Polecane posty

bubel500    4

Witam. Kupiłem sieczkarnię Kemper Mais Wolf (podobna do kempera super i extraktera) i mam kilka pytań:

Ile i jakiego oleju wlać do skrzyni?

Czy naciąg łańcucha jest z tyłu i polega na odpychaniu zębatki z wom? Bo mam tam na maxa i łańcuch luźny, trzeba chyba ze 2 ogniwa wyciąć,

Jak się ustawia grubość cięćia?


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Hehe weź to zezłomuj od razu. Ten łańcuch naciąga się tak jak piszesz, ale jak się troche naciągnie to za chwile będziesz wymieniał koła zebate... przerabialem to... w dodatku mój łańcuch był jakiś chiński i pół hektara wytrzymał.... a o grubości cięcia zapomnij chyba, że przez wyjmowanie noży tylko po co jak to fabrycznie grubo sieka i żadnego ziarna nie uszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Mam pytanie do użytkowników Pottingera GT czy ta sieczkarnia jest godna uwagi , jak zachowuje się podczaś cięcia mokrej kukurydzy czy też zarosiałej ? Na co zwrócić uwagę podczas jej kupna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Hehe weź to zezłomuj od razu. Ten łańcuch naciąga się tak jak piszesz, ale jak się troche naciągnie to za chwile będziesz wymieniał koła zebate... przerabialem to... w dodatku mój łańcuch był jakiś chiński i pół hektara wytrzymał.... a o grubości cięcia zapomnij chyba, że przez wyjmowanie noży tylko po co jak to fabrycznie grubo sieka i żadnego ziarna nie uszkodzi

Zezłomować to sobie łep możesz, słyszałem trochę o tych sieczkarniach, a poza tym sam mówisz że miałeś gó*wniany łańcuch, koła zębate? jak wsadzisz oryginalne to będą chodzić, a koszt taki jakbyś dorabiał. grubość cięcia? kilka osób mówiło że ziarko narusza, a że lecisz jak głupi na małych obrotach to się nie dziw.

 

Potrafisz spokojnie dyskutować?

To weź się nieco uspokój i swoim zachowaniem nie prowokuj do kłótni. Na uspokojenie +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez KRISTOFORn

Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

dawno sprzedałem. to była zabawka conajwyżej uwrocia wykosić i tyle, no ale rób se jak tam chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal97    92

bubel500 ile dałeś za Kempera? My w tamtym roku kupiliśmy sieczkarnię Pottinger Mex OK i sprawuje się świetnie. Ziarno ładnie pocięte, jakość sieczki też ładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Wiesz co? Znajomy miał Poetingera, modelu nie pamiętam, ale jak kosił MTZ-em to mu tłumik się prostował.


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal97    92

Mógł mieć jakiś większy model który po prostu wymagał większej mocy. My swoją ciągamy Zetorem 7340 turbo i daje sobie radę bez problemu, no i jeszcze za sieczkarnia ciągamy przyczepę. A próbowaliśmy też trochę Ursusem 255 i radził sobie ale jakby miał tak kosić cały dzień to by miał ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzigit189    0

Wie ktoś może czy Ursus c-360 bedzie miał ciężko przy sieczkarni Deutz-Fahr MH 500 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oficer998    1

Witam ktoś poleci jakaś śmiało sieczkarnie jednorzędową do ciągnika c360 3p ? w której by ciągnik dobrze chodził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym sie dowiedziec od ktorego plantatora moglbym kupic pare kg lisci tytoniu i po jakiej cenie, jestem z radomia i wydaje mi sie ze najlpiej bylo by mi udac sie w rejony kazimierza wiem ze tam sa takie uprawy a przynajmniej byly i genralnie dalej na lubelszczyznie. Cena do jakiej moge sie zdecydowac ba rozmowe to 30 zl/kg w miare suche liscie przefermentowane. A moze tutaj na forum jest jakis plantaotr tytoniu ktory moglby mi sprzedac 10 kg tytoniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaką sieczkarnie polecacie na 3,5 ha kukurydzy, ciągnik do niej Foton 504(52KM) ewentualnie Ursus c385. Mam dylemat czy kupić jednorzędówkę, czy nająć samobieżną. W tym roku po raz pierwszy sieje kukurydzę. Teraz ma już 2m wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

O fotonie zapomnij.jeśli chcesz zrobić te robote w 2 dni. Do tego c385 można by Mex OK ewentualnie MB300 podepiąć choć czy to warto jak samobieżna załatwi Ci robote w pare godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

jesli masz możliwośc bezproblemowo wynając samobieżna, czyli masz kogoś blisko kto ci by kosił i czy masz dostęp do zestawów żeby tą kukurydzę odbierac, to lepiej wynając sieczkarnie i po paru godzinach mieć sprawę załatwioną. Ale jesli nie ma kto wozić kuku na bierząco, to lepiej zainwestować w jakaś jednorzędową i powoli sobie to samemu zrobić


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam, bo 3 dobre przyczepy mam do odwożenia z ciągnikami + Ostrówek do rozgarniania. Ale nie wiem jak to będzie, bo znajomy ma Claasa 6cio rzędowego i to idzie jak burza tylko jak to wszystko zdąrzyć ugnieść jak on tak szybko kosi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

najwyżej musiął by trochę poczekać, szczególnie przy końcu pryzmy bo wtedy jest najgorzej ubijać. ale jeśli masz możliwośc wynajęcia to raczej się nie zastanawiaj tylko korzystaj. Ja mam swoją jednorzędową i koszę sobie spokojnie razem ze szwagrem. 1,5ha w ciągu dnia na sopkojnie skosimy.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jednak nie jest tak źle jednorzędówką. Tylko żeby dobrą trafić, żeby się nie psuła od razu, bo wtedy to szlak trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Ja ze szwagrem robimy tak, że ja ciągle kosze i dowoże zielonke, a on w ty czasie rozgarnia ją i ubija.Masz kolego racje, ale nawet wynajęty sprzęt ma prawo się zepsuc w trakcie koszenia. Na to nie ma reguły


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy jednorzędówką da radę, żeby jechać przyczepą z boku i nie przeczepiać?? Bo to by było jeszcze prędzej jak bym cały czas kosił, a bracia by tylko podjeżdżali jak do samobieżnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja w swojej mam mocowanie żeby rura była właśnie na bok, więc powinno się dać tak kosić, aczkolwiek jeszcze tak nie próbowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Zależy jaka to sieczkarnia. W mojej jest taka możliwośc żeby przestawić rure na boczny wysyp i jechac z przyczepą obok


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

psss ale macie pomysły... jeździć przyczepa obok jednorzędówki tak jakby przepiecie przyczepy trwało pół godziny. Szkoda paliwa na takie eksperymenty bo nic nie zyskasz w ten sposób. Napełnienie porządnej przyczepy to masz ponad 20 min.... w tym czasie to zawozisz pełną przyczepe, wracasz z pusta i gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I przy każdym odczepianiu chlup olej z gniazda. Tak się wydaje, ale to się sporo marnuje. Ja w tym roku przy orkanie jeździłem z boku, idzie prędzej i olej się nie marnuje. Kosiłem trawę z lucerną na kiszonkę orkanem 1,1m, i właśnie 2 przyczepy z boku na zmianę. 2,30 ha w 11 godzin poszło, więc chyba wynik nie najgorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No argument z olejem dobry.... litr oleju choby 10zł (a może kieliszek go wyleci za każdym razem) a za ile paliwa w czasie tej roboty przepalisz jeżdząc koło sieczkarni? U mnie sie rozrzutnikami wozi to akurat aspekt oleju mnie zaskoczył :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez wojcat
      Dzień dobry,
       
      Czy możliwe jest koszenie z zamkniętym zbiornikiem lexionem 530 z 2007 roku? Nikt nie potrafi udzielić mi takiej odpowiedzi, gdyż nikt nie próbował. Ktoś wie może?


       
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj