Cree

Ile wymłóci Bizon Z056 w jeden sezon

Polecane posty

prowpek    9

Dla mnie bizon to swietna maszyna a mam rocznik 87 albo 3 nie chce klamac bo nie pamietam, dokladnie taki http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Bizon_ZO56_01.jpg nawet sieczkarnia identyczna, ojciec kupil z kolka w ktorym go wyremontowali bo tam sie palil :D i jezdzi jak glupi. Ojciec razem z znajomym ktory byl u niego kombajnista jezdzili po przeroznych powiatach, gminach i wsiach kto przyszedl to jechali takie byly czasy. Jezdzili gdy tylko pogoda byla trudno zliczyc te hekatary bo to niemozliwe ale gdy z nim kiedys gdzies jade to w mojej gminie prawie nie ma pola po ktorym nie jezdzil. Teraz bizon u mnie ma emeryture jezdze tylko u mnie i u sasiada razem 20 ha ale nie kupie innego dopoki kola nie odpadna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

nie ma na to odpowiedzi, przy plonie 2 ton to nawet 2 hektary dasz rade a pszy plonie 8 i gdy scinasz nisko bo słoma potrzebna to nie dasz rady hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam na ile macie ustawione klepisko i obroty młocarni w życie przeżycie i mieszance ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zyto 5-8

Przeżyto 3-8

Owies 5-8

Obroty średnio 950

Klepisko ustawiasz wedle warunków jakie są i jak dojrzałe jest zboże

Edytowano przez balcerek1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Zyto 5-8

Przeżyto 3-8

Owies 5-8 to są obroty młocarni tak ?

Dzięki :))

A w życie jak kosił mój ojciec to miał klepisko skręcone na maksa to złe nie i żyto było bardzo ładne

i jeszcze mam jedno pytanie bo w tym roku w żniwa wykończył się silnik mamy Rekorda z 1990 roku i tam jest silniki 120 koni i można do niego założyć silnik ten od tych nowszych rekordów co mają 150 koni i czy będzie pasował ? i czym się różnią te 120km i te 150 turbiną czy tez średnica tulei ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

U nas tak oczywiście na oko to hektar pola prostego w pszenicy to 1:10godz zabawy - jeśli idzie dobrze.. Pomiar z tamtego roku. 7ton pszenicy 1ha pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

@fircyk81, co nie wykonalne? Nie wiem no może trochę więcej.. Nie zatrzymywałem się w ogóle wszystko na ruchu (nawet wysypywanie) bo burza szła, więc..pełny przyspieszacz prote pole. Co do plonu 7ton, tak pierwszy raz w życiu udało nam się z hektaru uzyskać tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

A ile zostalo za kombajnem ziarek?? moze tyle co w zbiorniku.

Wysypywac zboze na pelnym gazie troche nieciekawie, za szybko ten slimak sie kreci.

  • Like 1

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

Moj ojciec nigdy sie nie zatrzymuje do wysypywania ziaren Z056, i nic mu sie nigdy za szybko nie krecilo :D u nas bion robi srednio rocznie ponad 100ha, dobry przeglad przed sezonem, to sżansa na brak awarii w zniwa, w zeszlym roku sie to udalo. Rocznik 90, pierwszy wlasciciel.

Edytowano przez DEVBOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

No co do wysypywania na pełnym gazie to racja, jest to nie ciekawe, ślimak strasznie drga ale poprostu pogoda była jaka była, więc.. Normalnie do wysypywania się zatrzymujemy.

@Junkers- nic. zawsze kontrolnie na zmiane chodzimy oglądać czy ziarno leży.. Coś tam zawsze jest, ale znikome ilości na obszarze 8 metrów jak to w bizonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja wysypuję zawsze "w biegu" ale tylko na przyczepę D47 bo na małą ciężko trafić i szkoda ziarna, na usługach też staram się tak robić chyba że mały kawałek albo ktoś ma małą przyczepkę lub nie umie podjechać dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Nie wiem jak u was ale u mnie Bizony zastępują małe classy są wydajniejsze i mniej sie psują ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U mnie w rekordzie średnio wychodzi 1 ha na godzinę. Nie liczę tego z jednego pola tylko z ogółu, kosząc np 15 hektarów, różne zboża wyszło 14,5 godziny. Wiadomo nie raz i 45 minut hektar a nie raz 1:15 ale średnio hektar na godzine wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

No to u mnie właśnie podobnie. Rekorda nie znam, nie wiem o ile bardzie wydajny (napewno jest :) ) ale jak ładnie idzie bez postoju żadnego to tak jak pisałem właśnie. W bizonie rura wysypowa cała ma drgania, więc wysypywanie na pełnej mocy to poprostu zgrzyt łożysk, ale no, przed chmurką trzeba uciekać.. Z podjeżdżaniem nie mamy problemów czy na czeska bss 10 ton czy na 5 tonową zwykłą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Od kiedy wydajność kombajnu podawana jest w ha/h? Bizon zwykły ma chyba 6t/h maksymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

A jak pojedziesz na usługi to będziesz przeliczał gościowi ile ton w zależności od czasu namłóciłeś i od tego kasę brał ? Tak się przyjęło że ludzie liczą w ha/h bo w tonach to nie ma odniesienia.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Pamiętam jak kiedyś szukałem kombajnu to byłem w okolicach Głogowa oglądać Bizona. Właściciel oczywiście zachwalał jak mógł maszynę, kiedy na chwile odszedł to rozmawiałem z jego teściem który był operatorem tego cuda. Pamiętam jak dzisiaj jego słowa: "panie to jest super kombajn, myśmy nim przez 8 lat po 200ha kosili, 90 u ziencia i 120 u jego brata".... heheheh Jednak ten argument do mnie nie trafił, widziałem jak go jeszcze przez dwal lata próbowali na allegro upchnąć.

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja tam stałem przed wyborem w tym roku drugiego kombajnu, znaczy szukałem rekorda ale zerknąłem na inne w tej cenie i jednak nie zmieniłem zdania i jest drugi rekord. Za te 40-45 tysięcy szału nie ma jeśli chodzi o zachód, nie wiem jak z częściami ale pewnie nie ma większych problemów z rzeczami typu łożyska, tylko co jak np nawali silnik w sezonie? Naprawa niestety długo trwa i wątpie żeby do zachodniego coś dostać od tak, a w rekordzie mi nawalił silnik w sobote a we wtorek już kosił dalej bo silnik po kapitalce załatwiłem.

Jak u siebie się kosi to można sobie liczyć ile ton na ha itd, ale jak u ludzie kosimy, gdzie plon oscyluje zazwyczaj koło 3 t/ha to jak bym miał się z nim inaczej rozliczyć ? I tak wszystko na ha przeliczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Rozmawiałem kiedyś z gościem który serwisował Bizony na Ukrainie i rekordziści robili po 700ha :D . Ale tam zaczynają od rzepaku i kończą w zimie na kuku a po drodze jeszcze słonecznik idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

To żniwa trwają mniej więcej 4 miesiące, a u nas jak miesiąc się przeciąga to dużo się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

W jeden dzień pracy powiedzmy od 10.00 do 18.00 z przerwami na ewentualne naprawy i wysypywanie ile Bizon Z056 wymłóci ? (hektarów)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

@Runder - nie jestem żadnym zawodowym kombajnistą, wszystko zależy od zboża czy ładnie stoji, czy leży.. Jeden sezon mieliśmy bez żadnej (nawet małej ) awari, po prostu, tankowanie i smarowanie więc wyniki miałem mniej więcej +/- pi razy oko 10ha pszenicy od godz 11 do 20. Zboże ładnie stało, nic nie leżało, na pełnym przyspieszaczu jedyne postoje to wysypywanie ok..minuty.. z tym, że pole długie proste.Rzepaku nie przeliczałem i jęczmienia. Z awariami - to zależy jakimi. Raz na 3 godz pas z koła maszyny się przepalił (ściągniecie ugotowanego, jazda po nowy, założenie ) - zabawa i trwa.. wtedy to 5,5ha.

Proszę się nie czepiać czas i ilość podaję bardzoo na oko jak pamiętam. Nie wiem czy to możliwe czy nie. Rocznie koszę z wujkiem na zmiane 50ha do jakiegoś wielce doświadczonego się nie zaliczam, a bardziej do amatora, który coś tam wie z 3 lat praktyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

Możecie mi wierzyć czy nie,ale w pobliskim RSP 2 bizony jadą na 300 ha,i jeszcze jakieś drobne usługi się im trafią :D Ale od 2 lat w rzepaku im pomaga NH CSX,może w tym roku więcej pomoże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj