Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441?

174 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Kamil9540i10641

Kamil9540i10641

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 luty 2009 - 21:26

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441? Wiecie chłopaki URSUS bedzie na pewno tańszy w eksplatacji a siła jest podobna jak i u Zetora spalanie z resztą też ale Zetor ma ładniejszy wygląd i jest trwalszo maszyno nie psuje się tak często jak Ursus. Postawiłbym na Zetora!!!.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441? Dzisiaj, 21:10
  •  

#122 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 05 luty 2009 - 22:16

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441? zdecydowanie polecałbym Zetora :) Ja słyszałem że Ursus 5714 to się psuje trochę. A poza tym w Zetorze masz lepszy komfort nie to co w Ursusie :)
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#123 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 08 luty 2009 - 11:09

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441? Świetną propozycją jest moim zdaniem Ursus 6024 , ma bieg pod obciążeniem i lepszą kabine jak zetorze , a do tego silnik perkinsa , ten sam typ silnika zakładają w McCormick-u C-max 85 , i w landini Power Farm 85 , no i w jakimś Mf , Bardzo fajny ciągnik
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#124 Share Fendt611lsa

Fendt611lsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 luty 2009 - 11:33

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441? według mnie wolałbym zetora ,bo w nowych ursusach po kilku latach zaczyna silnik klupac,a zetor jest
lepszy i wizualnie jak i technicznie

#125 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 18:49

oczywiście za ponad 2 tyś dopłaty masz ten rewers w zetorku :)

A mogę wiedzieć kiedy on był w opcji? Bo ja mówie o dzisiejszym Zetorze... :)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#126 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 571 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 13:20

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441? Z tych dwóch wybrałbym zetora. Sam niedawno mialem podobny dylemat ale zdecydowałem sie na nh TD 80 rewers szybka skrzynia radyjko sprężarka klimatyzacja i za podobne pieniądze co ursus 5714 który moim zdaniem sie cofnoł w rozwoju.
Mam jeszce 912 i po przejechaniu sie ursusem 4514 uznałem ze mój 20 letni 912 ma lepszy komfort niz ten nowy. Mówie glównie o biegach i dzwigniach np. biegów i zalaczania wom no i mam jeszcze zółw-zajac a w nowym niema ;/ a poza tym nikt nie wrózy ursusowi swietlanej przyszlosci a razcej zastanawia sie jak dlugo on jeszcze pociągnie...
Ale to jest tylko moje zdanie bo kazdy ma swoje racje no i gusty a o nich juz sie nie dyskutuje...
Pozdrawiam i zycze udanego zakupu :)

#127 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 16:01

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441? Zgadzam się z wami, każdy ma swój gust. Zetory może więcej palą niż ursusy, ale to jest także spowodowane tym, że w zetorku sprężarka chodzi cały czas i nie można jej wyłączyć, a sprężarka także ma apetyt na paliwo
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#128 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 16:36

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441? sprężarka nie ma "apetytu" na paliwo jedynie obciąża trochę silnik co może zwiększyć zużycie paliwa

#129 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 17:55

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441? sprężarka nie sprężarka, silniki zetora w lżejszych pracach mają troche większy apetyt na paliwo od prerkinsa, ciekawi mnie tylko, czy rzeczywiście te nowe skośnookie proximy naprawde mniej palą przez żekomo zmodyfikowaną pompę paliwową, czy to było tylko takie gadanie dielera?

#130 Share Tomaszek21

Tomaszek21

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 72 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 18:20

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441? ja polecam zetora komfort pracy lepszy wyciszona kabina spalanie w normie czyli nie takie złe a i marka popularniejsza

interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 14 kwiecień 2009 - 00:04

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441? powiem tak 5714 to 5314 tyle , że w plastiku,hałas jak franca ,nawet nie postarali się by pedała zawiesić nie wiem czy on czasem nie ma tego chol.... wlewu od góry , zetor to zetor proxa w 100% jest lepsza skrzynia lepsza komfort i w ogóle

#132 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 07:35

ja mam u5714 i chwalę sobie, mało pali i jest dobry w pracy w polu, a o zetorze to nieraz słyszałem, że a to hydraulika, a to przekaźnik, a to skrzynia biegów nawaliła. z resztą nie ma jak to polski. części tanie i można je dostać w praktycznie każdym sklepie z częściami do ciągników

Ja bym ci polecił ZETORA kabina wiele lepsza od ursusa.Biegi po boku co uprzyjemnia pracę.Raz mi się przewód przerwał od hydrauliki zrobiłem to w niecałą godzinę a co do przekaźnika to wszystko dobrze działa jak i również skrzynia.
Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

#133 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 08:19

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441? zetor od ursusa jest o niebo lepszy, ale jak by postawić zetora 8441 do ursusa 6024 to tu był by problem je porównać bo oba są tej samej klasy a kasa jest niewielka różnica(kumpla ojciec kupił 6024 za 114000 a my za 104000) Ta kasa mogła by się zwrócić na paliwie no ale nasz jest silniejszy bo ma jedenak te turbo i w zetorku moc jest podana w DIN a w ursusie w ISO więc zetor ma około 90KM :)

#134 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 08:32

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441? dobra na normach się nie znam, ale powiedz mi dlaczego 82 konie z silnika turbodoładowanego mają być silniejsze od 82 koni z silnika wolnossącego??

#135 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 01 maj 2009 - 23:33

zetor od ursusa jest o niebo lepszy, ale jak by postawić zetora 8441 do ursusa 6024 to tu był by problem je porównać bo oba są tej samej klasy a kasa jest niewielka różnica(kumpla ojciec kupił 6024 za 114000 a my za 104000) Ta kasa mogła by się zwrócić na paliwie no ale nasz jest silniejszy bo ma jedenak te turbo i w zetorku moc jest podana w DIN a w ursusie w ISO więc zetor ma około 90KM :)

Ty lub kumpel posidacie u... 6024 ?Są gdzieś dostępne w sprzedaży ?

#136 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 02 maj 2009 - 11:48

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441? Są w sprzedaży ursusy. Jedziesz tam gdzie chcesz zakupić ciągnik i go normalnie w świecie zamawiasz. Będziesz musiał poczekać na niego co najmniej miesiąc
P.S
Mi w ursusie 6024 nie podoba się tylko jedna rzecz z wyglądu, a jest nim przednia maska. Kabina jest komfortowa a maska zwykła taka jak w 5714, mogli się poświęcić i dać inną np. od 1224

dobra na normach się nie znam, ale powiedz mi dlaczego 82 konie z silnika turbodoładowanego mają być silniejsze od 82 koni z silnika wolnossącego??

już tłumaczę na przykładzie. Jak biegasz na 1000metrów i jest gorąco np 30*C to oddychasz przez ciepłe powietrze i bardzo szybko się męczysz, ale jak biegasz w temperaturze 10*C to masz więcej sił bo oddychasz dzięki zimnemu powietrzu. Tak samo jest z silnikiem turbodoładowanym, a to znaczy że jak ciągnik ma cięszko to włącza się turbo i jest coś takiego jak chłodzenie tego ciepłego powietrza. Wymusza wtedy większą moc silnika bo dostarcza więcej powietrza z siłą 4 barów (słyszałem różne wersje tego, to znaczy 2,4 i 6)i chłodzi cylindry. Silnik z turbem jest moim zdaniem lepszy niż zwykły silnik dostarczając więcej mocy. Mam nadzieje że dobrze wytłumaczyłem i nic nie pomyliłem, jak się myle to niech ktoś mnie poprawi. Zobacz ten link dotyczący słowa turbo no i jeszcze to bo właśnie mi o coś takiego chodziło

#137 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 02 maj 2009 - 21:54

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441? Witam wszystkich, wracając do tematu to napewno URSUS bedzie minialnie tańszy w eksplatacji od ZETORA ale minimalnie bo ceny części nie są aż tak tańsze ale szczeże powiedziawszy ZETOR jest lepszy ma wowocześniejsze rozwiązania i ma lepsze parametry np. podnośnik, komfort w kabinie, hydraulika, ale mocą jest podobny do Zetora bo Ursusy są mocnymi traktorami jeżeli chodzi o uciąg. Ja na Twoim miejscu wybrałbym ZETORA.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#138 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 02 maj 2009 - 23:09

Są w sprzedaży ursusy. Jedziesz tam gdzie chcesz zakupić ciągnik i go normalnie w świecie zamawiasz. Będziesz musiał poczekać na niego co najmniej miesiąc
P.S
Mi w ursusie 6024 nie podoba się tylko jedna rzecz z wyglądu, a jest nim przednia maska. Kabina jest komfortowa a maska zwykła taka jak w 5714, mogli się poświęcić i dać inną np. od 1224

dzwoniłem do dealera i powiedzieli mi, że nie jest on produkowany , bo dzwonili oni do ursusa ,nie dostał 6024 homologacji czy coś tam, kiedy kupowałeś swojego ursusa ? głośno jest w środku ?

#139 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 maj 2009 - 23:33

(...) jak ciągnik ma cięszko to włącza się turbo i jest coś takiego jak chłodzenie tego ciepłego powietrza. Wymusza wtedy większą moc silnika bo dostarcza więcej powietrza z siłą 4 barów (słyszałem różne wersje tego, to znaczy 2,4 i 6)i chłodzi cylindry. Silnik z turbem jest moim zdaniem lepszy niż zwykły silnik dostarczając więcej mocy. Mam nadzieje że dobrze wytłumaczyłem i nic nie pomyliłem, jak się myle to niech ktoś mnie poprawi.

Turbosprężarka sie nie włącza tylko pracuje cały czas bo napędzają ją spaliny z silnika. Gdy jest obciążony lub/i są większe obroty to jest więcej spalin, więc turbina kręci sie szybciej i sprężarka pompuje większe ciśnienie, w ciągniku do kilku dziesiątych bara, nie wiem czy jest wogóle jakiś silnik który wytrzymał by doładowanie 4 bar :) (ps: bar to jednostka ciśnienia a nie siły :)). Pomotałeś coś z intercoolerem chyba, bo turbo nic nie chłodzi, zapewnia tylko lepsze napełnienie cylindrów powietrzem aby można było spalić więcej paliwa i uzyskać większą moc. A moc to moc, konie czy wolnossące czy doładowane są takie same, jeśli były "zliczane" tą samą metodą/normą :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 03 maj 2009 - 08:29

Ursus 5714 czy Zetor Proxima 8441? @mirasek może i poplątałem, ale turbo do spalania nic nie ma, wiem to bo u mnie w rodzinie jest osoba która interesuje się ciągnikami i na 100% wiem że turbo do spalania nic nie ma a z resztą się zgodzę. :)

dzwoniłem do dealera i powiedzieli mi, że nie jest on produkowany , bo dzwonili oni do ursusa ,nie dostał 6024 homologacji czy coś tam, kiedy kupowałeś swojego ursusa ? głośno jest w środku ?

dla kumpla ciągnik przyprowadzili na początku lutego , w tym roku, jeżeli on nie dostał homologacji to dla czego on go ma i jest zarejestrowany??? Najlepiej jak zadzwonisz do firmy URSUS i tam wszystkiego się dowiesz. A może diler nie dzwonił i cię w przysłowiowego ,,konia" robi??? niewiem jak jest w kabinie, ale jest komfortowa to może być cicha ale nie byłbym taki pewien jak w zetorze. A gdzie chciałeś zamawiać ursusa??? podaj miejscowość

Edytowany przez karol091193, 03 maj 2009 - 14:45.

Dodaj odpowiedź