

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share qba

qba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 18:41

Odkręcające się śruby Mam pytanie do forumowiczów którzy mieli doczynienia z nowymi ciągnikami,czy jest to powszechne że w nowym sprzecie należy dokręcać śruby kól ?Pytam bo po tygodniu w moim case odkrecilo sie kolo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odkręcające się śruby Dzisiaj, 19:59
  •  

#2 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 20:27

Odkręcające się śruby W instrukcji większości nowych ciągników jest napisane aby kontrolować dokręcenie kół podczas pierwszych kilku/-nastu/-dziesięciu godzin eksploatacji. Także określiłbym to jako "normalne" zjawisko :lol:

#3 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 21:25

Odkręcające się śruby w mojej instrukcji pisze żeby sprawdzać co dziennie. ciągnik ma prawie 3000mth df agroplus 100. servis dokręcał 2x na początku i narazie jest ok. ostatnio był mechanik i narzekał że ostatnio kolesiowi w nowiutkim same odleciało całe przednie koło jeździł turem przez jakiś czas z poluzowanymi nakrętkami. rzecz stała się w gnoju, nie na płycie tylko w miejscu w którym się obornik gromadziło od 20 lat. Miał śmierdzącą robotę hehehe. od roku mam df agroplus 67 z kompletem wąskich kół (9,5) i faktycznie czasami je dokręcam a przy zmianie zdarza się że nakrętki są luźne, wydaje mi się że po części ma na to wpływ wyższa maksymalna prędkość.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 22:52

Odkręcające się śruby hm
do tego służy "OC"
Ocena Codzienna
każdy kierowca powinien sprawdzić pojazd przed wyjechaniem....
To bardzo przykra wiadomość,
ale mi też się kiedy odkręciło koło w nowym traktorze i mechanik dokręcał śruby....
tylko piszesz ze po tyg się odkręciło. Bo jest też opcja że możesz założyć sprawę ale nie będę już pisał co i jak bo to bez sensu.
Pozdro
i dokręć samemu te śruby bo szkoda nerwy psuć sobie przez takie rzeczy. a jak się odkręcać będą to jest klej posmaruj gwint i zakręć ile pary.

#5 Share szaleniec

szaleniec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 październik 2008 - 15:49

Odkręcające się śruby mi u c330 odkręcają się śruby mocujące zwolnice do pochwy :o staram się to kontrolować i dałem podkładki sprężynowe ale nic to nie pomogło
Jadąc wolniej lepiej stracić 5 min z życia niż życie w 5 min

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 11 październik 2008 - 15:54

Odkręcające się śruby pewnie gwinty juz sa po zrywne wiec musisz od nowa ponawiercać dziury i nagwintować na wieksze sruby dobrze skrecic i powinno byc dobrze ja tak mialem we wladku
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#7 Share szaleniec

szaleniec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 październik 2008 - 20:45

Odkręcające się śruby

pewnie gwinty juz sa po zrywne wiec musisz od nowa ponawiercać dziury i nagwintować na wieksze sruby dobrze skrecic i powinno byc dobrze ja tak mialem we wladku

no dobry pomysł ale znajdź tu czas na wykonanie :o
Jadąc wolniej lepiej stracić 5 min z życia niż życie w 5 min

#8 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 11 październik 2008 - 20:59

Odkręcające się śruby W C-330 na pochwie w miejscu łaczenia z zwolnicą jest taki kołnież który centruje i przenosi obciążenie, a sruby ściągają je ze soba. Skoro ci sie luzuja to znaczy że u ciebie ten kołnież jak i gniazdo w zwolnicy jest wyrobione a same śruby tego nie utrzymają.
Robilismy kiedys u gościa tak jak pisał @bartus16, rozwieracalimy i gwintowalismy na wieksze śruby i jest ok.
Jak bedziesz gwintować to gwintuj gwintownikami 1 i 2 a już 3 nie to w tedy bedzie ciasniej się skręcać.

We władkach natomiast sa swożnie które to centruja i przenoszą obciążenia, ale w ich gniazdach moga porobic sie owale i takrze bedzie się roskręcać. I można dokręcać do usra.. śmierci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 październik 2008 - 21:00

Odkręcające się śruby

mi u c330 odkręcają się śruby mocujące zwolnice do pochwy :P staram się to kontrolować i dałem podkładki sprężynowe ale nic to nie pomogło

Też mam ten problem...wkręciłem dłuższe śruby i od drugiej strony nakręciłem nakrętki samokontrujące i jest teraz ok.

Dodaj odpowiedź