Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług do Valtry T170

21 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 05 grudzień 2009 - 18:05

Pług do Valtry T170 Ja do swoich T182 Versu mam Kvernelandy LB 5-cio skibowe wyposażone w Packomatem S, wcześniej pługi chodziły z ZTS16245 i U1614 na klasie 1, 2 jednak na niektórych kawałkach musiałem demontować wał lub nawet jedną skibę :lol: , na szczęście mam ciągle płodozmian i obornik, gnojowicę/gnojówkę oraz wapno, górek nie mam na większości kawałków także dawały radę, mam nadzieję, że Valtry będą dawać radę na wszystkich kawałkach, polecam Kvernelanda LB-5 z Packomatem S, to dobry pług, lekko idzie, ładnie kryje a wał dodatkowo zagęszcza i nie traci się wilgoci, ziemia nie klei się do skib, chyba że na mokrym po QQ lub sorgo.
Edit literówki

Edytowany przez Lukasz1987, 23 luty 2011 - 22:46.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług do Valtry T170 Dzisiaj, 15:16
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług do Valtry T170 Dzisiaj, 15:16
  •  

#22 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 22:09

Pług do Valtry T170

Proponuje zdecydowanie 5cio zawieszany. Półzawieszanym zaorzesz tyle samo bo nawroty będą zdecydowanie szybsze, a do tego uwrocia jeszcze szybsze.... Ja mam zawieszanego kvernelanda EM85 i ciągnik 200koni. Jakbym zmieniał na 6tke to też zawieszaną. Kvernelandy są dość lekkie ja mam ze skróconą ramą po 85cm od korpusu do korpusu. Z taką ramą pomyśl o 6cio zawieszanym. Ważył będzie około 2tony to mało i wyjdzie ci wydajność jak z 7ką półzawieszaną.... Chyba że masz jakieś nieużytki czy kukurydze to będzie się zapychał.....