Polecane posty

pioter    46

ja dzisiaj wyjechałem swoją MB.robiłem 3h i rozleciało się łożysko i robiłem ją prawie 9h we dwóch...rozebrałem wszystko co się da-nie ruszane tylko przekładnie i wirnik.w sumie wymieniłem 6 łożysk, a wszystko przez mycie po sezonie.łożyska są przeważnie w zaglębieniach i stoi w nich woda...mam nadzieje że wytrzyma przez 8ha, to już chyba jej ostatni sezon u mnie....


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Ja mam kempera exaktera i do tej pory wszystko było dobrze, ale w obecnym szonie zepsuła mi się 3X (wykosiła ok.1,6ha). Poszła mała zębatka napędowa. Na oryginalnej kosiła ładnych kilka lat, lecz w tym roku musiałem dorabiać zamiennik (oryginału nigdzie nie moge dostać). Problem w tym, że "zamiennik" psuje się średnio co 7 przyczep :angry:

Czy nie wiecie gdzie moge dostać taką oryginalną zębatkę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja mam sieczkarnie Zweegers pracuje na 12ha rocznie mojch jest 6ha dałem za nią chyba z 3000tyś ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja mam pół (współwłasność) Mengele MB350 Turbo na wom 1000 z tarką, pracowała bardzo ładnie (ziarnka ruszone, liście pocięte) ale przydały by sie teraz nowe noże, choć to nie mój problem bo nią nie pracuje już 3 sezon i tylko wspólnik ją męczy. Poszedłem po rozum do głowy i wole zapłacić koledze z 4-rzędową samobierzną i 4ha zrobić w 4 godziny a nie katować ciągnik non stop przez dwa dni, co wychodzi drożej i mniej zdrowo. 3ha nie da rady zrobić jednorzędówką w jeden dzień, chyba że w dobe... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zależy jaka duża kukurydza :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmnemonic    1

Mirasek ma racje 3 ha w jeden dzien nie da sie zrobic, a robiąc 2 ha ciągnik ładnie dostaje. I wszystko strasznie długo trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

a co to od wydajnej samobieżnej to sama się zwiezie. U nas ciężko byłoby zebrać ludzi do wożenia a jednorzędówką spokojnie przez dzień 2 ha sam utnę, rozładóję i ubiję.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Tak czytam wasze posty i zastanawiam się jak to możliwe, zeby wykosić 2ha jednorzędówką w ciągu jednego dnia :P

W tym roku kosiłem zestawem c360+kemper exakter i w ciągu dnia (od 8.00 do 21.00) wykosiłem ok.1ha (może nawet nie cały). Jechałem cały czas 1 terenową, bo szybciej się nie dało. Baa! Trafiały się takie rządki, ze miejscami trzeba było jechać na półsprzęgle, bo kukurydza była tak gęsta i duża, że spadały obroty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

to gratuluje kukurydzy. ile miała?? 4m?? :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Ja tnę PZ MH80S traktorem 90km i przyczepy nie odpinam do rozładunku - wywracam do tyłu - a najlepiej ubija się gdy kilka razy przejedzie się z pełną przyczepą. żeby dokładniej ubić co jakiś czas jeżdzę traktorem bez przyczepy.

Na koniec odpinam sieczkarnię i jeżdzę z pełną przyczepą. Na koniec samym traktorem - z włączonym na sztywno napędem - jeżdzę w poprzek ( to jest najstraszniejsza część operacji :P ).


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirmnemonic    1
Tak czytam wasze posty i zastanawiam się jak to możliwe, zeby wykosić 2ha jednorzędówką w ciągu jednego dnia :P

W tym roku kosiłem zestawem c360+kemper exakter i w ciągu dnia (od 8.00 do 21.00) wykosiłem ok.1ha (może nawet nie cały). Jechałem cały czas 1 terenową, bo szybciej się nie dało. Baa! Trafiały się takie rządki, ze miejscami trzeba było jechać na półsprzęgle, bo kukurydza była tak gęsta i duża, że spadały obroty :D

Trzeba siać co 70 i siewnikiem dobrym to nie będzie lasu. U mnie 7211 + Pottinger Mex Ok i 2 ha w dzień leciało. Obecnie maszyna na emeryturze pomostowej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a co to od wydajnej samobieżnej to sama się zwiezie. U nas ciężko byłoby zebrać ludzi do wożenia a jednorzędówką spokojnie przez dzień 2 ha sam utnę, rozładóję i ubiję.

