Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD 3040 wolno opadający podnośnik

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share KasztanyNaPolu

KasztanyNaPolu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 12:41

JD 3040 wolno opadający podnośnik czy moze ktos wie jak sie ustawia cisnienie oleju na pompie w john deere3040?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD 3040 wolno opadający podnośnik Dzisiaj, 20:10
  •  

#22 Share zygus

zygus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 21:05

Witam wszystkich Dodany obrazek .
Jestem posiadaczem (jak w temacie) Jd 3040 od pół roku. Od niedawna mam problem z podnośnikiem. Nie chce opuszczać podniesionych sprzętów. Wcześniej jeszcze opadał z gruberem ponad 1t a teraz pług ok. 0.7 t wisi z 20 sekund zanim dotknie gleby a i nawet podnośnik ziemi nie ustępuje żeby się łatwo pług zanurzył. Nie da się orać. Prosiłbym o poradę co jest tego przyczyną. Dodam, że olej (albo raczej płyn hydrauliczny) w tylnym moście jest na minimum, może od tego też zależy? Proszę o odp.

WITAM W PODŁODZE JEST TAKIE POKRETŁO SPRUBÓJ TYM PO KRĘCIĆ.U MNIE TEŻ NIE DZIAŁA PODNIŚNIK;DZIAŁA GDY SKRĘCE KOŁA NA MAX.CO GO MOŻE BOLEĆ

#23 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 17:28

Tak jak w temacie. Podnośnik zaczął ostatnio bardzo wolno opadać. Stało się to dość nagle. Problem jest zupełnie odwrotny niż u większości użytkowników tych ciągników. Mianowicie, bez problemu podnosi nawet na małych obrotach, bo nigdy nie miał z tym problemu ale za to nie chce opadać. Pusty podnośnik opada kilka godzin a gdy mam na nim pług obrotowy o wadze 1150kg to opada około 4-5 minut. Jest to usterka uniemożliwiająca normalne użytkowanie. Potrzebuje pilnej pomocy ponieważ chce jeszcze orać na zimę. Ciągnik u mnie od 7 lat. Od początku na oleju Agrol U i nigdy nie było problemów. Filtry wymienione w tym roku. Kiprowanie przyczep działa bez problemu, układ wspomagania kierownicy także. Do tej pory sprawdziłem przewody przy siłownikach i nie znalazłem żadnej możliwości zatykania przepływu. Proszę o pomoc tych, którzy mięli podobny problem oraz tych, którzy mogą cokolwiek pomóc.

Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 23 czerwiec 2015 - 23:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 18:08

JD 3040 wolno opadający podnośnik pod fotelem masz szybkość opadanie zapewne nie świadomie przestawiłeś
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#25 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 18:39

JD 3040 wolno opadający podnośnik Jak to pod fotelem? Wytłumacz mi proszę dokładniej. Gdzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 21:59

JD 3040 wolno opadający podnośnik no chyba nie bezpośrednio pod tylko przy nigach
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz