Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z silnikiem w zetorze 5211 POMOCY!!!

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share peres

peres

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 wrzesień 2008 - 20:20

Problem z silnikiem w zetorze 5211 POMOCY!!! witam jestem tu nowy
mam taki problem, mam zetora 5211 wytwarza sie w silniku kompresja powietrza która przedostaje się w dół bloku powodując wyrzucanie oleju przez odprężnik na boku bloku oraz kompresja ta idzie do chłodnicy. Dawniej się tak działo, zrobiłem kapitalkę silnika (tłoki, tuleje, pierścienie...) i niestety dzieje się się tak nadal, czy może to być przyczyna głowicy? Proszę o pomoc bo nie da się nim nic robić :lol:

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 7211

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 30000.00 PLN
  • 31 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z silnikiem w zetorze 5211 POMOCY!!! Dzisiaj, 16:58
  •  

#2 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 17 wrzesień 2008 - 20:28

Problem z silnikiem w zetorze 5211 POMOCY!!! mmoże być głowica albo blok a jak robiłeś kapitalke to uszczelki były ok nie przepalone?? a nie przegrzałeś go ?? a wcześniej to nagle sie to stało ??
Zetor i tylko Zetor

#3 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4165 postów

Napisany 17 wrzesień 2008 - 20:29

Problem z silnikiem w zetorze 5211 POMOCY!!! Przyczyną może ale nie musi być pęknięta głowica, głowica była planowana???
Może też być to wina uszczelki, zaraz po remoncie tak się zrobiło czy może i przed remontem tak było?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 17 wrzesień 2008 - 20:32

Problem z silnikiem w zetorze 5211 POMOCY!!! Ściągnij głowice, sprawdź pierścienie, posprawdzaj uszczelki, i oddaj blok jak i głowicę do planowania :lol:

Honda - The Power of Dreams :)

#5 Share peres

peres

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 wrzesień 2008 - 20:48

Problem z silnikiem w zetorze 5211 POMOCY!!!

mmoże być głowica albo blok a jak robiłeś kapitalke to uszczelki były ok nie przepalone?? a nie przegrzałeś go ?? a wcześniej to nagle sie to stało ??

uszczelki były w stanie dobrym, przegrzać to się nie przegrzał bo temp. dochodziła max do 75 stopni, stało sie to ok dwóch miesięcy po kupnie przy kultywatorze to wtedy poszło ze 4 litry oleju przez ten odprężnik i przez zabezpieczenie to no sprężarce, przez to robiłem remont silnika bo myślałem że to pierścienie ale nie.
po remoncie to pochodził tak z 20 godzin i zaczął znowu wyrzucać olej, aha wymienione zostały dwie głowice jedną wymieniał poprzedni właściciel a drugą ja ponieważ gdy ściągałem je to na środkowej głowicy wtrysk był zardzewiały i cały zalany płynem chłodniczym.

uszczelki były w stanie dobrym, przegrzać to się nie przegrzał bo temp. dochodziła max do 75 stopni, stało sie to ok dwóch miesięcy po kupnie przy kultywatorze to wtedy poszło ze 4 litry oleju przez ten odprężnik i przez zabezpieczenie to no sprężarce, przez to robiłem remont silnika bo myślałem że to pierścienie ale nie.
po remoncie to pochodził tak z 20 godzin i zaczął znowu wyrzucać olej, aha wymienione zostały dwie głowice jedną wymieniał poprzedni właściciel a drugą ja ponieważ gdy ściągałem je to na środkowej głowicy wtrysk był zardzewiały i cały zalany płynem chłodniczym.

no i ja już nic nie rozumiem dzisiaj sprawdziłem że jak ma lekką robotę to właśnie się to dzieje( opisane wyżej) a jak chodzi np przy bronach to jest wszystko elegancko, po prostu zero pomysłów jaka moze być przyczyna POMOCY!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 15:49

Problem z silnikiem w zetorze 5211 POMOCY!!! Jeżeli masz dobre tuleje pierścienie i tłoki to przyczyna musi tkwić w głowicy. Pościągaj głowice, najpierw wlej płyn np. denaturat to tuleji w której tłok jest na dole i niech postoi jakiś czas, będziesz widział czy nie ubyło, później następne tuleje tak samo. Jeżeli nic nie będzie to znaczy że głowica.