Yatamoto

JD 3040 wolno opadający podnośnik

Polecane posty

Yatamoto    0

Witam wszystkich :lol: .

Jestem posiadaczem (jak w temacie) Jd 3040 od pół roku. Od niedawna mam problem z podnośnikiem. Nie chce opuszczać podniesionych sprzętów. Wcześniej jeszcze opadał z gruberem ponad 1t a teraz pług ok. 0.7 t wisi z 20 sekund zanim dotknie gleby a i nawet podnośnik ziemi nie ustępuje żeby się łatwo pług zanurzył. Nie da się orać. Prosiłbym o poradę co jest tego przyczyną. Dodam, że olej (albo raczej płyn hydrauliczny) w tylnym moście jest na minimum, może od tego też zależy? Proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Witaj.Sprawdz czy masz czyste filtry od oleju w skrzyni,uzupełnij olej hydrauliczno-przekładniowy w skrzyni(nie płyn hydrauliczny).Tylko nie lej jakiegos hipolu czasami bo wykonczysz skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podnośnik w 3040 w trakcie pracy przestał podnosić, wcześniej czasami po nagrzaniu oleju były problemy ze skręcaniem, może to ma jakiś wpływ, czekam na opowiedz, bo talerzówka została na polu :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co do opuszczania sprzętów to poniżej dźwigni od podnośnika jest dźwignia regulacji szybkości opadania cięgien, daj ja do dołu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

witam użytkowników... myśle, ze ten temat bedzie dobry do podzielenia sie moim problemem... a mianowicie jestem użytkownikiem JD 3040... przy dolnych belkach,wieszakch czy tam cęgłach każdy inaczej nazywa cieknie olej... belki te sa zawieszone na oście przechodzącej na wylot przez tylni most, do obudowy przykręcone są takie jak by blaszki na dwie sruby i własnie z tamtą cieknie olej jak diabli;/ i potrzebuje waszej pomocy, z tego co mi wiadomo przechodzą tam uczelniacze (oringi) czy ktoś z was wie jaki jest ich rozmiar?? ewentyalnie jakieś inne propozycje przyczyny cieknięcia oleju? zaznaczam, że z jednej strony jest to wyciek minimalny natomiast z drógiej... szkoda słów;/ licze na szybka odp. i z góry za nią dziękuje....


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hospes    0

mam to samo tyle ze w 2030 u mnie rozmiar uszczelniaczy 35x25x5 raczej trudno dostępne ja dałem tam 35x25x7 i narazie ok tak wogóle to po co tam jest ośka przez tylny most :/ kto i po co to wymyślił to nie wiem chyba po to zeby ciakł olej , no chyba ze ma to jakies zastosowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Rozmiar uszczelniacza do 3040 to 38x44x2.5 i jest on dostepny nawet jedna firma go produkuje wiec nie ma z nimi problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286
Witaj.Sprawdz czy masz czyste filtry od oleju w skrzyni,uzupełnij olej hydrauliczno-przekładniowy w skrzyni(nie płyn hydrauliczny).Tylko nie lej jakiegos hipolu czasami bo wykonczysz skrzynie.

 

Witam. Mam ten sam problem w JD 2030. Podnośnik wcale opuszczać nie chce. Jak podniesie to potem wygląda to tak jakby lewe ramię trzymało, bo jak stanę na lewym ramieniu to trochę się opuści i prawe wtedy samowolnie się z lewym wyrówna i podnośnik dalej stoi. Olej jest czysty, bo przed moim kupnem był wymieniany. Co może być tego przyczyną? Mogły się jakieś zawory zaciąć? Gdzie one się znajdują? Prosze o pomoc.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzyp    1

Najpierw sprawdz czy zawór do ustawiania prędkości opuszczania nie jest zakręcony bo wtedy nie opuści. Jak to nie pomoże to poruszaj dziwignią od regulacji pozycyjno siłowej podnośnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

A w którym miejscu ten zawór się znajduje? Można jakieś zdjęcie do tego? :lol: Zawór raczej odpada, bo zakręcany nie był, ale zawsze lepiej sprawdzić... Jak poruszam dźwignią to trochke podnośnik reaguje, ale dalej trzyma w powietrzu i opuścić nie chce...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hospes    0

zawór masz między nogami :lol: :lol: hehe tak takie małe pokrętło pod siedzeniem na środku

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2
witam użytkowników... myśle, ze ten temat bedzie dobry do podzielenia sie moim problemem... a mianowicie jestem użytkownikiem JD 3040... przy dolnych belkach,wieszakch czy tam cęgłach każdy inaczej nazywa cieknie olej... belki te sa zawieszone na oście przechodzącej na wylot przez tylni most, do obudowy przykręcone są takie jak by blaszki na dwie sruby i własnie z tamtą cieknie olej jak diabli;/ i potrzebuje waszej pomocy, z tego co mi wiadomo przechodzą tam uczelniacze (oringi) czy ktoś z was wie jaki jest ich rozmiar?? ewentyalnie jakieś inne propozycje przyczyny cieknięcia oleju? zaznaczam, że z jednej strony jest to wyciek minimalny natomiast z drógiej... szkoda słów;/ licze na szybka odp. i z góry za nią dziękuje....

 

Widzę, że nie tylko ja mam taki problem z wyciekiem w tym miejscu. Niżej podaje link do katalogu

http://jdpc.deere.com/jdpc/servlet/com.dee...PageServlet_Alt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

No i ja myślałem, że tylko mojemu cieknie, ale jednak nie... :blink: Problem z opuszczeniem podnośnika naprawiony, ślizg czy coś innego blokował ramię i podnośnik nie mógł się opuścić jak bł uczepiony rozsiewacz nawozu... Po odkręceniu tego ślizgu dobrze podnosi i opuszcza... :D


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARGAL    0
witam użytkowników... myśle, ze ten temat bedzie dobry do podzielenia sie moim problemem... a mianowicie jestem użytkownikiem JD 3040... przy dolnych belkach,wieszakch czy tam cęgłach każdy inaczej nazywa cieknie olej... belki te sa zawieszone na oście przechodzącej na wylot przez tylni most, do obudowy przykręcone są takie jak by blaszki na dwie sruby i własnie z tamtą cieknie olej jak diabli;/ i potrzebuje waszej pomocy, z tego co mi wiadomo przechodzą tam uczelniacze (oringi) czy ktoś z was wie jaki jest ich rozmiar?? ewentyalnie jakieś inne propozycje przyczyny cieknięcia oleju? zaznaczam, że z jednej strony jest to wyciek minimalny natomiast z drógiej... szkoda słów;/ licze na szybka odp. i z góry za nią dziękuje....

Witam. Miałem to samo w 2140. Uszczelniacze dostałem od ręki w JD chyba 12 zł sztuka. A z tym wałkiem na przestrzał to w JD też nie wiedzą dlaczego tak jest.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzyp    1

Witam

Widzę koledzy wałkują temat uszczelniaczy że aż się nudzi. Wałek przechodzi przez skrzynię nie przez przypadek. Jest on tak wykonany że pracuje { ugina się pod wpływem szarpnięć , regulacja pozycyjno siłowa } . Tulejki prze które on przechodzi fabrycznie mają już taki luz. W tulejkach znajdują się uzczelniacze tzw. kwadringi. Może ktoś już zauważył że przeważnie olej cieknie przy niskich temperaturach { zima } , a jest to sowodowane tym że materiał z którego są wykonane kurczy się . Olej wcale nie cieknie między wałkiem a uszczelniaczem a dookoła uszczelniacza. Często wmiana uszczelniacza nie pomaga.

Serwis to od razu chciałby wcisnąć nowy wałek tulejki i uszczelniacze , a to pare stówek. Widziałem już jak gość wzioł spawarkę i obspawał wałek na amen { cymbał }

Ja w swoich ciągikach robię tak. Wybijam wałek , wyjmuję uszczelniacze i leciutko na szlifierce szlifuję rant uszczelniacza tak na 45 stopni. Następnie wkładam dodatkowo oring obok tego uszczelniacza, potem wciskam uszczelniacz { rantem szlifowanym do oringa }. Spokój raz na zawsze . Koszt dwa oringi i trochę pracy , polecam.

{ oring musi mieć średnicę zewnętrzną jak podtoczenie w tulejce pod uszczelniacz }

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eRolnik007    0

Witam !

 

Mam problem w JD 3140. Podnośnik nie podnosi jak pokrętło do regulacji opuszczania jest ustawiony w pozycję zając, a jak przekręcam na pozycję zółw podnosi normalnie tylko że opuszcza strasznie powoli. Olej mam wymieniony na nowy (AGROL) poziom oleju jest OK. Miał ktos podobny przypadek ??? Co z tym zrobić czy ktoś wie gdzie postukać :D ??? Czy zrobi się to bez fachowaca ??? Proszę o pomoć i zgóry dziekuje !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafaelo    0

witamtez mam problem z podnośnikiem w jd 3040 gdyż nie opuszcza a w którym miejscu znajduje się ten slizg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zygus    0

Witam wszystkich laugh.gif .

Jestem posiadaczem (jak w temacie) Jd 3040 od pół roku. Od niedawna mam problem z podnośnikiem. Nie chce opuszczać podniesionych sprzętów. Wcześniej jeszcze opadał z gruberem ponad 1t a teraz pług ok. 0.7 t wisi z 20 sekund zanim dotknie gleby a i nawet podnośnik ziemi nie ustępuje żeby się łatwo pług zanurzył. Nie da się orać. Prosiłbym o poradę co jest tego przyczyną. Dodam, że olej (albo raczej płyn hydrauliczny) w tylnym moście jest na minimum, może od tego też zależy? Proszę o odp.

 

WITAM W PODŁODZE JEST TAKIE POKRETŁO SPRUBÓJ TYM PO KRĘCIĆ.U MNIE TEŻ NIE DZIAŁA PODNIŚNIK;DZIAŁA GDY SKRĘCE KOŁA NA MAX.CO GO MOŻE BOLEĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Tak jak w temacie. Podnośnik zaczął ostatnio bardzo wolno opadać. Stało się to dość nagle. Problem jest zupełnie odwrotny niż u większości użytkowników tych ciągników. Mianowicie, bez problemu podnosi nawet na małych obrotach, bo nigdy nie miał z tym problemu ale za to nie chce opadać. Pusty podnośnik opada kilka godzin a gdy mam na nim pług obrotowy o wadze 1150kg to opada około 4-5 minut. Jest to usterka uniemożliwiająca normalne użytkowanie. Potrzebuje pilnej pomocy ponieważ chce jeszcze orać na zimę. Ciągnik u mnie od 7 lat. Od początku na oleju Agrol U i nigdy nie było problemów. Filtry wymienione w tym roku. Kiprowanie przyczep działa bez problemu, układ wspomagania kierownicy także. Do tej pory sprawdziłem przewody przy siłownikach i nie znalazłem żadnej możliwości zatykania przepływu. Proszę o pomoc tych, którzy mięli podobny problem oraz tych, którzy mogą cokolwiek pomóc.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

pod fotelem masz szybkość opadanie zapewne nie świadomie przestawiłeś


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj