Skocz do zawartości

Zdjęcie

deutz a deutz fahr

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 19 wrzesień 2008 - 15:34

deutz a deutz fahr witam wszystkich na wstępie chciałbym sie zapytac o cos,
Czy Firma Deutz-Fahr która produkuje ciągniki ma cos wspulnego z firmą deutz która produkuje silniki,
bo na starszych ciągnikach np DX niepisze deutz fahr tylko deutz a na kazdym nowszym juz nawet na agrostarach jest napisane Deutz-Fahr
dlaczego? moze ktos wie

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Deutz Fahr Agrotron x720

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Deutz-Fahr
  • 205000.00 PLN
  • 29 wrz 2017
Ciagnik deutz fahr dotz agrotron 200 mk3 nie fendt john sprowadzony

• 62000.00 PLN
  • Dzisiaj, 15:13
Deutz agro star 6.38

• 59000.00 PLN
  • 27 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
deutz a deutz fahr Dzisiaj, 19:39
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 16:53

deutz a deutz fahr deutz juz chyba nie produkuje ciągników tylko silniki i wyposarza głównie deutz fahry w silniki deutz chociaż nie do końca bo nowe agroplusy mają silniki same bo są juzklonami dorado i r2, ale większe modele sdf są już wyposarzane w silniki deutz agrofarm explorer 3 i lambo r3 mają silniki deutz większe modele jak r6 też są na deutz

#3 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3751 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 17:39

deutz a deutz fahr Deutz AG nie robi silników tylko do ciągników ale również do maszyn budowlanych i agregatów prądotwórczych. I chyba nie robią małych pipidówek do małych ciągników typu R2

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 17:57

deutz a deutz fahr ale do starego agroplusa 4 cyl robił a teraz do agrofarma i r3 deutz 2012 idzie, tylko mam pytanko czy wszystkie sdf z silnikiem deutz są produkowane w niemczech bo r3 w chomologacji ma że produkowane jest w niemczech

#5 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 20:11

deutz a deutz fahr wszystkie sdf są w niemczech produkowane(łapy niedam obciąc sobie)
a co do silników to agrokidy chyba mają silnik mitsubishi

#6 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 20:38

deutz a deutz fahr dobrze że kolega łapy nie dał bo bym obcinał, już pisałem Panowie SDF od R3; Agrofarm, i w góre są produkowane w Niemczech z silnikami fabryki Deutz AG a ciągniczki mniejsze typu np. Agroplus 67-87; R2 itp. są produkowane we Włoszech z większością sa tam silniki SDF z fabryki we Włoszech podobno jeszcze lepsze niż te czyste DF AG czy to prawda nie mam pojęcia.

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 20:47

deutz a deutz fahr no właśnie czy te same owskie silniki z włoch są lepsze od deutz ag? wydawac by się mogło że to co w niemczech zrobione powinno być solidniejsze od włoszczyzny,

#8 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 21:14

deutz a deutz fahr no ale słuchaj , włoskie fiaty są moze i cienkie no ale sdf to Niemieckie maszyny tyle ze produkują we włoszech te mniejsze,

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 21:21

deutz a deutz fahr nie chodzi o fiaty, ale o jakośc produkcji, a to co jest produkowane we włoszech poprostu słynie z jakości, znajomy pracował kiedyś w jakiejś tam fabryce we włoszech to tam wszystko leci tylko na sztukę
a czy sdf to typowo niemieckie maszyny? same i lamborghini to włoskie maszyny, no może nowe modle już są pratycznie wszystkei budowane na deutz ag i pewnie produkowane w niemczech

#10 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3751 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 23:19

deutz a deutz fahr Fiat teraz to zupełnie inna bajka niż kilka lat temu, jakością przebija nie jedne niby lepsze marki...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 08:22

deutz a deutz fahr jak mi kiedys pewnien uzytkownik lambo powiedział, ze włoską to on ma tylko maske" chodziło o ciągnik,
bo teraz to wszystko niemieckie tylko napis włoski,

#12 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 21 wrzesień 2008 - 10:08

deutz a deutz fahr Ja nie wiem czy te silniki lepsze czy gorsze znaczy bardziej o trwałość bym chciał wiedzieć, ale mam doczynienia np. z pompą w opryskiwaczu 4 tłokwą UDOR Włochy i jest naprawde solidna wydajna zupełnie bezawaryjna wykonana naprawde z materiałów wysoko b. dobrych w każdym razie nie do proównania z czymś naszej produkcji, posiadam także przedni most Cararo Włoski tak jak wielu użytkowników np. Zetorów, Valtra itp. mnustwo sprżętów ma te mosty i są good zrobione jak trzeba w wozach paszowych Sano znaczy Silocing jest montwana Włoska przekładnia też mocno sprawna i pomyślana

#13 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:samochody, tunning, rolnictwo

Napisany 22 wrzesień 2008 - 18:47

deutz a deutz fahr wracając do tego fiata to w gdańsku mają grande punto na nauce jazdy, to po wiekszych przebigach tak samo sie sypie jak poprzednie modele tego koncernu, wiec ten fiat nad jakością musi popracować, sam wiem bo mam porównanie punto2 z 99r diesel i golf4 98r benzyna, punto wygrywa jeżeli chodzi o stylizacje nadwozia i wspomaganie kierownicy city, kręcenie jednym palcem... a tak to wszystko sie psuje a golf z podobnym przebiegiem chodzi jak zegarek :lol:
a wracając do deutza to silniki deutz mają również fendty i sa to jedne z najoszczędniejszych ciągników, a silniki deutza mają nowe modele sdf zaczynając od r3, explorer, agrofarm, a np silwer i r4,r5 mają silniki włoskie, agroplus i r2 też ma włoskie silniki

#14 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 19:43

deutz a deutz fahr Ale prawdziwy niemiec zaczyna się od agrotrona-dopiero te są składane w niemczechi z ich podzespołów.

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 19:52

deutz a deutz fahr a r3 agrofarm i explorer3 też są składane w niemczech, przynajmniej tak mam w homologacji i tak na tabliczce znamionowej na silniku, tylko kabiny są włoskie i jest na kabinie z tylu tabliczka że była zrobiona italy tregiato

#16 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 19:52

deutz a deutz fahr no i wszystkie agrotrony mają silniki Deutz, bo deutz ma jedne z najlepszych silników
bardzo duzo maszyn ma swilniki deutz

#17 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 13:14

deutz a deutz fahr FERDEK07-nie doczytałeś się,niestety ale one produkowane "skręcane" są we włoszech.

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 15:07

deutz a deutz fahr a skąd to wiesz? może od dielera jd? Mam w homologacji adres miejsca produkcji Manhaim (czy jakoś tak ) germany

#19 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 13:16

deutz a deutz fahr Bo złożyłem wniosek na df.pogadaj z dealerem DF to ci powie-chyba że na początku rozmowy wstawisz mu taką przedziwną gadkę!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 14:49

deutz a deutz fahr a powiedz jaki dieler Ci to powiedział?

Dodaj odpowiedź