Ja mam inną sytucaje, organizuje sie z ludźmi z mojej i sąsiedniej wioski w silną ekipe i możemy w ciągu jednego dnia zrobić kuku w dwóch gospodarstwach i jeszcze po wszystkim dobrze sie napić :P Kiedyś robiłem jednorzędówka razem z ojcem i sąsiadem ale naprawde szkoda czasu, paliwa i ciągnika...

 

jeżdzę w poprzek ( to jest najstraszniejsza część operacji :P ).

Najfajniejsza :) Tylko nie czepiaj do tego żadnych obciążników z tyłu na TUZ bo już raz widziałem Hurlimann'a stojącego pionowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ja widziałem jak C-330 tak pionowo jechała na pryzmę i wjechała... :P

 

to masz dobrze...ja nawet ojca nie mogę przekonać do samobierznej a co dopiero sąsiadów...jak się później rozliczacie??

 

ja już sobie troche pojeździłem :P

wychodzi mi 1ha w 5h.pole 700m, dwa rozrzutniki,po końcach przeczepiam,kuku ma śrenio 3m,jeżdzę z prędkością 4,3 i 5,4km/h,obroty mam na 540E.150l wypaliłem w 15h czyli 10l na h i 50 na ha...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
jak się później rozliczacie??

Wozaki i gniotacze na zasadzie odrobku, do tych którzy pracowali u mnie jade i odrabiam, każdy sieje podobne ilości, oczywiście wiadomo że jeden może spali troche więcej paliwa od drugiego ale mamy dobre układy i takie szczegóły sie pomija. Ewentualnie można komuś oddać paliwo które zużył jeśli z jakichś przyczyn nie ma możliwości odrobku. Za sieczkarnie każdy płaci normalnie jak za usługe. Taki układ wydaje mi sie najlepszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Tylko nie czepiaj do tego żadnych obciążników z tyłu na TUZ bo już raz widziałem Hurlimann'a stojącego pionowo :P

a gdzie bym przyczepił żeby nie zawadzić o ziemię, wtedy byłaby dopiero katastrofa bo kto by to ruszył.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabos    0

Ja mam pottingera mex II K Chodzi jak rakieta (musi byc zapięta do ciągnika > 70km). W tym roku mam do ścięcia u siebie ponad 8 ha i jak dobrze pójdzie to skoszę ją w 3 dni a kukurydza ma średnio ponad 3 m i naprawdę jest ładna. Jak ładnie idzie to dwa rożrzutniki 6 t nie mogą nadożyc z odwozem ( pole 500m od pryzmy). Ja za swoją sieczkarnię dałem dwa lata temu 6,5 tys ale warto było prawie nówcia nie śmigana. Do 15 ha kukurydzy tylko jednorzędówka ! Chociaż ja to zastanawiam się nad czymś większym najchętniej claasik z kemperem, zawsze można parę groszy zarobi no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Większa, to niedawno widziałem gdzieś - chyba na Allegro, ale głowy bym nie dał - bezrzędowego Kempera 1200 za 15 tysięcy.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja w sobotę kosiłem kukurydzę zestawem Zetor 7011 + Mengele MB280. Ciagnik spisywał się dobrze, tylko na największej kukurydzy lekko zchodził z obrotów. Do sieczkarni doczepiony mam rozrzutnik albo przyczepę. Nie jest to za wygodne, ale C-330 ugniatała kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a dospawałeś zaczep niżej żeby przypiąć rozrzutnik?? Bo na oryginalnym to sobie tego nie wyobrażam.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a u mnie sie tak męczyli 2 sezony...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
a dospawałeś zaczep niżej żeby przypiąć rozrzutnik?? Bo na oryginalnym to sobie tego nie wyobrażam.

Na początku gdy kosiłem na próbę w piątek przypiąłem na oryginalny, ale gdzie tam... To nie była robota. Przyczepa to jeszcze ujdzie, ale rozrzutnik, ma za krótki i za nisko uczepiony zaczep. Wieczorem zdecydowałem się przyspawac inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

to tak jak ja. Oryginalnego nie używam :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez wojcat
      Dzień dobry,
       
      Czy możliwe jest koszenie z zamkniętym zbiornikiem lexionem 530 z 2007 roku? Nikt nie potrafi udzielić mi takiej odpowiedzi, gdyż nikt nie próbował. Ktoś wie może?


       
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj