Miki7211

Mini ciągniki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nowy1989    0

Ciekawa sprawa :huh: Wydaje mi się że jeżeli ktoś ma odpowiednie warunki do takiego ciągnika to napewno się przyda. Tak serio to ciekawa sprawa godna zastanowienia :( tylko cena troche za duża jak na takie gówienko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Cena duża ale według mnie nie zastapiona rzecz w poruszaniu sie w ciasnych pomieszczeniach. Ciekawe jaki udzwig ma ten tur.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena jest kosmiczna, ale taki maszynki dobrze chodzą, widzaiłem u kolegi taki mały ciagniczek, ale to był chyba MTZ i miał tura. Wyrzucał nim obornik w chlewni, maszynka chodziła bez zarzutów, dużym plusem takich małych ciągniczków jest że przynajmniej wszędzie nimi wjedziesz :huh:


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyl ze cena jest jedynym parametrem który stawia to "coś" przed mini ładowarką


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

takie cos to jest dobre jak chcesz sobie pojezdzic ale nie do pracy,mozesz takim odsniezac podwórko,ale i tak to nie zastapi np: 60 konnego zetora. :):)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Tylko po co mi 60 kony zetor do wypychania obornika jak moge zrobic to 16 konym ciagniczkiem.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

a po co masz nim wypychac obornik??,do wypychania obornika słuzy wyciag/zgarniacz jak kto woli a zetora 60 konnego mozesz uzyc do wielu innych czynnosci których 16 konnego ciagniczka nie wykorzystasz..


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Mam w taki po?o?eniu chlewnie ze zaden zgarniacz nie pasuje wiec zostaje mi tylko taki ciagniczek kupic.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

no to akurat tobie,ale tak to lepiej sie by oplacalo kupic wyciag niz trakotrek..nieprawdaz..?? :):)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ale wyciagiem tylko mozesz obornik wywalic a ciagniczkiem i obornik wywalic i jeszcze jakies prace polowe zrobic.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

no ale majac wyciag do obornika i jakis wiekszy ciagnik to mozesz robic wieksze prace polowe co nie??

No dobra ok..przeciez nie bedziemy sie kłócic co jest lepsze.. :):) w twoim przypadku lepszy bylby taki ciagniczek spoko ja nic nie mowie tylko po prostu napisałem ze u mojego wuja taki sprzet nie zdałby egzaminu..i tyle. :)

 

 

Ps: Strasznie drogie te ciagniczki...nie ma tanszych?

MAŁE A TAKIE DROGIE.. :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

no i dlatego mojemu wujkowi sie nie oplaca takiego kupowac,raz ze nic nim nie zrobi a dwa to kasa niemala.. :)

zetor zobacz co znalazłem: :)http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...hl%3Dpl%26lr%3D

:)

i jeszcze to: http://www.memorylane-classics.com/Bikes/N...ohn%20Deere.jpg nie wiem jak wy ale ja jeszcze nie widziałem roweru John Deere :):):)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zetor7211

 

Taki nowy mini ciągniczek kosztuje fortunę!!! widziałem takie coś na Agro Show w Bednarach i najtańszy kosztował

35 000 zł netto!!! MaSaKrA!!!

a były jeszcze droższe, taki jeden w wersji komunalnej kosztował ok. 65 000 zł i chyba też netto! plus oczywiście osprzęt! Dla mnie za drogo i za mało praktyczne.

...ale jak ktoś ma kasę i taki kaprys to ok!

 

Pozdrawiam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Ja pierdzioł, on jest pozłacany czy jak ? :|

Cena naprawde duża, silnik 1500(kupowałem z sąsiadem do jego papajka niedanwo ;) 15 KW albo KM sam nie wiem :|) nówka, pompa oleju z rozdzielaczami to moze i z 1500 kosztować, reszta to juz kompletowanie ale do 14k to daleko.. Oczywiście mnóśtwo pracy itp no ale bez jajec .. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

Mój ojciec w robocie ma pronarka nieznam dokładnego typu jesto 47km i mowił mi że z turem spokojnie pujdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

u nie tata tez chciał kupic taki ciagniczek , bo zgarniaka u nas niezamontuje bo zadrogo a woli wydac 15 tys. i kupic traktorek i jeszcze by był do ogrodu (orac itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562
a po co masz nim wypychac obornik??,do wypychania obornika słuzy wyciag/zgarniacz jak kto woli a zetora 60 konnego mozesz uzyc do wielu innych czynnosci których 16 konnego ciagniczka nie wykorzystasz..

 

 

Ale pomysl czy wolał bys dac za zgarniak conajmniej 30 tys. zł czy kupic taki traktorek z turem do obornika za 15 tys. zł ?

 

My z tatą sami chcemy kupic taki traktorek z turem do obornika bo ładowarka przegubowa i zgarniak zadrogi, a takim ciagniczkiem mozesz jeszcze jezdzic grodzic pola

 

 

P.S @Miki7211 kiedys był taki traktorek na allegro z turem i tam było napisane ze ma udzwigu 400 kg

 

dla nie dowiarkow http://video.google.pl/videoplay?docid=766...h&plindex=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1adam    0

Znajomy ma kubotę B1402 czyli 14km, napęd 4x4, blokada mechanizmu różnicowego, gaz ręczny, hamulce jak w zwykłym ciągniku i on tą małą kubotą odśnieża, uprawia ziemię(glebogryzarka) i siewnik konny. Jak ja zobaczyłem to cudo to myślałem, że to zwykły badziew, ale małe zwinne i jak na te 14km robotę robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iseki    0

jezeli chcesz kupic takie cos to tylko 4x4 inaczej jest bez sensu, maja lekkie tyly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że do niedawna sam podchodziłem do tych traktorków z uśmiechem, bo co takie maleństwo może? pewnie tyle co sam S7...

 

W domu mieliśmy c 330, zamieniliśmy na mf255, przede wszystkim do koszenia i orka itp. Przypadkiem trafiłem na Kubotę 26km 4x4 tył 24x9.5 przód 14x6 i od tego momentu mf kurzy sie w garażu....

 

Taki mały ciągnik jest FANTASTCZNY !!!!! jesienią nie miałem innego pługa więc na próbę zapiąłem duży grudziąc obcięty z trzech na dwie skiby( 330 nie dał rady go utrzymać, odrywało przód ) ten traktorek szedł na szosowym przełożeniu jakgdyby nigdy nic! dwa lemiesze po 50cm i głebokosć 25cm!!! Trzydziestka latała mi przodem na boki, trzeba było kontrować kierownicą, a tu ? przedni napęd i kierownice możesz w ogóle nie trzymać!

 

16 biegów, rewers, blokada, mokre hamulce, 4 predkosci wałka, i system elektrohydrauliczny TUZ - a gdzie smoczynnie poziomuje narzedzie i utrzymuje zadaną głebokosć pracy narzedzia... Jeszcze nigdy nie miałem tak perfekcyjnie wyglądającego pola po orce...

 

Kosztuje? ano kosztuje ale jakość materiałów jest niesamowita - te ciągniki własciwie serwisowane wydają sie być po prostu wieczne.

 

Mija rok jak mam Kubotę, od tego momentu po sąsiedzku pojawiły sie 3 sztuki - dlaczego? bo jak ktoś siądzie i spróbuje to już wie :)

 

macie pytania? prosze pytajcie

 

 

marek_spectra@interia.pl


www.MalyTraktor.pl Forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj