Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak sprzęgła w pronarze

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 18:46

Brak sprzęgła w pronarze Witam mam problem ze sprzęgłem w pronarze 82SA a mianowicie jego brak, czasem jest tak że pedał sprzęgła praktycznie sam po lekkim nacisnięciu leci do podłogi, nie moge wbić żadnego biegu, jak szybko nim poruszam to odbije i jest ok.
Prosze o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brak sprzęgła w pronarze Dzisiaj, 00:25
  •  

#2 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 19:20

Brak sprzęgła w pronarze Jak bum cyk cyk, czeka Cię rozkręcanie traktorka :lol: Podejrzewam, że rozsypało się łożysko oporowe, albo wygiął się wałek poruszający tym łożyskiem. A w najgorszym wypadku to sprzęgło do wymiany łącznie z łożyskiem i tym walkiem :D

Honda - The Power of Dreams :)

#3 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 19:25

Brak sprzęgła w pronarze Ja najpierw spróbował bym podkręcić może to coś da.

#4 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 19:36

Brak sprzęgła w pronarze Kilka dni temu zaczeło mi szarpać sprzęgło jak chciałem powoli ruszyć, już do dawna coś sie z nim działo :lol:

#5 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 20:20

Brak sprzęgła w pronarze To teraz już wiem, że masz sprzęgło do wymiany, ale spróbuj najpierw je podciągać dla pewności. Jednak moj czarny scenariusz jest b. pewny :lol:

#6 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 20:28

Brak sprzęgła w pronarze Jak go można podciągnąć? Gdzie?

#7 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 20:33

Brak sprzęgła w pronarze Pod kabiną masz cięgło które idzie od pedału sprzęgła do wałka który prowadzi łożysko oporowe. Tam jest regulacja sprzęgła

#8 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 20:42

Brak sprzęgła w pronarze Dzieki zobacze jutro a jak to nie pomoże to rozpoławiam go, jutro napisze co sie zepsuło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 08:34

Brak sprzęgła w pronarze tylko uważaj przy rozjeżdzaniu bo silnik nie trzyma się przodu(podparcie tylko w 2 miejscach z przodu) więc musisz dać jakąś dechę/balik pod te ceowniki i michę ale żeby było równo

#10 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 19:33

Brak sprzęgła w pronarze

Dzieki zobacze jutro a jak to nie pomoże to rozpoławiam go, jutro napisze co sie zepsuło.

We dwie zwinne osoby osoby rozpołowienie trwa 2-2,5godz, także w ciągu dnia powinieneś sie wyrobić, musisz spuscic olej z hydrauliki, i płyn chłodniczy, odkręcic podporę wału pośredniego, z elektroniką nie będziesz miał problemu... nie chcę Cię straszyć ale możesz miec problemy z rozciągnieciem go, u mnie przy pierwszym rozpolawianiu ciapek grzebnął na żużlu..., a drugim to tylko wałem kardana wystarczyło przekręcic nie za mocno,

@isyrolnik a ja podejrzewałbym sięcie sie srób na kole zamachowym, mieliśmy takie zdarzenie :lol:
@szpeniek ile masz juz mth? ładnie mu tam wyciskałes...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#11 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 20:21

Brak sprzęgła w pronarze Remont zrobiony wymienilem tarcze sprzęgłową oderwało takie łapki na amortyzatorze tarczy, koszt tarczy 90zł.
Mam 1600mtg, to 2 tarcza w nim, 1 wymieniali na gwarancji, troche w dupsko dostaje hehe.

Załączone miniaturki

• DSC00562__Rozdzielczo___Pulpitu_.JPG

#12 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 22:14

Brak sprzęgła w pronarze miałem 15lat mtz82, zrobił 3700 baaardzo długich mth :lol: i do sprzęgła nikt nie zaglądał, najwyżej co jakiś czas hamulec się podciągnęło.znajomy ma Pronara 82SA 2100mth skrzynia 3 razy robiona, wymieniona obudowa zwolnicy na drodze, 30km od domu, sprzęgło robione 3-razy, ostatni raz podczas ubijania kuku.w połowie roboty ciagnik przestał jeździć, a przy nim 4 ciągniki dowożące i sieczkarnia...nie tylko urgyź go w koło ze złości :D jak mówił znajomy "na początku super ciągnik, ale już patrzeć na niego nie może..."

może wina jest w oponach???380/70-24 i 18.4-34 (jak dobrze pamiętam) to złe połaczenie z mocnym silnikiem mmz???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#13 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 22:25

Brak sprzęgła w pronarze masz racje bo ciężko jest się nim w polu zakopać, przecież jak zaczeli robić mtz jakieś 30 lat temu to od tamtej pory konstrukcja ich sie nie znieniła, to samo sprzęgło a zakładają coraz szersze do nich koła i masa też jest coraz większa więc nie ma sie co dziwić.

#14 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 09:44

Brak sprzęgła w pronarze może nie koła tyle co dobór komponentów,cena tarczy niska a jakość słaba a kiedyś ruskie też mieli niską cenę ale dawali np azbest i coś jeszcze i za tarcza była tak żywotna.Zresztą to polski zamienniki sąsiad ma 1025 i paliły mu się chamulce i jeszcze zakleiły i sprzedawca doradził mu by kupił oryginał z maskwy i problem zniknął .

Swoją drogą niby mth ciągniki liczą równo (każdej marki) ale mtz nowe niewiem ale stare dość wolno nie spotkałem żadnego ogłoszania z ponad 5 000 mth a każdej innej marki nawet po 15 000 mth

#15 Share andrzej-or

andrzej-or

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 00:51

Brak sprzęgła w pronarze

sprzęgła pronar 1025a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share TheBartek98

TheBartek98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 październik 2016 - 20:57

Brak sprzęgła w pronarze witam mam problem z pronarem 82a gdyz robiłem sprzęgło w styczniu i załozylismy nowe łapki wszystko nowe i 2 łapki sie zdarły a jedna wcale

Dodaj odpowiedź