Skocz do zawartości

Zdjęcie

TVT odczucia i opinie

100 odpowiedzi na ten temat

#61 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 20:00

TVT odczucia i opinie @Gimo NH TVT nie ma nic w sobie z serii TM, więc jeżeli mówisz o serii TM to nie możesz tego samego powiedzieć o TVT bo to jest ciągnik, który wiele nie ustępuje Fendt'owi czy JD AutoPowr.
I jeszcze taka ciekawostka dla ciebie Gimo seria TVT posiada te same silniki SISU co są montowane w MF :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TVT odczucia i opinie Dzisiaj, 17:24
  •  

#62 Share Gimo

Gimo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 15:13

TVT odczucia i opinie To akurat wiem ale nie wieze ze taki TVT może równac sie z Fendtem czy John deerem. To jest nie możliwe jak dla mnie new holland nie ma takich dobrych rozwiązań jak podane przeze mnie marki.

Pozdrawiam!!

#63 Share Gumis32

Gumis32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:?

Napisany 01 sierpień 2007 - 15:37

TVT odczucia i opinie No nie wiem czy NH jest według ciebie kiepską marką, moim zdniem NH i Case IH są w czołówce najlepdszych ciągników, oczywiście że nie wszystkie :rolleyes:

#64 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo<br />Sport<br />Motoryzacja<br />Dziewczyny<br />...

Napisany 01 sierpień 2007 - 15:39

TVT odczucia i opinie

No nie wiem czy NH jest według ciebie kiepską marką, moim zdniem NH i Case IH są w czołówce najlepdszych ciągników, oczywiście że nie wszystkie :rolleyes:

popieram Case IH i NH sa w czolowce najlepszych ciagnikow :lol:
Power by tradition

#65 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 15:59

TVT odczucia i opinie

To akurat wiem ale nie wieze ze taki TVT może równac sie z Fendtem czy John deerem. To jest nie możliwe jak dla mnie new holland nie ma takich dobrych rozwiązań jak podane przeze mnie marki.
Pozdrawiam!!

Dla ciebie jest to nie możliwe bo nie znasz rozwiązań jakie są w TVT.

TVT ma znacznie lepszą skrzynie od Vario (o ponad 50% lepszą sprawność w odniesieniu do Vario) pyzatym, co to za cudne rozwiązanie żeby zmieniać zakres, to trzeba sie zatrzymać.
Zawieszenie w zupełności może byc konkurencyjne do Fendta.
Rozłożenie masy jest lepsze, Fendt ma lekki przód.
Silniki porównywalne.

Wiec niby w czym ten Fendt jest lepszy od TVT?

#66 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 17:19

TVT odczucia i opinie pewnie kolor.... :rolleyes:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#67 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 17:25

TVT odczucia i opinie Nie wiem jak wy na to patrzycie ale orac Fendtem 924 piątakami pługami..., to ma ponad 300 KM o ile sie orientuje ;/ Jak dla mnie to troche smieszna sytuacja,
mav z czego wnioskujesz ze TVT ma bardziej sprawną skrzynie i jak to sie objawia??? to dla mnie dosc ciekawe.
Jeśli chodzi o zawieszenie przedniej osi w TVT to jest moim zdaniem lepsze bo lepiej amortyzuje niz przykładowo w Fendzie.. Jeśli chodzi o wykończenie kabiny to mi osobiscie w Vario jest o wiele przyjemniej i ładniej niz w TVT.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#68 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 18:16

TVT odczucia i opinie

Nie wiem jak wy na to patrzycie ale orac Fendtem 924 piątakami pługami..., to ma ponad 300 KM o ile sie orientuje ;/ Jak dla mnie to troche smieszna sytuacja,
mav z czego wnioskujesz ze TVT ma bardziej sprawną skrzynie i jak to sie objawia??? to dla mnie dosc ciekawe.
Jeśli chodzi o zawieszenie przedniej osi w TVT to jest moim zdaniem lepsze bo lepiej amortyzuje niz przykładowo w Fendzie.. Jeśli chodzi o wykończenie kabiny to mi osobiscie w Vario jest o wiele przyjemniej i ładniej niz w TVT.

nie 924 bo Gimo sie pomylił.
930 TMS i 5 skib - ta sytuacja mnie nie dziwi bo w mojej okolicy chodzą tak ciągniki.
w dodatku średnio 14km/h ora jak to z innego tematu wyszło :rolleyes:

a wnioskuje z tego,
że Vario ma sprawność skrzyni na poziomie 0,82 (wszędzie podaje średnio dla całej skrzyni w warunkach polowych czyli dla prędkości do 20km/h)
a miałem opracowanie w którym badano skrzynie S-matic i w takich warunkach wychodziło 0,86-87 (eh szkoda że nie ma tego zamieszczonego w necie) a wynika to z mniejszego stopnia użycia drogi hydrostatycznej bo w Vario masz 2 przełożenia a w S-matic 4
żeby to odnieś do czegokolwiek to należy podać iż skrzynia Powershift ma sprawność na poziomie 0,92 (http://www.pan-ol.lu...7/Zebrowski.pdf)

wiec przyjmując iż skrzynia Powershift (itp skrzynie stopniowane) ma najlepszy wynik czyli około 10% więcej niż Vario to S-matic plasuje sie w środku

A co do kabiny to sie zgodzę, zawsze uważałem ją za mankament TVT.. i te butle z powietrzem z tyłu za kołami, też są nieporozumieniem.

#69 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 01 sierpień 2007 - 18:56

TVT odczucia i opinie Wydaje mi się że skrzynia Vario jest konstrukcyjnie bardzo dobrym rozwiązaniem tylko brakuje jej 3 zakresu prędkości do prac polowych, gdyż ten pierwszy jest za wysoko ustawiony i przez co skrzynia osiąga wyskoką sprawność dopiero po przekroczeniu 17km/h (przy 2150obr/min). Oraz automatycznej zmiany między zakresami :rolleyes:
Gdyby Vario posiadało wyżej wymienione rzeczy to by górowało nad innymi przekładniami tego typu, ale tak nie jest i nie chyba nie będzie będzie ...

#70 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 02 sierpień 2007 - 18:26

TVT odczucia i opinie

Wydaje mi się że skrzynia Vario jest konstrukcyjnie bardzo dobrym rozwiązaniem tylko brakuje jej 3 zakresu prędkości do prac polowych, gdyż ten pierwszy jest za wysoko ustawiony i przez co skrzynia osiąga wyskoką sprawność dopiero po przekroczeniu 17km/h (przy 2150obr/min). Oraz automatycznej zmiany między zakresami :lol:
Gdyby Vario posiadało wyżej wymienione rzeczy to by górowało nad innymi przekładniami tego typu, ale tak nie jest i nie chyba nie będzie będzie ...

tu błąd tkwi w kolejności drogi przekazywania napędu jaką zastosowano. W Vario najpierw ruszamy w zasadzie tylko na napędzie hydrostatycznym (największe straty), potem dopiero przechodzi w hydro-mechaniczny i kończy sie max wydatkiem drogi hydrostatycznej (średnie straty)
Wystarczy żeby zamienili kolejność, a wiec najpierw droga mechaniczna potem hydro-mechaniczna, czyli drogą mechaniczną dociągnąłby do 17km/h a hydro mech do 32km/h

Wtedy sprawność wyglądałaby zupełnie inaczej (w warunkach polowych) :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Gimo

Gimo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 sierpień 2007 - 18:38

TVT odczucia i opinie Drogi MAVIE jeżeli chodzi o te rozwiązania skrzyni TVT to mozę nie znam jej budowy ale jeździłem takim TVT i wiesz co ci powiem ze ta skrzynia jest niczym podług vario. Vario w przeciwieństwie do TVT ma jest wypróbowane i płynniejsze jeżdżąc TVT a Vario jest ogromna róznica a nawiązując do tego że New Holland czy Case są najlepszymi badź jednymi z najlepszych producentów to według mnie obłuda gdyz marki te robią raczej na ilość i tańszym sposobem w przeciwieństwie do Fendta który na pierwszym miejscu stawia jakość sprzetu a nie ilość. A zresztą co się będe sprzeczał ty masz swoje racje (według mnie śmieszne) a ja swoje.

:rolleyes:

#72 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 22:40

TVT odczucia i opinie

Drogi MAVIE jeżeli chodzi o te rozwiązania skrzyni TVT to mozę nie znam jej budowy ale jeździłem takim TVT i wiesz co ci powiem ze ta skrzynia jest niczym podług vario. Vario w przeciwieństwie do TVT ma jest wypróbowane i płynniejsze jeżdżąc TVT a Vario jest ogromna róznica a nawiązując do tego że New Holland czy Case są najlepszymi badź jednymi z najlepszych producentów to według mnie obłuda gdyz marki te robią raczej na ilość i tańszym sposobem w przeciwieństwie do Fendta który na pierwszym miejscu stawia jakość sprzetu a nie ilość. A zresztą co się będe sprzeczał ty masz swoje racje (według mnie śmieszne) a ja swoje.

:)

he
Gimo

twierdzisz że lepsze rozwiązanie jest niczym w porównaniu do lepszego :) to faktycznie śmieszna racja

twoja jazda poległa chyba na tym, że jedziesz i na tym koniec..... bo skąd masz wiedzieć w czym tkwi różnica skoro nie znasz zasady działania, ani jednej ani drugiej przekładni.

Twoja wiedza na ten temat jest tak nikła że piszesz zdanie:

Vario w przeciwieństwie do TVT ma jest wypróbowane i płynniejsze jeżdżąc TVT a Vario jest ogromna róznica

pomijając sam fakt układania zdań (jesteś nastolatek..)

Vario jest o 2 lata starsza i jest ich zaledwie 50tyś szt za 10lat. To tyle samo co skrzyń S-matic w 4 lata produkują. Wiec nawet nie ma czego z czym porównywać. O to twoje wypróbowanie...

Twoja wyższa od reszty jakość Fendta jest robiona dodatkowym wyposażeniem. Weź wyposaż JD w to samo co ma Fendt w standardzie i dopiero porównaj ceny. A nie klasyfikacji ciągniki wg ceny o różnych konfiguracjach.

Dokładnie dzisiaj usłyszałem tekst poraz n-ty od przedstawiciela DHK:
Fendt,Claas jest jak Mercedes (żenujące),
a Mercedes to drogie renomowane auto już nie najlepszej jakości.

#73 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 09 sierpień 2007 - 22:45

TVT odczucia i opinie podpisuje sioe pod mavem:d pod ostatnimi zdaniami
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#74 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 10 sierpień 2007 - 12:50

TVT odczucia i opinie toyota zostawia w tyle mercedesa :)

skoro, tak jak mi @mav tłumaczył pod swoim zdjeciem JD ma 4 przekałdnie a fendt tylko dwie, i więcej jest predkości gdzie przekąłdnia osiąga maksymalną sprawność, wiec rzeczywiscie Fendt nie ma nic specjalnego w vario...

#75 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 14:23

TVT odczucia i opinie mav: a co powiesz na temat obsługi hydrauliki jd a fendt ?, nie powiesz mi chyba że w jd jest lepsze rozwiązanie bo jezdziłem i jd i fendtem i nic lepszego moim zdaniem na razie nie wymyślono niz joystick w fendtcie

#76 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 14:42

TVT odczucia i opinie @Pavel

pod swoim zdjeciem nie pisałem nic o Vario
w Vario masz jedną przekładnie planetarną , a zmiana przełożenia (w Vario zwie sie to zakresem prędkości) następuje w zwykłej (dwubiegowej) stopniowanej przekładni.
---> Vario

A nie tak jak w AP czy tak jak w TVT że masz szeregowo połączone ze sobą 2 lub 4 przekładnie planetarne.

Jest jeszcze jedna przekładnia gdzie z tych dwóch rozwiązań jest zrobiony mix czyli:

4 przekładnie planetarne połączoną szeregowo z dwubiegową przekładnią w taki sposób, ze uzyskuje się w sumie osiem przełożeń :) i znajduje sie ona w Claas Xerion

mav: a co powiesz na temat obsługi hydrauliki jd a fendt ?, nie powiesz mi chyba że w jd jest lepsze rozwiązanie bo jezdziłem i jd i fendtem i nic lepszego moim zdaniem na razie nie wymyślono niz joystick w fendtcie

jaki to był JD i jaki to był Fendt którymi jeździłeś?

co rozumiesz poprzez lepsza obsługa,sterowanie hydrauliką?

Za dużo nieścisłości żebym odpowiedział na to pytanie

bo i w JD i w Fendt jest joystik
i w JD i w Fendt jest sterowanie rozdzielaczem palcami w podłokietniku
i w JD i Fendt są podobne możliwości ustawienia EHR i systemu zawracania na uwrociach (z jedną różnicą, JD może to robić już sam)

Poprostu nie wiem do czego mam sie odnieść... :)

#77 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 10 sierpień 2007 - 18:58

TVT odczucia i opinie tak pisałeś o AP w 7920 i rózniącą się w 6630, ale porównywałeś na moja prośbę do Vario... (nie wiem jak to w TVT jest).

i Vario zmienia zakres tylko i wyłacznie na postoju... czyli częśc mechaniczna.

zonk'owi chodzi o to ze w Fendt'cie jest dżoystik jezdny wyposazony w przyciski ( o ile sie oriętuje sa to przyciski do konfiguracji, czyli w zalezności co chcemy: obsluga podnosników albo hydrauliki), a w AP takiego czegos nie ma

#78 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 10 sierpień 2007 - 19:05

TVT odczucia i opinie Mav ale cie atakuja :) walcz o tego JD:P
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#79 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 21:46

TVT odczucia i opinie Joystik z zmianą biegów i sterowaniem hydrauliki programowany, też jest w JD, tylko oczywiscie jako opcja..

A tak na marginesie, sterowanie hydrauliką nie ma nic wspólnego ani z Vario ani z AP :)

Mav ale cie atakuja :) walcz o tego JD:P

O nic nie walcze.
Tumok chciałbym zauważyć że temat jest o TVT (wiec pisałem o porównaniu Vario do S-matic), a wiec o bliźniaku Case CVX :)
Ale dobra. Sam tego chciałeś:)
Case jest do kitu :) he

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 21:53

TVT odczucia i opinie tumok chciałes i masz pojechał ci mav po rajtach (tak sie mówi u nas :)) cvx jest blizniaczy do tvt ale czy są od siebie w jakimś względzie lepsze lub gorsze?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user