Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 7530 Premium

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 19 wrzesień 2008 - 17:29

John Deere 7530 Premium Witam. :D

Dziś chcę przedstawić model ciągnika rolniczego John Deere 7530 Premium. Kupiłam go w Niemczech za 20 euro, nowy, oryginalnie zapakowany, niestety dotarł do mnie bez pudełka, bo kuzyn je poniszczył.

Zacznijmy od wymiarów modelu:

Wysokość: 9,5cm (nie licząc światła ostrzegawczego, anteny StarFire i kierownicy w dachu)
Długość: 16,5cm (licząc od początku przedniego TUZu do końca cięgieł tylnego - podnośniki opuszczone)
Szerokość: 8,3cm (od-do zewnętrznych krawędzi opon)
Rozstaw ramion podnośnika: 2cm (po wewnętrznej)
Wysokość ramion nad ziemią: 0,8cm (pozycja dolna, końcówki ramion)
Wysokość ramion nad ziemią: 1,8cm (pozycja górna)
Średnica felgi koła tylnego: 3,6cm
Średnica felgi koła przedniego: 2,5cm
Średnica koła tylnego z oponą: 6cm (wliczając bieżnik)
Średnica koła przedniego z oponą: 4,4cm (z bieżnikiem, bez błotnika)
Szerokość przedniego błotnika: 1,8cm
Długość maski: 5,7cm
Szerokość maski: 1,8cm (w najszerszym punkcie)
Wymiary dachu: 4,6cm (kwadrat)

Przejdźmy teraz do recenzji. Model jest wyposażony oczywiście w skrętne koła, a także w składane lusterka, antenę StarFire(GPS), przedłużenie kierownicy w dachu, światło ostrzegawcze, całkowicie przeszkloną kabinę, przedni TUZ, otwieraną maskę i dość dokładnie odwzorowany silnik. Co tyczy się wykonania wnętrza jest jak na Siku bardzo dokładne, można rozpoznać wiele elementów na konsoli sterującej np. przyciski sterowania wyjściami hydrauliki, schowki, wzór siedzenia itd. Prócz tego w kabinie można zobaczyć pedały, obrys zegarów za kierownicą, faktura podłogi oraz siedzenie pasażera. Tył ciągnika również przedstawia się bogato. Na bryle modelu widoczne są wytłoczone niektóre elementy podnośnika, np. widać wyjścia szybkozłączy hydrauliki itp. Na tylnych błotnikach są przyciski sterowania ramionami TUZu i WOMem, sam podnośnik jest zbudowany tradycyjnie jak przy innych modelach Siku Farmer, jest on czarny lecz można spotkać także zielone podnośniki. Na tylnej szybie jest zarys wycieraczki (większość osób najpierw twierdzi, że szyba jest pęknięta<hehe>), tak jak i na przedniej. Z tyłu na szybie jest też naklejka informacji o prędkości (50). Nad szybą jest trochę miejsca na wykonanie tablicy rejestracyjnej (mój taką posiada). Mówiąc o jego przodzie należy wspomnieć o przednim TUZie charakterystycznym dla Siku, wyklętym przez sporą ilość modelarzy. Imituje on TUZ na którym jest założony trójkąt zaczepowy np. kosiarki. W tym modelu jest czerwony(reszta podnośnika czarna), co jak uważam dodaje modelowi żywej kolorystyki. Takie rozwiązanie sprzyja szybkiemu sprzęganiu maszyn przeznaczonych na przedni TUZ. Na masce widoczna jest realistyczna "pręga" przez środek oraz srebrny punkt na masce. Tak zwany "grill"jest bardzo dokładnie odwzorowany. Uwagę przyciągają przeźroczyste światła drogowe, a pomiędzy nimi wyraźna sylwetka skaczącego jelenia. Patrząc z przodu widzimy także przednie światła robocze, a pomiędzy nimi antenę StarFire do odbioru sygnału satelitarnego. Na dachu widać zarys szyberdachu. Po lewej stronie ciągnika jest zbiornik paliwa, po prawej wydech (strony z punktu widzenia kierowcy). Drabinka ma 3 schodki. Model prezentuje się najlepiej z maszynami w kolorze niebieskim lub czerwonym.

Polecam ten model, zakochałam się w nim od I wejrzenia i mam go już od czerwca, model nie eksportowany na Polskę, choć podobno kiedyś gł. importer miał dostawę 2 ciągników, która rozeszła się błyskawicznie, jednak jeszcze można go kupić w firmie ATR, na wystawie tylko za ok. 140zł (cena na Opolagrze).

W razie jakichkolwiek pytań i uwag pisać śmiało w tym temacie, postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam: @pati :lol:
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 7530 Premium Dzisiaj, 22:11
  •  

#2 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1528 postów

Napisany 26 październik 2008 - 22:03

John Deere 7530 Premium uprawiasz nim ziemie w doniczkach czy ciagnie odkurzacz po podlodze?

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#3 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 27 październik 2008 - 15:29

John Deere 7530 Premium Głównie stoi w makiecie, na dwór wynoszę go tylko gdy chcę zrobić zdjęcia. :P Choć nie ukrywam, że jak mnie dziecinada złapie to dywan zaorzę. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D

#4 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1528 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 19:06

John Deere 7530 Premium :)

#5 Share Kolejorz

Kolejorz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, MTB, marka Ursus, John Deere

Napisany 01 listopad 2008 - 19:27

John Deere 7530 Premium Jacus co to ma znaczyć ,, :) " ?
John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

#6 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1528 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 22:19

John Deere 7530 Premium myslalem ze wiekszosc uzytkownikow zna sie na zartach,ale sie pomylilem :)

#7 Share moro

moro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 luty 2009 - 20:00

John Deere 7530 Premium Model super tlyko dosyc drogi w polce. i potwierdzam słowa pati ,jak mnei tez dziecinada złapie to cały odm zaorze
Jak ktoś jest z zachodniopomorskiego to pisać na pw. Pozdro dla użytkowników new hollanda

#8 Share matakombajn

matakombajn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
    Grafika 3D.

Napisany 20 luty 2009 - 11:11

John Deere 7530 Premium Tylko można orać jak nikt nie widzi, bo niektórzy nie rozumią tej pasji...
Czy świeci słońce, czy leje deszcz ..........::::::::::John Deere 7930::::::::::....... moją maszyną jest.
W mojej kolekcji jak narazie:
John Deere 7930 John Deere 6920s John Deere 5820 Deutz D 9005 Zetor Proxima 8441

#9 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 20 luty 2009 - 13:53

John Deere 7530 Premium Oj święte słowa, święte słowa... :)

#10 Share moro

moro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 luty 2009 - 14:19

John Deere 7530 Premium No chyba naj świętsze słowa. Ale lepsze to niż pety i wódka
Jak ktoś jest z zachodniopomorskiego to pisać na pw. Pozdro dla użytkowników new hollanda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share matakombajn

matakombajn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
    Grafika 3D.

Napisany 21 luty 2009 - 23:19

John Deere 7530 Premium Kulture i pasje trzeba wspierać. Tu nam nikt nie zabierze tego co wiemy o rolnictwie i wszystkim co z nim związane.
Czy świeci słońce, czy leje deszcz ..........::::::::::John Deere 7930::::::::::....... moją maszyną jest.
W mojej kolekcji jak narazie:
John Deere 7930 John Deere 6920s John Deere 5820 Deutz D 9005 Zetor Proxima 8441

#12 Share moro

moro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 luty 2009 - 20:20

John Deere 7530 Premium za kilka lat to nasze dzieci to tlyko kompami se beda bawić a modele w koąt odepchną

#13 Share skiet135

skiet135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 22 luty 2009 - 20:24

John Deere 7530 Premium Tak a nas czasem dziecinada łapie i się zabawiamy po dywanie <_<

#14 Share cocacolalight

cocacolalight

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 18:54

John Deere 7530 Premium to prawda większość tego nie rozumie :D

A ile za niego dałaś??? i gdzie kupiłaś??

#15 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 20:53

John Deere 7530 Premium Zaraz na początku pisze. Kosztował 20 euro, kupiony w Niemczech na eBayu, a tak właściwie to go dostałam na urodziny.

#16 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 07 maj 2010 - 11:43

John Deere 7530 Premium Ehh :) :) :) wiecie jak czytam takie rzeczy to naprawde :) :) niech ktos powie że internet nie jest jednym z najwiękrzych wynalazków ludzkości . Można pisać o wszystkim co sie lubi itd. np. Pati kupiła sobie ciągnik i ora dywany (jak nikt nie patrzy) ;[ słodkie . Czy przyznalibyście się przed kolegami/koleżankami że takie rzeczy robicie w domu?? Napewno nie , ja bym sie nie przyznał , choć wcale tego nie uważam za jakieś dziwactwo czy coś w tym rodzaju, bardzo fajna sprawa według mnie :) Pozdrawiam
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2010 - 11:47

John Deere 7530 Premium Odpowiedź jedna... Pasja :)

#18 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 maj 2010 - 12:33

John Deere 7530 Premium Mela Gibsona ?Dodany obrazek

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2010 - 12:45

John Deere 7530 Premium Bynajmniej nie. :) Wtedy to jeszcze Ameryki nie było, więc nawet rodzice Jana Jelenia go nie planowali. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 07 maj 2010 - 14:33

John Deere 7530 Premium Nie tyle pasja co ŻYWIOŁ. :)