Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozładowywuje akumlator w c355

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 wrzesień 2008 - 20:26

Rozładowywuje akumlator w c355 Tak jesli aku nie jest naładownay i stoi sobie w takim stanie to sie psuje. Spada jego późniejsza sprawność. Albo juz całkime bedzie do wyrzucenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozładowywuje akumlator w c355 Dzisiaj, 09:52
  •  

#22 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 16 wrzesień 2008 - 20:37

Rozładowywuje akumlator w c355 O to musze jej powiedziec bo nie wiem od kiedy stoi juz z rozładowanymi akumlatorami :lol:

#23 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 17 wrzesień 2008 - 13:04

Rozładowywuje akumlator w c355 No i pewnie to będzie to.Ale spróbuj ją nakłonić dla świętego spokoju żeby na chwilę przełożyła te akumulatory i chociaż zobaczyć jak będzie palić.I wszystko się wyjaśni na bank.A akumulatory jak stoją dłuższy czas to się zasiarczają i du*a.

#24 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 17 wrzesień 2008 - 17:55

Rozładowywuje akumlator w c355 Jak akumlatory sa dobre to pali od tyka :lol: a i rozrusznik dobrze kręci a i jedno mnie zastanawia bo raz jak go zaciagnolem to chodzil jakies 2 h i akumlatory dalej zero to chyba kable od altelnatora cos nie stykały ??

#25 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 18 wrzesień 2008 - 07:21

Rozładowywuje akumlator w c355 Generalnie -niech ciotka sie martwi co sie dzieje ,bo do póki ty nie sprawdzisz na innych akumulatorach to nic z tego
a przyczyn moze byc wiele:

-brak ładowania( kontrolka tego nie sygnalizuje???)
-koniec akumulatorów

Odpal ciagnik i sprawdz jakie jest napiecie ładowania miernikiem czy sie zmienia wraz z obrotami -jesli ładuje to koniec akumulatora-(ów)

#26 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 13:44

Rozładowywuje akumlator w c355 Wiesz o kontrolkach ja moge zapomniec od kiedy pamietam kontrolki nie działają obrotomierz tez a miernika niema wiesz krucej mial bym do wymieniania co w nim działa a co nie :lol:

#27 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 14:59

Rozładowywuje akumlator w c355 Wiec najwyższy czas je zrobić :lol:
Koszt zrobienia kontrolki ładowania jest naprawdę śmieszny. żarówka i oprawka, 3 wsówki żeńskie i przewód który tak czy tak pewnie jest w instalacji. Przewidziany koszt 5 zł
W ciągniku najwazniejsze sa 2 kontrolki ładowania i ciśnienia oleju, bez nich jeździ sie na słowo honoru.
Kontrolka ciśnienia to tylko sparawny czujnik ciśnienia i żarówka. Może czujnik masz sparwny tylko brak podłączenia.
Warto zrobic a podłaczenie nie jest trudne zwłaszcza że schematy sa na forum i tyle pomocnych rąk w razie problemów.

#28 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 16:30

Rozładowywuje akumlator w c355 A to trzeba by powiedziec wujkowi zeby poprawil ten ciagnik jak pojade do cioci to posatram sie zrobic ta kontrolke z tatą i naladowac akumlatory i znales co go boli :lol:

#29 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 17:09

Rozładowywuje akumlator w c355 Czesc byłem u cioci i akumaltory są naładowane swiatła są i wszytko jest ok dopuki nie nacisnie sie startera cos zaczyna tak pykac prz rozruszniku czy to morze byc bendix czy jakos tak to sie nazywa jest to u gury przy rozruszniku :lol:

#30 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 21:00

Rozładowywuje akumlator w c355 Jesli pyka cos przy rozruszniku to właśnie włącznik elektromagnetyczny (To małe na rozruszniku z przykreconymi przewodami). Jesli on pyka to może ozanczać że aku jest słaby.
A prubowałes odpalić go na krótko czy tylko przyciskiem??
Miedzy rozrusznikiem a tym włącznikiem elektromagnetycznym poprowadzony jest przewód a dokładnie płaska blaszka ktora doprowadza + do rozrusznika. Powinna być izolowana ale izolacja mogła sie juz zniszczyć i w momecie rozruchu pomiedzy tą blaszka a masą (obudowa rozrusznika) powstaje zwarcie co daje efekt spadku napiecia i przerywaniu włacznika elektromagnetycznego. I o rozruchu mozna zapomnieć.
Odkrec ten włacznik i przyjżyj sie tej blaszce. Zrób nowa izolacje. Najlepsza jest z ogrodowego węża 3/4 cala. Jeśli nie bardzo bedzie wchodził to ten wąż zagotuj razem z woda i zrobi sie miękki i wejdzie.
Powodzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 20 wrzesień 2008 - 22:26

Rozładowywuje akumlator w c355 OK jak mnie ciotka dopusci do traktora to morze naprawie :lol:
Dzieki za porady :D

#32 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 wrzesień 2008 - 20:33

Rozładowywuje akumlator w c355 Może nie na temat, ale mam pytanie do kolegi "mtracza", dlaczego nie należy czyścić klemów papierem ściernym?

#33 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 20:38

Rozładowywuje akumlator w c355 Żadnego styku elektrycznego nie należy czyscić papierem sciernym ponieważ pozostaja (wbijaja sie) na nim drobinki piasku z papieru co pogarsza styk. Zwłaszcza w klemach i słupkach akumulatorów które sa ołowiane, czyli dość miękkie.

#34 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 20:46

Rozładowywuje akumlator w c355 Dzięki za odpowiedź. Właśnie tak sobie myślałem. Widzę, że masz doświadczenie z elektryką pojazdową. Pozdrawiam.

#35 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 21:05

Rozładowywuje akumlator w c355 a wodę destylowaną dolewałeś lub kwas bo może nie ma
AF - to Jest To:)

#36 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 21:17

Rozładowywuje akumlator w c355 Do akumulatora nigdy nie dolewa się kwasu! Można dolewać tylko wodę destylowaną. Jedynie w przypadku wylania można dolać elektrolitu.

#37 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 21:21

Rozładowywuje akumlator w c355 ja jak kupiłem akumulator nowy i nalewałem kwas to mi w bluzie dziura się zrobił(to co to nie kwas?)
AF - to Jest To:)

#38 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 21:28

Rozładowywuje akumlator w c355 To kolego @darek16 kupiłes akumulator suchoładowany?? To znaczy kupiłes aku bez elektrolitu w środku??

#39 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 21:30

Rozładowywuje akumlator w c355 Oczywiście to kwas. Chodzi mi oto, że w czasie eksploatacji akumulatora paruje z niego tylko woda, dolanie kwasu spowodowało by zwiększenie gęstości elektrolitu a to było by dla akumulatora szkodliwe. Jak już pisałem wcześniej elektrolitu można dolać TYLKO w przypadku wycieku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 30 wrzesień 2008 - 21:34