garek

Jak przetrzymać te ciężkie czasy?

Polecane posty

statek    140

dlaczego rolnik kupuje dziecku za male buty? zeby mialo od malego na co narzekac.

 

Wydaje mi sie ze to jest w mentalnosci ludnosci wiejskiej, kogo sie nie zapytasz to jest zle a nie u jednego po 4 samochody na podworku.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

statek jeśli myślisz że tylko ludzie ze wsi nażekają to się mylisz.

Z moich obserwacji wynika że my Polacy tak już mamy -słońce świeci źle bo susza, deszcz pada źle bo powodzie i nie ma znaczenia czy ktoś jest z miasta czy ze wsi - ponażekać lubią wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Narzekanie na narzekających rodaków to też jednak narzekanie - spirala się nakręca :D


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Dokładnie, mi też się wydaje że jest całkiem dobrze i tendencja rozwojowo wzrasta B) , ale to mnie denerwuje, tamto nie wychodzi ;[ ,ale kury jajek nie noszą, zacier mi się zepsuł,głucha sąsiadka mi dzień dobry nie odpowiedziała także napewno jest powód do narzekania :lol:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

To może proponuje abyśmy pisali z czego się cieszymy - mimo tych wszystkich powodów do narzekań.

Np: ja cieszę się ze mi pszenica wzeszła - co prawda tylko na 1/2 2ha pola - ale mogła wcale nie wschodzić :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

No to ja się cieszę, że mi wzeszła wszystka (20ha) i rzepaczek ładnie się rozróśł, jest gotów na zimę, i cieszę się że nie siałem w tym roku kukurydzki, ponieważ cena jest nędzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Ja jednak uważam ze nie jest tak optymistycznie.Może ta minimum połowa rolników niema komp, i int, nie może się wypowiedzieć jak jej się żyje,(tu na forum) częst czytam też że macie sporo ziemi.A to też poprawia samopoczucie :D .Podam przykład ; byłem na spotkaniu rolników w ratuszu w lublinie spr, dot, ZT w Bodaczowie( nie zapłacili nam do tej pory),Siedział obok mnie rolnik i zapytał mnie ile obsiałeś rzepakiem? na to mówie że wszystko , a on; o Boże to nie dobrze to ja tylko 70h. Już nie powiedziałem że moje wszystko to 10h Wiem nikt mi nie broni mieć więcej itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Jest jedna prawą że ostatnio żona mówi do mnie ''ponury'' ale postawcie się na mim miejscu(wszystko i 00000kasy) ale ciesze się bo dzieci zdrowe żona jest kochana ( młotsza o 11 lat) Dam rade nie potrzebuje współczucia .Zasieje na wiosne, a może zapłacą?. To tylko mnie wku... ''a może zapłacą'' Coraz częściej słychać jak nas pompują ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kesja    0

Mam wrażenie, że być może te nasze (rozdrobnione) strony ,trudniej ciągną.I całkiem poważnie, cieszy mnie jak ktoś pisze że dobrze zarabia w gospodarstwie. Jasne że teraz 10h to za mało,trzeba szukać dodatkowej pracy żeby utrzymać 5-cio osobwą rodzinę. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Więc można się pocieszyć w tych naszych czasach np. filmem z netu. Proponuje jeden poniżej - warto poślęczeć ponad dwie godziny :). I czasami nieposianie w jesieni obraca się na korzyść, pozdrawiam z również rozdrobnionych stron. :)


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj