Zaloguj się, aby obserwować  
qba

Odkręcające się śruby

Polecane posty

qba    1

Mam pytanie do forumowiczów którzy mieli doczynienia z nowymi ciągnikami,czy jest to powszechne że w nowym sprzecie należy dokręcać śruby kól ?Pytam bo po tygodniu w moim case odkrecilo sie kolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

W instrukcji większości nowych ciągników jest napisane aby kontrolować dokręcenie kół podczas pierwszych kilku/-nastu/-dziesięciu godzin eksploatacji. Także określiłbym to jako "normalne" zjawisko :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

w mojej instrukcji pisze żeby sprawdzać co dziennie. ciągnik ma prawie 3000mth df agroplus 100. servis dokręcał 2x na początku i narazie jest ok. ostatnio był mechanik i narzekał że ostatnio kolesiowi w nowiutkim same odleciało całe przednie koło jeździł turem przez jakiś czas z poluzowanymi nakrętkami. rzecz stała się w gnoju, nie na płycie tylko w miejscu w którym się obornik gromadziło od 20 lat. Miał śmierdzącą robotę hehehe. od roku mam df agroplus 67 z kompletem wąskich kół (9,5) i faktycznie czasami je dokręcam a przy zmianie zdarza się że nakrętki są luźne, wydaje mi się że po części ma na to wpływ wyższa maksymalna prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

hm

do tego służy "OC"

Ocena Codzienna

każdy kierowca powinien sprawdzić pojazd przed wyjechaniem....

To bardzo przykra wiadomość,

ale mi też się kiedy odkręciło koło w nowym traktorze i mechanik dokręcał śruby....

tylko piszesz ze po tyg się odkręciło. Bo jest też opcja że możesz założyć sprawę ale nie będę już pisał co i jak bo to bez sensu.

Pozdro

i dokręć samemu te śruby bo szkoda nerwy psuć sobie przez takie rzeczy. a jak się odkręcać będą to jest klej posmaruj gwint i zakręć ile pary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaleniec    0

mi u c330 odkręcają się śruby mocujące zwolnice do pochwy :o staram się to kontrolować i dałem podkładki sprężynowe ale nic to nie pomogło


Jadąc wolniej lepiej stracić 5 min z życia niż życie w 5 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

pewnie gwinty juz sa po zrywne wiec musisz od nowa ponawiercać dziury i nagwintować na wieksze sruby dobrze skrecic i powinno byc dobrze ja tak mialem we wladku


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaleniec    0
pewnie gwinty juz sa po zrywne wiec musisz od nowa ponawiercać dziury i nagwintować na wieksze sruby dobrze skrecic i powinno byc dobrze ja tak mialem we wladku

 

 

no dobry pomysł ale znajdź tu czas na wykonanie :o


Jadąc wolniej lepiej stracić 5 min z życia niż życie w 5 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

W C-330 na pochwie w miejscu łaczenia z zwolnicą jest taki kołnież który centruje i przenosi obciążenie, a sruby ściągają je ze soba. Skoro ci sie luzuja to znaczy że u ciebie ten kołnież jak i gniazdo w zwolnicy jest wyrobione a same śruby tego nie utrzymają.

Robilismy kiedys u gościa tak jak pisał @bartus16, rozwieracalimy i gwintowalismy na wieksze śruby i jest ok.

Jak bedziesz gwintować to gwintuj gwintownikami 1 i 2 a już 3 nie to w tedy bedzie ciasniej się skręcać.

 

We władkach natomiast sa swożnie które to centruja i przenoszą obciążenia, ale w ich gniazdach moga porobic sie owale i takrze bedzie się roskręcać. I można dokręcać do usra.. śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
mi u c330 odkręcają się śruby mocujące zwolnice do pochwy :P staram się to kontrolować i dałem podkładki sprężynowe ale nic to nie pomogło

Też mam ten problem...wkręciłem dłuższe śruby i od drugiej strony nakręciłem nakrętki samokontrujące i jest teraz ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj