Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnie jednorzędowe.

358 odpowiedzi na ten temat

#121 Share FISH

FISH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 19:19

Sieczkarnie jednorzędowe. a nie wystarczy dobrze naostrzyć tych noży? W mex II jest ostrzałka i fajnie się ostrzą.
A tak BTW my też dziś zmęczyliśmy. Kuku wyjątkowo słaba w tym roku i do tego dziki swoje zrobiły. Zestaw kosząc: Renault 103-54 + poettinger mex II. Transport: 3P + dwa rozrzutniki dwuosiowe z burtami po 1,4 metra. Ubijanie: w kolejności U360, NH TD95D i wspomniane Renault.
Obroty jednak ustawione były na 540, bo na 1000 szło słabo. Jeździliśmy na "trójce" na 2. i 3. półbiegu. Obroty ciągnika na 2100-2200. Kukurydza bardzo dobrze rozdrobniona, ale w porównaniu do zeszłego roku jakaś mała ta pryzma....
Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnie jednorzędowe. Dzisiaj, 05:15
  •  

#122 Share marek1

marek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 12:09

Sieczkarnie jednorzędowe. [quote name='FISH' date='Sep 26 2008, 19:19 ' post='232397']
a nie wystarczy dobrze naostrzyć tych noży? W mex II jest ostrzałka i fajnie się ostrzą.
A tak BTW my też dziś zmęczyliśmy. Kuku wyjątkowo słaba w tym roku i do tego dziki swoje zrobiły. Zestaw kosząc: Renault 103-54 + poettinger mex II. Transport: 3P + dwa rozrzutniki dwuosiowe z burtami po 1,4 metra. Ubijanie: w kolejności U360, NH TD95D i wspomniane Renault.
Obroty jednak ustawione były na 540, bo na 1000 szło słabo. Jeździliśmy na "trójce" na 2. i 3. półbiegu. Obroty ciągnika na 2100-2200. Kukurydza bardzo dobrze rozdrobniona, ale w porównaniu do zeszłego roku jakaś mała ta pryzma....
[/quote

sprzedam pz 80s stan naprawde ładny

#123 Share bartek14

bartek14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 luty 2009 - 10:44

Sieczkarnie jednorzędowe. sprzedam mengele mb 400 <_<

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 luty 2009 - 13:11

Sieczkarnie jednorzędowe. a ja kupię <_< daj jakies zdjęcia :lol:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#125 Share kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 22 luty 2009 - 16:22

Sieczkarnie jednorzędowe. ja mam mengele mm jb200 podczepiam do ursusa 3512 i daje sobie rade kupilem ja w 2008 roku posiada gniotownik ziarna jak na 1ha kuku to mi wystarczy
Wielki fan case jx/new holland td

#126 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 20:35

Sieczkarnie jednorzędowe. Witam ja mam Potingera mex2 4lata i spisuje się dobrze ładnie rozdrabnia i ma nocny wentylator że do końca przyczepy samozbierającej dobija bez problemu a kolega ma czampiona to łopatą trzeba śmigać ale pierwszy rok pożyczałem krona który bardzo lekko pracował i ładnie rozdrobniał kuku pozdrawiam

#127 Share mirek maszyny

mirek maszyny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 06 maj 2009 - 18:46

Sieczkarnie jednorzędowe. A ja sprzedam Pottingera Mex OK i Mengele MB 300.
gg- 5688458 (cały czas na niewidocznym)

#128 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 07 maj 2009 - 14:12

Sieczkarnie jednorzędowe. siema potrzebuje katalog częśći do prasy KRONE KR160. Może ktoś z was posiada taki katalog. Za pomoc z góry dziękuję

#129 Share MFJD

MFJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 maj 2009 - 14:50

Sieczkarnie jednorzędowe. Warto kupić pottinger OK? Prosił bym o jakieś opinie.

#130 Share fishu

fishu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 maj 2009 - 21:00

Sieczkarnie jednorzędowe. jestem przekonany że warto.. maszyna bardzo dobrze pracująca łatwa w obsłudze i napewno na lata :P

a moge zobaczyć zdj tej OK ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share mirek maszyny

mirek maszyny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 12 maj 2009 - 21:24

Sieczkarnie jednorzędowe. http://allegro.pl/it...mengele_pz.html

#132 Share fishu

fishu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 maj 2009 - 19:48

Sieczkarnie jednorzędowe.

http://allegro.pl/it...mengele_pz.html

dobra cena jak za sieczkarnie w takim stanie.. widać ze troche obdarta i nie ma kompletnych naklejek ale sąsiad kupił w podobnym stanie miesiąc temu za 6500zł ..

#133 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 maj 2009 - 22:01

Sieczkarnie jednorzędowe. Ja mam Pottinger Mex-Ok z gniotownikiem i sprawuje się naprawdę bardzo dobrze.Dzięki gniotownikowi w 100% ziarno jest przetrącone(zdażają się wyjątki) ale co prawda C-360 ma co robić z nią.Polecam taką maszyne.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#134 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 17 maj 2009 - 09:05

Sieczkarnie jednorzędowe. A ja mam Pottinger MEX-IIK i jest to maszynka nie do zdarcia mam ją od 4 lat i poza wymianą jednego łożyska to nic przy niej nie robiłem. Dzięki gniotownikowi 90% ziarna jest uszkodzona.U mnie pracuje ona z ursusem 3512 i jest to takie minimum dla tej maszyny.A tak ogólnie to polecam ten sprzęt.

#135 Share marek1

marek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 maj 2009 - 16:54

Sieczkarnie jednorzędowe. Panowie ja uzywam sieczkarni jednorzedowej potinger ok sa to maszyny bezawaryjne godne polecenia zer jakis lancucho trybów wałków tylko 4 paski i heja .TAk sie składa ze mam obecnie na sprzedarz takowa maszyne bo posiadam dwie w cenie 6500 w super stanie z kompletem nowych nozy za wartosc 1200zł okazja .

#136 Share fishu

fishu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 maj 2009 - 19:31

Sieczkarnie jednorzędowe. wolałbym tą wyżej wymienioną .. - http://allegro.pl/it...mengele_pz.html

kupić za 5000zł niż wydawać 1500zł więcej po to zeby dostać nowe noże.. noże w tych sieczkarniach są wytrzymałe i nie widze potrzeby zeby brać komplet nowych noży.. nawet jeżeli w wypadku gdy kamień albo coś wpadnie i połamie nóz to wolałbym kupić jeden na allegro i wszystko wyjdzie taniej ;)

#137 Share massey3120

massey3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie głównie rolnictwem w szczególności maszynami ;) stąd też studiuję technikę rolniczą i leśną;)

Napisany 22 maj 2009 - 21:23

Sieczkarnie jednorzędowe. posiadam na sprzedaż sieczkarnie jednorzędową prod. polskiej "MALWA" sieczkarnia drobno kosi posiada łąńcuchy wciągające w dziobach także niema problemu z wciąganiem nawet połamanej kukurydzy.... dodatkowo dorzucam komplet nowych oryginalnych noży... może jest ktoś zainteresowany?
Mój sprzęt: Massey ferguson 3120, ursus 912, ursus 914 z turem, zetor 5211 i ursus c 330;)

#138 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 22 maj 2009 - 21:34

Sieczkarnie jednorzędowe. A te sieczkarnie Potinger mają gniotownik.Bo jeżeli tak to lepiej dać te 1500 zł i masz w pełni wykorzystaną wartość pokarmową paszy.Tylko,że trzeba mieć mocniejszy ciągnik minimum 50km,C-360 dostaje,ale idzie.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#139 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 maj 2009 - 06:33

Sieczkarnie jednorzędowe. typowy gniotownik (walce) mają tylko Mengele MB400 i Jaguar 35. reszta sieczkarni ma różnego rodzaju rozbijacze (tarki, cepy, itp)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share marek1

marek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 maj 2009 - 19:13

Sieczkarnie jednorzędowe. odnosnie pottingera to robia dobra kiszonke pod warunkiem ze ma dobre noze cepy i stalnice
wtedy 99% ziarek jest ruszonych Ja osobiscie uzywam OK mam dwie sztuki jedna idzie na sprzedarz moze ktos zainteresowany mozliwsc zobaczenia kiszonki po tej kukurydy