Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku?

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kuki

kuki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 09:57

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? Jak w temacie, nie znalazłem na forum, wasze opinie jak zdjąć/założyć duże opony począwszy od np c-330 po większe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? Dzisiaj, 07:23
  •  

#2 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 10:25

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? Ja zdejmuje łyżkami i większym młotkiem :lol: Jeśli opona ma dętke to i z założeniem nie ma żadnego problemu, warto oczyścić rant gdzie wspiera sie stopka opony i przed pompowaniem pokryć go "poślizgiem", ja używam płynu do mycia naczyń z braku bardziej odpowiednich środków :) Opony bezdętkowej dużych rozmiarów jeszcze nie zakładałem ale jest patent który stosowałem na mniejszych kołach, z ciągnikowymi pewnie troche bym sie bał :)

#3 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 18 wrzesień 2008 - 11:09

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? Ja odciskam oponę rantem łyżki od ładowarki :lol: i potem łyżki w dłoń i opona w ciągu 2 min zdjęta przy zakładaniu rant opony smaruje albo tawotem albo tak jak mirasek płynem do mycia naczyń :)
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#4 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 11:13

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? Przed zdjęciem opony wypuszczam powietrze i jeżdżę na kapciu, aż ładnie odstanie od obręczy a potem łyżki. Im większa opona tym łatwiej zmienić. Bezdętkowe zmieniam w zakładzie wulkanizacyjnym.

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 12:34

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? Żeby opona najpier odeszła od obreczy to po spuszczeniu powietrza zaraz przy feldze na opone stawiam jakis drewniany kołek i naciskam na niego zapartą o traktor albo o zawias w stodole długa belką. No i on wciska opone.
Albo używam drewnianych klinów które wbija się między felge i oponę. A później to już łyżki do kół.
Kiedys to podnosnikiem od Władymirca zdejmowalismy opone z felgi( na dociskaniu) Gorzej jak to on ma kapcia to juz sie nie da :lol:
Praktycznie wszystkie male i duże opony tak zdejmuję bo one się w sumie niczym nie różnią oprucz wielkości :)
Bezdetkowe natomiast to tylko małe da się w domu zmienić no chyba że ktos ma bardzo wydajny kompresor. No i tzreba do wulkanizacji jechać.
A do poslizgu uzywam mydła, mydła w pyłynie, płynu do naczyń.

#6 Share kuki

kuki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 13:22

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? No dobra, ale jak to potem z powrotem założyć???? Ja teraz z tym walcze - nie chce zepsuć opony. 3/4 opony mi weszło a teraz z 1/4 mam problem jak wiadomo jest najciężej, gdyż opona jest naprężona, - jak to założyć do końca??? Napiepszacie jakimś młotem ,czy podwadzacie łyżkami??

#7 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 13:29

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? Ja przy zakładaniu wszelkich opon dętkowych staram się nie używać łyżek, tylko walę samym młotem. Najlepiej jest zakładać w dwie osoby , wtedy jedna wali młotkiem a druga naciska na oponę po przeciwnej stronie. Felga jak wiadomo ma najmniejszą średnicę od wewnątrz pośrodku i zadaniem drugiej osoby jest to żeby przeciwny do nabijanego kraniec opony był cały czas tam gdzie najmniejsza średnica. Umożliwia to lekkie przesunięcie się opony względem felgi, przez co łatwiej jest jej "wskoczyć" przy końcu.

#8 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 18 wrzesień 2008 - 14:14

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? ja zdejmuję kawałkiem kątownika i młotem, sposób tak skuteczny, że aż się nie chce wierzyć, kilka udeżeń młotem i opona zbita z rantu, potem to tylko łyżkami zciągnąć oponę

#9 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 18 wrzesień 2008 - 14:16

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? u nas podobnie bawimy sie łyżkami :) tylko podczas zakładania oponki dla "poślizgu" smarujemy Mydłem uniwersalnym :lol: pewien koleś mi mówił ze smar sie wrzera w opone :) (nie wiem ile w tym prawdy)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#10 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 14:33

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? Smar i podobne środki to nie najlepszy pomysł, nie przyjaźni sie to zbytnio z gumą :lol: ale działa jak trzeba. Kompresorem, nawet najbardziej wydajnym, nie założy się ciągnikowej opony bezdętkowej na obręcz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 14:35

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? żeby łatwo było założyc opone spowrotem na felge to dobrze jest posmarować powiedzmy mydłem i w czasie zakładania pilnowac aby ta część opony która juz weszła znajdowała sie w najgłębszym miejscu felgi. Tam gdzie ona ma najmniejsza średnicę czyli na środku pomiedzy zewnwtrznymi rantami w tedy tylko 1/5 opony bedzie cięzko załozyc ale łyżką centymetr po centymetrze i wskoczy i nic sie jej nie stanie.

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 17:36

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? Pasta bhp - taka bez środka ściernego. Lejesz setkę denaturatu lub benzyny(do dużego koła, do małego mniej), czekasz aż odparuje, wrzucasz zapałkę i opona bezdętkowa siedzi na swoim miejscu. Ten sposób nazywają ruskim, zrobisz nim na odludziu. Tak pompowałem leżące koło od szambonurka i tu był mój błąd. Koło leżało na trawie-ugorze i po pompowaniu nie mogłem koła oderwać :lol: , a jak oderwałem to miało takąąąąą grzywkę trawy

#13 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 17:58

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? Bezdętkową zdejmując/zakładają łyżką można tylko uszkodzić. Poza tym nie wiem czy się opłaca samemu zdejmować duża oponę skoro w wulkanizacji taka usługa kosztuje ok 30zł

#14 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 08:19

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? ja biore od sąsiada klucz elektryczny do kuł , i w minute koło jest odkręcone , i zakręcone , tak samo , ja wioze całe do wulkanizatora, i oni mają taką ściągarke , i za darmo to robią , to po co ja się mam męczyć , już mineły te czasy kiedy w pięciu zciągaliśmy opone od bizona hehe .

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 maj 2009 - 11:10

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? Ja odkręcam koło i kładę na podwórku a potem najeżdżam drugim ciągnikiem żeby odstało od obręczy. Przeważnie po najechaniu trzeba uderzyć młotkiem i odchodzi.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#16 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 05 maj 2009 - 11:14

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? Bardzo ważne jest żeby przy wymianie mieć pomocnika ja zawsze wymieniam z ojcem i używamy podstawowych narzędzi 2 łyżki jedna większa druga mniejsza i dobry młotek innego patentu nie mamy.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#17 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 05 maj 2009 - 11:44

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? A mi szkoda zdrowia i zabawy ładuje koło na mercedesa jadę 1,5km do serwisu opon i gostek robi to w 5min za 15zł.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#18 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 27 czerwiec 2009 - 18:03

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? Ja podobnie jak kolega oFsik tylko e wkładam do VW transportera 4

#19 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 10:05

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? Nie potrzeba zadnych patentów tylko troche sprytu. Przy zakladaniu wazne zeby nie skladac opony na sucho. Ja stosuje taki smar jak w osobowkach opony sie smaruje przy wymianie. Nawet po 2-3 latach jestem w stanie sciagnac opone w ciagu 10 min bez uzywania zbednej siły i naparzania młotkiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 lipiec 2009 - 09:20

jakie patenty na wymianę tylnych opon w ciągniku? ja też do punktu zmiany opon jezdże a nie tam sie męczyc kiedyś zmieniałem tylne szło sprawnie normalnie koła byly zamontowane tylko traktor na podnośnikach :D a tak to też 15 zł biorą u nas :)

My siejemy, a Bóg daje plony.