Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy?

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ADAM84

ADAM84

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 23:13

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? Dlaczego Zetory pala więcej niż Ursusy, przecież to są te same silniku, chyba że czegoś nie jażę? To ma prawie 100KM i to.

Edytowany przez mirasek, 19 wrzesień 2008 - 23:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? Dzisiaj, 09:44
  •  

#2 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 23:46

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? A naprawde palą więcej? Już tak sie utarło że Zetor to dużo pali, a jak jest naprawde to pewnie nikt dokładnie nie sprawdzał. Trudno o powtarzalne warunki pracy, poza tym mogą być różnice w ogumieniu, skrzyni i traktorzyście :lol:

PS: Sprawdź nasz regulamin http://www.agrofoto....boardrules.html , szczególnie punkt II.6. :D

#3 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 00:05

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? Jeśli palą wiecej to może z powodu innych pomp paliwa.

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 09:27

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? a masz jakieś dowody ??? Pompy też mają te same.

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 10:19

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? Nie mam dowodów, bo to raczej było moje zapytanie tylko na końcu zdania nie dałem znaku zapytania. :D
Wiec stawiam go tu ? :D
Ale dzieki tobie juz wiem, że sa takie same. :lol: :D

#6 Share ADAM84

ADAM84

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 10:47

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? Chodza takie legendy . Dzisiaj pytałem sie mechanika który repecił mi w ciapku i tez sie go o to spytałem i twierdzi ze nie ma róznicy . A spalanie między ursusem 1014 i podobnym a zetorem 10145 10245 i 9540 jest jakas róznica

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 17:00

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? To jest taki mit mam U 1004 (96kM) i jak dostanie w kość to 12l jest jego, a jak nie dostanie to 11l. Wniosek jest jeden te ciągniki muszą zawsze pracować na 90% obciążenia i spalanie będzie odpowiednie co do pracy.

Jedynym ciągnikiem który się "ogląda" co ciągnie moim zdaniem jest MTZ

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#8 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 19:58

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? oczywiście że nie ma różnicy przecież te maszyny zostały wspólnie opracowane wiec ich główne elementy są takie same...nie wnikajmy w różnice w spalaniu wynikające z innego otwierania się drzwi, nie uwierzę iż maszyny w podobnej kondycji spalą inną porcję paliwa w co do MTZ to są to jakoby najlepsze silniki w ciągnikach do napędu maszyn; prasa, pompa, agregat i z tą opinią spotkałem się już kilka razy
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#9 Share ADAM84

ADAM84

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 wrzesień 2008 - 21:14

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? a jaka jest róznica w spalaniu gdy ciagnik pracuje pod obciazeniem(100%) i w połowie obciązony(50%) lub np w trasie .Chodzi o model U 1014

#10 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 18:01

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? To jest napisane w moim poprzednim poście, bynajmniej u mnie tak jest.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 23 wrzesień 2008 - 10:23

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? Zgadzam sie s tobą @Sadek wszystko zależy od pracy ciągnika bo silniki są takie same. Jeden może być ,,wylatany" drugi zadbany i też sie może różnić w spalaniu.
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 11:55

a jaka jest róznica w spalaniu gdy ciagnik pracuje pod obciazeniem(100%) i w połowie obciązony(50%) lub np w trasie .Chodzi o model U 1014

Starsze silniki Zetora ustawione są tak że obciążone w połowie spalają około 63% paliwa które zużyły by przy pełnym obciążeniu.

Najefektywniej jest pracować przy obciążeniu bliskim 80% maksymalnego (70-90%), w instrukcji serii ciężkich Ursusów (912-1614) jest nawet zapis informujący że praca ciągnikiem obciążonym powyżej 70% jego mocy jest najefektywniejsza (5.21., str. 146)

#13 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 12:50

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? tylko kiedy jest te 80%??? :lol:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share ADAM84

ADAM84

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 20:03

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? A jak to wygląda w praktyce te 80% , ile np. by musiał ciągnąc skip 3 czy może 4

#15 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 21:36

tylko kiedy jest te 80%??? :D

Trudno określić bo to raczej trzeba wyczuć, ale spróbuje :lol: To jest mniej więcej wtedy gdy silnik dostaje pod ogon ale po głębszym wciśnięciu gazu jest w stanie zwiększyć obroty (przy 100% obciążeniu już nie jest) o ile nie pracuje właśnie w okolicach mocy maksymalnej :D

W praktyce osiąga sie to poprzez maszyne/narzędzie o odpowiednim zapotrzebowaniu mocy do warunków pracy i dobór właściwego przełożenia w zakresie prędkości roboczej maszyny/narzędzia przy utrzymaniu optymalnej prędkości obrotowej silnika, co jest nie lada wyczynem jak sie ma 8 biegów do przodu :D

Konkluzja - używanie ciągnika do lekkich dla niego prac jest nieefektywne, dlatego wymyślono ciągniki o różnej mocy :D

#16 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 06:57

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? tak właśnie myślałem :lol:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#17 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 07:47

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? a co powiecie na to skoro 380 ma 80 KM i spala przy całkowitym obciążeniu 100% 10 l (coś w tych granicach) to przy 50% obciążeniu czyli ok 40 KM spali 6,3 l czyli gdzieś z litr więcej niż 360 przy 80% obciążeniu (jeżeli 360 pali 5 litrów )
to tylko 1 litr czyli po 10 godz 2 godziny w plecy .Ale jakby masa była podobna to i w spalaniu na pewno mniejsze różnice

#18 Share ADAM84

ADAM84

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 14:24

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? A czy ma różnice
jak wleje sie do ciągnika z turbina EKO ON zamiast opału

#19 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 05 październik 2008 - 16:03

Dlaczego Zetory palą więcej niż Ursusy? ja swoją 385 zawsze lubiłem na obrotach bardziej trzymać w polu juz z przyzwyczajenia jakos jak ojciec zachorował i cały czas ja jeżdze to po cąłym dniu roboty noga sama juz nie dusiała tak i na mniejszych sie robiło. no i w pługu tez ostatnio jak oram to cały zbiornik w głębokiej orce zazwyczaj wystarczał mi na jakieś 8 9 ha i juz w tedy stawał z braku paliwa ostatnio zaorałem jakieś 6 ha no i z ciekawości sprawdzam stan paliwa a tam 3/4 zbiornika jeszce orka na nizszych obrotach ok 1700

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 07 październik 2008 - 18:14

ja swoją 385 zawsze lubiłem na obrotach bardziej trzymać w polu juz z przyzwyczajenia jakos jak ojciec zachorował i cały czas ja jeżdze to po cąłym dniu roboty noga sama juz nie dusiała tak i na mniejszych sie robiło. no i w pługu tez ostatnio jak oram to cały zbiornik w głębokiej orce zazwyczaj wystarczał mi na jakieś 8 9 ha i juz w tedy stawał z braku paliwa ostatnio zaorałem jakieś 6 ha no i z ciekawości sprawdzam stan paliwa a tam 3/4 zbiornika jeszce orka na nizszych obrotach ok 1700

A jaki tam jest bak w tym ciagniku? 90l czy wiekszy jakis?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html