KAROL0905

Co myślicie o Lamborghini r2??

Polecane posty

jaro    166

Na moich torfach miałbyś zgoła inne odczucia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a opony 12,4-32 i 13,6-36 masz radialne czy diagonalne???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Torfy to inna historia, to tak jak sianie nawozów wczesną wiosną na moich glebach, jak najszersze opony, by nie przerwać wierzchu. Bo po przerwaniu chlup i po zawodach. No ale tu chodzi o naciski jednostkowe. Także zgadzam się ;).

Wszystkie opony radialne.

I jeszcze raz napiszę chodzi mi tylko o uciąg.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

deer łaki torfowe i lekkie piaski również, a z tymi wąskimi to wyjazd z łąki przez las i lekki wilgotna ziemie z wierzchu i ciągnik jak upalowany, a z innej łąki na nawet mniej suchej ziemi ale suchej wyszedł bez problemów z tym samym ładunkiem, ale napewno szersze gumy to większy uciąg w każdych prawie warunkach

 

w rajdach po lodzie samochody mają ogromne szybkosci i chodzi o to żeby z zakrętu nie wyleciały a nie żeby z miejsca szybko uszały.

 

ps. czy opona niskoprofilowa mniej skacze niż standardowy odopoiwednik na tej samej feldze>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Co do piasków to się nie zgodzę z tobą, na piaskach lekkich też lepszy uciąg na węższych gumach (zauważalne jak zmienisz opony np: z 13,6 na 9,5 pod warunkiem że obwód toczny nie mniejszy od tej szerszej).

 

Co znaczy ,,ciągnik jak upalowany'' ?

 

No może z tym lodem to nieodpowiednie porównanie ;) .

 

Szersze opony to większy uciąg nie w każdych warunkach, a ,,prawie'' robi dużą różnicę :( . Bo im szersza opona tym gorsze samoczyszanie rzeźby bieżnika. Co innego koła bliźniacze szeroko rozstawione i w miarę wąskie opony (patrz USA).

Co zrobi szeroka opona na twardym podłożu, na którym jest luźna ziemia ?

Będzie się ślizgać. Węższa opona złapie szybciej przyczepność w takich warunkach.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

W rajdach samochodowych odbywających się na lodzie, śniegu są stosowane wąskie opony ale mają kolce, i w tym chodzi głównie o to aby ta wąska opona wraz z kolcami dokopała się jak najszybciej do twardego podłoża i wtedy uzyskuje lepszą przyczepność ....

 

ps. czy opona niskoprofilowa mniej skacze niż standardowy odopoiwednik na tej samej feldze>?

 

 

w ubiegłym roku był u nas na testach ciągnik Landini Powerfarm 95 na gumach Michelin 420/65R20 i 540/65R30 to przy jeździe po typowej polskiej drodze powyżej 30km/h czy to po drogach polnych ciągnik zachowywał się bardzo dobrze, nie skakał, nie trzęsło nim, moim zdaniem była w tym duża zasługa owych opon....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Ja chcę zamienić trzydziestkę na Lamborghini R2 56, powiedzcie co o tym sądzicie, a nie piszecie o uciągach i szerokich oponach. Mam cięższy traktor na szerokich kołach i drugiego takiego samego mi nie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to trzeba było od razu napisac że masz duży ciągnik, a co można myślec o zamianie c330 na takie lambo ;)

jak masz kasiore na takie lambo to bierz, bo w swojej klasie cenowej to najlepsza propozycja (jest jeszcze case jx 60 ) a czy zastąpi c330 to napewno, jeśli potrzebny mały lekki ciągnik 4x4 to chyba najlepsza propozycja, bo są jeszcze te małe farmtracki 555dt ale to już inna klasa ciągnika :) no i inna cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jasne że cieczą :D

ps. jak ktoś interesuje się 2 w wersji 4ro cyl. warto zastanowic sięnad r3 target rawie te same pieniądze a ciągnik duzo większy i ruwnie oszczędny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Witam Ferdek!

 

Gratuluję zakupu ;)

 

Jaka jest relacja ceny pomiędzy R2 a R3? jeśli chcesz to możesz napisac na priv.

Coraz bardziej przekonuje się do tych lambo :D.

 

Pozdrawiam!


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Hej. Mam zamiar kupić ciągnik i zastanawiam się nad lamborghini r2. Co o nich myślicie?? Czy ma uciąg podobny do td70d? I jak ze spalaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kolego do czego ten ciągnik ma być czy ma to być główny ciągnik czy pomocniczy ile masz ha jakie ziemie, no i w końcu który model r2 cię interesuje ja przymierzałem się do r2 76 target, a tak wogóle jest dużo tematów w dziale same deutz fahr lamborghini o agroplusach r2 lambo roller itd, a jak już zapytałeś o td 70d to mogłeś podać jaki model r2 bo przypuszczam ze interesuje cię 66 (3 cyl turbo) lub 76 4 cyl turbo, co do porównania r2 76tka za 500 euro masz dopłatę do kół 480/70/30 i 320/70/24 więc uciąg będzie chyba porównywalny.

 

ps. jak ma to być główny ciągnik to lepiej dołożyć i kupić r3 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

To ma być ciągnik pomocniczy (kosiarka, belarka itp.). Chodzi mi o r2 66. I r2 76 nie ma turba :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ja obstawiałem za r2 76 bo bez turba i na podjazdy bo do lekkich prac lepiej bo można co chwilę gasić i palić, ale pewnie 3 cyl turbo będzie oszczędniejszy ale i slabszy no i ta turbodziura wkurza trochę rużnica w cenie neiwielka ale ja bym na twoim miejscu brał jednak 76 bo bez turba no i przede wszystkim tochę większy rozstaw osi i masa co do dużej kosiarki będzie ważne i można większe koła zamówić a co za tym idzie większy prześwit do prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Właśnie myślałem nad większymi kołami. A tak naprawdę u mnie ten ciągnik nie będzie miał dużo pracy więc 3 cylindry wystarczą. Interesuje mnie ich spalanie bo nigdzie nie mogłem tego wyczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Kondzik o spalanie sięnie przejmuj bo te ciągniki z założenia są oszczędne mam r3 i jest oszczędnie a przecież r2 jest duzo mniejszy i lżejszy, obstawiał bym 4cyl bez turba bo żywotność silnika moc od niskich obr i nei ma turbodziury a 3 cyl w kosiarce czy belarce będziesz musiał piałować na pbr a w 4 cyl będziesz mógł więcej używać prędkości wałka eco no i przede wszystkim STABILNOŚĆ i 5 km mocy więcej.

jedyny minus to pewnie te 3 l oleju więcej do wymiany w silniku bo szczerze wątpię żeby 4ka bez turbo spaliła więcej no chyba że będziesz połowę eksploatacji stał na wolnych obr :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Ferdek07 czy ja dobrze zrozumiałem Twój post, kupiłeś wreszcie ciągnik, i jest to R3??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak kupiłem R3 evo 85 target!!! brałem pod uwagę r2 76 target a miał być case jx 80 a wyszło r3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

I jak się sprawuje? Zegary masz chyba takie same jak w r2 tak? Jak możecie to powiedzcie ile by teraz kosztował 76?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no włąśnei nie bo zegary mam okrągłe prosciutkei jak w r1 r2 target w porównaniu do r3 target jest duzo lepiej wyposarzone bo r2 target ma zegary takei jak już bogatsze wersje r3 czy agrofarm, inny fotel i jakieś piszczałki itp. bajery jak nei zaciągniesz ręcznego itp.

a sprawuje się narazie dobrze, mógłbym mieć kilka zastrzeżeń, ale r3 z r2 to ma tylko wspólną marke i kabinę i nic poza tym bo są robione w innych fabrykach inne silniki inne skrzynie mosty napędowe chydraulika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Aha. Te piszczałki są denerwujące. Kolega miał je w NH td90d i podłączał :lol: . A ile może kosztować ten dach ze zwiekrzoną widocznością czy rura koło słupka kabiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dach chyba około 3 tyś pln a tłumik przy słupku ksbiny podobno nie wymaga dopłaty ale i podobno jest głośniejszy, ale ja i tak wolał bym tłumik wyprowadzony do góry zawsze to poważniejciągnik wygląda a u dołu jest w dodatku po stronie sprzęgła a lewymi dzwiami zawsze częsciej się wysiada więc niby nic nie śmierdzi spalinami ale w pochmurny dzień to różnei może bywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj