Cree

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szefu2008    0

ja swoim w te zniwa zrobiłem ok 150h w zbozu!

 

wiem wiem ale u mnie ludzie sa nie normalni raz mi kammiein zaciał klepisko na zarobku i mówie do goscia czemu kamieni nie zbierasz a on"po co przeciez kombajn pozbiera" normalnie krew zalewa człowieka i jescze ok 100 ha dla tych jeb... ludzii to muss wymienic te klepisko albo cepy sam bym chetnie nie kosił tym ludziom ale jak sie opłaca i mało osób ma kombajn w okolicy

pier**lisz ja własnie jak kolega miałem wymienione klepisko dawno i cep i do dzis wszystko ostre ja jak widze duzo kamieni do kosze wyzej i h*j

oczywiscie c330 4512 zo58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

wg mnie przy nie dużej awaryjności bizona to 70-80 ha maks ja najwięcej swoim wykosiłem 50 ha w pierwszym roku jak go kupiłem żniwa 2002 teraz koszę ok 20 ha kombajnów przybyło a ja odmawiałem usług w inne lata z braku czasu i teraz po 3-4 dniach bizo-nek już stoi na podwórku i czeka na odpięcie hederu i następny sezon :) p.s spółdzielnia produkcyjna w mojej okolicy jak byłem mały kosiła 700 ha 4 bizonami w tym rzepak, pszenica i jęczmień, kosili ok 4-5 tygodni i czasami jeszcze później na usługi jechali. teraz nie znam ich areału ale 3 claasami kosza : maxi mega i medion . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

gucik131, lepiej by było jakby mieli 3 takie same kombajny bo lepiej się je obsluguje na polu, a tak to kazdy ma inną wydajność. nie mam bizona ale swoim kosze ok 100ha, bez qq do tego inny mam.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

wiesz to nie moja sprawa spółdzielnia dobrze prosperuje więc chyba dobrze wiedzą jakie mieć a to było tak kupili jednego maxi i mieli z056 w pierwszym roku to żniwa skończyli końcem września, na drugi rok gdzieś kupili okazyjnie mega to wyrabiali się po 25 sierpnia a ze dwa lata temu kupili mediona i teraz kończą dość wcześnie żniwa. areał mają bardzo rozdrobniony. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

to nie te czasy na początku lat 90 kiedy jeszcze mój ojciec kupił kombajn wtedy cudo techniki zo56 wtedy w najbliższej okolicy było3 bizony i każdy dosłownie niestygł przez 5-6 tygodni byłem jeszcze szczylem ale pamiętam pielgrzymki ludzi od 5 rano kombajny wtedy tłukły nawet do 400-500 mth na rok a teraz mój ok 50 godz


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly28    0

jak mialem superka od 89 roku to w poczatkowych latach kosił grubo ponad 300 ha .Teraz mam rekordzika i kosze nim ok 150 ha rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axjon    0

u mnie około 30ha zboża i z 10 ha rumianku rocznie( super z 0-56 ) , ale stryjek ma na spółke to kosi taki sam około 200 ha swojego plus usługi ale oni kończą żniwa pod koniec września( zbożowe a nie kukurydze) i co roku na generalny remont idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRTVP    0

Nie wiem dokładnie ale 50ha to powinien dac radę.


I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio16    0

u mnie w tamtym roku bizon wymłócił czysto ponad 200ha + 50ha swojego ( pracował codziennie od 8-9 do 22-24 w nocy czasem i do 1 ) tata z bratem sie tylko zmieniali i codziennie rano bak do pelna i w droge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

U nas obecnie skromne 10 ha swojego i jakieś 35 ha u ludzi. na początku lat 90-tych ze 100-110 ha robiliśmy spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jak byly pgry to bizon kosil troche ponad 100 ha ale wtedy sezon nie trwal 3 dni tylko kolo 1 miecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol3320    17

W sąsiedziej wsi 7 bizonów kosiło w PGR-rze ponad 100 ha więc średnio wychodzi na jednego ponad 100 ha. Obecnie my naszym kosimy ok. 20 ha i jak znajomi chcą to tata jezdzi kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz9    0

U mnie jakieś 36 ha i 40ha u sąsiadów :) Oczywiście co rok intensywny przegląd jest robiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

u mnie zniwa trwaja 4 dni max ^^ razem z uslugami bo w okolicy jest wiele wiele kombajnow ^^

 

kiedys sie kosilo po 100 ha a w tamtym roku (1 bizonek co na uslugach chodzi) wykosil tylko 30 godzin!!!!! coraz wiecej kombajnow coraz mniej uslug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przy dobrej pogodzie to w okolicach 100ha wymłóci. W mojej okolicy bizonem jadą co rok na 110ha i mają dużo żyta.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

W naszym gospodarstwie Z056 pracował od 1990 roku do 2010roku. 2 ostatnie lata już kosil tylko do pół żniw a potem grubsza awaria i najmowaliśmy usługę. Miał zawsze do skoszenia ok 40ha zbóż i 30ha kukurydzy. W tym roku kupilismy Rekorda z 1990 roku, zobaczymy jak on będzie się sprawował. Ma do skoszenia ok 70ha zbóż ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon58v2    0

10 u mnie 13 u dziadka i 100-120 usługi


na 6 ha mtz 82 a gdy przejme gospodarstwo chce je powiększyć do 40-50 ha i kupić ursusa 914i c360 3p oraz bizona zo 56 lub bs z110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Nasz bizon spółkowy kosi 80 ha rocznie dobrego zborza oraz rzepaku, a kiedyś jak był nowy tyle samo bo był tylko dla nas i nikomu usług nie wykonywano (1983 produkcja, w gminie nowy bizon w prywatnych rękach tylko jeszcze jeden wtedy był poza naszym) z tym że każdy miał mniej a członków w spółce więcej.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajto    1

nasz z SKR robil okolo 140 ha kiedys , teraz moze 20.. a moj wuja ma rekorda , i kosi od okolo 15 lat srednio od 90 do 130 ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj