gregorychar

Elektronika cyfrowa i nie tylko

Polecane posty

gregorychar    1

Witam, ja niedawno zamuwiłem sobie CB radio zestaw do samodzielnego montażu i spróbuje podłączyć te urządzonko do mojego case : http://sklep.avt.com.pl/p/pl/47717/miniodb...go+montazu.html ale w planach mam jeszcze kupic zegarek elektryczny także z tej strony.

A czy wy macie taka samą pasję jak ja??

Prosze sie wypowiadać

Pozdrawiam gregorychar :lol:


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Ja też lubie sie bawić takimi rzeczami i już ciekawe rzeczy mi wyszły/nie wyszły, ale w tym roku kupiłem sobie normalny ciagnik i w zimie myśle nad paroma dogodnościami typu wspomaganie sprzęgła, hamulców i przerobienie pneumatyki przyczepy na elektrozawór-to z elektroniki, ale jescze inne modernizacje planuje :D

W mojej okolicy mam szczęście jest sklep w którym jest chyba więcej rzeczy niż na tej strtonce i idzie tam wszystko kupic :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matucha    0

Z ciekawszych rzeczy, to zbudowałem zegar na TTL'ach :P Tester do czujnika położenia wału korbowego podłączany do karty dźwiękowej, chwilowo buduję model poduszkowca no i będę siedział nad jakimś sterowaniem RC do niego. Oprócz tego na magisterkę mam jeszcze do zaprojektowania szafę sterowniczą więc trochę tego było :)


Życie zaczyna się po 100 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Ja zrobiłem do swoich ciągników elektroniczne regulatory napięcia do alternatora, oraz elektroniczne przerywacze kierunkowskazów. W warsztacie mam również stację lutowniczą własnej roboty, oraz różne testery instalacji elektrycznych w pojazdach. Teraz zamierzam zbudować tester akumulatorów, który bada baterie pod obciążeniem.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

w zasadzie mozna cuda montować-ale im wiecej tego typu bajerów robi sie galimatias chyba ze jest to naprawde solidnie zrobione a nie na pająka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A kto powiedział, że na pająka. Mam naświetlarkę UV i do każdego urządzenia robię płytkę drukowaną. W pojazdach nie ma żartów. Występują duże temperatury, wibracje, więc każde urządzenie musi być zrobione porządnie. Inaczej nie ma co się nawet do tego zabierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

elektronika poszła tak do przodu ze budowa praktycznie urzadzenia na nowo jest praktycznie nie oplacalna...tak tak..ale tak juz jest

 

ja na swoim koncie --mam wiele

ogólne sprzety do dyskotek:

-wzmacniacze-mixery

stroboskopy

- iluminiofonie

mierniki LCD - i wiele innych

co do ciagnika

mierniki temp,automat awaryjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie. Ceny elementów elektronicznych w sklepie są tak duże, że taniej jest kupić gotowe urządzenie niż samemu robić. Ja np. w zeszłym roku zrobiłem sobie stację lutowniczą. Kosztowała mnie prawie 200zł + 3 dni pracy. A w sklepie można było kupić podobną za 150 zł. Jednak jedna rzecz przemawia za własnym wykonaniem urządzenia - satysfakcja, która jest bezcenna. ;) Za resztę możesz zapłacić kartą. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

ja niestety na koncie nic nie mam prócz podstawowych napraw elektryki w ciągniku choć nadal nie moge uporać się z nawiewem w zetorku

zajrzałem na tą stronkę o elektrycznych gadżetach...

no no no, i ciemny jestem

ale lubię w tym grzebać, więc pora lutownicę z gratów wygrzebać, bo materiały widzę że są dość tanie

czy ma ktoś jakieś materiały (książki, ściągi, strony internetowe)do nauki dla początkujących elektryków? abym wiedział co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

podręcznik

Akademicki

podstawy

Znalazłem gazete (miesięcznik "Elektronika") lecz po przeglądzie tematów widziałem że to jest dla zaawansowanych a prenumerata roczna kosztuje 234 zł

Ale w końcu znalazłem to co najlepiej by mogło nas zainteresować i wg tematów można ją przynajmniej zrozumieć.

Gazeta "Elektronika Praktyczna" (miesięcznik) który oferuje również bezpłatną prenumeratę próbną, a cena na 2 lata wynosi 248 zł ponieważ w tym zakupie otrzymuje się 8 prenumerat gratis

Jeszcze jeden przydatny link

AVT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"Elektronika praktyczna" też jest czasopismem dla zawodowców, jednak można znaleźć artykuły dla początkujących. Jest to czasopismo typowo elektroniczne i raczej nie znajdzie się tam wiadomości z elektrotechniki pojazdowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

więc nie znalazłem stronki która była by tu odpowiednia,

Elektrotechnik a z jakich źródeł internetowych Ty korzystasz?

czy tylko ze sklepów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja korzystam z forum dla elektroników ele****da.pl. Jest tam dużo informacji przydatnych dla początkujących. Jednak ja poszukuję tam informacji głównie z elektroniki bo elektrotechnikę pojazdową mam opanowaną aczkolwiek każdy znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

tylko że w elektrodzie mówi się wręcz wyłącznie o samochodach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1

Ja ostatnio się nudzilem więc postanowilem zbudować swoją małą elektrownie wiatrową .

 

Jest ona zrobiona z rzeczy ktore już mialem a więc :

- piłeczki ping-pong'owe miałem

- pomalowane piłki na czarno marker miałem

- silniczek miałem (chyba z jakiej zabawki)

- deske miałem xD

- wkręty którymi przymocowalem silnik miałem

- kostki miałem (te co łączą kable)

- obudowa kostki kinder niespodzianka

- obudowa silniczka z kinder niespodzianki maxi miałem

- rurki miałem

- gąbke miałem

- kabel miałem

- klej miałem

 

To wszystko ufff a tu fota :

 

http://img38.imageshack.us/my.php?image=dsc00070aep.jpg

 

;)


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj