garek

Jak przetrzymać te ciężkie czasy?

Polecane posty

jarekw    2

Z mojej strony żadnego ataku nie będzie. Piszesz rzeczy konkretne i za to cenię Twoje wypowiedzi. Mnóstwo patologii to pozostałośc po komuniźmie, oszusci w Krusie też mnie drażnią. Ale póki co, wzbraniam się przed stwierdzeniami, że wszystkie głodne dzieci, to dzieci z rodzin patologicznych. I tylko o takich ludzi mi chodzi. Którzy są krzywdzeni przez obecny system nie z własnej winy.

Nie wiem czy czuc w moim poście nostalgię za pomoca społeczną, jeśli tak to błędnie. Ja nie oczekuje, że ktoś da mi coś za darmo. Na swój pierwszy komputer zapracowałem sam, na studiach utrzymywałem się ze stypendium naukowego, ale też, ze stypendium socjalnego. I teraz pytanie czy Twoim zdaniem taka pomoc socjalna mi się nie należała (bo to przecież też czyjeś pieniądze były). A skończyłem najlepszy wydział budowalny w Polsce z wynikiem celującym, między innymi dzięki tym pieniądzom. Więc jak będzie jeśli szkoły będą prywatne? Może w ideii wszytko jest dobre, ale mamy jeszcze po drodze stan przejściowy. Na który też przydałby się jakiś pomysł.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zen88    0
a co do meritum mojej wypowiedzi, dalej musi postępować prywatyzacja, jasny system podatkowy, i w końcu prywatna służba zdrowia, spodziewam się teraz ostrego ataku na mnie ale tylko prywatnie wydana złotówka nie trafi z przepaść, w Luksemburgu przychodzisz o lekarza płacisz z własnej kasy za 3 dni na twoje konto spływa należna ci część za składkę zdrowotną, proste, piękne i bez doktora G...

w państwie moich marzeń tylko wojsko jest państwowe

pamiętajmy że jesteśmy kowalami własnego losu i to my odpowiadamy za pełne brzuchy naszych dzieci

a podejście że "się należy" to też efekt degenery po komunie

wszysto ładnie i pieknie tylko powiedz mi dlaczego rolników na to nie stac. Odpowiem Ci dlatego że krązy ogólny stereotyp mówiący ,że jak ktoś jest rolnikiem to musi byc głupi i można go oszukiwac na każdym kroku. Niestety tak dzieje się w polsce. Rolnik jest traktowany gorzej niż złodziej. Nie mamy żadnej ochrony rynku , kolejne rządy dążą wręcz do zniszcenia polskiego rolnictwa. Na naszej ciężkiej pracy zarabiaja tylko pośrednicy, którzy patrzą się na ciebie jak debila. W d.pie mam patryiotyzm i ten kraj gdzie banda cwaniaczków żeruje na naszej pracy.

 

pozdro dla ludzi pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0
wszysto ładnie i pieknie tylko powiedz mi dlaczego rolników na to nie stac

Niektórych rolników nie stac też na publiczny system opieki zdrowotnej. W tym moją rodzinę. Jeśli mam czekać tygodniami w kolejce do specjlisty to wolę zapłacić te 80 czy 100zł i leczyć się prywatnie. I szybciej to, i wygodniej i taniej :lol:

To samo tyczy się edukacji: Co to za bezpłatna nauka skoro podstawowe podręczniki do szkoły podstawowej czy gimnazjum kosztują kilkaset zł?? A co z korepetycjami?? Nadmienię, iż w dzisiejszych czasach, jesli ktoś myśli o studiach to niejednokrotnie korepetycje są koniecznością. Kiedyś z resztą też tak było. Z drugiej jednak strony każdy wie jak wielka przepaść (pod względem jakości ksztłcenia) dzieli szkolnictwo prywatne od publicznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

no Kolego teraz to zrobiłeś na mnie wrażenie podziwiam!!! czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym iż najlepsze uczelnie świata są głównie finansowane prywatnie? domyślam się że przeraża Cię jakość większości prywatnych szkół wyższych bo na mnie wyższa szkoła zamiatania podwórka też nie robi wrażenia. jednak sądzę że nie uciekniemy od prywatnych uczelni one będą chciały być najlepsze i zarabiać, jeszcze za naszego życia jagielonka znajdzie prywatną konkurencję, mając najlepszych studentów bo to jest prestiż dla nich i reklama, wiec prywatne będą same promować najlepszych przynajmniej ja tak właśnie to widzę. moja siostra studiuje na AE pozn(czołówka) i twierdzi iż pewna prywatna szkoła już nie pamiętam nazwy jest silnym konkurentem i zabiera nie tylko kadrę- bo po prostu jest to szkoła na poziomie. nie mam pojęcia jak wyglądałoby przejście na system prywatny jeżeli chodzi o uczelnie wyższe, na mojej dawnej AR pozn widziałem rozlane pieniądze i znakomitych doktorantów i prof którzy nie mieli szans rozwoju myśle ze taka sytuacja nie miałaby miejsca w prywatnej uczelni, niestety prywatne uczelnie chcą zarabiać więc trudno byłoby załapać się na niszowe kierunki powiedzmy jakieś zupełnie humanistyczne. sprawa wydaje mi sie prosta w podstawówkach, gimnazjum i średnich choć tu już może być problematycznie, tak jak mowisz przejście na taki system to skomplikowana sprawa ale z wolą państwa szkoły powinny działać jak firmy ba wyższe może niektóre mogłyby być na giełdzie, uczelniane laboratoria mogą też przynosić pieniądze uczelni, wiem że pomysły wręcz kosmiczne bo szkoła ma "misje" ale jak jest włąściciel to nikt sobie na niegospodarność nie pozwoli bo za to odpowiada a jak szkoła jest państwowa to można olać...grrrr, stypendia wyobrażam sobie nadal finansowane przez państwo przecież nasi rodzice płacą podatki. przejście na system prywatny może być szansą na lepsze szkoły bo każdy chce posłać dzieciaka do jak najlepszej szkoły i ominie tą mniej atrakcyjną, konkurencja będzie obniżała koszty funkcjonowania szkół generalnie wygląda to znakomicie. trudny jest tylko do określenia zakres szkół wyższych podejrzewam że prywatny uniwersytet rolniczy nie uchowałby się żaden...a stypendia finansowane przez państwo tak jak obecnie w różnych szkołach będą miały inną wartość-problem, kolego mnie dziwi że zaoczni płacą za studia biedacy pracują, płacą i jeszcze nauki gorsze pobierają ja po studiach wiem że można popracować trochę no wręcz dla sportu :lol: i na akademik i michę zarobić na dziennych widzę szkodę dla zaocznych... opłata za studia powinna być już dawno i oto za "darmowa" szkołę już się płaci, jednak państwowa firma zawsze ale to zawsze będzie gorsza od prywatnej, w UK "darmowe studia" państwowe są płatne...

każda rodzina ma jakieś dochody państwo o nich wie zasila stypą socjalną ucznia tak powinno być...a jest tak że miałem 20 zł za dużo na członka rodziny i już się nie kwalifikowałem ale miałem te szczęście ze z kasą było ok... z własnych obserwacji powiem ci że na mojej uczelni stypę socjalną dostali zwłaszcza ci którzy mieli najwięcej tupetu i bezczelności, boli jak cholera! byli tacy którzy byli w znacznie gorszej sytuacji niż ja i w grę wchodziła przerwa w nauce i musieli się bardzo nachodzić aby udowodnić swoją biedę bo ha wcale nie świadczą o pieniądzach i to było żenujące

 

 

na początku był chaos.......

 

 

no to sobie popisaliśmy teraz wszyscy pomyślą że jesteśmy gejami :D

buahahahhaah

pozrawiam jarekw

 

wszysto ładnie i pieknie tylko powiedz mi dlaczego rolników na to nie stac. Odpowiem Ci dlatego że krązy ogólny stereotyp mówiący ,że jak ktoś jest rolnikiem to musi byc głupi i można go oszukiwac na każdym kroku. Niestety tak dzieje się w polsce. Rolnik jest traktowany gorzej niż złodziej. Nie mamy żadnej ochrony rynku , kolejne rządy dążą wręcz do zniszcenia polskiego rolnictwa. Na naszej ciężkiej pracy zarabiaja tylko pośrednicy, którzy patrzą się na ciebie jak debila. W d.pie mam patryiotyzm i ten kraj gdzie banda cwaniaczków żeruje na naszej pracy.

 

pozdro dla ludzi pracy

 

opisałeś kwestię o której zapomniałem napisać i masz rację, rolnictwo jet dziś chłopcem do bicia, co do twojej myśli przewodniej- pomyś ile lepiej byłoby jeżeli rolnicy razem sprzedawaliby towary, wspólna negocjacja cen lepsze warunki bez pośredników rolnicy aby przetrwać muszą się jednoczyć...jakoś tego nie widzę...ja obecnie marze o wspólnych maszynach...marzę...

 

co do służby zdrowia to same negatywy ostatnio kobieta w KRUS powiedziała mi że do lekarza mam iść z papierem z KRUS że nie zalegam ze składkami ciekawe czy jak ni coś łapę połamie to będę musiał lecieć do krus po papier :

"- dzień dobry właśnie mi łapę połamało czy mogę dostać zaświadczenie?

- tak proszę przyjść jutro..."

Polska Nibylandia...

 

Nie piszemy posta pod postem, używamy opcji EDIT!!!

Edytowano przez krolikNH
Łączenie postów

kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

@Fenol- To co napisałeś o jakości nauczania w szkołach prywatych ma miejsce w Anglii, USA i innych krajach zachodu, ale nie w Polsce. Nadmienię jeszcze, że np. w Anglii studenci Medycyny Weterynaryjnej TYLKO uczą się na prywatnych uczelniach ale te uczelnie ich nie egzaminują. Uwierz mi-znam kilka osób, które chodziły do prywatnego liceum, wysokim IQ oni nie grzeszą. Ale skoro ojciec wielki biznesmen to chciał posłać syna do elitarnej szkoły. Żeby chodzić do elitarnego liceum publicznego syn był za głupi (albo za leniwy), więc tatuś posłał go do szkoły prywatnej. Później jak śledzę karierę naukową tych osób, to większość z nich trafia na prywatne uczelnie. W tym miejscu od razu zaznacam, ze nie wszyscy, którzy trafiają do szkół prywatnych w Polsce to lenie i półgłówki-gdybym tak twierdził skrzywdziłbym wielu porządnych uczniów i studentów, którzy rzeczywiście liczą na wysoki poziom nauczania w szkołach prywatnych.

A zauważ, ile osób idzie na studia płatne (czy to na uczelniach prwatnych czy na studia zaoczne na uczelniach państwowych) tylko po to żeby sięod wojska wymigać. Niestety prawda jest taka, że szkolnictwo prywatne w Polsce przetrzyma każdego, kto im tylko zapłaci. W końcu jeden uczeń mniej to zmniejszony dochód.

ile lepiej byłoby jeżeli rolnicy razem sprzedawaliby towary, wspólna negocjacja cen lepsze warunki bez pośredników rolnicy aby przetrwać muszą się jednoczyć...jakoś tego nie widzę...ja obecnie marze o wspólnych maszynach...marzę...

To w znacznej mierze wynika z samej mentalności rolników. Powiedzcie mi z kim ja miałbym w mojej wsi zakładać jakąś grupę producencką czy coś w tym stylu?? Taka organizacja póki co nie ma racji bytu, bo zaraz każdy by zaczął ciągnąć w swoją strnę. A nie daj Boze jakby się komuś zaczęło lepiej powodzić niż drgiemu to od razu podniosły by sie głosy, że musiłą coś mataczyć. A wszystko w imię zasad:" nich stracę, ale i ty nie zarobisz".

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

co do systemów ten nie jest dobry ale tamten nie był lepszy chodź miał dobre strony np,pilnowali pijaków po miastach się nie szwendali ,ale nie ma co się łudzić propaganda wiele zdarzeń nie wyszło dalej niż wieść gminna niesie ,a teraz z kolei jest to pożywką mediów no nie mają o czym informować naprawdę ,Albo teraz przemoc jest na topie nikt ego nie kontroluje.

O ludzi lepiej dbali tylko nieumieli dali gotowe zamiast dać kopa na rozpęd.Przecierz pomyślcie PGR kto tam szedł ludzie bez wykształcenia ,nieumiejący sami sobie poradzić ( bez obrazy ale tylko część była inna) i nic dziwnego że po likwidacji PGRu nawet myszy stamtąd wyemigrowały.

Najgorzej że rządący mają nas wszystkich w du.. ,sami siedzą i wszystko ukartowują (i za komuny i teraz) Zadługo oni tam siedzą ,wszystko przesiąknięte i nowi-młodzi albo się przyłączą albo wylecą ,a za nim to wyginie to wiele wody upłynie (albo pokoleń, Bin laden mógłby świadczyć usługi) .Przyjrzyjcie się zawsze jakieś kamuflaże jak coś się dzieje ,to zaraz nagonka na księzy ,pedałów itp,

A oni mają nas społeczeństwo wiadoma gdzie albo i nie tam równo jadą po nas -rolnikach czy pracownikach z miast (przecierz im też się nie przelewa) dość o tym .

 

Jedno zauważyłem zamiana miejsc w systemach kiedyś było szmalu a nie było co kupić a teraz nie ma szmalu a jest co kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    178

Wracając do wypowiedzi @jarekw o cukrowniach i cukrze. W 2002 roku w woj Lubelskim było 7 cukrowni, z roku na rok zamykano po jednej, mamy rok 2008 i zostało tylko 2 cukrownie. W 2006 roku zamknięto cukrownie Wożuczyn która najwięcej zarobiła na siebi, wyprodukowała najwięcej cukru a co za tym idzie najwięcej pieniędzy zarobiła. 3 lata temu tona buraka kosztowała nawet 25 zł a dzisiaj jaką cenę mamy?? 8 zł a o ile podrożały środki ochrony roślin i nawozy?? Ludzie czy wy umiecie liczy, bo są wypowiedzi że są dobre czasy i kiedyś było gorzej, śmiać mi się chce jak czytam niektóre wypowiedzi. 3 lata temu z 3.5 ha miałem na czysto 40 tys zł a w tamtym roku 10 tys, 30 tys zł różnic. Zamykaj zakłady co dobrze prosperują, zabierają pracę ludziom i wciągają kraj w długi... Tak jak mój tato mówi, kiedyś byliśmy pod zaborem rosyjskim a teraz pod zaborem umnijnym, bo unia każe zamykać, likwidować wszystkie zakłady...


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

hej buchaj masz racje model brytyjski jest świetny, racja z tym wojskiem spotkałem takich ludzi, państwowe uczelnie mają ciągle największy prestiż, bo wiadomo jak jest w prywatnych :lol: kolegi znajomy były wojskowy wykładowca zaczął pracę w prywatnej szkole na pierwszym egzaminie ulał 99% na poprawce 99% wiara się po prostu nie uczyła...dziekan go wezwał i opieprzył że poziom zaniża :D konkurencja musi się wygryźć i wtedy następuje stabilizacja myśle że nie doczekam prywatnego szkolnictwa w naszym kraju. co do rolników podzielam twoje zdanie jeszcze poczekamy zanim się w głowach poukłada... muszę ci powiedzieć iż zawsze sądziłem że prywatne szkoły są tylko dla bogaczy ale nie koniecznie znam parę osób które uczą się prywatnie trzęsą porami przed egzaminami i dużo nie płacą a ze szkoły też można wylecieć...

żaden system nie jest doskonały i nigdy takiego nie będzie, zawsze będą poszkodowani ludzie po prostu to nie maszyny

 

Pronar82a nie pisz tak bo jesteś w błędzie, nie ważne ile wyprodukowała cukrownia, ten cukier i tak jest 2,5 raza droższy od cukru z trzciny kupionego w Brazylii!! wiec się nie opłaca, który cukiernik chce dać 2,5 raza więcej za surowiec? znajdź takiego frajera a do Unii weszliśmy sami decydując o tym w referendum jak się nie podoba to Białoruś czeka


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zen88    0

Myślę że za bardzo wchodzimy Unii w d.pe. Jak na razie więcej jest strat niż korzyści. unia rozpierdziela nam gospodarkę , zawala nas zwoim zgniłum towarem a my musimy to brac a nasz wywalac. Prosty przykład zobacz co się dzieje z naszymi rybakami . Zlikwidowali prawie doszcz ętnie naszą flotę. Narzucili nam okresy ochronne których sami nie przestrzegają i łowia sobie bezkarnie na naszych łowiskach. Dwa głowne cele unii wobec polski : drogi i oczyszczalnie. Ludzie nie widzicie że my im jesteśmy potrzebni tylko do tego aby jeżdzic po naszym do Rosji . Oni handlują a my mamy roz...bane drogi i korki . Cała korzyśc z Unii :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    178
Pronar82a nie pisz tak bo jesteś w błędzie, nie ważne ile wyprodukowała cukrownia, ten cukier i tak jest 2,5 raza droższy od cukru z trzciny kupionego w Brazylii!! wiec się nie opłaca, który cukiernik chce dać 2,5 raza więcej za surowiec? znajdź takiego frajera a do Unii weszliśmy sami decydując o tym w referendum jak się nie podoba to Białoruś czeka

 

A ci ludzie co tracą prace, co nie maja z czego wziąć teraz na chleb, nie patrz co jest w innych krajach tylko zadbaj o własny kraj anie bo z trzciny jest tańszy. Gadasz jak urzędas (za przeproszeniem) Bo masz może więcej i innych ludzi masz w d*pie. Zamknęli cukrownie, to co, niech inni zdychaj z głodu i niech głupi rolnik za darmo robi, bo ja mam na chleb i jest cool?? nie?? Pomyśl o innych anie o swoim tyłku tylko myślisz.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Panowie spokojnie. Fenol z cukrowniami ma sporo racji. Takie są niestety prawa rynku. Czy Ty kupowałbyś polskie nawozy gdybyś mógł kupić np. niemieckie za 1/2 ceny?? Albo lepszy przykład: sami wiecie w jakiej sytuacji jest polski Ursus. Dlaczego zatem mało kto na tym forum kupuje polskie ciągniki, w których pracuja polscy pracownicy?? Czy kupując JD, DF, NH itd. nie jesteście jak ten cukiernik, o którym pisał @Fenol?? @Pronar82a sądząc po Twoim nick'u to też nie wspierasz polskiego przemysłu motoryzacyjnego, bo mimo, że Pronar to niby polska firma to produkują ciągniki białoruskie. A dlaczgo tak jest?? Bo się bardziej opłaca. Ot, czysta ekonomia :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Ludzie spokojnie:) nie biadolcie bo to i tak nic nie da, trzeba myśleć konstruktywnie a nie udowadniać swoje racje na to kto jest winien a kto nie. Zresztą kompletyn off top robicie bo temat był "Jak przetrzymać te ciężkie czasy ????" a nie "Co jest przyczyną ciężkich czasów ????". Ja przedstawiłem swój plan i mam zamiar realizować go w najbliższym czasie. Przypomnę jeszcze raz w skrócie - przejście na ekologię i hodowla bydła mięsnego. Jakie Wy macie plany? Biadolenie?:lol::D:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4
Myślę że za bardzo wchodzimy Unii w d.pe. Jak na razie więcej jest strat niż korzyści. unia rozpierdziela nam gospodarkę , zawala nas zwoim zgniłum towarem a my musimy to brac a nasz wywalac. Prosty przykład zobacz co się dzieje z naszymi rybakami . Zlikwidowali prawie doszcz ętnie naszą flotę. Narzucili nam okresy ochronne których sami nie przestrzegają i łowia sobie bezkarnie na naszych łowiskach. Dwa głowne cele unii wobec polski : drogi i oczyszczalnie. Ludzie nie widzicie że my im jesteśmy potrzebni tylko do tego aby jeżdzic po naszym do Rosji . Oni handlują a my mamy roz...bane drogi i korki . Cała korzyśc z Unii :angry:

 

więcej strat? napisz dokładnie jakie bo jak dotąd to mamy więcej niż wpłacamy, oni zalewają nas zgniłym towarem powiadasz ale przecież ktoś to kupuje? a co do tego co piszesz o rybkach to nie jestem na bieżąco ale z tego co wiem to nie można przetrzebić morza aby w przyszłości można było wogóle spotkać jakieś rybki w Bałtyku dla mnie jest to uzasadnione ale mogę nie mieć pełnej wiedzy na ten temat, a co do transportu przez Polskę zrobić płatne autostrady i kraj się bogaci, dla mnie super! każda dodatkowa kasa do budżetu jest ok

 

co do cukru kolego mi też się to nie podoba ale nie jestem fundacja charytatywną i nie stać mnie i Polski zwłaszcza na utrzymywanie cukrowni i jej pracowników i nic z tym nie zrobisz PO PROSTU się nie opłaca!!! zadbaj o NASZ kraj do dołóż mądralo te 2,5 raz więcej do cukrowni i będzie git!!! pomyśl o tyłkach tych co tam pracują dlaczego jeszcze nie dołożyłeś?! czyżbyś nie miał kasy?? Przemyśl następnym razem co chcesz odpisać bo mizerota ten twój argument! skąd Polska ma mieć na dokładanie do cukrowni gdy nie ma na służbę zdrowia??? wiem Ty pożyczysz tak jak Gierek i zadbasz o tyłki teraz żyjących a zapomnisz o potomkach którzy będą spłacać Twoje dokładanie do cukrowni...gratulacje

 

 

racja za daleko to zaszło;)

idę się wykąpać Oksafun wlazł mi nawet w gacie;)

pozdro


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

@Pronar82a

produkcja cukru z buraków od początku była sprawą polityczną, aktualnie cena jest taka że gdyby wcześniej nie zamknięto cukrowni to zamknięto by je teraz bo nie było by surowca gdyż za buraki płacą beznadziejnie. we francji robią cukier także z trzciny cukrowej a koszt produkcji jest podobny co do buraków a z brazyli jest taniej bo ludzie pracują tam prawie za darmo. co do myślenia o własnej d*pie to chyba ty myślisz o swojej. Jestesmy w UE mamy limity i basta sprawa przegrana wcześniej i gdzie mieli zamknąć cukrownie tam gdzie z jednego ha jest 35 ton czy 45 ton albo i więcej. inne koncerny w polsce pozamykały cukrownie i przeszło to prawie bez echa a że jest polski cukier i to sprawa polityczna to można na polaków psioczyć(...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

OOOOOOOOO!!! tego właśnie mi brakowało!!!

pozdro Kolego


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227
A ja bym był właśnie za tym by te od 1 do 15-20 ha gospodarstwa doszły do takiego wniosku ze sie nic nie opłaca i wydzierżawiły/sprzedały swoją ziemie dla tych co w rolnictwie widza zysk i umieją dobrze gospodarować, znajdować w tym przyjemności pieniądze.

Mozę za ostro, no ale cóż,: Nie opłaca sie , rzucajcie, idzie do roboty na 8h, a w polu niech ktos inny sie,,męczy,, a właściwie dobrze zarabia. Ja nie narzekam. Żadne to ciężkie czasy.

Nie cięzkie czasy? Kolego gdzie ty żyjesz? Jak mozna powiedziec ze nie ma ciezkich czasow podczas gdy ceny nawozow o 150% do gory a niektore nawet 200%. Cena mleka spadła, cena żywca chodzi jak pijana, zboże staniało-wiec zadam ci pytanie co ty robisz? :lol:

 

Ojciec mi dzisiaj gadał ze za komuny, sprzedal 2 byki i nabrał duzo kasy, jak sprzedałes i cena podskoczyla po sprzedaniu to ci wracali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zen88    0

oni zalewają nas zgniłym towarem powiadasz ale przecież ktoś to kupuje? a co do tego co

a co do transportu przez Polskę zrobić płatne autostrady i kraj się bogaci, dla mnie super! każda dodatkowa kasa do budżetu jest ok

 

w zeszłym roku polska musiała powtarzam musiała iportowac 200000 ton droższej wieprzowiny gdy my tonęlismy w swojej. A co do autostrad to Bruksela powie że ze nasze opłaty są za wysokie i klops. koniec ot. co do tematu to myślę że na razie trzeba robic swoje i poczekac móże cos się zmieni :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    178
@Pronar82a

produkcja cukru z buraków od początku była sprawą polityczną, aktualnie cena jest taka że gdyby wcześniej nie zamknięto cukrowni to zamknięto by je teraz bo nie było by surowca gdyż za buraki płacą beznadziejnie. we francji robią cukier także z trzciny cukrowej a koszt produkcji jest podobny co do buraków a z brazyli jest taniej bo ludzie pracują tam prawie za darmo. co do myślenia o własnej d*pie to chyba ty myślisz o swojej. Jestesmy w UE mamy limity i basta sprawa przegrana wcześniej i gdzie mieli zamknąć cukrownie tam gdzie z jednego ha jest 35 ton czy 45 ton albo i więcej. inne koncerny w polsce pozamykały cukrownie i przeszło to prawie bez echa a że jest polski cukier i to sprawa polityczna to można na polaków psioczyć(...)

Ja pochodzę z takiego miejsca gdzie buraków z ha jest ponad 60 ton, i ta cukrownia co miała największy przerób to ją zamknęli! teraz żeby mi buraki zabrali to musze czekać 2 miesiące, bo dopiero maja brac 3 grudnia, i ten burak na pryzmie wysechnie i nic z niego nie będzie.

Wcześniej @fenlo napisał ze 2.5 raza jest tańszy cukier z trzciny, jak polski z buraka kosztuje 3 zł to ten z czciny 50 groszy kosztuje?? Weź zastanów sie co piszesz.

Z mojego niku wynika że mam ciągnik Pronar i tak jest, a Pronaj jest polską firmą i dałem jej zarobić.

Ktoś sugerował że niemieckie nawozy jak by były tańsze to bym je kupił, nie sądzę żeby tańsze były bo komu opłacało by sie dokładać do produkcju?? I nie myślę o własnym tyłku tylko o innych ludziach też myślę. Mleko po 90 groszy od chłopa kupują a w sklepie po 3 zł litr, no ludzie dajcie spokój. Do trzody sie dokłada. Nie chce nikogo obrażać ale niektórzy to nie umią liczyć. Bo jak jedna świnia się nie opłaca to 10 też sie nie będzie opłacać bo każda kolejna zje tyle samo co tam 1.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Miałem już nic nie pisac w tym temacie, ale nie mogłem się powstrzymac :lol: :D

Jeśli chodzi o uczelnie, to ja skończyłem państwową. Mam też kolegę, który budownictwo studiował w Wyższej Szkole Ekologii (czy jakoś tak). Z czystym sumieniem mogę powiedziec, że poziom do pięt nie sięga mojej polibudzie. Prosty przykład, mój kolega z roku (który radził sobie średnio) chodził na trzecim roku naszych studiów na taką właśnie wyższą szkołę, i tam za pieniądze (na budownictwie) zdawał za innych egzamin z matematyki. Kiedyś rozmawialiśmy i go zapytałem, czy jakoś się przygotowuje do tego. A on wprost powiedział, że od momentu kiedy na naszym wydziale skończyliśmy matematykę, to nie miał żadnego "kontaktu" z zadaniami, a tam idzie, i nigdy nie dostał mniej niż 4.5. Na naszej polibudzie miał 3.5 z analizy i algebry, a tam po dwóch latach przerwy dostaje 5.0 bez problemu. Więc jaki jest tam poziom nauczania?

W obecnym systemie/ustroju, wszyscy już zdążyli sobie utrwalic, że "jak płacę to wymagam" albo w innej wersji, "klient, to nasz Pan". I w przypadku szkół sprawdza się to doskonale. ( cały czas mam na myśli studia dzienne). Zaoczne i wieczorowe to jest inna historia.

U nas nie było przeproś, nie było taryfy ulgowej. Jak zaczynałem, moja gupa dziekańska liczyła 32 osoby. Na studia magisterskie przeszło 6 osób, a do tej pory obroniłem się tylko ja. Natomiast wspomniany wcześniej kolega z wyższej Szkoły Ekologii, 3/4 projektów kupił, na połowę egzaminów poszedł za niego ktoś inny. U nas było to nie do pomyślenia.

Komunizm na pewno wypaczał myślenie ludzi, ale zbyt gruby portfel w obecnym systemie powoduje równie poważne uszkodzenia. A potem takich mamy lekarzy, prawników, inżynierów, nauczycieli i wszytkich innych od których powinno się wymagac uczciwości i trzeźwego myślenia.

I nie jestem pewien czy uczynienie szkolnictwa i ochrony zdrowia sektorem własności prywatnej jest sposobem na rozwiązanie tych problemów.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Pronar82a

ja buraki jednogo roku odstwiam we wrzesniu drugiego w pażdzierniku a piątego w styczniu, tak aby każdemu wyschły i każdy sprzedał w dobrem terminie

co do liczenia to 3zł do 50 groszy to różnica jest 6 krotna i gdyby nie cła to cukier z brazyli w polsce kosztował by około 1złotówki. co do mleka mleczarnia pod toruniem rolnik A dostaje 0,93 (80 000litrów rocznie) rolnik B 1,13 (300 000 litrów rocznie). Co do świń to spójrz na stronę polsus.pl notowania cen - widełki z różnicą dochodzącą czasami 1 zł za E klase z reguły około 0,60. więc różnica w cenie za świniaka o tej samej wadze sięga średnio 50zł i ta 1 świnia się nie opłaca te 1000 może też nie ale 5000 to już się wychodzi na plusie (myśle o skali produkcji tuczników w roku) receptą w mleku i tucznikach jest skala produkcji widełki już podałem, poza tym jak już wczśniej pisałem robić to co się lubi i robić to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

@Pronar82a:

1.KLIK Tak się zdarzyło, ze ostatnio wpadł mi w oczy ten temat. Nie wiem ile prawdy w tym jest, ale tym sposobem chcę ci uzmysłowić, ze nie jest tak jak Ci się wydaje: skoro jeden zakłda produkuje drogie nawozy to nie znaczy, ze inny nie może produkowac tańszych ajak wcześniej napisałęm-logika podpowiada, żeby kupić nawozy z tego drugiego.

2.Jak Ci się nie opłąca czekać z burakami do grudnia o ich nie siej. Proste?? Proste!! U nas od kilku lat tak biorą i może dlatego cukrownia wciąż istnieje. Komu się nie opłacało czekać z odbiorem do grudnia to nie sieje, a komu się opłacało to sieje i czeka.

A niby jak ma byc cukrownia rentowna skoro kampania trwa 2 miesiące albo i nie a przez resztę roku wszystko stoi? Na zachodzie już dawno do tego doszli i jakoś rolnicy się do tego przystosowali.

3.Pisząc o Pronarze zaznaczyłem, ze może i poparłeś polską firmę ale nie polską myśl techniczna.

4.Cukier z trzciny jest sporo tańszy od cukru z buraków choćby ze względu na niższe koszty pracy ludzkiej. Tak na marginesie podobna sytuacja jest z węglem, który w Australii jest wydobywany metodą odkrywkową a dzięki emu jest o niebo tańszy od węgla europejskiego.

5.Mleko, trzofa chlewna...juz Ci o ekonomi pisałem. Jak chcesz to wykup sobie jakąs mleczanię a wtedy będziesz mógł kupować mleko za 1,5ł i sprzedawać po 2ł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

a czego się spodziewacie jak coś

wysechnie a do tego jeszcze wpadnie czcina to nie ma bata na sukces niezły model jesteś @Pronar82a przybij piątaka!

 

 

czy wszyscy mieszkańcy wschodniej części naszego kraju mają takie poglądy? nie chce tu nikogo obrażać pytam zupełnie serio


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    178

Ja bym nie siał buraków, ale co dam krowom?? W zimie wygonię na śnieg i niech śnieg jedzą??

@buchaj a czy Ursus to polska firam?? Weź sie zastanów, przecież to chińczyki :lol: A jeśli chodzi o nawozy to nigdy nie kupowałem zagranicznych tylko zawsze polskie. A i ile kosztuje ten cukier z trzciny w polsce? Bo on pewnie jest za darmo, nie??

@Fenlol nie rozumiem o co ci w tym ostatnim poście chodzi :D

Już nic nie będę pisał bo widzę że jesteście mądrzejsi i wam nie uświadomię pewnych rzeczy.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj