Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnie jednorzędowe.

358 odpowiedzi na ten temat

#301 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 05 styczeń 2014 - 22:23

Sieczkarnie jednorzędowe. Witam. Kupiłem sieczkarnię Kemper Mais Wolf (podobna do kempera super i extraktera) i mam kilka pytań:
Ile i jakiego oleju wlać do skrzyni?
Czy naciąg łańcucha jest z tyłu i polega na odpychaniu zębatki z wom? Bo mam tam na maxa i łańcuch luźny, trzeba chyba ze 2 ogniwa wyciąć,
Jak się ustawia grubość cięćia?
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnie jednorzędowe. Dzisiaj, 19:27
  •  

#302 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 15:33

Sieczkarnie jednorzędowe. Hehe weź to zezłomuj od razu. Ten łańcuch naciąga się tak jak piszesz, ale jak się troche naciągnie to za chwile będziesz wymieniał koła zebate... przerabialem to... w dodatku mój łańcuch był jakiś chiński i pół hektara wytrzymał.... a o grubości cięcia zapomnij chyba, że przez wyjmowanie noży tylko po co jak to fabrycznie grubo sieka i żadnego ziarna nie uszkodzi

#303 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:05

Sieczkarnie jednorzędowe. Mam pytanie do użytkowników Pottingera GT czy ta sieczkarnia jest godna uwagi , jak zachowuje się podczaś cięcia mokrej kukurydzy czy też zarosiałej ? Na co zwrócić uwagę podczas jej kupna?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 11 styczeń 2014 - 19:03

Sieczkarnie jednorzędowe.

Hehe weź to zezłomuj od razu. Ten łańcuch naciąga się tak jak piszesz, ale jak się troche naciągnie to za chwile będziesz wymieniał koła zebate... przerabialem to... w dodatku mój łańcuch był jakiś chiński i pół hektara wytrzymał.... a o grubości cięcia zapomnij chyba, że przez wyjmowanie noży tylko po co jak to fabrycznie grubo sieka i żadnego ziarna nie uszkodzi

Zezłomować to sobie łep możesz, słyszałem trochę o tych sieczkarniach, a poza tym sam mówisz że miałeś gó*wniany łańcuch, koła zębate? jak wsadzisz oryginalne to będą chodzić, a koszt taki jakbyś dorabiał. grubość cięcia? kilka osób mówiło że ziarko narusza, a że lecisz jak głupi na małych obrotach to się nie dziw.

Potrafisz spokojnie dyskutować?
To weź się nieco uspokój i swoim zachowaniem nie prowokuj do kłótni. Na uspokojenie +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez KRISTOFORn, 11 styczeń 2014 - 19:46.

Zetor Team

#305 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 19:30

Sieczkarnie jednorzędowe. dawno sprzedałem. to była zabawka conajwyżej uwrocia wykosić i tyle, no ale rób se jak tam chcesz

#306 Share michal97

michal97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, samochody, stare motocykle.

Napisany 11 styczeń 2014 - 22:14

Sieczkarnie jednorzędowe. bubel500 ile dałeś za Kempera? My w tamtym roku kupiliśmy sieczkarnię Pottinger Mex OK i sprawuje się świetnie. Ziarno ładnie pocięte, jakość sieczki też ładna.

#307 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 22:58

Sieczkarnie jednorzędowe. Wiesz co? Znajomy miał Poetingera, modelu nie pamiętam, ale jak kosił MTZ-em to mu tłumik się prostował.
Zetor Team

#308 Share michal97

michal97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, samochody, stare motocykle.

Napisany 13 styczeń 2014 - 23:28

Sieczkarnie jednorzędowe. Mógł mieć jakiś większy model który po prostu wymagał większej mocy. My swoją ciągamy Zetorem 7340 turbo i daje sobie radę bez problemu, no i jeszcze za sieczkarnia ciągamy przyczepę. A próbowaliśmy też trochę Ursusem 255 i radził sobie ale jakby miał tak kosić cały dzień to by miał ciężko.

#309 Share Dzigit189

Dzigit189

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 maj 2014 - 13:56

Sieczkarnie jednorzędowe. Wie ktoś może czy Ursus c-360 bedzie miał ciężko przy sieczkarni Deutz-Fahr MH 500 ?

#310 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 20:37

Sieczkarnie jednorzędowe. Witam ktoś poleci jakaś śmiało sieczkarnie jednorzędową do ciągnika c360 3p ? w której by ciągnik dobrze chodził?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share VitoCascioFerro

VitoCascioFerro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 17:48

Sieczkarnie jednorzędowe. Witam, chcialbym sie dowiedziec od ktorego plantatora moglbym kupic pare kg lisci tytoniu i po jakiej cenie, jestem z radomia i wydaje mi sie ze najlpiej bylo by mi udac sie w rejony kazimierza wiem ze tam sa takie uprawy a przynajmniej byly i genralnie dalej na lubelszczyznie. Cena do jakiej moge sie zdecydowac ba rozmowe to 30 zl/kg w miare suche liscie przefermentowane. A moze tutaj na forum jest jakis plantaotr tytoniu ktory moglby mi sprzedac 10 kg tytoniu.

#312 Share krzysiekziolo

krzysiekziolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 15:23

Sieczkarnie jednorzędowe. Witam. Jaką sieczkarnie polecacie na 3,5 ha kukurydzy, ciągnik do niej Foton 504(52KM) ewentualnie Ursus c385. Mam dylemat czy kupić jednorzędówkę, czy nająć samobieżną. W tym roku po raz pierwszy sieje kukurydzę. Teraz ma już 2m wysokości.

#313 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 18:42

Sieczkarnie jednorzędowe. O fotonie zapomnij.jeśli chcesz zrobić te robote w 2 dni. Do tego c385 można by Mex OK ewentualnie MB300 podepiąć choć czy to warto jak samobieżna załatwi Ci robote w pare godzin?

#314 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 07:01

Sieczkarnie jednorzędowe. jesli masz możliwośc bezproblemowo wynając samobieżna, czyli masz kogoś blisko kto ci by kosił i czy masz dostęp do zestawów żeby tą kukurydzę odbierac, to lepiej wynając sieczkarnie i po paru godzinach mieć sprawę załatwioną. Ale jesli nie ma kto wozić kuku na bierząco, to lepiej zainwestować w jakaś jednorzędową i powoli sobie to samemu zrobić
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#315 Share krzysiekziolo

krzysiekziolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 08:25

Sieczkarnie jednorzędowe. No właśnie się zastanawiam, bo 3 dobre przyczepy mam do odwożenia z ciągnikami + Ostrówek do rozgarniania. Ale nie wiem jak to będzie, bo znajomy ma Claasa 6cio rzędowego i to idzie jak burza tylko jak to wszystko zdąrzyć ugnieść jak on tak szybko kosi??

#316 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 08:43

Sieczkarnie jednorzędowe. najwyżej musiął by trochę poczekać, szczególnie przy końcu pryzmy bo wtedy jest najgorzej ubijać. ale jeśli masz możliwośc wynajęcia to raczej się nie zastanawiaj tylko korzystaj. Ja mam swoją jednorzędową i koszę sobie spokojnie razem ze szwagrem. 1,5ha w ciągu dnia na sopkojnie skosimy.

#317 Share krzysiekziolo

krzysiekziolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 16:33

Sieczkarnie jednorzędowe. No to jednak nie jest tak źle jednorzędówką. Tylko żeby dobrą trafić, żeby się nie psuła od razu, bo wtedy to szlak trafi.

#318 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 06:30

Sieczkarnie jednorzędowe. Ja ze szwagrem robimy tak, że ja ciągle kosze i dowoże zielonke, a on w ty czasie rozgarnia ją i ubija.Masz kolego racje, ale nawet wynajęty sprzęt ma prawo się zepsuc w trakcie koszenia. Na to nie ma reguły

#319 Share krzysiekziolo

krzysiekziolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 12:14

Sieczkarnie jednorzędowe. A czy jednorzędówką da radę, żeby jechać przyczepą z boku i nie przeczepiać?? Bo to by było jeszcze prędzej jak bym cały czas kosił, a bracia by tylko podjeżdżali jak do samobieżnej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 lipiec 2014 - 12:30

Sieczkarnie jednorzędowe. Ja w swojej mam mocowanie żeby rura była właśnie na bok, więc powinno się dać tak kosić, aczkolwiek jeszcze tak nie próbowałem