Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co myślicie o Lamborghini r2??

182 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Ksieciunio

Ksieciunio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 maj 2008 - 13:41

Co myślicie o Lamborghini r2?? chodzi ci o te kratki z zewnatrz co widac z tylu z dachu?? nie to jakies filtry a raczej miejsce na nie w przypadku klimy ale ja jej nie mam nagrzewnica jest w srodku z przodu i przyznam ze tak jest cieplo jak zapuscisz.... powiem ci ze on piszczy na wszystko lecz wiecej tego przy gaszeniu bo trzeba reczny zaciagnac i swiatla zgasic a przy odpalaniu to juz nie tylko wciskasz guzik i z kluczyka wszystko... opony daja o sobie znac przy szybkiej jezdzie bylem szczerze zaskoczony jak ten ciagnik szybko jezdzi w porownaniu z 30-tka to wyscigowka... jak zapniesz 5-tke to ma odejscie ale ponad 2tys obrotow juz wpada przez opony w drgania i zaczyna skakac wiec na szybsza jazde niestety amory juz sa potrzebne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co myślicie o Lamborghini r2?? Dzisiaj, 17:35
  •  

#62 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 maj 2008 - 14:26

Co myślicie o Lamborghini r2?? więkse też podobno strasznie skaczą , znajomego premium to samo odejście na 5tce iście samochód lamborghini ale skacze jak żaba, mam nadzieje że na niskoprofilówkah będzie mniej skakał, ale przynajmniej jest pewność że się szybko wychamuje dzięki porzadnym przednim hamulcom

co do filtrów to pytam o filtr kabinowy bo ogladałem jeszcze starego lampo to miał z tyłu pod siatkami chyba ten filtr a w targecie jest wogóle jakis filtr kabinowy?

#63 Share Ksieciunio

Ksieciunio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 maj 2008 - 15:58

Co myślicie o Lamborghini r2?? tak jest to samo z tylu kabiny... wiesz moze to zalezy to tez od cisnienia w oponach

#64 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 maj 2008 - 16:30

Co myślicie o Lamborghini r2?? widział ktoś na af lambo r3 lub explorera clasik albo agrofarma ecoline, czy w końcu ma tą deskę rozdzielczą taką samą jak droższe wersje, czy też target r2 Księciunia, czy jest analogowy tak jak w prospektach jest napisane?

#65 Share StanPiter

StanPiter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:muzyka alternatywna

Napisany 18 maj 2008 - 15:19

Co myślicie o Lamborghini r2?? Może ktoś wie czy, w woj łódzkim jest jeszcze jakiś przedstawiciel Lamborghini oprócz Agromy Kutno????????/

#66 Share ursus1014turbo

ursus1014turbo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Elektromechanika

Napisany 14 czerwiec 2008 - 16:28

Co myślicie o Lamborghini r2?? Myśle ze lamborghini to dobry traktor, poniewaz mam DF Agrotrona i spisuje sie nieżle, bo przecież DF same i LAmborghini, spod jednej igły są robione więc sa dobre oszczędne ciągniki:D
Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

#67 Share Ksieciunio

Ksieciunio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 czerwiec 2008 - 21:23

Co myślicie o Lamborghini r2?? moje R2 jak nareazie bzyka tylko kurz idzie 65mtg i nawet nie jęknie...

#68 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 21:55

Co myślicie o Lamborghini r2?? Czy Lamborghini R2 56 Target na ogumieniu 12,4/36 to dobry następca dla poczciwej trzydziestki??

#69 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 06:58

Co myślicie o Lamborghini r2?? pewnie, że dobry... ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#70 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 10:04

Czy Lamborghini R2 56 Target na ogumieniu 12,4/36 to dobry następca dla poczciwej trzydziestki??

moge wiedzieć dlaczego takie wąskie koła chcesz? nie lepiej bra na jak najszerszych a wąskie to sobie można dokupic używane jakies jak będą potrzebne, bo ciągnik jest szybki i na wąski będzie moim zdaniem bardzo trzęsło,

ps. czy ktoś mi wytłumaczy czy równolegle robią lampo w jackowie i r2 we włoszech czy jak to jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 12:24

Co myślicie o Lamborghini r2?? W zeszłym roku w kwietniu na terenówce zwiedziłem całą fabrykę SDF w Jackowie, to z ciągników składali tam tylko te małe sdf 25-45 KM , no czasami jakiś MF 1400 wychodził...

#72 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 14:10

Co myślicie o Lamborghini r2?? to skąd stoją jeszcze u dielerów lampo - z chin czy z księżyca?

#73 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 12 lipiec 2008 - 20:53

moge wiedzieć dlaczego takie wąskie koła chcesz? nie lepiej bra na jak najszerszych a wąskie to sobie można dokupic używane jakies jak będą potrzebne, bo ciągnik jest szybki i na wąski będzie moim zdaniem bardzo trzęsło,

ps. czy ktoś mi wytłumaczy czy równolegle robią lampo w jackowie i r2 we włoszech czy jak to jest?

Jak wcześniej napisałem, chcę zastąpić poczciwą trzydziestkę, a ona przecież jest na 12,4. Czy bardziej będzie trzęsło? Na asfalcie chyba nie bo są wyższe od tych 42/70 R30, w polu raczej niewiele więcej. Zresztą jeśli już kupować to tylko z fotelem pneumatycznym. Więć po co mi szerokie. Jak na szerokich wjadę w ziemniaki albo ścieżki technologiczne??

#74 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 08:22

Co myślicie o Lamborghini r2?? każdy ma inne potrzeby, ale ciagnik na oponach wąskich iwyskoich koach zawsze trzęsie niemiłościwie, znajomy ma zetora na kołach 13,6/36 i przekloł już te koła boszyko jechać to oberwania żołądka można dostać, pozatym uciąg, na takich wąskich prawie do wszystkiego przodek trzeba będzie załączać, pozatym w polu lepsze szerokie nie ugniatają ziemi i nie zostaje sladów w postaci rowków na polu, no ale twój wybór, bo mom zdaniem łatwiej dokupić potem wąskie koła niż szerokie

#75 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 08:53

Co myślicie o Lamborghini r2?? Na wąskich trzęsie, to prawda, czy niemiłosćiwie już bym polemizował (mam koła 12,4x52 ), a już napewno na wąskich kołach o wiele mniej buja ciągnikiem, ciągnik nie ma też tendencji do skakania, co na szerokich gumach bez przedniego mostu amortyzowanego jest standardem, dzięki temu pewniej się jedzie i bezpieczniej.

Co do ugniatania to oczywiste że szerokie opony mają mniejszy nacisk jednostkowy i nie robią głębokich kolein w miekkiej ziemi.

Co wy z tym uciągiem, wszyscy jak mantrę powtarzacie że na szerszych kołach lepszy uciąg niż na wąskich ?
Ja mam zgoła inne doświadczenia, jeśli chodzi o koła wąskie i opony radialne, z resztą z logiki wynika że im węższe koła tym większy nacisk jednostkowy. Zresztą glebę można potraktować w przyczepności jak wyścigi na lodzie samochodem, a tam zakładają jak najwięższe opony.

Co do doświadczeń: przy mf255 koła 12,4x32 i 9,5x42, u-4512 13,6x36 i 11,2x44 , mogę zdecydowanie powiedzieć że tam gdzie przejeżdżałem na wąskich to na tych szerszych to mógłbym pomażyć, a ruszanie z miejsca z załadowanymi przyczepami, wiele lepiej wychodzi na wąskich. Daje zwłaszcza to się odczuć na glebach, które lubią z wierzchu jak są mokre ,,oślizgnąć'' (gleby gliniaste, ilaste). Z JD na kołach 11,2x38 i 12,4x52 nie miałem jeszcze doświadczeń w ekstremalnych sytuacjach.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#76 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 09:05

Co myślicie o Lamborghini r2?? Na moich torfach miałbyś zgoła inne odczucia ...

#77 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 09:16

Co myślicie o Lamborghini r2?? a opony 12,4-32 i 13,6-36 masz radialne czy diagonalne???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#78 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 09:28

Co myślicie o Lamborghini r2?? Torfy to inna historia, to tak jak sianie nawozów wczesną wiosną na moich glebach, jak najszersze opony, by nie przerwać wierzchu. Bo po przerwaniu chlup i po zawodach. No ale tu chodzi o naciski jednostkowe. Także zgadzam się ;).
Wszystkie opony radialne.
I jeszcze raz napiszę chodzi mi tylko o uciąg.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#79 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 09:35

Co myślicie o Lamborghini r2?? deer łaki torfowe i lekkie piaski również, a z tymi wąskimi to wyjazd z łąki przez las i lekki wilgotna ziemie z wierzchu i ciągnik jak upalowany, a z innej łąki na nawet mniej suchej ziemi ale suchej wyszedł bez problemów z tym samym ładunkiem, ale napewno szersze gumy to większy uciąg w każdych prawie warunkach

w rajdach po lodzie samochody mają ogromne szybkosci i chodzi o to żeby z zakrętu nie wyleciały a nie żeby z miejsca szybko uszały.

ps. czy opona niskoprofilowa mniej skacze niż standardowy odopoiwednik na tej samej feldze>?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 11:10

Co myślicie o Lamborghini r2?? Co do piasków to się nie zgodzę z tobą, na piaskach lekkich też lepszy uciąg na węższych gumach (zauważalne jak zmienisz opony np: z 13,6 na 9,5 pod warunkiem że obwód toczny nie mniejszy od tej szerszej).

Co znaczy ,,ciągnik jak upalowany'' ?

No może z tym lodem to nieodpowiednie porównanie ;) .

Szersze opony to większy uciąg nie w każdych warunkach, a ,,prawie'' robi dużą różnicę :( . Bo im szersza opona tym gorsze samoczyszanie rzeźby bieżnika. Co innego koła bliźniacze szeroko rozstawione i w miarę wąskie opony (patrz USA).
Co zrobi szeroka opona na twardym podłożu, na którym jest luźna ziemia ?
Będzie się ślizgać. Węższa opona złapie szybciej przyczepność w takich warunkach.

Dodaj odpowiedź