Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnie jednorzędowe.

358 odpowiedzi na ten temat

#241 Share adamstanczyk

adamstanczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 22:22

nie spotkałem się z czymś takim ja mam petingera mex 2 s i fortschritta E 281 C kosze samobieżną jednorzędówke nie używam sąsiedzi tylko sobie porzyczają

ja mam Potingera mex rotacjon i już 9 sezon i chodzi bez zarzutów Na sezon kosi się 9 h pracuje 60ka dziennie 1 ha roztaw miedzyrzędzi 47 cm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnie jednorzędowe. Dzisiaj, 07:59
  •  

#242 Share zetor7340z

zetor7340z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 14:06

Sieczkarnie jednorzędowe. jaka jest dobra sieczkarnia rzeby się nie zapychała tu gdzie wchodzi mam pottinger mex 2 i jak jest zielsko to staje

#243 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 styczeń 2012 - 14:20

Sieczkarnie jednorzędowe. mengele 350 jak masz ostre noze to nic ci nie stanie zielsko scina i leci z kukurydza. ogólnie wszytkie mengelki tak maja bo maja noze odpowiedniego kształtu i stlnice a w p[otingerze sa chyba dyski jak kojarze podobnie miałem kiedys w claasie i to tez sie zapychało i rzucało po kilka łodyg. a mengele idzie płynnie i wtedy ciagnik mnij dostaje po du...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 17:33

Sieczkarnie jednorzędowe. Też moge polecić mengele mb350- sieczkarnia lekko idzie z 80km ciągnikiem i wydajniej niż dawniej krone (toporowa) :blink:
Wady tej sieczkarni to wałek 1000obr/min no i jest ciężka. Najlepiej jak byś znalazł taką z wymienną tarką

#245 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 19:11

Sieczkarnie jednorzędowe. sa tez na 540 :) ja taka miałem ale miałem wspawana tarke :(

#246 Share kws

kws

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 12:37

Sieczkarnie jednorzędowe. co myslicie o tych zaczepianych ? pracuje kto takimi modelami http://allegro.pl/si...2081198463.html

#247 Share matursus330

matursus330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 luty 2012 - 18:35

Sieczkarnie jednorzędowe. Witam! Ma ktoś z was sieczkarnię jednorzędową new holland 707? Jak z awaryjnością i częściami do niej?

#248 Share radek151

radek151

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 marzec 2012 - 09:58

Sieczkarnie jednorzędowe. Witam! Zastanawiam się nad zakupem jednorzędówki i chciałem się poradzić która będzie lepsza? Mam na oku POTTINGERA MEX 2 lub MENGELE mb350. Najlepiej gdyby wypowiedzieli się użytkownicy zarówno jednej jak i drugiej. Chciałbym wiedzieć jak one się sprawują, jak wygląda sprawa rozdrabniania kukurydzy itd. :)

#249 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 11:29

Sieczkarnie jednorzędowe. Ja mam mengele mb290. W zasadzie bardzo podobna tylko napęd przekazywany łańcuchem a nie wałkiem. Spisywała się bardzo dobrze. Cieła idealnie, dużo lepiej niż niejedna samojezdna, także mogę ją polecić. Oczywiście dużo zależy od stanu maszyny. Pewnie niedługo bedę ją sprzedawał bo już krówek nie mam to stoi nieużywana.

#250 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 12:15

Sieczkarnie jednorzędowe. 290 i 350 to całkiem inne sieczkarnie. 290 bedzie bardzo podobna do mex-a a 350 ma taki sam sytem ciecia jak w samobieznych czyli beben tnacy a nie toporowy. Dzieki temu 350 jest bardzo wydajna jak podpisac do niem odpowedni ciagniki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share radek151

radek151

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 marzec 2012 - 13:18

Sieczkarnie jednorzędowe. No u mnie będzie chodziła ewentualnie pod 912 bo 16145 nie zamierzam podpinać do sieczkarni;)

#252 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 15:21

Sieczkarnie jednorzędowe. Czy ktoś ma może model Mengele mb 400 microspit? kiedyś natknołem sie na taki model na allegro i było zdjecie na którym było widać gniotownik podobny do sieczkarni samojezdnej, i tu moje pytanie co do jakości sieczki widział może ktoś? jak wypada w porównaniu z mb 350 turbo?

Edytowany przez zetor10045, 11 marzec 2012 - 15:21.

#253 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 16:42

Sieczkarnie jednorzędowe. Do 350 912 bedzie w miare ładnie chodziła tylko troszke mało biegów ale cos dobierzesz :)

Jedna osoba w okolicy ma taka 400:) Wiem ze gniotnik w 2010 musieli rozkładac bo sie zapychało za mokra była bo był mokry rok nie wiem jak w ubiegłym sezonie. Jesli chodzi o budowe to jest to 300 + gniotownik.

#254 Share Rafalwwl

Rafalwwl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 18:51

Sieczkarnie jednorzędowe. Witajcie podobno jest gdzieś na forum jakoś nie znalazłem a szukałem żeby nie było :) Z racji ze jako pierwsi na wsi :D mamy zamiar zasiać kukurydzy około 1h maks jak na początek, powiedzcie Mądrzy ludzie co kupić do c360? bo ja czytam Wasze posty, te mądre i te mniej, i nie wiem co.. Przez najbliższe 4 lata tylko 60-tka będzie. Oglądałem z ojcem jakąś starą classa z małymi rozdzielaczami czy jakoś to się zwie, gość kosił nią 2 h przez 4 lata, sprzedaje bo kupują wszyscy na wsi samojezdną. Ojciec teraz znalazł jakiegoś większego classa i jest głupio uparty na niego a w ogóle się nie zna... Z tego co zdążyłem przeczytać mengelkę 200 inni tu piszą ze na innych też daje radę. Ale obawiam się czy to dawanie rady nie wychodzi bokiem dla traktora/./ jakby ktoś mógł nie wiem na allegro czy innym portalu luknąć i wysłać mi linka itp byłby wdzięczny-może ktoś na forum ma co będzie dobrze chodziło z 60 ? Jeżeli coś to dajcie znać czy tu czy na gg.Dzięki z góry

#255 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 18:59

Sieczkarnie jednorzędowe. kup sobie mengele 200, 220, 280, lub potingera mex I lub II i bedziesz kosił bez problemó szybciej wolniej ale wykosisz :) 1ha to nawet c360 w dzien wyrabiesz :) Ja bym claasa odpuscił miałem kiedys jaguara 30 i nie było to zbyt dobre :) Preferuje mengele

#256 Share Rafalwwl

Rafalwwl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 19:34

Sieczkarnie jednorzędowe. o taka odpowiedź to konkret:) własnie tego classa co oglądaliśmy to taki stary był ale na kółeczku :P i qq rozdrabniało super, nie wiem jak z wyrzutem ale gość normalny chłop nie handlarz, nie wiem jaki nawet to model;/

#257 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 22:13

Do 350 912 bedzie w miare ładnie chodziła tylko troszke mało biegów ale cos dobierzesz :)

Jedna osoba w okolicy ma taka 400:) Wiem ze gniotnik w 2010 musieli rozkładac bo sie zapychało za mokra była bo był mokry rok nie wiem jak w ubiegłym sezonie. Jesli chodzi o budowe to jest to 300 + gniotownik.

Ta sieczkarnia pracuje z renault? ;) bo mi sie coś tak o uszy obiło :) zastanawia mnie jakośc sieczki z takiej 400, to chyba taka zamiana z 350turbo nie bardzo miała by sens.

#258 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 22:25

Sieczkarnie jednorzędowe. powinna z proxima :) bo to Woźniaków a pewnie renówka okazyjnie bo ma swoje 2szt. polskie :) Mysle ze wielkiego sensu nie ma tyle ze młodsze.

#259 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 22:11

Sieczkarnie jednorzędowe. A to nawet widziałem jak kosili w tym roku proximą, ale sie nie przygladalem, kosili jak dobrze pamietam już 3 września, czyli wcześnie, w dzień Cezara wesela :P tak tylko trafiliśmy przypadkiem na allegro na taką i chciałem zaczerpnąc informacji ;) z resztą z tego co widze mało ich jest i cena ok 10tys? dla mnie sporo , nasza 350 kosztowała chyba 5,5 tys a wieć róznica jest. trzeba troche inwestowąc w nią bo juz troche wykośiła, i chodzi dalej :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 09:23

Sieczkarnie jednorzędowe. Mam do sprzedania pottingera mex gt w idealnym stanie, zadbana, mało kosiła, jak ktoś jest zainteresowany to pisać na gg lub pw. Sprzedaję bo chce kupić samobieżną.