Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przetrzymać te ciężkie czasy?

160 odpowiedzi na ten temat

#141 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 20:44

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Brat zarabia 1000zł jako pracownik biurowy. A mi nie uśmiecha się robić cały miesiąc za tyle. I pomimo tego że mam licencjat wole pomóc ojcu a w wolnych chwilach sąsiadom i dużo lepiej na tym wychodzę jak dotąd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Dzisiaj, 13:38
  •  

#142 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 19:00

Całkowicie się z tobą zgadzam. Jednak pomyśl czy ty pracowałbyś za te 50 zł?
50 zł/dzień*25 dni/miesiąc=1250 zł i jak tu utrzymać dom i rodzinę?

Masz kolego absolutną rację - lepiej stać pod sklepem i wołać 50 groszy na tanie wino jak się już przepije zasiłek z gminy.

#143 Share mantas

mantas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 20:04

Wybaczcie, że odbiegnę od tematu i zapewnę oburzę wielu z Was, ale wiele osób w Polsce tyle zarabia. I nie są to ludzie po podstawówce, ale osoby z wyższym wykształceniem. Więc gdzie tu sprawiedliwość, skoro ajprostszy robotnik na budowie spokojnie wyciągnie 100zł/dzień a początkujący nauczyciel czy lekarz na stażu zarabia 1000zł miesięcznie lub niewiele więcej??
A co do tego co pisał @Elektrotechnik-nie jest problemem, ze ktoś prowadzi małe gospodarstwo i LEGALNIE sobie dorabia. Problemem są pseudorolnicy, którzy chcieli by mieć maks.5ha ziemi komplet maszyn tak, żeby w polu obrobić się w ciągu dwóch dnia resztę czasu przeleżeć albo przestać pod monopolowym.

Ale ktos broni temu nauczycielowi czy lekarzowi iśc na budowe pracować?;) chyba nie:) więc nie wiem czego się trzepiasz;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 25 grudzień 2008 - 20:46

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Jak się ktoś uczył 5 lat albo więcej na studiach to chyba nie po to żeby bloki na budowie nosić, do tego 3 liter przed nazwiskiem narazie nie potrzeba. Studia to wiele nauki i pracy i każdy kto je ukończy liczy że będzie miał z tego konkretne korzyści w postaci dobrej pracy i przyzwoitych dochodów, niestety w tym kraju często tak nie jest.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#145 Share zetor16145

zetor16145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 18:41

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? to jak ktos szedl na studia to o tym nie wiedzial ze mgr zarabia mniej od fizycznego???ja juz to wiedzialem 15lat temu poszedlem do technikum zdalem mature dla wlasnej satysfakcji i jak narazie sobie chwale zycie fizycznego

#146 Share radosharks

radosharks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 19:38

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? a ja wam poprostu powiem ,podwinac rekawy i do roboty ciezko pracowac,i jakos to musi byc,kiedys i tak nasz wysilek zostanie wynagrodzony,ja szanuje kazdego pracowitego i solidnego rolnika pozdro!

#147 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 27 grudzień 2008 - 20:01

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Średnim gospodarstwom które nie nabrały kredytów lepiej sie powodzi niż tym dużym lub średnim które pobrały olbrzymie kredyty na obory, ciągniki, maszyny. Niby dostali zwroty(nie każdemu sie udało) ale to nie wszystko, kredyt trzeba spłacać. Przy tej cenie mleka, jak krowy mało mleka dają i trzeba dokupić pasze to zaciekawie to nie wygląda ;) , znam takie przypadki że nawet potrafią sie targnąć na swoje życie :P to smutne ale prawdziwe.
My mamy średnie gospodarstwo jest 38krów,nie mała wydajność, pasza swoja, to nie jest źle. Troche trzeba sie narobić ("na widłach przynieść i wynieśc") ale niema kredytów, bo maszyny są kupowane za gotówke także niema obaw że bank przyjdzie i zabieże wszystko, a tobie powie "ty idź sobie pod most". W takiej sytuacji jak u mnie to nawet przy tej cenie mleka można w każdym miesiącu odłożyć nie małą sumke :)
Pozdro dla małych, dużych i dla tych największych.... :)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#148 Share kesja

kesja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 19 październik 2011 - 20:03

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Nie wiem kiedy zaczeły się ciężkie czasy,ale skończyły się 27 12 2008(ostatni wpis) Tak sobie myślę że może od tej daty trwa jeszcze większy wyścig szczurów. albo już większa połowa nas jest za granicą i tam kontynuje wyścig.Ciekawi mnie jeszcze jak przerobią ziemię na żyletki.przykładów jest wiele!.

#149 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 20 październik 2011 - 22:30

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Ciężkie czasy są i będą cały czas,bo przecież zawsze może być lepiej ;) Lepiej się cieszyć z tego co się ma,i
liczyć na to żeby nie było gorzej,bo w najlepszym wypadku można zapić się na śmierć ze zgryzoty.Ja osobiście
wolę narzekać na brak czasu niż na brak kasy.

#150 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 październik 2011 - 22:42

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Ale też można powiedzieć że nigdy nie jest tak źle ażeby nie mogło być gorzej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 20 październik 2011 - 23:24

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? dlaczego rolnik kupuje dziecku za male buty? zeby mialo od malego na co narzekac.

Wydaje mi sie ze to jest w mentalnosci ludnosci wiejskiej, kogo sie nie zapytasz to jest zle a nie u jednego po 4 samochody na podworku.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#152 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 październik 2011 - 07:18

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Jak to mówią-"sytuacja jest dobra ale nie beznadziejna" :D

#153 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 21 październik 2011 - 19:53

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? statek jeśli myślisz że tylko ludzie ze wsi nażekają to się mylisz.
Z moich obserwacji wynika że my Polacy tak już mamy -słońce świeci źle bo susza, deszcz pada źle bo powodzie i nie ma znaczenia czy ktoś jest z miasta czy ze wsi - ponażekać lubią wszyscy.

#154 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 21 październik 2011 - 19:57

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Narzekanie na narzekających rodaków to też jednak narzekanie - spirala się nakręca :D
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#155 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 21 październik 2011 - 23:08

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Dokładnie, mi też się wydaje że jest całkiem dobrze i tendencja rozwojowo wzrasta B) , ale to mnie denerwuje, tamto nie wychodzi ;[ ,ale kury jajek nie noszą, zacier mi się zepsuł,głucha sąsiadka mi dzień dobry nie odpowiedziała także napewno jest powód do narzekania :lol:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#156 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 22 październik 2011 - 08:39

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? To może proponuje abyśmy pisali z czego się cieszymy - mimo tych wszystkich powodów do narzekań.
Np: ja cieszę się ze mi pszenica wzeszła - co prawda tylko na 1/2 2ha pola - ale mogła wcale nie wschodzić :rolleyes:

#157 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 22 październik 2011 - 10:08

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? No to ja się cieszę, że mi wzeszła wszystka (20ha) i rzepaczek ładnie się rozróśł, jest gotów na zimę, i cieszę się że nie siałem w tym roku kukurydzki, ponieważ cena jest nędzna.

#158 Share kesja

kesja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 październik 2011 - 05:55

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Ja jednak uważam ze nie jest tak optymistycznie.Może ta minimum połowa rolników niema komp, i int, nie może się wypowiedzieć jak jej się żyje,(tu na forum) częst czytam też że macie sporo ziemi.A to też poprawia samopoczucie :D .Podam przykład ; byłem na spotkaniu rolników w ratuszu w lublinie spr, dot, ZT w Bodaczowie( nie zapłacili nam do tej pory),Siedział obok mnie rolnik i zapytał mnie ile obsiałeś rzepakiem? na to mówie że wszystko , a on; o Boże to nie dobrze to ja tylko 70h. Już nie powiedziałem że moje wszystko to 10h Wiem nikt mi nie broni mieć więcej itd.

#159 Share kesja

kesja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 październik 2011 - 21:12

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Jest jedna prawą że ostatnio żona mówi do mnie ''ponury'' ale postawcie się na mim miejscu(wszystko i 00000kasy) ale ciesze się bo dzieci zdrowe żona jest kochana ( młotsza o 11 lat) Dam rade nie potrzebuje współczucia .Zasieje na wiosne, a może zapłacą?. To tylko mnie wku... ''a może zapłacą'' Coraz częściej słychać jak nas pompują ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share kesja

kesja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 październik 2011 - 03:53

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Mam wrażenie, że być może te nasze (rozdrobnione) strony ,trudniej ciągną.I całkiem poważnie, cieszy mnie jak ktoś pisze że dobrze zarabia w gospodarstwie. Jasne że teraz 10h to za mało,trzeba szukać dodatkowej pracy żeby utrzymać 5-cio osobwą rodzinę. Pozdrawiam :)