Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wał korbowy do C-360

113 odpowiedzi na ten temat

#61 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 18:14

Wał korbowy do C-360

niewiem czy masz zegar w kabinie od cisnienia oleju zamontowany bo wtedy widac czy stracił gwałtownie czy poprostu sie zużywał silnik, jesli gwałtownie to nie koniecznie trzeba wał szlifowac bo moze byc inna przyczyna w układzie smarowania

to się nie stało nagle żarówka zaczeła mrugać już w zeszłym roku na wiosnę w tależówce jak się dobrze rozgrzał a pompa była sprawdzana

niekoniecznie musi to być wał, może być pompa olejowa albo przewody smarowania.

wszystko było sprawdzone nawet czujnik 2 razy wymieniałem i nie pomogło problem musi być w wale

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wał korbowy do C-360 Dzisiaj, 15:28
  •  

#62 Share MetalTech

MetalTech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 grudzień 2009 - 22:50

Wał korbowy do C-360 mam problem z silnikiem, gdy dodam więcej gazu to idą iskry z komina. Nie wiecie co może być??

#63 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 28 grudzień 2009 - 23:49

Wał korbowy do C-360 kolego @MetalTech zrób pompę wtryskową i wtryski bedzie git
kolego @paatrykk prócz wału może tracić na rozrządzie (kołach lub wałku rozrządu), a co do szlifu to jak już miałeś raz szlifowany kup sobie nowy wał tym razem bo szlif opłaci się robić góra do 3 szlifu, pytanie jeszcze który ci zrobili poprzednio?
bo warstwa utwardzona jest cienka i jak ją zbiorą to na początku będzie miał dobre ciśnienie ale szybko to się skończy, więc mogli ci zrobić dobrze ale już dalszy szlif i temu stracił ciśnienie

#64 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 10:39

Wał korbowy do C-360

kolego @MetalTech zrób pompę wtryskową i wtryski bedzie git
kolego @paatrykk prócz wału może tracić na rozrządzie (kołach lub wałku rozrządu), a co do szlifu to jak już miałeś raz szlifowany kup sobie nowy wał tym razem bo szlif opłaci się robić góra do 3 szlifu, pytanie jeszcze który ci zrobili poprzednio?
bo warstwa utwardzona jest cienka i jak ją zbiorą to na początku będzie miał dobre ciśnienie ale szybko to się skończy, więc mogli ci zrobić dobrze ale już dalszy szlif i temu stracił ciśnienie

to był 2 szlif

mam problem z silnikiem, gdy dodam więcej gazu to idą iskry z komina. Nie wiecie co może być??

a komin kiedy ostatnio zmieniałeś?

#65 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 29 grudzień 2009 - 19:22

Wał korbowy do C-360 komin to masz w domu, a nie przy ciągniku ;[ mogą być przepalone przegrody w tłumiku, bo na nic innego to nie wygląda, aczkolwiek normalnie żadne iskry z tamtąd nie powinny lecieć. wyczyść sobie kolektor wydechowy i tłumik papierem ściernym i sprawdź pompę. :lol:
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#66 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 29 grudzień 2009 - 19:50

Wał korbowy do C-360 Jak lecą iskry to jest to objaw spalania detonacyjnego. Możesz mieć złe paliwo.

#67 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 21:53

Wał korbowy do C-360 Mi tez sie wydaje ze to moze być coś nie tak z pompa wtryskową. A dla pewności kup paliwo z innej stacji :lol:

#68 Share MetalTech

MetalTech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:24

Wał korbowy do C-360 komin wymienial ojciec, ale nie pamiętam dokladnie kiedy to bylo,
ale przecież jak by bylo coś z pompą to by nie odpalil.

#69 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:53

Wał korbowy do C-360 Pompa nie ma nic do iskier,możesz mieć nagromadzony nagar w komorze spalania,niełaściwe paliwo.Przeważie iskry lecą jak się jeżdzi na opale.

#70 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:02

Wał korbowy do C-360 ny jezdzimy na normalnej ropie i jak ciągnik dostanie po gsrach lub chociaz ciezko pracuje to tez idą iskry i to nie raz wylatyje ich od cholery :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 30 grudzień 2009 - 22:59

Wał korbowy do C-360

Pompa nie ma nic do iskier,możesz mieć nagromadzony nagar w komorze spalania,niełaściwe paliwo.Przeważie iskry lecą jak się jeżdzi na opale.

co ma opał do iskier= bzdura
a jak jest pompa czy wtryskiwacze wyrobione to będzie dawał iskry a będzie palił i jeździł normalnie, powiedz kolego kiedy ostatni raz był robiony w tym ciągniku układ paliwowy, gdy układ paliwowy wymaga naprawy/ wymiany lub regulacji będzie rzucać iskrami a nawet ogniem z tłumika (widoczne szczególnie nocą przy dużym gazie) daj do sprawdzenia pompę wtryskową i wtryskiwacze to będziesz miał odpowiedz na iskry :lol:

#72 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 09:34

Wał korbowy do C-360 (widoczne szczególnie nocą przy dużym gazie)-u mnie kiedyś nocą w orce z tłumnika ogień szedł z płomieniem na 30 nawet 40 cm ale jak tłumnik zmieniłem to się naprawiło

#73 Share krzysiu101

krzysiu101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 14:30

Wał korbowy do C-360 Witam mam takie pytanie odkręciła mi się przeciw waga(pierwsza) na wale korbowym i teraz nie wiem czy będę ją w satnie założyc bez wyciągania wału i czy nie będzie trzeba dac teraz wału do ponownego wyważenia

#74 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 25 kwiecień 2010 - 14:42

Wał korbowy do C-360 to nie patrzyłeś czy da się założyć?

#75 Share krzysiu101

krzysiu101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 14:57

Wał korbowy do C-360 No wiesz niby założyc się da ale czy konieczne będzie wyważanie wału

#76 Share osio

osio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 18:49

Wał korbowy do C-360 Jeżeli nic się nie uszkodziło ani przeciwaga ani wał to myślę , że nie trzeba wywarzać. Bo na logikę to jeśli nie masz ubytku materiału i przykręcasz przeciwwage w to samo miejsce to waga będzie ta sama :D Chyba że ja czegoś niewiem :)

#77 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 26 kwiecień 2010 - 05:38

Wał korbowy do C-360 dokrecaj i po sprawie -nic sie nie stało z misa olejową?? nie rozbiło??? jesli tak dokręc moze użyj nowych srób z podłkadkami dla pewności

#78 Share panRys87

panRys87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 31 sierpień 2011 - 14:26

Wał korbowy do C-360 Witam mam pytanie odnośnie zakupu wału... Znalazłem wał produkcji polskiej z niby zrobionym 2 szlifem za 600 zł... Niech ktoś podpowie jak sprawdzić czy faktycznie on miał 2 szlif jeżeli np nie ma do niego panewek i jak zbadac jakiej on jest produkcji czy polskiej czy jakieś innej... I mam jeszcze jedno pytanie bo na allegro widziałem wał polski za 750 zł nowy ale piszą że kuty co to oznacza czy jest gorszy od nie kutego???

o taki jest:
http://allegro.pl/no...1748907629.html

Edytowany przez panRys87, 31 sierpień 2011 - 14:28.

#79 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 31 sierpień 2011 - 20:03

Wał korbowy do C-360 Tak,kuty był w chinach.A szlif to musisz miec chyba mikrometr i znać nwymiary szlifów.
Kup wał z Tyczyna lub z .Ostródy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share panRys87

panRys87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 13:00

Wał korbowy do C-360 Witam dla zainteresowanych wymiary podane są w książce "sam naprawiam c-360" :) wał już mam kupiony jednak musze panewki dokupić i mam pytanie czy kupić panewki do wału po drugim szlifie i składać, czy jeszcze przed założeniem zawieść do zakładu żeby te panewki do niego dopasowali? I mam też przeciwwagę przykręconą luźno, czy trzeba ją jakoś ułożyć i dokręcić czy po prostu dokręcić tylko...

Edytowany przez panRys87, 02 wrzesień 2011 - 13:02.