pati

John Deere 7530 Premium

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pati    12

Witam. :D

 

Dziś chcę przedstawić model ciągnika rolniczego John Deere 7530 Premium. Kupiłam go w Niemczech za 20 euro, nowy, oryginalnie zapakowany, niestety dotarł do mnie bez pudełka, bo kuzyn je poniszczył.

 

Zacznijmy od wymiarów modelu:

 

Wysokość: 9,5cm (nie licząc światła ostrzegawczego, anteny StarFire i kierownicy w dachu)

Długość: 16,5cm (licząc od początku przedniego TUZu do końca cięgieł tylnego - podnośniki opuszczone)

Szerokość: 8,3cm (od-do zewnętrznych krawędzi opon)

Rozstaw ramion podnośnika: 2cm (po wewnętrznej)

Wysokość ramion nad ziemią: 0,8cm (pozycja dolna, końcówki ramion)

Wysokość ramion nad ziemią: 1,8cm (pozycja górna)

Średnica felgi koła tylnego: 3,6cm

Średnica felgi koła przedniego: 2,5cm

Średnica koła tylnego z oponą: 6cm (wliczając bieżnik)

Średnica koła przedniego z oponą: 4,4cm (z bieżnikiem, bez błotnika)

Szerokość przedniego błotnika: 1,8cm

Długość maski: 5,7cm

Szerokość maski: 1,8cm (w najszerszym punkcie)

Wymiary dachu: 4,6cm (kwadrat)

 

Przejdźmy teraz do recenzji. Model jest wyposażony oczywiście w skrętne koła, a także w składane lusterka, antenę StarFire(GPS), przedłużenie kierownicy w dachu, światło ostrzegawcze, całkowicie przeszkloną kabinę, przedni TUZ, otwieraną maskę i dość dokładnie odwzorowany silnik. Co tyczy się wykonania wnętrza jest jak na Siku bardzo dokładne, można rozpoznać wiele elementów na konsoli sterującej np. przyciski sterowania wyjściami hydrauliki, schowki, wzór siedzenia itd. Prócz tego w kabinie można zobaczyć pedały, obrys zegarów za kierownicą, faktura podłogi oraz siedzenie pasażera. Tył ciągnika również przedstawia się bogato. Na bryle modelu widoczne są wytłoczone niektóre elementy podnośnika, np. widać wyjścia szybkozłączy hydrauliki itp. Na tylnych błotnikach są przyciski sterowania ramionami TUZu i WOMem, sam podnośnik jest zbudowany tradycyjnie jak przy innych modelach Siku Farmer, jest on czarny lecz można spotkać także zielone podnośniki. Na tylnej szybie jest zarys wycieraczki (większość osób najpierw twierdzi, że szyba jest pęknięta<hehe>), tak jak i na przedniej. Z tyłu na szybie jest też naklejka informacji o prędkości (50). Nad szybą jest trochę miejsca na wykonanie tablicy rejestracyjnej (mój taką posiada). Mówiąc o jego przodzie należy wspomnieć o przednim TUZie charakterystycznym dla Siku, wyklętym przez sporą ilość modelarzy. Imituje on TUZ na którym jest założony trójkąt zaczepowy np. kosiarki. W tym modelu jest czerwony(reszta podnośnika czarna), co jak uważam dodaje modelowi żywej kolorystyki. Takie rozwiązanie sprzyja szybkiemu sprzęganiu maszyn przeznaczonych na przedni TUZ. Na masce widoczna jest realistyczna "pręga" przez środek oraz srebrny punkt na masce. Tak zwany "grill"jest bardzo dokładnie odwzorowany. Uwagę przyciągają przeźroczyste światła drogowe, a pomiędzy nimi wyraźna sylwetka skaczącego jelenia. Patrząc z przodu widzimy także przednie światła robocze, a pomiędzy nimi antenę StarFire do odbioru sygnału satelitarnego. Na dachu widać zarys szyberdachu. Po lewej stronie ciągnika jest zbiornik paliwa, po prawej wydech (strony z punktu widzenia kierowcy). Drabinka ma 3 schodki. Model prezentuje się najlepiej z maszynami w kolorze niebieskim lub czerwonym.

 

Polecam ten model, zakochałam się w nim od I wejrzenia i mam go już od czerwca, model nie eksportowany na Polskę, choć podobno kiedyś gł. importer miał dostawę 2 ciągników, która rozeszła się błyskawicznie, jednak jeszcze można go kupić w firmie ATR, na wystawie tylko za ok. 140zł (cena na Opolagrze).

 

W razie jakichkolwiek pytań i uwag pisać śmiało w tym temacie, postaram się odpowiedzieć.

 

Pozdrawiam: @pati :lol:


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

uprawiasz nim ziemie w doniczkach czy ciagnie odkurzacz po podlodze?


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Głównie stoi w makiecie, na dwór wynoszę go tylko gdy chcę zrobić zdjęcia. :P Choć nie ukrywam, że jak mnie dziecinada złapie to dywan zaorzę. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Jacus co to ma znaczyć ,, :) " ?


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

myslalem ze wiekszosc uzytkownikow zna sie na zartach,ale sie pomylilem :)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moro    0

Model super tlyko dosyc drogi w polce. i potwierdzam słowa pati ,jak mnei tez dziecinada złapie to cały odm zaorze


Jak ktoś jest z zachodniopomorskiego to pisać na pw. Pozdro dla użytkowników new hollanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matakombajn    0

Tylko można orać jak nikt nie widzi, bo niektórzy nie rozumią tej pasji...


Czy świeci słońce, czy leje deszcz ..........::::::::::John Deere 7930::::::::::....... moją maszyną jest.
W mojej kolekcji jak narazie:
John Deere 7930 John Deere 6920s John Deere 5820 Deutz D 9005 Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Oj święte słowa, święte słowa... :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moro    0

No chyba naj świętsze słowa. Ale lepsze to niż pety i wódka


Jak ktoś jest z zachodniopomorskiego to pisać na pw. Pozdro dla użytkowników new hollanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matakombajn    0

Kulture i pasje trzeba wspierać. Tu nam nikt nie zabierze tego co wiemy o rolnictwie i wszystkim co z nim związane.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz ..........::::::::::John Deere 7930::::::::::....... moją maszyną jest.
W mojej kolekcji jak narazie:
John Deere 7930 John Deere 6920s John Deere 5820 Deutz D 9005 Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moro    0

za kilka lat to nasze dzieci to tlyko kompami se beda bawić a modele w koąt odepchną


Jak ktoś jest z zachodniopomorskiego to pisać na pw. Pozdro dla użytkowników new hollanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Zaraz na początku pisze. Kosztował 20 euro, kupiony w Niemczech na eBayu, a tak właściwie to go dostałam na urodziny.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ehh :) :) :) wiecie jak czytam takie rzeczy to naprawde :):) niech ktos powie że internet nie jest jednym z najwiękrzych wynalazków ludzkości . Można pisać o wszystkim co sie lubi itd. np. Pati kupiła sobie ciągnik i ora dywany (jak nikt nie patrzy) ;[ słodkie . Czy przyznalibyście się przed kolegami/koleżankami że takie rzeczy robicie w domu?? Napewno nie , ja bym sie nie przyznał , choć wcale tego nie uważam za jakieś dziwactwo czy coś w tym rodzaju, bardzo fajna sprawa według mnie :) Pozdrawiam


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odpowiedź jedna... Pasja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bynajmniej nie. :) Wtedy to jeszcze Ameryki nie było, więc nawet rodzice Jana Jelenia go nie planowali. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Nie tyle pasja co ŻYWIOŁ. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smolar    0

W 100 % zgadzam się z wami :) tylko ja nie mam żadnych modeli na razie ale planuję sobie coś skombinować :)


Władek rządzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mrhot16
      Witam.
      Posiadam rozsiewacz do nawozu amazone zau 1501 nie mam do niego żadnej tabeli na necie nie mogłem znaleźć a jak była jakaś to nawóz żeby posiać 200 kg to musiałbym według tej tabeli na 25 ustawić przesuwę gdzie jak ustawie na  12 npk to mi 150 kg wychodzi przy 10 km/h
      Czy ma ktoś prawidłową tabelę?
       
       
    • Przez kamil413_92
      Witam serdecznie proszę o opinię na temat:
      PLUG OBROTOWY 4 SKIBOWY  ERMO TL M4 110 2e. 
      Czy warto go kupić? 
      rocznik 2015 cena 31000 zł 
      Czy jest dobry, wytrzymały i czy dobrze się nim pracuje? 
    • Przez MrDomin25
      Posiada ktoś z Was zestaw do uprawy pasowej Kudła Grizli? Jakie opinie na temat tej maszyny ? Zachęcają mnie małe gabaryty maszyny lecz nie ma chyba tego dużo na rynku.
    • Przez BaRtEk7710
      Witam. Posiada może ktoś opony marki ROSAVA, jakie są wasze opinie na ich temat płacą się czy dać sobie spokuj?
    • Przez kwiapa
      Witam,
      Firma nie wywiązuje się z reklamacji, a właściciel robi z "gęby szmatę". Przez kilka miesięcy obiecuje wymianę maszyny w ramach reklamacji, a na końcu przestaje odbierać telefony.
      Teren firmy zamknięty i nie dostaniesz się, aby załatwić sprawę.  Z niczym takim nie spotkałem się w innych firmach. Na pewno niczego już nigdy u nich nie kupię i nie polecam innym, ale muszę dojść swojego bez ich łaski. 
      Co poradzicie, czy od razu pozew, czy inaczej jeszcze spróbować interweniować do jakiś instytucji bo nie mam czasu na dalsze "przepychanki" 
      A tak w ogóle to przywieźli troszkę inny model maszyny niż na fakturze, dosłownie cyrk na kółkach...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj