Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon

163 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mateusz111

mateusz111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 październik 2008 - 20:14

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon Oj przestancie. Co z tego że bizonem Z056 kosicie 200 Ha jak już te zboże niema parametrów. A to teraz się liczy, co za tym idzie kasa większa. Mam rekorda z 2001 r., kosze nim 100 Ha i fortschrittem 527 niecałe 150Ha.

Edytowany przez krolikNH, 14 październik 2008 - 13:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon Dzisiaj, 18:24
  •  

#42 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 14 październik 2008 - 12:59

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon juz mówiłem ze zboze jest dobre bo u mnie w zniwa deszcz nie pada i dzieni 10 ha młoce od godz 10 jak rosy nie ma do 8 wieczorem
--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

#43 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 14 październik 2008 - 21:24

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon to gdzie ty mieszkasz na pustyni :o

#44 Share mateusz111

mateusz111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 październik 2008 - 12:35

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon Robertsuw tak szczeże to niechce mi się wieżyć w to co ty robisz. Pamiętam z lekcji geografi jak pani nam mówiła że największa suma opadów występuje w lecie, czyli w okresie żniwnym. Co z tego że dziennie kosisz 10ha. Czy żniwa to wyścigi kto pierwszy? Liczy się ilość, jakość zboża i ilość spalonego paliwa.

#45 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 15 październik 2008 - 13:35

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon mieszkam na podlasiu okolice suwałk i to jest taki rejon ze od kowal oleckich deszcze z połnocy wogole nie padaja
a kombajn mam bardzo dobry bo co roku kompletnie go naprawiam co 3 sezony wymieniam klepisko noi cepysita jak sa złe wiec zboze wymłaca dobrze i nie gubi
Musza wytrzymac

#46 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 15 październik 2008 - 21:14

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon bez obrazy kolego Robertsuw ale co ty kosisz zboże czy kamienie że klepisko wymieniasz co trzy lata u mnie kombajn miał założone nowe klepisko na początku lat 90 kombajn kosił rocznie prawie 100ha i w tamtym roku przy remoncie kapitalnym wyglądało całkiem nieźle. nie wiem co ty robisz że ta często jo wymieniasz nowe oryginalne kosztuje około 1750 zł co trzy lata dziwne.

#47 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 16 październik 2008 - 17:47

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon wiem wiem ale u mnie ludzie sa nie normalni raz mi kammiein zaciał klepisko na zarobku i mówie do goscia czemu kamieni nie zbierasz a on"po co przeciez kombajn pozbiera" normalnie krew zalewa człowieka i jescze ok 100 ha dla tych jeb... ludzii to muss wymienic te klepisko albo cepy sam bym chetnie nie kosił tym ludziom ale jak sie opłaca i mało osób ma kombajn w okolicy
Musza wytrzymac

#48 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 06 maj 2009 - 22:24

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon w roku '80

Mój dziadzio jako pracownik SKR dostał nowiutkiego bizona. Wioska liczy około 680 ha, i tym jednym kombajnem obkosił całą wioskę. Żniwa zakończył 15 września w kufajce, czapce zimowej, i gumofilcach - po południu było zimno. Gdy kosił, za miedzą ludzie kończyli zbierać ziemniaki. Opowiadał mi, że rok 1980 był bardzo mokry, i codziennie choć raz kombajn zapadł, a zdarzało się, że i 2-3 razy zapadał.Wówczas 2-3 ciągniki wyciągały go...
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

#49 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 06 maj 2009 - 22:56

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon @Tomek7G Trochę farmazony mówisz jeśli to zwykły bizonik to nie da rady tego dokonać w normalny suchy rok nie mówiąc już o mokrym, bizon nie da rady dziennie skosić więcej jak 10 ha (pomijając koszenie na dwójce i słabym zbożu wtedy da się dobić do 20 ha).
chyba że w tej wiosce tylko nieliczna część obszaru to pola uprawne wtedy się zgodzę zaczynając od rzepaków ponad 150 ha w sezonie bizonem da się skosić

#50 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 06 maj 2009 - 23:12

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon Popieram przedmówcę. U nas w kombinacie też tak było. Norma na jednego Bizona Z056 to było jakieś 140ha na sezon, od rzepaku po czasem kukurydzę.
I to jak bywały mokre żniwa to późno je kończyli cały czas narzekając że mają zbyt mało kombajnów i to na Bizona zbyt dużo.
Tak więc tyle to ten Bizon chyba nie skosił.
No chyba, że zaczął w maju... ;)
good God damn and other such phrases...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 07 maj 2009 - 08:14

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon

wiem wiem ale u mnie ludzie sa nie normalni raz mi kammiein zaciał klepisko na zarobku i mówie do goscia czemu kamieni nie zbierasz a on"po co przeciez kombajn pozbiera" normalnie krew zalewa człowieka i jescze ok 100 ha dla tych jeb... ludzii to muss wymienic te klepisko albo cepy sam bym chetnie nie kosił tym ludziom ale jak sie opłaca i mało osób ma kombajn w okolicy

to sie wtedy wyzej kosi i odpowiednio czesto czysci lapacz kamieni jesli wogole wiesz gdzie takie cos jest;)
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#52 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 07 maj 2009 - 08:37

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon @Stasiek84 i @K1ROVEZ a ja się z Wami nie zgodzę, do czasu jak jeżdziłem bizonem Z056 to co roku wykaszałem minimum 180 ha zbóż i rzepaku bez QQ. W pierwszym sezonie pracy tego kombajnu zrobił prawie 400 mth.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#53 Share marian892

marian892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 07 maj 2009 - 12:11

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon @deer masz racje mój kuzyn był operatorem Bizona Z056 w PGR i dla nich normą było 400 mtg w sezonie.

#54 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 07 maj 2009 - 12:32

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon dasz radę sporo skosić ale nie w mokry rok, na słabych zbożach bizon kosi 10 ha ale jeśli trafi się porządne to więcej jak 6 nie skosisz bo za dużo wyrzuci za siebie.
Patrząc przy wydajności 10 ha/dzień to w dobrej pogodzie potrzebujesz 68 dni czyli początek żniw na początek lipca, a jak było mokro to dochodzą jeszcze przestoje.
W dobrym roku sam skosiłem bizonem ponad 180 ha a wym pawie 100 rzepaku bo tylko mój był miał boczną kosę a rzepak był pochylony i bez kosy nie szło wjechać,
Ale w przypadku usług nie ma co przesadzać w możliwościami bo przejazdy, wspomniane zakopania i inne sprawy związane z obsługą znacznie skracają czas koszenia, chyba że było jak napisałem wcześniej co innego obszar wsi a ziem uprawnych znacznie mniej.
PGRy zwykle zakładały na bizona 100 ha bywały przypadki że przypadało więcej ale nie słyszałem żeby to było więcej jak 130ha/maszynę
Można jeszcze dodać że prawie wszędzie w Polsce jest dłuższy okres wegetacji niż na Warmii ale bez przesadyzmu.

#55 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 07 maj 2009 - 16:50

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon możecie nie wierzyć (każdy ma do tego prawo)

ALE
Wioska ma naprawdę ponad 600ha pól ornych
sami wiecie ile kombajnów było na polach w latach '80

weźmy poprawkę na:
większe rozparcelowanie pól (więcej miedzy, mniej koszenia)
żniwa zakończone 15 WRZEŚNIA
nerwowość naszych ludzi
(z nas się śmieją, że jak Kolumb z ziemniakami płynął do Europy to w Czelatycach badyle kosili:)

#56 Share Alex16

Alex16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:-gry
    -piłka nożna
    -napoje%:)

Napisany 07 maj 2009 - 17:35

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon my kosimy jakieś 70 ha

#57 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 07 maj 2009 - 17:40

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon u nas kosi jakos 16 ha .....malutko

#58 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 07 maj 2009 - 17:49

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon panowie ja tam nie mam powazania dla bizoan przynajmniej mojego zazucilem plan koszenia swoim kombajnem wole usluge wziazc
ale moj znajomy bizonem rekordem przez wiele lat kosil prwie 400 ha rzepaku pszenzyta i pszenicy i dawal rade tez nie konczyl zniw za wczesnie czyli jakos na koncu sierpnia lub na poczatku wrzesia zaleznie od pogody wiadomo ze po kilku latach kombajn wygladal jak po wojnie
teraz ma 2 zachodnie kombajny zdaje sie ze uzywane NH i idzie o wiele szybciej
a moj znajomy kosi na uslugach 150 ha zwykla 56 ten to ma cierpliwosc
a inny znajomy NH TC 56 kosi swoje 250 ha i n uslugach okolo 100 ha to konczy zawsze ostatni w okolicy bo na koncu wrzesnia a czasmi w pazdzierniku za darmo od niego zborza nie chcialem hahaha co za syf ma to szok
uwazam iz ktos kto kosi zwyklym zo 56 okolo 200 ha powinien dostac medal hehehe za cierpliwosc i wytrwalosc;

#59 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 07 maj 2009 - 19:03

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon Wiadomo, każda maszyna jest dobra, tylko nie na każde warunki. U nas na pogórzu jak chcesz się szybko wyrobić ze żniwami nawet w mokry rok, a do tego skosić coś co później ktoś będzie chciał od ciebie kupić, to przy dzisiejszym poziomie awaryjności tych kombajnów zaryzykuję stwierdzenie, że 40 ha zboża (bez gryki i ew. rzepaku) na jednego Bizona to jest w miarę dobry areał, wtedy śpisz spokojnie, że praktycznie zawsze zdążysz.
Na pewno zaraz znów przytoczycie przykłady ile to nie kosicie w sezonie swoimi 'trupami', ale ja wam powiem, ze jak u nas żniwa zbożowe zaczną się na początku sierpnia to są wczesne, a jak skończe kosić przed końcem sierpnia, to mam radochę, że już po robocie, bo końcem września to też się czasem jeszcze na zboża jeździło, a jak bywały 'ekstremy' to i na październik się przeciągało.
Że o koszeniu gryki nie wspomnę...

Weźcie pod uwagę też to, że czasem jedna dobra noc opadów oznacza u nas niemal tydzień przestoju dla kombajnów.
good God damn and other such phrases...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 07 maj 2009 - 19:50

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon mamy 680 ha pola i u nas żniwa trwają 2 tygodnie, ale zawsze musi popadać deszcz, gdyby nie to byłoby jeszcze krócej
Kosi u nas ok 15xZ056 i 5xZ058