Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przetrzymać te ciężkie czasy?

160 odpowiedzi na ten temat

#81 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 09:44

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? buchaj masz racje polskie nawozy nie są tekie Polskie ojciec kolegi woził nawozy z terminala od bodajże Białorusi nawozy odrazu w zapakowane w polskie worki.

Pronar82a uważam jak ty że należy wspierać się znaczy nasze Polsie produkty ale bez przesady są jakieś granice nikt nie kupi czegos co będzie 2 razy droższe ,nawet ty nieoszukujmy się. Jakby rząd robił takie strefy ochronne to by było to co za komuny po wypuszczeniu na wolny rynek zaczął się upadek .A krowom to możesz zrobić kiszonkę .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Dzisiaj, 03:36
  •  

#82 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 15:27

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Np ja bym nie kupił cukru z trzciny bo nie wiem co to dokładnie jest, słyszałem że cukier z trzciny jest rakotwórczy. A co do kiszonki to nie ma porownania jak krowa zje wyslodki a kuku bo po wyslodkach jest wiecej mleka.
Ja tylko mówię jakie są moje poglądy i z jakiej perspektywy patrzę, takie jest moje zdanie i każdy ma swoje.
Chłop ze wsi

#83 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 16:00

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Wracając do tematu cięzkich czasow to są one cięzkie-moze gdzie indziej nie ale w Polsce na pewno TAK!
I nikt mi nie powie ze "Jakie tam cięzkie czasy-trzeba sie dostosować" skoro w rolnictwie sie nic nie opłaca, nawozy, opryski do gory, zywiec jest alkoholikiem i cena mleka spadła.

W Polsce bedzie dobrze kiedy przestaną ją sprzedawać-w obecnych latach Polska nie ma nic swojego wszystko sprzedali. Popatrzmy na takie czechy-panstwo 10mln ludzi mają skode, zetora i ciągle rozwijają :lol:
Tak jak słysze z rozmow i widze to i w miescie sie nie przelewa, moze ludzie maja wiecej czasu wolnego ale pensje nie sa duze.
A i jeszcze beda walczyc o wyzszy podatek dla rolnikow bo ten co ma 300ha to jest biznesmen i ma kielnie wypchaną baknotami a to co hoduje idzie w ogromnej cenie :D Dostanie dopłate wiec mu na wszystko wystarczy-Ludzie kpiny i posmiewisko w tej polsce na całą europe ! !

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 16:48

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? hamy cisnamnie z każdej strony :lol: Kupiłme pole 22 kwietnia jako przejmujący posiałem kuku. ide dzisiaj z fakturami do gminy po zwrot do paliwa a oni że lipa bo pole musiałme mieć od 1 kwietnia. No tak ale to nie moja wina że sieguzdrali z rentami strukturalnymi i 1400 pln przepadło pieprzyć ten kraj :D rzucam rolnictwo

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#85 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 26 wrzesień 2008 - 22:41

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Wszyscy narzekacie ale tak jest w rolnictwie i w życiu Raz lepiej raz gorzej ! A może trzeba zacząć liczyć koszty produkcji i zobaczyć co sie opłaca a co nie. Na co wydaje się najwięcej pieniedzy i czy można coś gdzieś na czymś zaoszczędzić. Rozpuściło was parę ostatnich tłustych lat a jak coś trzeba robić to każdy tylko narzeka!
Do roboty i nauki ~!

#86 Share simmass

simmass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 wrzesień 2008 - 04:26

Wszyscy narzekacie ale tak jest w rolnictwie i w życiu Raz lepiej raz gorzej ! A może trzeba zacząć liczyć koszty produkcji i zobaczyć co sie opłaca a co nie. Na co wydaje się najwięcej pieniedzy i czy można coś gdzieś na czymś zaoszczędzić. Rozpuściło was parę ostatnich tłustych lat a jak coś trzeba robić to każdy tylko narzeka!
Do roboty i nauki ~!

Mądre i prawdziwe ! ale nauka swoją drogą jest bardzo ważna a inną sprawą jest przyjazne państwo i proste przepisy dotyczące rolnictw ajak u nas ma być dobrze skoro wszystko się zmienia z dnia na dzień na zachodzie rozporządzenia dotyczące rolnictwa nie mogą się zmieniać w ciągu roku tylko w ciągu 10 lat a w Polsce po kilka razy przecież żaden z was jak już posieje to nie zaorze z dnia na dzień i nie posieje czegoś innego tak samo zwierzaki które muszą ileś tam być hodowane. Ludzie, którzy nie mają nic wspólnego z rolnictwem myślą że w rolnictwie to jak w każdym innym biznesie można przestawić produkcję z dnia na dzień wczoraj produkowałem doniczki dziś będę wieszaki. Fakt faktem paliwo tańsze raczej nie będzie maszyny i wszystkie środki też, jedyny plus że jak ktoś ma ziemię to jej cena idzie w górę. Chyba trzeba na działki wszystko pociąć i poprzekształcać, albo nadal zajmować się tym drogim hobby :lol: pozdrawiam

#87 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 27 wrzesień 2008 - 07:47

Wszyscy narzekacie ale tak jest w rolnictwie i w życiu Raz lepiej raz gorzej ! A może trzeba zacząć liczyć koszty produkcji i zobaczyć co sie opłaca a co nie. Na co wydaje się najwięcej pieniedzy i czy można coś gdzieś na czymś zaoszczędzić. Rozpuściło was parę ostatnich tłustych lat a jak coś trzeba robić to każdy tylko narzeka!
Do roboty i nauki ~!

Jakie parę lat tłustych?? Przez rok tylko zboże było w cenie, a wcześniej to po 450 zł a nawet 3 lata temu zeszło do 280 zł :angry: I jakie to niby tłuste lata!!
Chłop ze wsi

#88 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 27 wrzesień 2008 - 20:56

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Stare przysłowie mówi "mądry Polak po szkodzie" czy wszystko musi być na hura likwidowane bo się nie opłaca. Przypomnijmy sobie co się działo z kopalniami, zamykano płacono górnikom wysokie odprawy żeby odeszli z zawodu. Dzisiaj gdy gaz zdrożał naszym mędrcą przypomniało się o węglu bo jest tańszy, tylko nie ma gdzie go kopać i na dzień dzisiejszy importujemy węgiel np. z Ukrainy dużo gorszy gatunkowo niż mieliśmy. Oby się nie okazało że za kilka lat cukier z buraka jest tańszy a na miejscu naszej cukrowni stoi supermarket i znowu obudzimy się z ręką w nocniku, bo zrujnować jest łatwo ale zbudować dużo trudniej

#89 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 27 wrzesień 2008 - 21:02

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Święte słowa kolego. Ja np uważam że może za kilka lat zabraknąć cukru, ale będzie już za późno żeby to dobudować.
Chłop ze wsi

#90 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 27 wrzesień 2008 - 21:36

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Poprostu 2 wina i lina :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 27 wrzesień 2008 - 21:49

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Hehe, dobre :P
Chłop ze wsi

#92 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 28 wrzesień 2008 - 16:37

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? W przypadku węgla kamiennego import wcale nie jest taki głupi. W końcu zasoby tego surowca kiedyś ulegną wyczerpaniu i wtedy będzie można wydobywać swój. A narazie trzeba ciągnąć z innych.
Co do "przyjaznego rządu"- pewnie, ze byłoby fajnie gdyby władza pomagała swoim obywatelom, ale "każdy naród ma taka władzę, na jaką sobie zasłużył". Więc może lepiej zacząć od siebie... Na władzę i tak w końcu wielkiego wpływu nie mamy (oczywiście poza wyborami :P ). Zatem-jak napisał @Bartek1961-"Do roboty i nauki". :P

#93 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 05 październik 2008 - 17:09

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Widzę że moje zdanie nie spodobało się kolegom z Agrofoto ale niestety tłuste lata się skończyły i trzeba zabierać się do roboty i liczenia kosztów.

#94 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 14 październik 2008 - 14:23

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? niespodobało się bo nikt tych tłustych lat nie zauważył

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#95 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 październik 2008 - 17:18

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? ja powiem wam tak,każdy mówi "rolnik to ma dobrze sam spi a mu samo rosnie" :o a to ku*** gówno prawda to niech sie ktos z nami zamieni ,taki biznesmen :o .Po żniwach zboże taniało z dnia na dzień a cena chleba ciągnie rosla.Albo teraz co te mleczarnie se myślą?!Poch***li normalnie 1.30 za litr mleka?! to smiech na sali a w sklepie mleko rozcieńczone z wodą po 2 zł
Powiem wam jedno powiedzenie"Od myszy do cesarza każdy jebie gospodarza"-i to prawada

pozdrawiam

#96 Share Pronar82a

Pronar82a

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 14 październik 2008 - 19:38

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Jak masz 1.30 za litr mleka to masz bardzo dobrze, bo ja mam 0.95 zł. Ku**a złodzieje i oszuści. Zborze takie tanie że nie wiem czy na 0 w tym roku się wyjdzie :o
Chłop ze wsi

#97 Share karolbor1985

karolbor1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 październik 2008 - 00:11

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? ja myslałem, że będzie lepiej, załapie się na młodego rolnika, że coś mi się będzie należeć a tu figa z makiem :P troszke dorabiałem na budowach ale wiadomo jak... a za pare dni ide do pracy zawczasu... nie ma co czekać wiem, że musze i chce iść żeby coś z życia mieć i by potem mieć świadectwo że mam doświadczenie a ziemia to tak... z miłości... a chciałem być panem na swoim a do pracy musze iść paranoja Panie i Panowie Koledzy, pozdrawiam
być kimś być sobą... kochanym być...
-U-R-S-U-S- polubisz każdą drogę:)

#98 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 27 październik 2008 - 12:40

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? Panowie, prawda jest taka, że przeżyją tylko najwięksi. Każdy kto ma mniej niż 20 ha już teraz może zrezygnować. Dlaczego? - bo taka jest polityka naszego państwa. Od kiedy dołączyliśmy do UE musimy spełniać jej wymogi. Średnia wielkość zatrudnienia w rolnictwie w UE to około 5,5%, rekordowe kraje (np WB, Holandia) mają zatrudnienie w rolnictwie na poziomie 1%! W Polsce...w Polsce mamy 20-30%!!! Te 20-30% zatrudnionych w rolnictwie produkuje zaledwie 5% PKB! Unia postawiła Polsce cel zmniejszenia zatrudnienia w rolnictwie do średniej europejskiej...i niestety ale prawda jest taka że nasz rząd realizuje ten plan. Robi to na różne sposoby...winduje ceny nawozów, oferuje dopłaty za rezygnację z produkcji mleka itd... Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? Jest. Wystarczyłoby zmienić ustawy. W Polsce jak wiadomo rolnikiem jest każdy kto ma 1ha przeliczeniowy ziemi. W UE natomiast każdy kogo dochody w połowie pochodzą z rolnictwa. Jakby liczono tylko prawdziwych rolników to nie wypadaliśmy tak źle z tym zatrudnieniem w rolnictwie...więcej bylibyśmy pewnie nawet poniżej średniej...no ale cóż...łatwiej zniszczyć rolnika :angry: tu jest bardzo ciekawy artykuł o tym ...

#99 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 27 październik 2008 - 13:49

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? @JoHnyD dobrze mówisz i Polska wiedziała ze tak będzie się działo wstępując do UE, państwa starej Unii też kiedyś miały taką reformę. Ci powyżej 20 ha też mogą nie przetrwać. A małe gospodarstwa do 10 ha mogą tylko przetrwać przy danej specjalizacji. Bo jeśli ktoś na powierzchni 10 ha zasieje zboża to raczej jest to mało opłacalne, np kombajn na taką powierzchnię, ale już 10 ha maliny to już dużo i przy takim areale można śmiało inwestować w specjalistyczny sprzęt.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 27 październik 2008 - 14:23

Jak przetrzymać te ciężkie czasy? przy obecnych relacjach cenowych najprędzej upadną ci najwięksi, do tej pory jak ktoś miał więcej ha to było mu łatwiej, teraz ten co ma 20 ha pójdzie i dorobi było nie było na pewno przetrwa te "ciężkie czasy", a ten co ma 200 nie ma szans dorobić po to by przetrwać. tym bardziej gdy się rozwijało na kredyt. teraz jest najtrudniejszy czas dla największych gospodarstw, co prawda zawsze można parę ha wykroić i sprzedać jednak gdy nie ma dochodów tylko straty to nit na dłuższą metę nie pociągnie prędzej padnie niż sprzeda hektar. w polsce już od dawna mamy ceny w euro teraz gdy złotówka osłabła jest szansa by ceny zbóż trzody czy mleka osiągnęły lepszy poziom