Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągniki FORD

298 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 16:16

Ciągniki FORD Techniczne to tutaj
http://translate.goo...icial&prmd=ivns

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągniki FORD Dzisiaj, 22:19
  •  

#62 Share michal85

michal85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 14:38

Ciągniki FORD Ja od 4 lat mam Forda (New Hollanda) 7840 SL 1996-7rok, jestem z niego bardzo zadowolony, niezly komort pracy, fajna skrzynia, rozbudowana hydraulika, naprawde na dzień dzisiejszy nie zamienil bym go na zaden inny ciągnik tej klasy. Z częściami i serwisem nie ma problemu bo wszystko jest dostępne w serwisie new hollanda. Zalogowalem sie na stronie i mam dostep do kataogów cześci a wiec jest jeszcze łatwiej i szybciej. naprawde polecam.

#63 Share Profesor38

Profesor38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 09:58

Ciągniki FORD Witam niedawno kupiłem Forda 1900 4x4 38KM 1982r. i mam problem z rozdzielaczem ponieważ dźwignia od kipra nie działa natomiast dźwignia od podnośnika pracuje dwu funkcyjnie tz.jak podłącze kiper podnośnik nie działa,jak odłączę kiper podnośnik działa i tak na przemian ( ciągniczek posiada jedno wyjście hydrauliczne z możliwością rozbudowy).Może ktoś ma jakieś informacje na ten konkretny temat,jak również ogólne informacje( książki,itp.) o tego typu Fordach bo w internecie praktycznie nie ma nic.Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

#64 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 10:47

Ciągniki FORD ja mam forda 4610 i te dźwignie są od podnośnika... Jedna jest pozycyjna a druga siłowa... tzn. pozycyjną ustawiasz pozycje, a siłową podnosisz i opuszczasz na wysokość ustaloną dźwignią pozycyjną ;) U mnie też jest jest to wyjście i zastanawiałem sie jak to działa a ty mówisz że jak coś podłącze to podnośnik nie będzie działał... Niech nie działa byle wyjście działało :P Ja mam jeszcze 1 pare wyjść hydraulicznych sterownych dźwignią pod siedzeniem i widziałem że w wielu fordach tak jest a dlaczego u cb nie ma to nei wiem...

#65 Share Profesor38

Profesor38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 15:55

Ciągniki FORD Wszystko się zgadza próbę robiłem u kolegi na przyczepie i jest Ok w mojej po prostu była inna złączka.Mój Fordzik to mały sadowniczo-ogrodniczy ale nasza C-330 nie ma szans pod każdym względem.Co chodzi o twojego 4610 to też fajna maszyna pracowałem taką w Szwajcarii nie wiem jak jest u ciebie ale w tantym modelu dźwignia biegów była przy kierownicy.Powinno się więcej pisać na temat FORDÓW ponieważ to fajne i solidne ciągniki i jest naprawdę za mało informacji na ich temat.

#66 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 16:20

Ciągniki FORD ja też mam biegi przy kierownicy... A co do forda to jest extra maszyna :D A mam małe pytanie bo nie wiem czy wszystko rozumiem... Na tej dźwigni od podnośnika masz też wyjście hydrauliczne? I jak podłączysz np. przyczepe pod wyjście to wtedy przyczepa sie podnosi a podnośnik nie? Bo potrzebuje dodatkowego wyjścia do prasy i dlatego pytam. Bo mam wyjście i tam jak podnosze podnośnik to idzie olej ale nie próbowałem nic podłączać...

#67 Share Profesor38

Profesor38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 17:16

Ciągniki FORD Dokładnie tak jest jak podłączę np. przyczepę pod wyjście to wtedy przyczepa się podnosi a podnośnik nie,bo ja mam tylko jedno wyjście,natomiast u ciebie jest dwa + jeszcze jedno na taką inną końcówkę niż w przyczepie ja w Szwajcarii podłączałem sztapler(widlak)a sterowanie było dźwignią pod siedzeniem lub jednoosiówkę bo hamulce miała hydrauliczne.

#68 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 18:30

Ciągniki FORD Ja tam wogóle nie mam założonej końcówki... jest zaślepione ale z ciekawości to odkręcałem i jak ruszałem dźwignią od podnośnika to zaczynał lecieć olej... Będzie sucho to zobacze :D Myśle że to może działać tj u cb... A ja rozmyślałem jak to może działać a nagle ty piszesz że jak podepniesz przyczepe to podnośnik nie działa tylko cały olej idzie do wyjścia... No musze to sprawdzić :D

Edytowany przez rafal4610, 19 marzec 2011 - 18:31.

#69 Share Kopyt

Kopyt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 23:22

Ciągniki FORD morze macie jakieś informacje o pompie paliwowej do forda TW 25

#70 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 11:42

Ciągniki FORD forda przejął New Holland i u nich musisz pytać ;) Możesz też sprawdzić tu http://www.raitech.p..._zamienne.ehtml

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share tomaszr30

tomaszr30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 11:01

Ciągniki FORD witam potrzebuje informacji na temat ciągnika Ford 4610N ,spalanie ,części i ogólnie jak on się sprawuje

witam potrzebuje informacji na temat ciągnika Ford 4610N ,spalanie ,części i ogólnie jak on się sprawuje

#72 Share MATUS2

MATUS2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiscie rolnictwo :D

Napisany 27 marzec 2011 - 12:59

Ciągniki FORD "ford jest gówno wort" :D

Edytowany przez Avendrion, 27 marzec 2011 - 13:13.
spam

#73 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 14:54

Ciągniki FORD MATUS2 sam jesteś tyle "wort"... Ja mam forda 4610 a o tej literce N z tyłu nie słyszałem... Ciągnik mocny, spalanie jest w normie(pali mniej jak c360) a co ważne to mało pali przy pracy z WOM. Ja swoim ciągam pług 4x30 i idzie jak burza. Duża moc także na WOM bo w prasie ładnie sobie radzi. Przyzwoity uciąg(ja nie mam przedniego napędu). Szczegółowe dane mechaniczne masz tu: http://www.tractoor....-2610-4610.html A może to jest 4610 MKII? Bo o takim słyszałem. Jest młodszy od zwykłego 4610 i ma troche inną kabine. Zresztą tu masz: http://www.tractoor....10-mark-ii.html Dostęp do części jest dobry bo jedziesz do NH i masz części. A poza tym to można dopasować od innych traktorór. Np. ja w swoim mam przewód paliwowy z c385 bo pasował :D Jak chcesz wiedzieć coś więcej na temat fordów to poczytaj temat i nie słuchaj takich ludzi jak kolega wyżej bo mówią a nigdy nie mieli doczynienia z tą marką ;) Mi też tak mówili ale zaryzykowałem i nie żałuje :P Kiedyś to w okolicy nie było żadnego forda a teraz widze coraz więcej bo ludzie zaczynają sie przekonywać do tej marki...

Edytowany przez rafal4610, 27 marzec 2011 - 14:55.

#74 Share tomaszr30

tomaszr30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 17:06

Ciągniki FORD 4610N to ten sadowniczy podobno ma 65 kucy pod maską, z biegami przy kierownicy ma szerokość po zewnątrz tylnych kół 140cm. znajomy ma do sprzedania za ok 22 tys zł i się zastanawiam nad nim jest bez kabiny i gdzie można by dokupić do niego kabinę i w jakiej cenie.Ten model jest na tym linku http://www.agriaffai...ord-4610-n.html .więc czy warto go kupić i czy za tą cenę .A czy w twoim ma wałek wom włączany bez sprzęgła.Proszę o porade

Edytowany przez tomaszr30, 27 marzec 2011 - 17:17.

#75 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 10:55

Ciągniki FORD tak jak widze to w ładnym stanie jest więc warto go rozważyć tylko nie wiem jak silnik... WOM jest bez sprzęgła i 540 obr/min osiąga przy 1600 obr więc jest oszczędność na paliwie. Co do kabiny to podejrzewam że po małej przeróbce dopasujesz od c360 lub c330 albo jakiegoś mf-a... Co do kucy to ma mieć 61 czy 62KM ale swoją moc ma.

#76 Share Profesor38

Profesor38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 maj 2011 - 11:05

Ciągniki FORD Witam wszystkich.Posiadam Forda 1900 4x4 38KM i potrzebuje informacji na jego temat,1.jakie jest w moim ciągniczku sprzęgło jedno czy dwu stopniowe.

#77 Share wojcik1996

wojcik1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Hodowla opasów, rolnictwo
    http://www.youtube.com/user/wacik12341?feature=mhee

Napisany 05 czerwiec 2011 - 12:57

Ciągniki FORD Witam.
Posiadam Forda 7700 i mam bardzo dobre zdanie na jego temat wszystko działa elegancko,tylko przekaźnik nie :(, i szkoda że bez przedniego napędu... Ale rade dawał sobie z 4-skobowym obracanym landzbergiem i nie miał ciężko, zaduśić się go nie da można stanąć z pługiem w ziemi i bez problemu ruszysz. Ale włożyłem w naprawę ponad 20tys zł a konkretnie w głowice gdyż po dwóch regeneracjach sie psuła a po trzeciej w innym zakładzie jest dobrze. Wymieniłem: turbinę (pasuje czeska), pompkę paliwa ok 200 zł założyłem tylko zaczep i naprawiłem tylni grzebień który wyrwał się całkowicie z ciągnika podczas wyciągania tira z wytłokami, tłok w silniku 500zł jedna sztuka i czekałem 2 mies na sprowadzenie. wrazie pytań prosze pytać na PW.

Profesor38 napisz do mojego kumpla z YT on ma 14 Fordów różnej mocy. Masz link do jego kanału na YT: http://www.youtube.com/user/VENDT936

Edytowany przez wojcik1996, 05 czerwiec 2011 - 13:04.

Zetor Team

#78 Share zulus

zulus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 09:33

Ciągniki FORD Witam stałem się posiadaczem Forda 7700, mam pytanie mała kołyska między pedałami to jest od biegów?umie jak dam na żółwia to aż silnik zgaśnie co to jest?

#79 Share wojcik1996

wojcik1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Hodowla opasów, rolnictwo
    http://www.youtube.com/user/wacik12341?feature=mhee

Napisany 10 lipiec 2011 - 19:44

Ciągniki FORD u nas działa poprawnie w czasie jazdy na polu przydaje sie bradzo jako półbieg. A nie mam pojecia czemu tobie silnik gaśnie..
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share zulus

zulus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 11:02

Ciągniki FORD Doszedłem dlaczego ,facet nalał zwykłego hipolu serwis polecił fuhsa drogi ale pół biegi zadziałały