Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam z 364 i jest zapas mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

mam mex II i tylko koszę dla krów we wrześniu, przyczepa ok 15min


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do mojej są ale całkiem drogie. Ogólnie robiłem swoją kiszonkę z 4 ha przez jakieś 4 czy 5 lat. Ale w tym roku sobie odpuszczam. Za bardzo dostaje po du***e ta sieczkarnia. Stalnica 320 zł, kamień do ostrzenia chyba 200, remont przekładni od walców też chyba 300... W Łęczycy iw kutnie części były tylko w agromie ale za to od ręki. Znajomy ma jakąś zachodnią to obudowy przekładni nie miał szans dostać tylko wstawiał inna przekładnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Co może dawać regulacja docisku wałków wciągających w Mengele MB300? przednie wałki wciągające są na sztywno zamocowane a jeden z tylnich co chodzi koło noży dociskany jest spreżyna do drugiego i te sprężyne można zamocować w 3 otworach co daje wg mnie regulacje docisku ale po co ? Może ma ktoś instrukcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    401

Hehe weź to zezłomuj od razu. Ten łańcuch naciąga się tak jak piszesz, ale jak się troche naciągnie to za chwile będziesz wymieniał koła zebate... przerabialem to... w dodatku mój łańcuch był jakiś chiński i pół hektara wytrzymał.... a o grubości cięcia zapomnij chyba, że przez wyjmowanie noży tylko po co jak to fabrycznie grubo sieka i żadnego ziarna nie uszkodzi

co ty gościu pitolisz jak tam jest płynna regulacja długoci cięcia.. nie wiem a się wypowiem xD od kilku mm do 1cm możesz ustawić!!! jakoś ja koszę rocznie do 3ha od ponad 15lat i wszystko jest ok z łańcuchem xD ciężko spotkać nie uszkodzone ziarko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zrób zdjęcia tej regulacji i pokaż... tak samo pokaż zdjęcie rej świeczki bo chyba o innych maszynach mówimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

SPRZEADAM     MENGELE MB300 stan bardzo dobry, po wymianie łożysk, 12 łapek wyrzucających (nowe), noże w dobrym stanie. Info na PRiw.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    401

zrób zdjęcia tej regulacji i pokaż... tak samo pokaż zdjęcie rej świeczki bo chyba o innych maszynach mówimy

ja mam Fahr mh48 jest na licencji Kemper super i tam wysuwasz noże siekające albo je chowasz oczywiście musisz opuścić stalnice żeby nie było szpary bo bedzie rwalo liście

miałem już ustawione na 5mm ale za wolno to szło teraz mam na 7-8mm min 3:56 tam trochę widać o co mi chodzi musial bym iść do garażu i robić foty..

 wolno koszone bo silnik miał z 60mth od remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

ja mam  mengele 280 i   jest    super ne narzekam  nie nadarzaja z  przyczepami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Identyko MEngele MB300, przyjeżdzaj i kupuj odemnie Mengele mb300 oddam za 3,5tys, w bardzo dobrym stanie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTeam93    12

Witam mam sieczkarnie pottinger mex 2 bez kamienia (jeszcze u poprzedniego właściciela zostało to popsute) i mam pytanie czy z kamieniem sieczka jest lepiej pocięta czy zostają liście, pytam ponieważ nie wiem czy warto inwestować w to ponieważ koszt nowego orginalnego kamienia to koszt 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Witam zastanawiam sie nad kupnem sieczkarni jednorzedowej jaką polecacie do c360.Mam na oku sieczkarnie class 25 Jaguar co powiecie o niej?


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolba77    0

Witam,

poszukuję części do Sieczkarni Claas Jaguar 860.

Dokładniej do gardzieli. 

Walce podające, skrzynie przekładniowe, itp.

Ma ktoś z Was może informacje gdzie mogę je znaleźć?

Może ktoś prywatnie sprzedaje?

będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Gdzie kupic czesci do mengele mb 300 w lubelskim jak najblizej łecznej? Pytam sie bo w okolicznycz malych sklepach nic nie ma (jeden sprzedawca nie wiedzial co to jest mengele) niby w internecie cos tam jest ale malo .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez wojcat
      Dzień dobry,
       
      Czy możliwe jest koszenie z zamkniętym zbiornikiem lexionem 530 z 2007 roku? Nikt nie potrafi udzielić mi takiej odpowiedzi, gdyż nikt nie próbował. Ktoś wie może?


       
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj