Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki pistolet do lakierowania maszyn rolniczych

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 09:19

Jaki pistolet do lakierowania maszyn rolniczych mam pewien problem z malowaniem (konserwacja)
otóż w poniedziałek pistoletem małowałem felge i wózek do worków najpierw antykorozyjnym (szary)"minia" a potem olejno flatową (szary, a wózek czerwony), dodałem troche rozpuszczalnika flatowego i do oby dwóch farb do lekkiego rozcieńczenia
a dziś już 2 dni po malowaniu na felgach wyschła farba a na wózku słabo, wziołem lakier w sprayu i przeleciałem poprzednio malowane rzeczy, sęk w tym że na feldze farba olejna się natychmiast zrobiła chropowata,
dlaczego tak się działo

dodam jeszcze że 2 miesiące wcześniej malowałem 3 felgi i po lakierowaniu ładnie błyszczy do dziś, a przed malowaniem dokładnie usuwam poprzednią farbe jak mogę, z reguły szlifierka z papierem ściernym, lub wiartarka z szczotką drucianą, ew. sama szczotka druciana a w zakamarki śróbokręt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki pistolet do lakierowania maszyn rolniczych Dzisiaj, 02:37
  •  

#22 Share Maciula

Maciula

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 00:06

Jaki pistolet do lakierowania maszyn rolniczych wynika z twojego opisu jakby farby się pogryzły. Z ilością rozpuszczalnika mogłeś przesadzić w przypadku nie schnięcia. Dzieję sie też tak , że robi się chropowata warstwa jeśli podkład dobrze nie dosechnie i nie odparuje a kładziona jest już na niego baza
Wszystko dobrze

#23 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 15:57

Jaki pistolet do lakierowania maszyn rolniczych a czy używał ktoś bąć posiada taki pistolet elektryczny jak w linku, jak to się sprawdza?
http://allegro.pl/it..._55_nowosc.html

#24 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 04 maj 2009 - 12:25

Jaki pistolet do lakierowania maszyn rolniczych Wiesz, jak jest sprężarka to po co innaczej malować i kombinować. Pistolet jest plastikowy i nie wszystkie farby można nim malować. Możliwe że będzie idealnie malował ale myślę że nie jest tak trwały co metalowy.

wynika z twojego opisu jakby farby się pogryzły. Z ilością rozpuszczalnika mogłeś przesadzić w przypadku nie schnięcia. Dzieję sie też tak , że robi się chropowata warstwa jeśli podkład dobrze nie dosechnie i nie odparuje a kładziona jest już na niego baza

Całkiem możliwe że tak było
Obecnie pług przemalowałem na czerwono, podczas rozrabiania do nitro dolewałem dość dużo stosunkowo ok.1/6-7 rozpuszczalnika a do olejnej mało ok.1/10-12( przy otwarciu puszki dolewałem rozpuszczalnik do pełna, zamknąłem i wymieszałem)
Do olejnej dużo lać rozpuszczalnika nie można bo musi być gruba i spójna powłoka bez zacieków, wręcz zacieków się nie spotyka.
A lakier w sprayu stosować można jedynie po całkowitym wyschnięciu poprzedniej. Głównie nadają sie na malowane farbami w sprayu. Malowałem krzesła metalowe sprayem srebrnym i lakierem to efekt był idealny.

Zastanawiam się nad pistoletem z dolnym zbiornikiem (mam z górnym), aby farba mi się nie wylewała, ale czy czasem wlewanie do tego zbiorniczka nie jest zbyt utrudnione? Zapewne jest tam gwint i wąski wlew, a w górnych zbiornik ma jedynie pokrywkę. Czy ktoś operował takim pistoletem? proszę o opinie

#25 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 05 maj 2009 - 13:10

Jaki pistolet do lakierowania maszyn rolniczych ale jak ktoś nie ma sprężarki to może być ternatywa dla malowania pistoletem pneumatycznym + kompresor

#26 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 05 maj 2009 - 20:08

Jaki pistolet do lakierowania maszyn rolniczych Szczerze mówiąc jak nie miałem sprężarki to pożyczałem a pistolety już miałem ale mimo to oglądałem sie za taką alternatywą, można tego troche spotkać na allegro jak również kiedyś na mango-telezakupy
Jeśli jest to naprawde dobre to i tak nadaje się dla typowych miastowych. Przynajmniej ja tak myślę.
Kompresor dość hałasuje więc w mieście częste używanie nieco by wzburzało sąsiadów.
Jednakże sam kompresor to nie tylko źródło hałasu i wysokiego ciśnienia ale także niezbędna rzecz do wykonywania innych czynności. Pompowanie kół, odpylanie, malowanie to podstawowe, a można więcej: wkrętarka, szlifierka, klucz udarowy, i wiele innych.
To są "powody" dla których kupno takiego pistoletu jest troche bez celu. Cały zestaw do kompresora kupiłem za 100 zł w sklepie, jestem zadowolony pomimo że jest to kiepskiej jakości sprzęcik.
http://www.allegro.p...z_wezem_pu.html

#27 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 09:37

Jaki pistolet do lakierowania maszyn rolniczych Witam moglibyście doradzić jakiś pistolet do malowania żeby poszedł podkład i chlorokauczuk?? mile widziane linki z allegro :P ja nie mam o tym pojęcia i nie wiem na co się zdecydować a na allegro jest tego od groma koszt ok 100zł ;)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 19:20

Jaki pistolet do lakierowania maszyn rolniczych Takze myslę nad jakimś pistolecikiem do malowania ale jak to kolega powyzej nie wiem co wybrać wiec chyba zdam sie na wasze propozycje
otóż to mam kompresor 40l (zawsze mozna zbiorniczek powiekszyc poprzez szeregowe dołączenie kolejnej butli wiec mysle ze z poj. zbiornika nie bedzie problemu) na 5barach

#29 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:19

Jaki pistolet do lakierowania maszyn rolniczych Mam pistolet z zestawu za 100 zł,podkład i chlorokauczuk ładnie maluje,dziś nawet kończyłem malować przyczepę.
Też się zastanawiałem co kupić,stwierdziłem że na moje amatorskie malowanie różnych klamotów taki wystarczy
i nie żałuję.I oprócz tego mam pistolet do przedmuchiwania,pompowania i ropowania.
5 barów to troszkę mało.podkład pójdzie jakoś ale ch-k będzie ciężko.

Edytowany przez Darkos795, 19 kwiecień 2011 - 19:22.

#30 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:27

Jaki pistolet do lakierowania maszyn rolniczych ja kupiłem pistolety-standardowy-markowy za 36zł i malutki też markowy z ruchomym zbiorniczkiem za 48zł-była to wyprzedaż zapasów magazynowych.bardzo dobra jakość pistoletów(kuzyn jest lakiernikiem,zobaczył i zaraz też nakupował kilka szt.),cena jeszcze lepsza.

#31 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:05

Jaki pistolet do lakierowania maszyn rolniczych

Mam pistolet z zestawu za 100 zł,podkład i chlorokauczuk ładnie maluje,dziś nawet kończyłem malować przyczepę.
Też się zastanawiałem co kupić,stwierdziłem że na moje amatorskie malowanie różnych klamotów taki wystarczy
i nie żałuję.I oprócz tego mam pistolet do przedmuchiwania,pompowania i ropowania.
5 barów to troszkę mało.podkład pójdzie jakoś ale ch-k będzie ciężko.

Obecnie sprzedawane pistolety są niskociśnieniowe, wiec 5 barów będzie ok.

#32 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 19:19

Jaki pistolet do lakierowania maszyn rolniczych jakby nie było problemem mógłbym prosić o jakieś linki z allegro. Jest tam tyle narzedzi tego typu i ciezko sie zdecydować tym bardziej iz w przeszlowsi nie mialem stycznosci z tym urzadzeniem a wiec zdam sie na wasza wiedze
aha nie szukam zadnego profesjonalenego zestawu czy cos w tym stylu tylko cos dla amatora stawiajacego pierwsze kroki w malowaniu pistolecikiem

#33 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 20:12

Jaki pistolet do lakierowania maszyn rolniczych W miarę dobry stosunek jakości do ceny mają pistolety EXPERT.Ja ma taki już ładnych parę lat i nie narzekam.
Przy szerokim strumieniu w każdym miejscu farba leci równo i z tym samym ciśnieniem,polecam.
http://archi.inosak....73396969_1.html

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip