Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontrolka ładowania akumulatora

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 13 wrzesień 2008 - 20:31

Kontrolka ładowania akumulatora Mam pytanie czy we wszystkich Belarusach tak jest.
Ujmując gazu zapala się lampka od ładowania a wskazówka niby jest na zielonym to jest na ok. 1000 obrotów i póżniej znów gaśnie,a czasami to na 800 obrotach przy włączonych światłach też się zapala.Czekam na wasze opinie i spostrzeżenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontrolka ładowania akumulatora Dzisiaj, 05:54
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 21:44

Kontrolka ładowania akumulatora Jak dla mnie to raczej nie jest to właściwe. Takie rzeczy przy alternatorach nie powinny mieć miejsca.
Od dawna masz tak?? Sprawdz naciąg paska klinowego.
A nie masz później problemu z rozruchem??
Profilaktycznie w wolnej chwili przeczyść dostepne styki przy alternatorze oraz klemy na akumulatorze jak i mase alternatora.
Najwięcej powiedział by nam pomiar napiecia w róznych obrotach i przy różnym obciazeniu.

#3 Share Jozeph

Jozeph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 07:09

Kontrolka ładowania akumulatora My też tak mieliśmy. Pasek sie rozciągną :angry:

#4 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 14 wrzesień 2008 - 08:12

Kontrolka ładowania akumulatora Jeżeli naciąg paska jest dobry i nie ma luźnych połączeń na przewodach, to stawiam na uszkodzoną diodę, najprawdopodobniej diodę wzbudzenia. W takim wypadku alternator jeszcze wyrabia z napięciem, ale do czasu aż nie polecą następne diody.

#5 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 14 wrzesień 2008 - 12:12

Kontrolka ładowania akumulatora Pasek jest naciągnięty. Ładowanie jest napewno dobre bo po rozłączeniu akumulatorów światła się świecą na wolnych obrotach wydaje mi się że to zegar jest przyczyną.

#6 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 14:23

Kontrolka ładowania akumulatora Ale w jaki sposób zegar jest przyczyna skoro on niby dobrze pokazuje a to kontrolka robi dyskoteke- znaczy sie zaswieca sie. Zegar nie ma nic z zaświecaniem się kontrolki, to znaczy on tylko pokazuje napięcie w układzie ale go nie tworzy.
A jakie napiecie pokazyje przed odpaleniem ciągnika, a i przy wyłaczonym zasilaniu czy wskazówka opada na koniec skali??
Może masz dwa problemy. Jeden to zaswiecanie sie kontroli co mówi nam o niskim napieciy ładowania
Oraz źle pokazujacy wskaźnik który powinien w momecie zamrugania kontrolki pokazac nirzsze napiecei a tego nie robi.

Ja bym szukał lużnego styku przy regulatorze, ładowac bedzie dobrze ale styk co idzie do kontrolki od 3diod wzbudzenia jest lużny i przerywa.
A tak wogóle to jaki to dokładnie alternator.

#7 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 grudzień 2008 - 13:28

Kontrolka ładowania akumulatora Tak tylko czy ten wskaźnik jest wystarczająco szybki aby zareagować na chwilowy spadek napięcia? Chociaż nawet przy krótkotrwałym spadku wskazówka powinna minimalnie drgnąć. Tak sobie tylko teoretycznie myślę. Jeżeli nie mam racji niech ktoś mnie poprawi.

#8 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 05 grudzień 2008 - 15:38

Kontrolka ładowania akumulatora Mi się wydaje ,że tak być nie powinno bo mi to kontrolka ładowania świeci tylko jak jest zgaszony.

#9 Share jabko838

jabko838

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:14

Kontrolka ładowania akumulatora panowie ja mam podobny problem przy niskich obrotach też mi się zapalała kontrolka to nic nadzwyczajnego rozmawiałem z sąsiadem ma drugiego ruska to normalne ale idąc dalej u mnie ta kontrolka teraz wogóle nie gasnie ładowanie jest na normalnym poziomie tzn.14.4w. sprawdzałem, wskaznik na pulpicie też tak pokazuje a kontrolka nie gasnie czy to na 1000 obrotów czy na 2000 czy ktoś może pomóc?

#10 Share mchammer

mchammer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:33

Kontrolka ładowania akumulatora Ja w swoim mam podobnie, że po odpaleniu mi się tak bardzo leciuteńko jarzy, a ładuje dobrze i jak poprzednik pisał też na poziomie 14,4.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:52

Kontrolka ładowania akumulatora O jakim ciągniku rozmawiamy?
Rolnik z powołania :-)

#12 Share zulus

zulus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 17 luty 2010 - 21:40

Kontrolka ładowania akumulatora przy chłodnicy jest regulator napięcia tam siedzi bezpiecznik wymień i o.k

#13 Share MarcinO10

MarcinO10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 18 luty 2010 - 20:08

Kontrolka ładowania akumulatora Posiadam Belarusa 820 z 90 roku. Od kilku miesięcy mam problem z ładowaniem drugiego akumulatora (rozruch na 24V). Alternator jest sprawny (rozłączenie masy - światła ziałają). Po prostu pierwszy aku jest ładowany (ten od hebla) a drugi nie. Objawy są takie: ciągnik odpala elegancko, odpalę go tak kilka razy w ciągu dnia, później tak samo jeszcze kilka dni. Do momentu kiedy przekręcenie kluczyka skutkuje "tępym hełt..". Lecę po prostownik (oczywiście gdy nie jestem na polu, bo wtedy jest trochę gorzej). Podładuję drugi akumulator i mam spokój na jakiś czas. Obawiam się, że takie działanie źle skończy się dla akumulatora.
Jak w tym ciągniku jest rozwiązane ładowanie? Bo przecież mamy tu 2 akumulatory po 12V. i nie są one spięte równolegle.
Przeglądałem kable w instalacji ale nie potrafię określić gdzie jest usterka. Gdzieś słyszałem, że w ruskach zamontowany jest przekaźnik ładowania, tylko gdzie i jak on wygląda. Dodam że sprawy związane z instalacją elektryczną ciągników nie są mi obce, jednak w tym przypadku poległem.

#14 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 luty 2010 - 18:32

Kontrolka ładowania akumulatora Jeżeli mam MTZ z rozruchem 24V to aby podładować akumulatory muszę podłączać prostownik 24v?

#15 Share zulus

zulus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 20 luty 2010 - 20:59

Kontrolka ładowania akumulatora nie 24v tylko 12v

#16 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 luty 2010 - 22:21

Kontrolka ładowania akumulatora 12V? I podpinam normalnie pod rozrusznik?

#17 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 21 luty 2010 - 09:44

Kontrolka ładowania akumulatora Weź kolo może najpierw sprawdź miernikiem bo przy rozruszniku masz 24V a jeżeli masz prostownik na 12V to musisz ładowac aku osobno.

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

#18 Share zulus

zulus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 21 luty 2010 - 22:12

Kontrolka ładowania akumulatora tak 12v i pod rozrusznik albo gruby od alternatora

#19 Share mariush19

mariush19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 07:20

Kontrolka ładowania akumulatora Odgrzeję kotleta.
Na biegu jałowym i włączonych światłach mijania, kontrolka lekko zaczyna migać, i wskazówka przechodzi z zielonego zakresu na kawałeczek żółtego. Lekkie zwiększenie obrotów i jest ok. Czy to normalne zjawisko?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share niudizajn

niudizajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 07:49

Kontrolka ładowania akumulatora Myślę , że normalne u mnie też tak jest. Halogeny trochę pobór mają.

Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Dodaj odpowiedź