Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnie jednorzędowe.

358 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 21 marzec 2008 - 00:39

Sieczkarnie jednorzędowe. u mnie koszt za 1 ha z koszeniem, wozeniem, ugniatanie we wlasnym zakresie 700zl, więc inwestycja we wlasne maszyny tylko pow. 10 krów lub 1,5...2ha kuku do koszenia. Za droga maszyna na krótki sezon ;-)
Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnie jednorzędowe. Dzisiaj, 21:53
  •  

#102 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 11:27

Sieczkarnie jednorzędowe. Ja polecał bym PZ 80S ja mam i w sezonie tnie jakieś 7ha i lux idzie i dałem za nią 2400

#103 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 sierpień 2008 - 11:43

Sieczkarnie jednorzędowe. miałem jednorzędówkę Kemper sprinter i nienarzekałem. dobrze rozdrania i była bezawaryjna.zetor 8011 z womem na 1000 latał nieźle tak do 1800 obrotów silnika

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share m11031993

m11031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , internet . dyskoteki , motoryzacja

Napisany 22 sierpień 2008 - 17:30

Sieczkarnie jednorzędowe. kup sobie jednorzędówke PZ ja mam juz 6 lat tnie rocznie 5ha chodzi z zetorem 7245 ale przedtem chodziła z c360 a tak lekko chodzi ciągnik sie nie menczy nawet c330 by poszedł w niej ja jestem z niej bardzo zadowolony

#105 Share PongO

PongO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:1. Rolnictwo
    2. Muzyka (trance wszczegulnosci i pochodne)
    3.

Napisany 22 sierpień 2008 - 20:23

Sieczkarnie jednorzędowe. Mam pytanie czy ta sieczkarnia pojdzie z 360-3p http://www.allegro.p...taarup_101.html

#106 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 20:33

Sieczkarnie jednorzędowe. ja też posiadam sieczkarnię pz i jestem z niej zadowolony. mam ją nawet na sprzedaż bo w tym roku z 30ha kukurydzy i słonecznika mam zasiane i sprzedaję ją z powodu kupna samobierznej. jak by ktoś chciał to pisać

#107 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 sierpień 2008 - 21:38

Sieczkarnie jednorzędowe. sieczkarnia jednorzędowa do ilu ha jest najlepsza, np. mam ponad 8 ha kukurydzy strasznie jest mała, wys. kukurydzy miejscami nie przekracza 1 m, czy lepiej siekać kukurydze sieczkarnią samojezdną ??? W tym przypadku koszt eksploatacji sieczkarni jednorzędowej nie przekracza ceny koszenia sieczkarni samojezdnej na 1 ha ( chodzi mi tylko o paliwo).

#108 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 19:40

Sieczkarnie jednorzędowe. no to jeszcze raz jakie macie wydajności i jaka moc ciągnika ,a i jak wygląda odbiór

#109 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 22:18

Sieczkarnie jednorzędowe. Od 2 dni posiadam Kemper profi 2 rzędy ;) robilem nia tylko próbe z Ursusem 1614 i chodzi za***iscie :) a krówek jak narazie mam 10 :) w tym i przyszlym roku wycieli mi sie 7 jałowic takze do przodu i sie staram ;) hehe

#110 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 20:55

no to jeszcze raz jakie macie wydajności i jaka moc ciągnika ,a i jak wygląda odbiór

2ha w 8 godzin z haczykiem, sieczkarnia Mengele MB350, ciągnik 80KM na WOM 1000. Pole oddalone od pryzmy ~1km, zwózka ciągnik 95KM + 3x mały rozrzutnik dwuosiowy z nadstawkami (jeden tak na zapas). Generalnie wyrabiałem sie z wożeniem na styk, ale pomoc dobrych ludzi pozwoliła mi ochłonąć ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 20:59

Sieczkarnie jednorzędowe. a to jednorzędówka tak ,a ile ropy łyknie

#112 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 21:04

Sieczkarnie jednorzędowe. Tak, jak w temacie ;) 63 litry -> ~7,5 l/h i 31 l/ha

#113 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 21:10

Sieczkarnie jednorzędowe. nawet niedużo ale w końcu zapas mocy jest tylko roboty z przeczepianiem też ,dzięki

#114 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 21:26

Sieczkarnie jednorzędowe. Prędkość robocza była w garnicach 4,5-6 km/h (zmieniana wzmacniaczem), nie wiem czy to szybko czy wolno ale ciągnik czasami przykucał że trzeba nawet było redukować bieg niżej do 3,5 km/h. Generalnie jechało sie tyle ile traktor dał rade. Naostrzenie noży ma też spory wpływ na obciążenie.

#115 Share mint

mint

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 11:25

Do marcina:

Ja dla Ciebie proponuje PZ MH 80 S bardzo dobra maszyny z kółkiem podporowym wiec 60 bedzie miała lekko. Nie jest starą maszyną bo jest napędzana na pasy w 4000 tys sie zmieścisz.

Witam, czy może ktoś posiada katalog części właśnie do tej sieczkarni? byłbym bardzo wdzięczny o np. przesłanie na miala. Pozdrawiam

#116 Share FISH

FISH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 17 wrzesień 2008 - 19:50

Sieczkarnie jednorzędowe. mirasek a do zwózki nie wystarczyłby mniejszy ciągnik?
My ciągamy małe rozrzutniki z porządnymi nadstawkami 3P lub 360. Same co prawda na dużą pryzmę nie wjadą, dlatego długa linka zawsze w pogotowiu. A większemu ciągnik lepiej przeznaczyć do ubijania i ewentualnie wciągania ursusów na pryzmę.
Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

#117 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 wrzesień 2008 - 20:22

Sieczkarnie jednorzędowe. Właśnie z tego względu że mały ciągnik sam na pryzme nie wjedzie, ciągałem większym. Ugniatał DF DX 4.31 z turem.

Kiedyś woziłem Zetorem 7211, to była fajna maszynka do wskakiwania na pryzme, biegi 2 i 3 miał w jednej lini, wjeżdżałem trójką na pełnym ogniu i przed szczytem robiłem jeszcze szybkie przepięcie na dwójke aby dociągnąć do poziomego :lol: a potem niskie obroty i półsprzęgło żeby nie zerwać przyczepności. Ani razu nie zagrzebałem sie na pryzmie :) Zetora już nie ma ale miło powspominać :)

#118 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 17 wrzesień 2008 - 22:26

Sieczkarnie jednorzędowe. no właśnie, na wjazd na pryzmę trzeba mieć sposób :lol: mój ojciec jak wjeżdża to tylne koła muszą kukurydzę wrzucać górą nad siatka do rozrzutnika, inaczej się nie liczy.senior najlepiej to by całkiem bez rozpędu wjeżdżał.nie mogę ich nauczyć, że rozpęd musi byc ale tak żeby kołami kukurydzy nie zrywać, czyli podczas wjazdu puszczać gaz...

jak się w tym roku zakopali na pryźmie C360 i C330 (oba na bliźniakach) to MF z sieczkarnią przy trzecim podejściu wyciągnąłem C360 z rozrzutnikiem.po tej akcji na C330 obciążniki od tura z workiem ziemi :) na jeden rozrzutnik bliźniaki na tylną oś, a na drugi koła 400/65-15 i do końca sobie radzili...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#119 Share lukasz6140

lukasz6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 20:23

Sieczkarnie jednorzędowe. ja mam pottingera mex 2k pracuje juz 3 sezon. dorobiłem tarke od starej wilani i kułko podporowe od snopowiązałki. przez 2 sezony kosiłem c-360 ale w tym ciagała tylko przyczepy na pryzme. a kosiłem zetorem 120km :lol: . niestety musze wymienic noze bo odstajaod stalnicy i nie ma regulacji i sieczkarnia ma za cieko i coiagle rwie sruby zabezpieczajace.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 07:18

Sieczkarnie jednorzędowe. tam jest 12 kos???trochę zabulisz... :lol:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!