Dominator80

Deutz Fahr Topliner-Opinie

Polecane posty

kris14    267

Kolega ma takiego na ok 1000ha razem z JD z serii 2266 i jak ocenia to DF lepiej sobie radzi z omłotem bardziej wilgotnego ziarna.

Ogólnie to poleca ten sprzęt :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Z drugiej strony mój znajomy miał TopLinera nie wiem jaki model ale silnik cok około 240 KM to po jednym sezonie go sprzedał i kupił JD 2266 bo DF non stop sie im psuł i wiecej stał na polu niz kosił.Zapychał sie strasznie i wolno kosił.Moze na takiego trupa po prostu trafili ale nie był zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominator80    0

u mnie jest blisko pgr ma toplinera i bizon rekord i tymi dwoma żnie około 40 hektarów na dzień nie wiem jak oni się wyrabiają ale wiem jedno o tym sprzęcie nie można mówić źle jak udaje im się co sezon wyżąć 400 hektarów POLA!!!

tymi dwoma kombajnami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

"topliner is the best" :lol: :) :) wolne żarty

 

w naszym zakładzie mamy juz drugiego Toplinera i w porównaniu do starszego o 5 lat JD 2066 DF to kupa złomu na kołach omyłkowo nazywana kombajnem

wady:

- Hydraulika siada gdy olej się zagrzeje (JD w tych samych warunkach smiga bez problemu)

- przy długiej słomie zapychanie sie nad wytrząsaczami gdy słoma ma byc zbierana (odziwo gdy idzie przez sieczkarnię jest wszystko OK)

- silnik chłodzony powietrzem - jesli jest czysty działa bez zarzutów - ale jeslinazbiera sie na nim troche plew to moze zrobic sie z niego pochodnia na kółkach (nie jedno pole musielismy przez badziewie gasic)

- gubi ziarno i niedomłaca (szczególnie zyta i pszenzyta)

- codzienna obsługę przed wyjazdem w pole mozna nazwac nie "smarowanie kombajnu" a "spawanie kombajnu" pęknięcia blach itp na porzadku dziennym

 

kombajny które pracują (pracowały) u nas sa co prawda używane ale w jednym i drugim przypadku awarie sie powtarzają pomimo tego ze ten który u nas obecnie stacjonuje jest o 5 lat młodszy od poprzednika - to jest drugi DF w naszym gospodarstwie - jedno jest pewne trzeciego juznie bedzie napewno

 

pierwszy DF Topliner 4080

drugi DF Topliner 4080


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Poieram Mechanizatora,z tego co widzialem to tamtego DF wiecej naprawiali niz kosili a najwieksze problemy mieli z zapychaniem.W rzepaku to juz nie mowie co sie dzialo,pasy sie palily....Sprzedali go po jednym sezonie i kupili uzywanego JD 2266.Wtym roku dokupili nowego JD za prawie milion pln...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kork1981    0
Napisano (edytowany)

:P NIe wiem co było z tymi DF nie tak. Ja mam 4080 Topliner 6m heder i rok w rok koszę nim 320 ha i jakoś obyło się bez większych awari... Powiem tak, mój jest z 1994 roku. pracował najpierw u niemca, później gdzieś polsce a teraz u mnie. Pierwszy sezon był trochę kłopotliwy, ale kolejne bez problemów (mam go 4 lata). Jestem zadowolony!

 

Pozdrawiam

Edytowano przez deer
Cytowanie poprzedniego posta

Kork 1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Co do awaryjności to właśnie u tego mojego kolegi stary TopLiner ma bardzo częste awarie... drobne sprawy ale utrudniają życie.

Natomiast ten nowy [kupił go w 08r] idzie jak żyleta narazie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki21    1

A mój kolega ma dwa Toplinery 4080HTS które kupił w ubiegłym sezonie. Jak na pierwszy sezon było trochę kłopotów bo kupił je zbyt późno i nie dał rady wszystkiego dokładnie przeglądnąć bo poszły niemalże zaraz w pole. Ale mamy nadzieje że w tym sezonie nie będzie już kłopotów :D Pozdrawiam wszystkich użytkowników Deutz-Fahr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrRemi    0

Ja wiem jedno, mam Deutza 4065 HTS , kupiłem używanego, koszę nim u siebie 170 ha ( 100 ha rzepaku i 70 zbóż) i oprócz tego wyjeżdżam jeszcze na usługi.Mam go juz 5 lat i słowa o nim złego nie powiem, poprostu nie wiem że mam kombajn, chodzi bezawaryjnie, nigdy mnie nie zawiódł. Prosty w obsłudze, chyba najmniej skomplikowany kombajn na rynku, porównajcie sobie z np. z Johnym , gdzie jest pełno niepotrzebnych przekładni itp. Co do strat, jest to kombajn długi, i jeżeli ktoś pisze że on gubi dużo ziarna to poprostu nie potrafi go poprawnie ustawić, a to trzeba przy nich umieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

witam wszystkich i mam pytanie! ile pala takie DF 4080???? i ile ha na godzine on zetnie?? mam na oku taki model kory ma ok 3,5 tys mtg i sie zastanawiam nad zakupem. mam jakies 150 ha do koszenia rocznie wiec moze na jakies uslugi by starczylo czasu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DaVidDygi    0

Witam u nas na gospodarstwie pracują dwa TOPLINERY 4090 hts 93r. z chederem 6,80 i 4080 hts z chederem 7,20 wszystko w nich pięknie wymagają dbałości silniki to prawda ale tak to bez zarzutów w 4090 Hts jedyny problem jaki mamy to taki że przy zjeżdżaniu z górek plew leci na wentylator co w skutku daje brud w zbiorniku nikt nie wie co mu dolega więc pisze do was czy mieliście podobnie i czego to jest wina. dodaje zdjęcie żeby było wiadomo jak on wygląda. Pozdrawiam 

 

post-198862-0-72519200-1471817844_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

Panowie, odświeżam temat, jak poprawnie ustawić Toplinera 4060 żeby nie gubił ziarna, kombajn niby długi, duże sita ale jak kosze dobrą pszenicę do dużo gubi na sitach, ktoś kiedyś wyżej pisalze potrafi ustawić ten model ale jest już nieaktywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Skąd wiesz że dużo gubi? Pokazuje na czujnikach czy sprawdzasz z tyłu kombajnu? Z jaką jeździsz prędkością? Jaki masz heder?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbych1500
      Witam 
      Mam problem z silnikiem w kombajnie Deutz Fahr 4065 hts .( Silnik BF 6L 913 CT)
      Mianowicie chodzi o pracę silnika  który objawia się tym iż w trakcie koszenia gdy kombajn podjeżdża pod wzniesienie to obroty silnika zmniejszają się samoczynnie co za tym idzie również obroty młocarni na zegarze ,i jest to również słyszalne z kabiny a przy zjeździe z wzniesienia silnik dostaje strasznej mocy aż wszystko się trzęsie ,zaznaczę że silnik pracuje tak przy koszeniu jak j również podczas przejazdu z pola na pole .
      Proszę o pomoc w fachowym  rozwiązaniu problemu moi drodzy .
      Z góry dziękuje 
    • Przez kuba93711
      Witam. Zakupiłem kombajn Deutz Fahr 35.70 i doprowadzam go do ładu. Czy ktoś się orientuję jak rozwiązany jest czujnik obrotów silnika? Obroty młocarni już ogarnąłem i pokazuje na głównym zegarze. Jest żółty przycisk z narysowanym zegarem i jak go wcisnę to wskazówka opada, a jak drugi raz wcisnę to spowrotem pokazuje obroty młocarni. Mam ciągnik MF 3635 i tam podobno obroty silnika czyta alternator, a tu nie wiem, jest niby sporo kabli idących do alternatora ale czy tu szukać przyczyny? Liczę na waszą pomoc Panowie. 
    • Przez Pablo8484
      Witam
      Mam problem z odpalenniem silnika dehtz 1012. Motor kreci, paliwo idzie z filtra na pompe. Nie odpala. Sprawdzilem cekwe gaszeniowa, dziala poprawnie. Listwa tez przesuwa sie lekko. Odkrecilem rurki na wyjsciu z pompek i tam nie ma paliwa, na żadnej. Czy mogło sie cos przyciac? Raz na jakis czas uda sie odpalić i wtedy wszystko chodzi bez zarzutu. 
    • Przez PIorr
      Witam. przychodzę do was z problemem, wymieniałem sprzęgło, pompe hydrauliczną, pompę od powershiffta, uszczelniacze we wzmacniaczusprzęgła. I sytuacja wygląda tak że podczas ruszania do przodu musze wcisnąć sprzegło przełączyc rewers na przód i poczekać z 1-2 sek aż przezuci kierunek jazdy, aby pojechać do tyłu muszę wykleszczyć bieg wcisnąć sprzęgło przełączyc kierunek jazdy puścic sprzegło poczekać 1-2sek aż przeżuci i dopiero wrzucić bieg, druga sprawa to po wymianie sprzęgła pół biegi działały dobrze zostały wymienione pompy i zastałem brak jakiegokolwiek pół biegu. podesłał by mi ktoś gdzie pomierzyć ciśnienia oleju na poł biegach? 
    • Przez Szumacher
      Witam 
      Niedawno zakupiłem kombajn Deutz Fahr 1322H i nie wiem do czego służy załączona na zdjęciu konsola. Może ktoś z was ma coś takiego i podpowie do czego to służy?
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj