Skocz do zawartości

Zdjęcie

TVT odczucia i opinie

100 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 01 marzec 2007 - 14:37

TVT odczucia i opinie Jaro, niestety nie mialem zadnej sprawy w strony Grajewa wiec tam nie zawitałem, w środku to to samo chyba co TVT, ale z zewnątrz bardziej podobają mi sie case.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TVT odczucia i opinie Dzisiaj, 08:45
  •  

#42 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 02 marzec 2007 - 12:06

TVT odczucia i opinie Jeśli ktoś czytał rpt numer 2 z tego roku to niech zobaczy na stronę 13 tam są opisane wszystkie nowsze normy. I tak ta sama moc według różnych norm:
- DIN 70020= 100
- ECE R24(stałe sprzęgło)= 100
-ECE R24(sprzęgło wiskotyczne)= 105
-EC 97/68 lub 2000/25/EC= 108
-ISO TR 14396= 108
Swoją drogą chylę czoła inżynierom z jd bo w np w modelu 7730 różnica pomiędzy mocą podaną w normie ECE R24 a EC 97/68 wynosi zaledwie 5 KM. Musi mieć po prostu rewelacyjną skrzynię :rolleyes:

#43 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 13:21

TVT odczucia i opinie Z tym chyleniem czoła to ostrożnie bo z innych marek inżynierowie mogą się pogniewać. Pozdrawiam

#44 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 02 marzec 2007 - 13:34

TVT odczucia i opinie

Z tym chyleniem czoła to ostrożnie bo z innych marek inżynierowie mogą się pogniewać. Pozdrawiam

Nie. Moim zdaniem to trochę dziwne hehe :rolleyes: pozdro

#45 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 16:55

TVT odczucia i opinie Panowie, czy ktoś może jezdził Valtrą o mocy ok 170-180 KM? I ma jakies porównanie do TVT Fendt JD? Nie ma zrobionego tematu u Valtra wiec pozwolę tutaj nadmienic co nieco. Wczoraj był u mnie przedstawiciel, i włąsnie zaoferował tego typu ciągnik serii T skrzynia 50km/h. Może ktos mi powie jak to naprawde jest z porówniem ekonomiczności skrzyni stopniowej do bezstopniowej. Bo po wizytach w gospodarstawach w których mają bestopniówki to ja już troche nie patrze na bezstopniową z takim zawierzeniem w oczach :rolleyes:
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#46 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 04 marzec 2007 - 17:23

TVT odczucia i opinie @viper a skąd ten przedstawiciel przyjechał?

#47 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 17:37

TVT odczucia i opinie Od Sobola :rolleyes: I przy okazji ojciec zamówił tura do TL, Quicka.
Pawel

#48 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 20:35

TVT odczucia i opinie

Od Sobola :rolleyes: I przy okazji ojciec zamówił tura do TL, Quicka.

cena tego Quicka i model, moglbys podaj Viper i czy masz w tej cenie szybkie zapinanie gniazd hydrauliki i zbiorniki gazowe coś jak comfort_drive w turze stoll ???

#49 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 marzec 2007 - 22:30

TVT odczucia i opinie Model to Q45, jest gazówka, Hydro Quick (szybkie zapiananie gniazd hydrauliki). Wyskośc podnoszenia to 3,5m, zresztą można spojżec w specyfikacje;] cena to 26 tys netto. Co to jest comfort drive? ten tur był droższy o 2 tys od Stolla.
Pawel

#50 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 08 marzec 2007 - 08:39

TVT odczucia i opinie

Co to jest comfort drive? ten tur był droższy o 2 tys od Stolla.

comfort drive to są właśnie gruszki z gazem który amortyzują,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 11 marzec 2007 - 22:31

TVT odczucia i opinie Właśnie sie naczytałem o serii t7500. Mianowicie mają silnik Sisu Diesel Citrius czyli najnowsze dziecko Sisu spełnia normy TIER3, ma już 3 generacji komputer sterujący o nazwie EEM3 poprzednio był EEM2. Z tego co wyczytałem to sam podnosi obroty silnika kiedy silnik jest zimny, a obniża kiedy jest już nagrzany. Pozatym jeszcze dużo niby nowych fukcji ma które mają sprawic by silnik był bardziej elastyczny i ekonomiczny. Jednostki 6.6 litra osiągają 230 KM i 950 Nm co w porównaniu z poprzednią wersją tego silnika jest imponujące jak dla mnie;] to link do informacji o silniku http://www.sisudiese...ews/?num=10955#
Gdyby znac jakiegos serwisanta który ma możliwosc zmiany oprogramowania tego komputera to z ciągnika o mocy 130KM można było by zrobic 200 KM :( ale wes i znaj takiego:( Ktoś mi mówił ze nie ma takiej możliwosci, ale po przeczytaniu artykułów wnioskuje że to jest tylko kwestia własnie oprogramowania bo silniki są identyczne w calej serii.
Znalazlem foty na necie na których widac róznice jakie sa w kabinie w stosunku do TVT, minowicie jest wiecej miejsca nad głową bo nie ma takiego dużego nawisu tylko panoramiczny dach, siedzenie pasażera jest zrobione troche inaczej, ale słabo to było widac na fotach, w yoystiku ma nieco zmienione kalwisze, konsola główna (zegary) została ta sama. Zminili górne światła dla mnie w TVT były fajniejsze. Ten monioterk infromujący który jest na słupku też został zmieniony ten nowszy bardziej mi sie podoba :rolleyes:

Jesli ktos chce wicej dowiedziec sie o 7500 to dzis przeglodalem austryjacką stone producenta, i tam juz jest specyfikacja tej serii, fotki, mi sie podoba w nim siedzenie pasażera, wygloda na duże i wygodne;]

Mogę sie pochwalic że wczoraj byłem u dealera i troszke sobie pojeździłem nastepcą TVT czyli ciągnikiem z serii T7500, był to najmniejszy model 140 konny, to było moje pierwsze zetknięcie z tym urządzeniem :( Jazda nim okazała sie dośc prosta, oś amortyzowana ładnie zbiera wszelkie nierówności, lecz po wpadnieciu z wiekszą predkoscią w drogę usłaną dziurami powoduje ze ciągnik zaczyna skakac, ale przy predkosci 10-15 km/h jest płynnie. Fotel jak dla mnie bardzo wygodny, duży, podłokietnik regulowany, również wygodny w użytkowaniu, cały czas przyspieszałem i zwalniałem tak na zamiane by sprawdzic ile pokaze komputer spalania l/h, i zostałem mile zaskoczony :) spalanie nie wzrosło powyżej 10 l/h jeśli to prawda to dla mnie bomba, jeśli chodzi o wykończenie to w Fendt Vario jest fajniej wykończone przynajmniej dla mnie, ale przynajmniej z takiej powierzchni która jest w NH łatwo sie ściera kurz bo jest śliska;] Jest w lewym górnym rogu na górze chłodzony schowek na napije itp :) w Fendt jest malutki schowek na jedną butelkę:) nie ma elektrochydraulicznej zmiany predkosci WOM, tylko mechniczne dzwignie.
Pawel

#52 Share Gumis32

Gumis32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:?

Napisany 14 lipiec 2007 - 15:58

TVT odczucia i opinie Co możecie powiedzieć o tym nowym następcy TVT. Mało o nim słyszałem, a i moim zdaniem TVT z wyglądu był ładniejszy :P

#53 Share tvt

tvt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 17:01

TVT odczucia i opinie ja mam tvt 135 i jestem bardzo zadowolony nie ma co porownywac do seri T 7000
ale teraz przydalo by sire to 195 km
moze zamienie 135 na 195 to co ze przxeglady sa drogie ale z praca jaka zrobila u mnie zarobila na siebie (mam ja w ladowaczu i jest wy kozystana w 101%
kola zalalane mam borygo
i trzyma sie pola jak zaden iiny ciagnik . Lycha piachu w ladowacz i ruszam w pole jak jest dobrze docia to sobie radzi jak zaden inny

#54 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 15 lipiec 2007 - 17:18

TVT odczucia i opinie ile masz hektarow czy jest to twoj glowny ciagnik i jakie jest jego zuzycie paliwa przy roznych pracach

#55 Share tvt

tvt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 18:07

TVT odczucia i opinie przy prawie 200 ha ma co robic uzywam go w orkach (4obrotowych 45) i agregacie uprawowo siewnym no i tur a czy pali duzo na swoja prace malo comon relly sie spisuje
jestem zadowolony z dziecka steyra

#56 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 20:54

TVT odczucia i opinie NH TVT 135 nie ma układu zasilania common rail, zdaje się...

#57 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 20:57

TVT odczucia i opinie

NH TVT 135 nie ma układu zasilania common rail, zdaje się...

pierwsza wersja TVT nie miała, potem to zmienili.

#58 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 21:00

TVT odczucia i opinie Numeracja modeli z CR zwiększyła się o 5 w stosunku do poprzednich modeli

#59 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 16 lipiec 2007 - 10:12

TVT odczucia i opinie tvt, moze powiec ile spalał w poszczególnych pracach, w przeliczeniu na godziny i hektary
Pawel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Gimo

Gimo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 lipiec 2007 - 10:09

TVT odczucia i opinie Viper mówiłeś że jeszcze nie rozważyłes kupna massey to źle zrobiłes chociaż polecam FENDTA sam mam takiego byśka (924vario) bo niedawno kupilem i dla porównania powiem ci że TVT to dla mnie szmelc podług np masseya czy fendta niedoś że ten TVT tyle pali to jego wytrzmalosc i skrzynia to zero w porownaniu z mf czy fendtem moj wujo ma tm 175 i pali od 20 do 25 l na zaoranie 1 ha przy plugu 4 skibowym oczywiscie tym z najwiekszymi skibami a zatem jedna skiba i tak wychodzi za ciagnik takie sa realia new hollandow a przkladowo moj fendt przy plugu 5 skibowym spala okolo 10 do 12 l na hektar robiac naprawde piekna i gleboka orke. wujo narzeka na niego nie tylko z powodu spalania ale i awaryjnosci po przepracowaniu 1500 mth siadla pewna czesc elektroniki a pompa wtryskowa byla do wymiany. A zatem uwazam ze new holland moze i jest dobrym ciagnikiem ale tylko kiedy idzie do lekkiej robotki. Jednak na twoim miejscu kupil bym masseya gdyz jest on naprawde mocny i pali o jedna trzecia mniej niz new holland i jest nie do zajezdzenia!!!!!

Pozdrawiam!!!!!!!!!!! :rolleyes: