Cree

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon

Polecane posty

Cree    0

Mamy Bizona Z056 koszę różnie ok 30ha. czasami coś więcej to może i nic, ale myślę sobie ile max. mógłbym nim wykosić, wiem , że może ktoś napisać: ,,kosisz 3 tygodnie bez przerwy od 10-22 średnio 1ha/godz (zależy co?) no i mogę sobie policzyć..." , tyle, że mi chodzi o wasze praktycznie zrobione areały. No i napiszcie w jakim stanie (wiek...) waszych Bizonów zrobiliście te areały i ile czasu robiliście przegląd w kombajnach przed AKCJĄ?

 

Karygodny błąd często pojawiający się, mianowicie nie ZO56 tylko Z056 (słownie zet zero pięćdziesiąt sześć)... laugh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

ponoc bizon hospodara młoc i 200 hektarow kukurydzy za jesien. wiem wiem szok ;p ale wiekszym jest ze przy ty wdłg niego nie ma przy tym zadnego pospiechu jak i problemu xD


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Nasz w tym roku wymłócił ok 30ha kosił by więcej ale silnik padł i już kosiliśmy za usługą a tak co roku było nasze 30ha i wuja też ok 30ha i trochę usług wiec ok 70ha wymłócił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Ja w tym roku moim skosiłem u siebie około 45 ha i około 50 ha na usługach czyli blisko 100 ha, a wczesniej jakies 15 lat temu jak było mało kombajnów ojciec co roku kosił nim około 200 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

w okolicach 100 Ha zrobi przez 1 sezon bo gadałem z włascicielem 3 takich bizonków i mówił że 300 ha zrobią wszystkie razem :lol:


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SpaceJockey    13

Mój tato naszym Z056 w latach 80 gdy w okolicy było mało innych kombajnów kosił średnio po ok 200ha, dodam ze kombajn był wtedy nowy (rocznik 83). Tak dosyć mocno eksploatowany kombajn chodził bezawaryjnie przez 4 sezony, przez kolejne lata zaliczał już wszelkie możliwe awarie :lol: bo nadal kosił po co najmniej 150ha, od ok 10 lat wraz z zwiększającą sie ilością kombajnów rokrocznie zmniejsza sie ilość wykoszonych hektarów, i tak w tegorocznym sezonie wymłóciłem swoje 10ha i najbliższemu sąsiadowi 1ha :) i cieszę sie ze mam spokój bo niema już kolejki ludzi pod domem z której każdy chce żeby jak najszybciej jechać mu kosić. pozdro


Public Enemy #1
Kocham Schranz i H4RdT3chN0
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

tak samo u mnie - wraz ze wzrostem liczby kombajnów w okolicy sukcesywnie zmniejszyła się powierzchnia koszenia przez naszego od 22 lat Z 050 ale i tak jeszcze conajmniej 70 ha trzeba położyć. Przez te 22 latka spokojnie przejechał przez 2500 ha... wciąż na tych samych pasach jezdnych.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bizonem można było wcale nie zjeżdżać. Kosiliśmy nawet do 4 nad ranem. W tym sezonie swoim john deere 3m heder zrobiłem 170mtg, czyli wyjkosił ok 100ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Mój bizon Z056 z 88 roku w tym sezonie skosił ok 35ha ale z tego co wiem realnym areałem żeby zebrać ziarno w miarę odpowiednim terminie to ok 120ha.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Mój Super (83r) młóci rocznie jakieś 100-110. :D Kiedyś było więcej. :lol:


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

w dobrych czas rekordem zdejmowało sie bez kuku okoló 300 hektarów jęczmień rzepak i pszenica


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1
22 lata na tych samych paskach?

u nas prawie ze co roku trzeba zmieniac, tylko ze my niemamy oryginalnych a ty pewnie tak

moj bizon jest z 86r. i tez na tych samych pasach...planujemy w przyszlym roku nowe kupic...ale na bide to by pewnie i polatal na starych....

 

@klocek ale to nie mozna tak na to patrzec od tej i od tej...trzeba patrzec na warunki, jakie zboze mlucimy, jak szybko beda podstawiane przyczepy pod kombajn, czy pole jest duze i rowne(bez slupow, studzienek klinow...itp), i tak na zlych warunkach odchodzi nam kupa czasu :D

i tu prośba do innych...precyzujcie swoje pytania, bo czesto zadajecie pytanie i wtedy zanim otrzymacie odpowiedz na to co was interesuje to robi sie kogiel mogiel na forum...

zamieszalem troszq heh... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

my swoim skosiliśmy kiedyś 17 ale pszenica dawała tragicznie i czas koszenia to 20 godzin, a realne koszenie bizonem 1 ha to około 75 do 80 minut przy plonie w granicach 5-6 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jak tu zostalo powiedziane od 10 do 20 :lol: to wydaje mis ie ze bizon jest w stanie wykosic ok 7-8 ha standardowego zboza(plon ok5ton/ha mam na mysli)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

mi jeden kombajnista mowil ze wyjezdzil 1500 litrow ropy w 3 tygodnie. dzielac to na 10 litrow na hektar daje 150 hektarów (jeszcze caly tydzien mlocil) :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

to podobnie jak u mnie mój bizon pobił w tym roku wszelkie rekordy skosił 170 ha zboza


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj