Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 wrzesień 2008 - 07:35

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie Witam,
chciałbym poznac wasze opinie o traktorkach z serii jak w temacie - szczegolnie interesuje mnie 6turbo w okolicach 120-130km czyli 6800, 6810 lub 6900, 6910. Czym moze lepiej szukac cos ciutke starszego ale za to 7600?
Jak myslicie jak sie bedzie spisywał traktorek o przebiegu 6-8tys mth?
Czy taki ciągnik bedzie miał rzeczywiste 20-30km wiecej od mojego zetora?
Jest sens szukac takiego starego ciagnika z amortyzowana przednia osią?

Niestety nie widze zbyt duzo takich traktorów w galerii wiec nawet ciezko mi zadac pytanie bezposrednio.
Co ewentualnie innego byscie proponowali z uzywek w okolicy 130km

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie Dzisiaj, 18:06
  •  

#2 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 08:07

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie moim zdaniem to JD tymi seriami wyrobił sobie bardzo dobrą opinie wśród mniejszych ciągników, coś jak Fendt serii 500 czy 600- mało kto narzeka

do czynienia z tymi ciągnikami bezpośrednio nie miałem.proponuję tobie pojeździć po okolicy do większych po pgr-owskich gospodarstw. w prawie kazdym stoi właśnie jelonek z serii o które pytasz. a jakbys jeszcze chciał wiedzieć więcej(bo właściciel swoje może chwalić) to podjedz do dilera jd, daj na flaszkę serwisantowi wszystko ci wyspiewa :lol:

a jak masz czas podjedz do Polboto mają tam troche używanych gratów to sobie poogladasz, przynajmniej jak ostatnio byłem to stało kilka jd, na bank był 6800, kilka fiatów mieli(bardzo chwalone i równie czesto spotykane w duzych gosp) i tm 120tez stał :)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 08:11

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie no zobacze, moze sie wybiore do polboto w koncu to raptem kilkanascie km ode mnie, zobaczymy co tam chlopaki powiedza

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#4 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 15 wrzesień 2008 - 15:11

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie w mojej okolicy, w bardzo duzym gospodarstwie pracuje 6900. Kupiony byl w 2002 uzywany i do ubieglego roku byl glownym ciagnikiem w gospodarstwie. A ciagal nie byle co-agregat 5,6m, beczke 3osiowa do gnojowicy-podejrzewam 18-20tys. l i tez duza samozbierajaca pottinger.

ostatnio rozmawialem z kolega z jego miejscowosci, ktory opowiadal, ze do stadka doszedl McC. , ktory w 1500mth byl 5 razy na serwisie-w porownaniu do JD, ktorym smigali pracownicy(i oprocz jednej powaznej awarii spowodowanej przez zwolnionego pracownika) zdazaly sie usterki, a ma 18tys. h

#5 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 18:43

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie A więc pracowałem w serwisie JD w niemczech i wypowiem sie na ten temat tak, 6000 i 6010 to bardzo udane serie traktorów różnią się głównie przełanczaniem półbiegów tu mechanicznie tam elektrycznie przez guziki na dzwigni biegów, ulepszono coś przy pompie wtryskowej i jeszcze pare szczegółów w kabinie. W starszej serii nie znajdziesz resorowania osi, montowali tylko w 6010. Traktor 7600 ma podobną moc do 6900 przy 2 tonach wiekszej masy. Seria 7000 ma dwa typy skrzyni biegów full powershift ( ze starszej serii XX55 dobra na pole zła na drogę bo szarpie) i power quad tylko różni sie tym (i wydaje mi się że to minus) od power quada w serii 6000 że przy nawrotach musisz przejść wszystkie półbiegi do tyłu np z 4 do pierwszego i puzniej przełączyć dalej na 1 półbieg do tyłu. W serii 7010 jest już taka sama przekładnia power quad jak w serii 6910.

Jako alternatywę do udanej marki John deere 6910 proponuje fendta 512.

A firme polboto polecam bardzo, ostatnio nawet widziałem w Udaninie stał jakiś traktor z serii 7000.

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 19:07

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie 512 to juz wydatek sporo ponad 115tys, to nie wchodzi w gre, chociaz to moje marzenie,
pomyslimy jak to bedzie, czyli mowisz ze taki 6910 bylby strzalem w dziesiatke?

#7 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 21:09

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie @yacenty
sorki za OT!
mozliwe ze sie myle, ale uwazam ze po zmianie ciagnika na wiekszy bedziesz musial zmienic caly sprzet do uprawy ktory dopiero teraz zakupiles wiec po co tak sie "bawic"... ?

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 22:04

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie wlasnie po to ze uwazam ze zetor jest za mały do tego w czym ma glownie chodzic :lol:
uwazam ze wlasnie jest mi potrzebne 20km wiecej niz ma zetor, tak zeby uprawowo siewny szybciej jechal, tak zeby spokojnie ciagnac plug z duzym wałem

#9 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 22:12

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie troche nie w temacie

IBIS ma regulacje szerokosci pierwszej skiby??
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#10 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 22:21

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie ano

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 16 wrzesień 2008 - 08:20

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie @yacenty, a co byś powiedział o MF 8120 może trochę więcej KM niż ty chcesz, ale za 85tyś znajdziesz ładnego

http://www.gieldarol...n...0&typ_ogl=1 tylko trzeba by zadzwonić się spytać o cenę

W Orchowie stoi jeden ładny MF http://www.aron.pl/i...a=oferta&lan=pl , http://aron.otomoto....120-B52147.html
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#12 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 16 wrzesień 2008 - 09:02

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie za duzy brys a poza tym czerwony :lol:

#13 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 16 wrzesień 2008 - 17:55

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie Przylączam się do tematu, szukamy takiego Jelenia, ma zastąpić Ursusa 1614.

#14 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 wrzesień 2008 - 19:15

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie tak 6910 jeszcze żeby miał tą dzwignie z przyciskami od półbiegów a może trafisz z ogranicznikiem obrotów to full opcja :lol:

#15 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 17 wrzesień 2008 - 07:25

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie full opcja to AP ma, ale chyba to jeszcze nie udana konstrukcja?

#16 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 wrzesień 2008 - 08:08

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie znajomy ma 6910 AP od nowości 10000 godzin i żadnej awarii związanej ze skrzynią 2000 rok. a ogranicznik obrotów był montowany też do przekładni power quad w tej serii traktorów 1999 - 2001

#17 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 17 wrzesień 2008 - 18:10

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie ja mam 6800, i nie narzekam :lol: coz wiecej powiedziec, w galerii mam foto i chyba jest cos o nim... teraz szykuje mi sie wymiana lewej strony drązka kierowniczego bo ma luzy, i wymieniłem oleje w przednim moscie i zwolnicach bo po pracy sie odzywał itroche go było słychac... a tak nic wiecej, mam go drugi rok, robi mniej wiecej 50 ha plus kuku u kuzyna i takie tam....
DEZERTER

#18 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 06:54

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie a ile masz w nim godzin nabite?
bo jak patrze na rozne serwisy ogloszeniowe to tak sie wachaja pomiedzy 6 a 10tys MTH, no sa tez takie jakies wynalazki jak 3500 albo 1800mth ale to az strach sie patrzec na takie cos czy nie byl licznik juz obrocony i nie ma przypadkiem 11800 albo 13500

#19 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 15:37

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie

znajomy ma 6910 AP od nowości 10000 godzin i żadnej awarii związanej ze skrzynią 2000 rok. a ogranicznik obrotów był montowany też do przekładni power quad w tej serii traktorów 1999 - 2001

a co to jest ten ogranicznik obrotow??

jednak slyszalem, ze do ktoregos roku byla konstrukcja niedopracowana (2003-4??), a na tractorpool to maja wlasnie po 1,5-3,5tys h

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 16:54

JD Seria 6x00 a 6x10 rożnice i opinie @pavel kolega favi515 ma chyba na myśli tempomat :lol:
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.