Skocz do zawartości

Zdjęcie

co myślicie deutz fahr topliner

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dominator80

Dominator80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:interesuję się rolnictwem historią średniowiecze mam c-330m<br />pług 2 skibowy kultywator brony itd. ursusy czyli trzydziestki prosto mówiąc są najlepsze

Napisany 13 wrzesień 2008 - 14:56

co myślicie deutz fahr topliner co myślicie o tym kombajnie jaki ma heder czy jest komfortowy jak na deutze i czy ma to coś czym można żąć bo dla mnie nie ma żadnych wad

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co myślicie deutz fahr topliner Dzisiaj, 07:05
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 17:41

co myślicie deutz fahr topliner Kolega ma takiego na ok 1000ha razem z JD z serii 2266 i jak ocenia to DF lepiej sobie radzi z omłotem bardziej wilgotnego ziarna.
Ogólnie to poleca ten sprzęt :lol:

#3 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 18:01

co myślicie deutz fahr topliner Z drugiej strony mój znajomy miał TopLinera nie wiem jaki model ale silnik cok około 240 KM to po jednym sezonie go sprzedał i kupił JD 2266 bo DF non stop sie im psuł i wiecej stał na polu niz kosił.Zapychał sie strasznie i wolno kosił.Moze na takiego trupa po prostu trafili ale nie był zadowolony.

#4 Share Dominator80

Dominator80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:interesuję się rolnictwem historią średniowiecze mam c-330m<br />pług 2 skibowy kultywator brony itd. ursusy czyli trzydziestki prosto mówiąc są najlepsze

Napisany 13 wrzesień 2008 - 20:07

co myślicie deutz fahr topliner u mnie jest blisko pgr ma toplinera i bizon rekord i tymi dwoma żnie około 40 hektarów na dzień nie wiem jak oni się wyrabiają ale wiem jedno o tym sprzęcie nie można mówić źle jak udaje im się co sezon wyżąć 400 hektarów POLA!!!
tymi dwoma kombajnami

#5 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 13 wrzesień 2008 - 21:19

co myślicie deutz fahr topliner "topliner is the best" :lol: :) :) wolne żarty

w naszym zakładzie mamy juz drugiego Toplinera i w porównaniu do starszego o 5 lat JD 2066 DF to kupa złomu na kołach omyłkowo nazywana kombajnem
wady:
- Hydraulika siada gdy olej się zagrzeje (JD w tych samych warunkach smiga bez problemu)
- przy długiej słomie zapychanie sie nad wytrząsaczami gdy słoma ma byc zbierana (odziwo gdy idzie przez sieczkarnię jest wszystko OK)
- silnik chłodzony powietrzem - jesli jest czysty działa bez zarzutów - ale jeslinazbiera sie na nim troche plew to moze zrobic sie z niego pochodnia na kółkach (nie jedno pole musielismy przez badziewie gasic)
- gubi ziarno i niedomłaca (szczególnie zyta i pszenzyta)
- codzienna obsługę przed wyjazdem w pole mozna nazwac nie "smarowanie kombajnu" a "spawanie kombajnu" pęknięcia blach itp na porzadku dziennym

kombajny które pracują (pracowały) u nas sa co prawda używane ale w jednym i drugim przypadku awarie sie powtarzają pomimo tego ze ten który u nas obecnie stacjonuje jest o 5 lat młodszy od poprzednika - to jest drugi DF w naszym gospodarstwie - jedno jest pewne trzeciego juznie bedzie napewno

pierwszy DF Topliner 4080
drugi DF Topliner 4080
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#6 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 19 wrzesień 2008 - 03:51

co myślicie deutz fahr topliner Poieram Mechanizatora,z tego co widzialem to tamtego DF wiecej naprawiali niz kosili a najwieksze problemy mieli z zapychaniem.W rzepaku to juz nie mowie co sie dzialo,pasy sie palily....Sprzedali go po jednym sezonie i kupili uzywanego JD 2266.Wtym roku dokupili nowego JD za prawie milion pln...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Kork1981

Kork1981

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 maj 2009 - 13:30

co myślicie deutz fahr topliner :P NIe wiem co było z tymi DF nie tak. Ja mam 4080 Topliner 6m heder i rok w rok koszę nim 320 ha i jakoś obyło się bez większych awari... Powiem tak, mój jest z 1994 roku. pracował najpierw u niemca, później gdzieś polsce a teraz u mnie. Pierwszy sezon był trochę kłopotliwy, ale kolejne bez problemów (mam go 4 lata). Jestem zadowolony!

Pozdrawiam

Edytowany przez deer, 30 maj 2009 - 22:05.
Cytowanie poprzedniego posta

Kork 1981

#8 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 maj 2009 - 15:52

co myślicie deutz fahr topliner Co do awaryjności to właśnie u tego mojego kolegi stary TopLiner ma bardzo częste awarie... drobne sprawy ale utrudniają życie.
Natomiast ten nowy [kupił go w 08r] idzie jak żyleta narazie :P

#9 Share luki21

luki21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 00:14

co myślicie deutz fahr topliner A mój kolega ma dwa Toplinery 4080HTS które kupił w ubiegłym sezonie. Jak na pierwszy sezon było trochę kłopotów bo kupił je zbyt późno i nie dał rady wszystkiego dokładnie przeglądnąć bo poszły niemalże zaraz w pole. Ale mamy nadzieje że w tym sezonie nie będzie już kłopotów :D Pozdrawiam wszystkich użytkowników Deutz-Fahr :)

#10 Share MrRemi

MrRemi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 13:32

co myślicie deutz fahr topliner Ja wiem jedno, mam Deutza 4065 HTS , kupiłem używanego, koszę nim u siebie 170 ha ( 100 ha rzepaku i 70 zbóż) i oprócz tego wyjeżdżam jeszcze na usługi.Mam go juz 5 lat i słowa o nim złego nie powiem, poprostu nie wiem że mam kombajn, chodzi bezawaryjnie, nigdy mnie nie zawiódł. Prosty w obsłudze, chyba najmniej skomplikowany kombajn na rynku, porównajcie sobie z np. z Johnym , gdzie jest pełno niepotrzebnych przekładni itp. Co do strat, jest to kombajn długi, i jeżeli ktoś pisze że on gubi dużo ziarna to poprostu nie potrafi go poprawnie ustawić, a to trzeba przy nich umieć.

#11 Share crazy29

crazy29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:47

co myślicie deutz fahr topliner witam wszystkich i mam pytanie! ile pala takie DF 4080???? i ile ha na godzine on zetnie?? mam na oku taki model kory ma ok 3,5 tys mtg i sie zastanawiam nad zakupem. mam jakies 150 ha do koszenia rocznie wiec moze na jakies uslugi by starczylo czasu???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share DaVidDygi

DaVidDygi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 23:17

co myślicie deutz fahr topliner

Witam u nas na gospodarstwie pracują dwa TOPLINERY 4090 hts 93r. z chederem 6,80 i 4080 hts z chederem 7,20 wszystko w nich pięknie wymagają dbałości silniki to prawda ale tak to bez zarzutów w 4090 Hts jedyny problem jaki mamy to taki że przy zjeżdżaniu z górek plew leci na wentylator co w skutku daje brud w zbiorniku nikt nie wie co mu dolega więc pisze do was czy mieliście podobnie i czego to jest wina. dodaje zdjęcie żeby było wiadomo jak on wygląda. Pozdrawiam 

bestia.jpg