Cree

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon

Polecane posty

xsc    56
wiem wiem ale u mnie ludzie sa nie normalni raz mi kammiein zaciał klepisko na zarobku i mówie do goscia czemu kamieni nie zbierasz a on"po co przeciez kombajn pozbiera" normalnie krew zalewa człowieka i jescze ok 100 ha dla tych jeb... ludzii to muss wymienic te klepisko albo cepy sam bym chetnie nie kosił tym ludziom ale jak sie opłaca i mało osób ma kombajn w okolicy

 

 

to sie wtedy wyzej kosi i odpowiednio czesto czysci lapacz kamieni jesli wogole wiesz gdzie takie cos jest;)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@Stasiek84 i @K1ROVEZ a ja się z Wami nie zgodzę, do czasu jak jeżdziłem bizonem Z056 to co roku wykaszałem minimum 180 ha zbóż i rzepaku bez QQ. W pierwszym sezonie pracy tego kombajnu zrobił prawie 400 mth.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

@deer masz racje mój kuzyn był operatorem Bizona Z056 w PGR i dla nich normą było 400 mtg w sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

dasz radę sporo skosić ale nie w mokry rok, na słabych zbożach bizon kosi 10 ha ale jeśli trafi się porządne to więcej jak 6 nie skosisz bo za dużo wyrzuci za siebie.

Patrząc przy wydajności 10 ha/dzień to w dobrej pogodzie potrzebujesz 68 dni czyli początek żniw na początek lipca, a jak było mokro to dochodzą jeszcze przestoje.

W dobrym roku sam skosiłem bizonem ponad 180 ha a wym pawie 100 rzepaku bo tylko mój był miał boczną kosę a rzepak był pochylony i bez kosy nie szło wjechać,

Ale w przypadku usług nie ma co przesadzać w możliwościami bo przejazdy, wspomniane zakopania i inne sprawy związane z obsługą znacznie skracają czas koszenia, chyba że było jak napisałem wcześniej co innego obszar wsi a ziem uprawnych znacznie mniej.

PGRy zwykle zakładały na bizona 100 ha bywały przypadki że przypadało więcej ale nie słyszałem żeby to było więcej jak 130ha/maszynę

Można jeszcze dodać że prawie wszędzie w Polsce jest dłuższy okres wegetacji niż na Warmii ale bez przesadyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

możecie nie wierzyć (każdy ma do tego prawo)

 

ALE

Wioska ma naprawdę ponad 600ha pól ornych

sami wiecie ile kombajnów było na polach w latach '80

 

weźmy poprawkę na:

większe rozparcelowanie pól (więcej miedzy, mniej koszenia)

żniwa zakończone 15 WRZEŚNIA

nerwowość naszych ludzi

(z nas się śmieją, że jak Kolumb z ziemniakami płynął do Europy to w Czelatycach badyle kosili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

panowie ja tam nie mam powazania dla bizoan przynajmniej mojego zazucilem plan koszenia swoim kombajnem wole usluge wziazc

ale moj znajomy bizonem rekordem przez wiele lat kosil prwie 400 ha rzepaku pszenzyta i pszenicy i dawal rade tez nie konczyl zniw za wczesnie czyli jakos na koncu sierpnia lub na poczatku wrzesia zaleznie od pogody wiadomo ze po kilku latach kombajn wygladal jak po wojnie

teraz ma 2 zachodnie kombajny zdaje sie ze uzywane NH i idzie o wiele szybciej

a moj znajomy kosi na uslugach 150 ha zwykla 56 ten to ma cierpliwosc

a inny znajomy NH TC 56 kosi swoje 250 ha i n uslugach okolo 100 ha to konczy zawsze ostatni w okolicy bo na koncu wrzesnia a czasmi w pazdzierniku za darmo od niego zborza nie chcialem hahaha co za syf ma to szok

uwazam iz ktos kto kosi zwyklym zo 56 okolo 200 ha powinien dostac medal hehehe za cierpliwosc i wytrwalosc;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Wiadomo, każda maszyna jest dobra, tylko nie na każde warunki. U nas na pogórzu jak chcesz się szybko wyrobić ze żniwami nawet w mokry rok, a do tego skosić coś co później ktoś będzie chciał od ciebie kupić, to przy dzisiejszym poziomie awaryjności tych kombajnów zaryzykuję stwierdzenie, że 40 ha zboża (bez gryki i ew. rzepaku) na jednego Bizona to jest w miarę dobry areał, wtedy śpisz spokojnie, że praktycznie zawsze zdążysz.

Na pewno zaraz znów przytoczycie przykłady ile to nie kosicie w sezonie swoimi 'trupami', ale ja wam powiem, ze jak u nas żniwa zbożowe zaczną się na początku sierpnia to są wczesne, a jak skończe kosić przed końcem sierpnia, to mam radochę, że już po robocie, bo końcem września to też się czasem jeszcze na zboża jeździło, a jak bywały 'ekstremy' to i na październik się przeciągało.

Że o koszeniu gryki nie wspomnę...

 

Weźcie pod uwagę też to, że czasem jedna dobra noc opadów oznacza u nas niemal tydzień przestoju dla kombajnów.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

mamy 680 ha pola i u nas żniwa trwają 2 tygodnie, ale zawsze musi popadać deszcz, gdyby nie to byłoby jeszcze krócej

Kosi u nas ok 15xZ056 i 5xZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

skad wiesz ze te bizony kosza tylko te 680 ha?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dawno,dawno temu kombajn Bizon w rękach prywatnych był większym rarytasem jak dzisiaj basen na ogrodzie.Kombajny te pracowały tygodniami i wymłócone areały grubo przekraczały 250-300 ha.W gospodarstwach PGR ktore posiadały duże działki nawet więcej.Pamiętajmy że ziemi uprawnej bylo więcej ,a kombajnów jak na lekarstwo.Dzisiaj trudno skosić więcej jak 60 ha ,chyba że posiada się więcej własnego pola i ma się uprawy od rzepaku po kukurydzę.Dzisiaj żniwa trwają ok. 2 tyg i żaden kombajn nie zrobi tego co bizon w latach 70 ,po prostu za dużo kombajnów w stosunku do areału,a nikt nie będzie czekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My w zeszłym sezonie wymłóciliśmy dokładnie 117 ha większość to kosiliśmy wzamian za słomę na usługach to gdzieś ok 30 ha i 18 swojego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

nasz bizon w pierwszym sezonie zrobił 280 godzin był to rok 1985r i był pierwszym kombajnem prywatnym w gminie, teraz jak zrobi 80-90 godzin to maks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Rekord + Super w rzepaku o wydajności 3,5 tony z hektara koszą 1,28 hektara na godzinę więc na jednego wynosi 0,64 hektara na godzinę, pola małe ok. 2 hektarowe, strat praktycznie żadnych. Wydajność w zbożu jest bardzo zróżnicowana w zależności od plonu i rodzaju zboża ale w pszenicy o plonie ok. 7-8 ton z hektara wydajność będzie podobna jak w rzepaku. Dodam że wydajności są podane dla takiego omłotu, przy którym nie ma praktycznie żadnych strat. Osobiście uważam iż maksymalny rozsądny areał do wykoszenia przez żniwa dla bizona ZO 56 lub ZO 58 to jest 100 Ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

xsc - 680 ha ornego pola liczy wioska.

Ogólnie chodziło mi o to, że żniwa u nas we wsi trwają ok 2 tygodnie

 

Mam jeszcze jedną historię z lat '80

 

Żyje sobie jeszcze u nas jeden pan ma około 80 lat, a gospodarka to jego hobby (nawet teraz uprawia konikiem pole)

Przyszedł on raz PRZED ŻNIWAMI do Kółka Rolniczego, i powiedział, że chciałby, aby mu wykosić pszenicę. Zboże było niedojrzałe, a on jadąc powiedział do kombajnisty, że przychodzi teraz, bo chce bez kolejki, a mokre zborze rozsypie na strychu, i będzie sobie suszył, gdy inni będą kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordhagen    283
w roku '80

 

Mój dziadzio jako pracownik SKR dostał nowiutkiego bizona. Wioska liczy około 680 ha, i tym jednym kombajnem obkosił całą wioskę. Żniwa zakończył 15 września w kufajce, czapce zimowej, i gumofilcach - po południu było zimno. Gdy kosił, za miedzą ludzie kończyli zbierać ziemniaki. Opowiadał mi, że rok 1980 był bardzo mokry, i codziennie choć raz kombajn zapadł, a zdarzało się, że i 2-3 razy zapadał.Wówczas 2-3 ciągniki wyciągały go...

 

To musiało być ekstremalnie. Właśnie czytałem, że w roku 1980 było bardzo mokro i dlatego FMŻ potem wprowadziło szerokie koła do Bizonów, żeby się mniej grzebały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

no dobra wykoszenie 680 ha bizonem moglo by sie udac gdyby zniwa zaczynaly sie w ostatnim tygodniu lipca i konczyly tego slawetnego 15 wrzesnia lecz nie licze tutaj zadnych przestojow spowodowanych awariami ani tez zakopaniem sie kombajnu itp obslugi tez oczywiscie nie licze a wydajnosc dzienna jesli oczywiscie liczyc ze kosil by 53 dni musiala by wynosic pi razy drzwi jakies 12,7 ha na dobe

tak mi wyszlo jakos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

timasz - weź poprawkę na jedną rzecz - nie było takich środków ochrony roślin, ani nawozów, więc zboża były rzadsze.

 

zaliczyłem małą wtopę, i mam nadzieję, że mi wybaczycie:

Nie napisałem, o małym, ale bardzo ważnym szczególe:

680ha to są WSZYSTKIE pola ORNE a od tego trzeba odjąć jeszcze

ziemniaki (nie było ich wiele)

buraki cukrowe (ok 130 plantatorów po min 1morg)

Jeszcze raz przepraszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew    1

W dwa latatemu wykosiliśmy 130 ha bizonem super. Całe żniwa trwały 28 dni w tym kilka dni przestoju spowodowanych awariami kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew    1

130 własnego, na usługi nie ma czasu :P no chyba że w tym roku coś będziemy robić na usługach bo nowy nabytek będzie już na żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Mój kosi u mnie 25h i 40 45h po uslugach czyli łacznie jakieś 65 70h sezonowo.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w sobotę 19.09 widziałem bizona młócącego jeszcze jakieś proso albo jakąś zachwaszczoną uprawę, stąd przez blisko 2 miesiące dobrej pogody można wymłócić z 500ha nawet bizonem, o ile będzie się przemieszczał z południ na północ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj